Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Nőnek lenni
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 24. 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Nagyon szép jelenetet láttam a metrón.
Idősebb hölgy ült velem szemben, kis kesztyű, kis kalap, amolyan múlt századi "úrinős" ruha, lapos sarkú, egyszerű cipő, harisnya, kis kötött kardigán... de nem is ez volt a lényeg. A kezében egy ártatlan, jelentéktelen kis virágcsokrot tartott. És az arca... az arca ragyogott, fénylett, földöntúli mosoly ült rajta, a szemei csillogtak, egyszerűen sugárzott belőle az életöröm - a NŐI életöröm. Nem tudom, honnan jött, kivel találkozott, mi történt, de az arcán, a tartásában mindaz benne volt, ami ő volt. Ha eszembe jut, azóta is kihúzom magam és mosolygok. Ő volt a metrókocsi fénypontja, szerintem, pedig nem is észlelte a külvilágot, csak a teste utazott velünk. Remélem, nem felejtett el leszállni! Smile

Na, ezaz! Valaki, egy nő már attól ragyoghat, ahogy megéli nőiességét. Nem kell, hogy szép legyen, nem kell, hogy csinos, de ha átjárja a nőiség érzése, az kisugárzik, és elnyom minden más fényt!
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Gioia írta:
Kirana írta:
Gioia írta:
"
Valójában minden nő: királynő. S ha ezt élettársa vagy a környezete nem veszi észre, neki magának tudnia kell.
A méltóság nem tévesztendő össze a gőggel vagy a hiú beképzeltséggel, mert ez még mindig színjáték. Másoknak szóló szerep. A méltósághoz nem kell senki. Egyedül egy szobában, olvasás közben, vagy éppen hagymavágás közben a konyhán is méltóságunk lehet - mert ez nem egy olyan rang, amelyet kapunk, hanem amelyet magunknak adunk.
A méltóság nem a külső élethelyzettől függ.
...
Ha nőkkel beszélgetek, első dolgom ráébreszteni őket, hogy királynők. Ez ugyanis lényük legbelső valósága. És ha nem tudnak róla, akkor önismeretük hiányos.
Ha jól szeretjük őket, akkor maguk is rádöbbennek talán, mert egy igazi férfitekintet ezt sugározza. Sokféle szerelem és szeretet van, de amikor igazi és legmélyebb értelmében szeretünk valakit, akkor királynőnek látjuk. Lehet, hogy csak egy percig, vagy egy pillanatig - de akkor az olyan csúcspillanat, amikor a férfi egy villanásnyi ideig megpillantja a valóságot. Vagyis társának igazi arcát.
Ezt a méltóságot meg kell találnunk a magunkban. Fontosabb, mint a jó párkapcsolat.
Sőt, férfititkot mondok: bár mi a nőkben odaadó társat, alázatot, szolgálatot keresünk, valakit, aki felnéz ránk, s akinek urai vagyunk - de egy olyan nő, akinek nincs méltósága, nemigen kell nekünk. Ez nemcsak házasságra, de a szenvedélytörténetekre, még a szexualitásra is vonatkozik. Mi - a lelkünk mélyén - nem rajongó szolgákat, hanem királynőket akarunk." /Müller Péter/

Drága Müller azt felejtette még leírni, hogy egy kislány mer királynő lenni, de a társadalmi itélkezés stb. hamar kiöli a leányokból ezt a tudatot.
Érdemes olvasni még a Farkasokkal Futó Asszonyok című kötetet.

Majd utánanézek. Nem olvastam. Nyilván sokmindent felejtett el, de szeretem ahogy és amiket ír. És már merem hinni, hogy ez nem olyan dolog amit ki lehet ölni. (bár talán ez közhelyízű kijelentésSmile ) nem baj. Én egyetértek vele, mert láttam és tapasztaltam ezt is és az ellenkezőjét is. Meg ez kicsit olyan, mint amikor pl. utazom a buszon, felszáll egy nő, aki nem magas, nem karcsú, nem babapofis, sőt még mondhatnám duci is .előveszi a táskáját és nála elegánsabban még életemben nem láttam papírzsebkendőt kivenni. Smile Minden egyes mozdulat a helyén, mejátszás, póz nélkül. Valszleg nem is tudja mennyire nő. És igazából nem tudom mitől, mit csinál másképp mint én, mégis. Sugárzik.

