Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hagyomány, kúltúra és minden, ami feledésbe merülhet.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok Laughing Laughing Laughing
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:
tubica írta:
biojuli írta:
tubica írta:
A nyelv, a zene ,a tanc szorosan hozzatartozik a magyar nep jellegzetesegehez. A magyar ember regeben ha elakarta mondani banatat, szerelmet vagy dalban adta elo vagy eltancolta.
Manapsag is vannak hasonlo fellepesek az emberek hetkoznapi eleteben ,de sajnos egyre konzervativabb a dolog es olyan stilusok alakulnak ,itt gondolok,a tanc es zenei vilagra, ami nem korvonalaza az adot nep jellemet,hanem a " vilag egy dalra tancol"-keppen jellemeznem.
En ugy gondolom,hogy eljuk a vilagunkat, haladjunk a korral viszont orizzuk meg ertekeinket es hagyomanyunk,mert az a kincsunk, amit bolodogan hordoztuk es bovitetunk evszadokon at.

Szívemből szóltál Tubica! Smile
Még hozzáteszem az ábrázolást, a díszítést, pl hímzés, régi magyar motívumok, ezt aztán lehet üvegre is, (az egyik kedvencem Smile ), meg fára is, vagy fába égetve, az is csodálatos!
És persze, a népzene, azt már múltkor megbeszéltük, meg a táncház, hát annak a hangulatát a legjobb koncert sem adja vissza! thumbright Smile Smile

Koszonom a figyelmed,de egyszere nem akartam ratoktutykolni a gondolatvitelem.
Csodajo,hogy vannak meg rajongok.Kepzomuveszet?Neprajzkutatas?vagy csak szimpla szimpatia a kulturank irant? Smile

Tanítok, és amikor pl magyar történelmi olvasmány volt, sose tudtam befejezni az órát Embarassed , mert mindig hozzátettem a könyvhöz. De csak arról beszélek, amit tudok, meg a kicsikre nem is lehet rázúdítani. A Székely Himnuszt viszont meg kellett nekik mutatnom, (bocsi, ha valakinek ez már erős, szerintem nem), amikor a határok ideoda rakásáról volt szó, mert nem értették, és nem tudták, hogy ma is rengeteg magyar él azokon a területeken.
Üvegfestő szakköröm volt, és ott először terítőkről másoltunk át mintákat, majd maguktól is festettek, aztán más kultúrákból is vettünk, ne legyen az, hogy csak az én elképzelésem érvényesül, de megmondom Neked, hogy azok lettek a legszebbek, amiket a saját hagyományainkból készítettünk. Smile A végén elfogyott a festék, pénz nem volt, akkor kaptam falemezeket, arra rajzoltunk, és később égettünk, tönkre is ment a forrasztópisztoly. Sad Nemezeltünk is, szőttünk, fontunk, szóval próbáljuk egy páran életben tartani a hagyományokat. Smile

Crying or Very sad Konnyet csaltal a szemembe.Viszont a Magyarhonba toltott eveim hoztak ki belolem igazan,hogy foglalkozak a nepunk klturajaval.Az is igaz,hogy a rohano vilag es a kisvarosom kozti kulombseg es valaminek a hianya is belejatszott.Visszakoltoztem Erdelyfoldre es egybol beiratkoztam "neprajz" szakra.
Ezt az ember erzi,ebbe bele kell szuletni ,esetleg annyira tisztelni,hogy ha nem is epitsuk a hagyomanyunk,ne is roboljuk.
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:
Szereted?
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:
biojuli írta:
Szereted?

Persze! A hajam hossza megvan hozzá, más nem. Laughing Ja, a ritmusérzék, meg a zeneszeretet is. Laughing
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

biojuli írta:
tubica írta:
biojuli írta:
Szereted?

Persze! A hajam hossza megvan hozzá, más nem. Laughing Ja, a ritmusérzék, meg a zeneszeretet is. Laughing
Mas nem kell hozza,hivunk egy cigany muzsikust aztan indulhat a tanc. Laughing
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasgatom, amiket írtatok - jó ötlet ez a topik.
Szomorú szívvel azt tapasztalom,h a hanyományokra nincs elég idő és valahogy kicsúsznak a látóterünkből...
Ezt én nagyon átéreztem Erdélyben, néha kimondott hiányérzetem volt: erről én miért nem tudok eleget vagy legalább többet...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Szomorú szívvel azt tapasztalom,h a hanyományokra nincs elég idő és valahogy kicsúsznak a látóterünkből...
Ezt én nagyon átéreztem Erdélyben, néha kimondott hiányérzetem volt: erről én miért nem tudok eleget vagy legalább többet...