Ez a lényeg Smile
Volt egy kedves történet...egy ruhaboltba mentem, nézegettem a ruhákat, egy idős HÖLGY éppen ruhát próbált. Kijött a fülkéből és megkérdezte a férjét "na papa hogy áll rajtam?" a férje mondta, hogy n agyon csinos, ahogy azt egy úr teszi Smile észrevette, hogy mosolyogva nézem a jelenetet, majd megkérdezte "kishölgy ön is így gondolja?" mondta IGEN, CSODÁLATOS! azt mondta na akkor papa ezt megveszem. Smile
Mosolyogva, kíhúzva magamat mentem ki az üzletből, és úgy éreztem mindenki engem néz...egy igazi hölgy vagyok Smile Smile

ez igazán kedves Very Happy

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fatimerika írta:
dorotthy írta:
Nagyon szép jelenetet láttam a metrón.
Idősebb hölgy ült velem szemben, kis kesztyű, kis kalap, amolyan múlt századi "úrinős" ruha, lapos sarkú, egyszerű cipő, harisnya, kis kötött kardigán... de nem is ez volt a lényeg. A kezében egy ártatlan, jelentéktelen kis virágcsokrot tartott. És az arca... az arca ragyogott, fénylett, földöntúli mosoly ült rajta, a szemei csillogtak, egyszerűen sugárzott belőle az életöröm - a NŐI életöröm. Nem tudom, honnan jött, kivel találkozott, mi történt, de az arcán, a tartásában mindaz benne volt, ami ő volt. Ha eszembe jut, azóta is kihúzom magam és mosolygok. Ő volt a metrókocsi fénypontja, szerintem, pedig nem is észlelte a külvilágot, csak a teste utazott velünk. Remélem, nem felejtett el leszállni! Smile

Na, ezaz! Valaki, egy nő már attól ragyoghat, ahogy megéli nőiességét. Nem kell, hogy szép legyen, nem kell, hogy csinos, de ha átjárja a nőiség érzése, az kisugárzik, és elnyom minden más fényt!

ez is kedves történet flower
jó benneteket olvasni! Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy másik kedves dolog szintén a metrón történt meg. Egy idős nénike és egy bácsika ültek egymás mellett, kicsit egymás felé fordulva, mindkét kezük a másik kezeiben, csak egymást nézve, belefeledkezve a másik szemeibe, mosolyába... Hihetetlen volt. Komolyan, majdnem sírtam, annyira jó volt látni, hogy van ilyen. Igazi szeretet, kölcsönös megbecsülés, egyenrangúság.
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lenne pár kérdésem Smile

Gioia!
Müller melyik könyvéből valók voltak az idézetek? Smile

Ismertek olyan meditációt, amely erősíti a nőisséget?

Nyíltszívűeknek-ajkúaknak és azoknak címezve, akik nem érzik tapintatlanságnak a kérdésemet: Smile
Meséljetek, ti miként és hogyan erősítitek nőiességeteket? milyen praktikákat ismertek? Smile hogyan rázzátok le a az esetleges rossz példák hatását, az "öröklött" alárendeltség, a kisebbrendűség érzését? Rolling Eyes

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Egy másik kedves dolog szintén a metrón történt meg. Egy idős nénike és egy bácsika ültek egymás mellett, kicsit egymás felé fordulva, mindkét kezük a másik kezeiben, csak egymást nézve, belefeledkezve a másik szemeibe, mosolyába... Hihetetlen volt. Komolyan, majdnem sírtam, annyira jó volt látni, hogy van ilyen. Igazi szeretet, kölcsönös megbecsülés, egyenrangúság.

idős de boldog párok láttán engem is mindig jó érzések töltenek el és elmosolyodom, olyan édesek tudnak lenni! Very Happy

talán azért is láttad őket annyira boldognak, mert idősek és sokat tapasztaltak révén ők már igazán tudják értékelni, meg tudják becsülni és át is tudják érezni az igazi szeretetet flower

alias Ms M.

Vissza az elejére
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:

Nyíltszívűeknek-ajkúaknak és azoknak címezve, akik nem érzik tapintatlanságnak a kérdésemet: Smile
Meséljetek, ti miként és hogyan erősítitek nőiességeteket? milyen praktikákat ismertek? Smile hogyan rázzátok le a az esetleges rossz példák hatását, az "öröklött" alárendeltség, a kisebbrendűség érzését? Rolling Eyes

Illetékesnek érzem magam. Smile Merthogy rám fér a nőiségem (meg)erősítése, ahogy sokunkra, úgy hiszem....

Velem már csináltattak nőiességet erősítő meditációt. Az volt a lényege, hogy a kellő bevezető után megálltam egy tükör előtt. Levetkőztem. Láttam magam. Teljes nőiességemben, szépségemben kellett látnom magam. Hogy mit érez a Nő, aki én vagyok. Gyönyörű volt és szomorú. Beszélgetnem kellett vele. Fájdalmas volt, leginkább az rázott meg, amikor valóban át kellett ölelnem. Belémolvadt, eggyé váltunk. Ezt a pillanatot sokszor felidéztem meditációim során azóta is. Sokat segített újra és újra ráébredni, hogy én vagyok az a gyönyörű, vonző nő, akit a tükörben láttam akkor...

Sokszor lerajzoltam, amikor kész lettem egy-egy rajzzal, mindig rájöttem, hogy ez már megint ő! Vagyis én... Smile Egy-két rajz kint is volt a szobámban, jót tettek nagyon!

A hastánc sokat segít. Tánc közben valóban nőnek és vonzónak érzem magam, felfedezem az őserőt, az Asszonyt magamban. Csodálatos érzés.

És a legtutibb praktikám: olyan férfi van mellettem, aki minden pillanatban érezteti velem, hogy a legcsodálatosabb nővel él együtt, aki én vagyok, hogy nincs hozzám fogható másik számára, és minden porcikámat imádja. (Idáig el kellett jutni... kijutott másból is, aki inkább taposott rajtam, és így nagyon tudom becsülni, amit most Tőle kapok...)
Vissza az elejére
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
lenne pár kérdésem Smile

Gioia!
Müller melyik könyvéből valók voltak az idézetek? Smile

Nem tudom sajna melyik könyvből van
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába. " (Karinthy Frigyes)
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
"Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába. " (Karinthy Frigyes)
Ez az idézet nagyon!! Smile
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
És a legtutibb praktikám: olyan férfi van mellettem, aki minden pillanatban érezteti velem, hogy a legcsodálatosabb nővel él együtt, aki én vagyok, hogy nincs hozzám fogható másik számára

ezzel én is így vagyok Wink

A másik ami nekem nagyon be szokott válni a magabiztosságom és a nőiességem megerősítésében,az az,hogy a tüköt elé állok(van olyan,hogy csak egy pillanatra),mielőtt elindulok valahova és közlöm magammal,hogy jól nézek ki és akárki akármit mond ez így van.Ilyenkor,ha kilépek az utcára igenis sugárzom,mert érzem,hogy Nő vagyok és érzem ,hogy szép vagyok,és az a legjobb,amikor mások szemében látom ezt,hogy rám mosolygank,hogy átadom nekik ezt a jókedvet és magadiztosságot,ha csak egy pillanatra is. Embarassed Smile

remélem,hogy a hastánc bennem is ilyen érzéset kelt majd.......
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A nő, a férfi jutalma. A nő jutalma az a tudat, hogy ő a jutalom.
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:35    Hozzászólás témája: Re: Nőnek lenni Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
..ebben a világban. Mit jelent? Jó? Rossz? Csak egy állapot? Előny? Hátrány? Ki mit gondol erről?

tetszik a topik
majd ha lesz időm, írok is hosszan
kiváncsi lennék a párjára is
egy Férfinak lenni topik, ahol a férfiak véleményére lennék főleg kiváncsi

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Velem minden nap érezteti az utamba kerülő férfitársadalom bizonyos százaléka, hogy nő vagyok. Összefut a tekintet és kész. Látom. Ennyi. Laughing
A lényeg abban rejlik, hogy szeresd magad olyannak amilyen vagy. Ha belül teljesen egyensúlyban vagy...kifelé az úgy sugárzik hogy ihaj. Szerintem. Rolling Eyes Smile
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
dorotthy írta:
És a legtutibb praktikám: olyan férfi van mellettem, aki minden pillanatban érezteti velem, hogy a legcsodálatosabb nővel él együtt, aki én vagyok, hogy nincs hozzám fogható másik számára

ezzel én is így vagyok Wink

A másik ami nekem nagyon be szokott válni a magabiztosságom és a nőiességem megerősítésében,az az,hogy a tüköt elé állok(van olyan,hogy csak egy pillanatra),mielőtt elindulok valahova és közlöm magammal,hogy jól nézek ki és akárki akármit mond ez így van.Ilyenkor,ha kilépek az utcára igenis sugárzom,mert érzem,hogy Nő vagyok és érzem ,hogy szép vagyok,és az a legjobb,amikor mások szemében látom ezt,hogy rám mosolygank,hogy átadom nekik ezt a jókedvet és magadiztosságot,ha csak egy pillanatra is. Embarassed Smile

remélem,hogy a hastánc bennem is ilyen érzéset kelt majd.......

Sztem azér az egy elég kényelmes megoldás, hogy hátradőlök és rábízom ezt a női dolgot a ffire...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő
2 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.