Koszonom neked is a figyelmed Caravell.
Majd kozosen fejlodunk es atadjuk a kovetkezo generacionak.Benne vagy?

A hozzászólás legutóbb tubica által 2012. 10. 19. 06:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:
Caravell írta:

Koszonom neked is a figyeled Caravell.

Igyekszem pótolni a mulasztásom. Embarassed
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
tubica írta:
Caravell írta:

Koszonom neked is a figyeled Caravell.

Igyekszem pótolni a mulasztásom. Embarassed

Ne butaskodj,lehet majd te segitesz nekem Wink Igy egyutt jo!A homokszemekbol egyhamar szikla lessz es akkor mar megerte!
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 27. 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy legyen! Smile
zsoltcs
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 28. 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi mások vagyunk, mint Európa minden népe; nem jobbak, nem rosszabbak, hanem mások.
Ezt a másságot vállalnunk kell és meg kell őriznünk, hiszen csak addig él egy
nemzet, amig van hagyománya (Széchenyi István). Talán egyetlen európai nép sem tudta
megtenni azt, amit a magyarok, hogy nemcsak ősi kultúrájukat, nyelvüket tartották
meg, hanem viselkedési formáikat is. Ezt kell tovább adni utódainknak, mert az
uniformizálódó liberális világ éppen ettől akar megfosztani bennünket: a sajátostól,
az egyeditől, az ősitől, az egyedülállótól.

Certain dreams are worth the it had made it diced , so that we carry them into effect .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 28. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zsoltcs írta:
Mi mások vagyunk, mint Európa minden népe; nem jobbak, nem rosszabbak, hanem mások.
Ezt a másságot vállalnunk kell és meg kell őriznünk, hiszen csak addig él egy
nemzet, amig van hagyománya (Széchenyi István). Talán egyetlen európai nép sem tudta
megtenni azt, amit a magyarok, hogy nemcsak ősi kultúrájukat, nyelvüket tartották
meg, hanem viselkedési formáikat is. Ezt kell tovább adni utódainknak, mert az
uniformizálódó liberális világ éppen ettől akar megfosztani bennünket: a sajátostól,
az egyeditől, az ősitől, az egyedülállótól.

Gyonyoru szavak.Remelem sokan gondoljuk igy.
Nem kell ahoz koltonek,vagy vezetonek lennunk ,hogy apolhasunk, esetleg lerakjunk valamit az asztalra, eleg ha felvallaljuk onmagunk es hiszunk abba,hogy a jovo generacionak is valami megmarad a multbol.

A hozzászólás legutóbb tubica által 2012. 10. 19. 06:28-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 28. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudtatok,hogy a vilagon csak nekunk magyaroknak vannak nepmesei?
Minden nepnek vannak mesei,regei esetleg mondak is szottek az evszadok allatt,viszont nepmesenk csak nekunk van.
Amit pedig a legjobban hianyolok,hogy keves csatornan mutatnak mar igazi regi nepmeseket,amibol ugye tanulni is lehet es mar gyerekorban kialakul,hogy rossz lenni nem szabad es remeny van az almok megvalositasara.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 28. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tubica írta:
Tudtatok,hogy a vilagon csak nekunk magyaroknak vannak nepmesei?
Minden nepnek vannak mesei,regei esetleg mondak is szottek az evszadok allatt,viszont nepmesenk csak nekunk van.
Amit pedig a legjobban hianyolok,hogy keves csatornan mutatnak mar igazi regi nepmeseket,amibol ugye tanulni is lehet es mar gyerekorban kialakul,hogy rossz lenni nem szabad es remeny van az almok megvalositasara.

A népmesékről eszembejutott a dédim... Amikor még kis(ebb) koromban nagymamáméknál voltam és ők színházba mentek, esténként a dédim mesélt nekem. Felejthetetlen emlékek... (a dédim Désen született és ott nőtt fel, 1920-ban jöttek át Magyarországra...)
Például (nem is mese) elmesélte, hogy milyen volt Benedek Elek. Hogy nem csak írt, hanem mesélt is... erre kifejezetten emlékszem...

Nekem is az a véleményem, hogy meg kell őriznünk a kultúránkat... csak úgy érzem, én magam elég keveset tudok ehhez. Ez elég szomorú, úgy érzem...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tubica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 28. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En is annyira szerettem mikor nagyszuleim esetleg szuleim meseltek,akar nepmeset akar mondat,annyira csodalattal tudtam halgatni oket.De sajnos mar a mi gyermekeink nem ulik korben a tuzet es halgatjak dedapaink hostorteneteit.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Következő
2 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.