Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Nőnek lenni
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
Velem minden nap érezteti az utamba kerülő férfitársadalom bizonyos százaléka, hogy nő vagyok. Összefut a tekintet és kész. Látom. Ennyi. Laughing
A lényeg abban rejlik, hogy szeresd magad olyannak amilyen vagy. Ha belül teljesen egyensúlyban vagy...kifelé az úgy sugárzik hogy ihaj. Szerintem. Rolling Eyes Smile

Én sem mondhattam volna egyértelműbben! Igazad van Gizus!
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gioia írta:
Sztem azér az egy elég kényelmes megoldás, hogy hátradőlök és rábízom ezt a női dolgot a ffire...

Tessék elolvasni a hsz többi részét is... Ez a hab a tortán. Ajándék az élettől. Másrészt mondhatna bármit az a pasi, ha nem akarnám neki elhinni, és azt válaszolnám, hogy de nézd már meg, mekkora seggem van, és egy pattanás is kijött! Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
Gioia írta:
Sztem azér az egy elég kényelmes megoldás, hogy hátradőlök és rábízom ezt a női dolgot a ffire...

Tessék elolvasni a hsz többi részét is... Ez a hab a tortán. Ajándék az élettől. Másrészt mondhatna bármit az a pasi, ha nem akarnám neki elhinni, és azt válaszolnám, hogy de nézd már meg, mekkora seggem van, és egy pattanás is kijött! Cool

Így van, ezzel egyetértek. De majdnem minden nő keresztülmegy ilyen pánikrohamon egyszer életében:-)
És sok nem megfelelő pasival kell/lehet találkozni addig, míg egyszercsak betoppan és értékelni tudjuk. Sztem...
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:
a tükör elé állok(van olyan,hogy csak egy pillanatra),mielőtt elindulok valahova és közlöm magammal,hogy jól nézek ki és akárki akármit mond ez így van
.
.
remélem,hogy a hastánc bennem is ilyen érzéset kelt majd.......

Aotan, nekem indulás előtt csak akkor megy tükörrel, ha TÉNYLEG jól nézek ki és ezt már alapból el is hiszem. Különben ellenség a tükör. Fúj-fúj!
Viszont az utcán helyre tudom rántani magam séta közben. Fej fel, tekintet kinyit, mosolyog, igen, az élet szép és én is szép vagyok... Smile

Hová jársz majd hastáncolni? Esetleg a harmadik kerületbe valahová...?
Vissza az elejére
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és ami még eszembejutott:
Egy tökéletes férfi hajlandó órákon át várni, míg a barátnője két perc alatt elkészül. Laughing Én megtaláltam ezt a ffit és hát valóban önbizalomemelő, amikor még órák elteltével is, késésben csillogó tekintettel közli hogy tündöklő vagyok Smile
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gioia írta:
És sok nem megfelelő pasival kell/lehet találkozni addig, míg egyszercsak betoppan és értékelni tudjuk. Sztem...

Maximálisan egyetértek... Hú, denagyon!
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dorotthy írta:
mildy írta:
Ismertek olyan meditációt, amely erősíti a nőisséget?

Nyíltszívűeknek-ajkúaknak és azoknak címezve, akik nem érzik tapintatlanságnak a kérdésemet: Smile
Meséljetek, ti miként és hogyan erősítitek nőiességeteket? milyen praktikákat ismertek? Smile hogyan rázzátok le a az esetleges rossz példák hatását, az "öröklött" alárendeltség, a kisebbrendűség érzését? Rolling Eyes

Illetékesnek érzem magam. Smile Merthogy rám fér a nőiségem (meg)erősítése, ahogy sokunkra, úgy hiszem....

Velem már csináltattak nőiességet erősítő meditációt. Az volt a lényege, hogy a kellő bevezető után megálltam egy tükör előtt. Levetkőztem. Láttam magam. Teljes nőiességemben, szépségemben kellett látnom magam. Hogy mit érez a Nő, aki én vagyok. Gyönyörű volt és szomorú. Beszélgetnem kellett vele. Fájdalmas volt, leginkább az rázott meg, amikor valóban át kellett ölelnem. Belémolvadt, eggyé váltunk. Ezt a pillanatot sokszor felidéztem meditációim során azóta is. Sokat segített újra és újra ráébredni, hogy én vagyok az a gyönyörű, vonző nő, akit a tükörben láttam akkor...

Sokszor lerajzoltam, amikor kész lettem egy-egy rajzzal, mindig rájöttem, hogy ez már megint ő! Vagyis én... Smile Egy-két rajz kint is volt a szobámban, jót tettek nagyon!

A hastánc sokat segít. Tánc közben valóban nőnek és vonzónak érzem magam, felfedezem az őserőt, az Asszonyt magamban. Csodálatos érzés.

És a legtutibb praktikám: olyan férfi van mellettem, aki minden pillanatban érezteti velem, hogy a legcsodálatosabb nővel él együtt, aki én vagyok, hogy nincs hozzám fogható másik számára, és minden porcikámat imádja. (Idáig el kellett jutni... kijutott másból is, aki inkább taposott rajtam, és így nagyon tudom becsülni, amit most Tőle kapok...)

érdekes a meditáció, amiről írtál... Rolling Eyes Smile
a hastáncot én is művelem Wink nagyon szeretek egyedül is táncolni, de az is különleges élmény, sőt bizonyos szempontból még különlegesebb is, amikor csoportos koreográfiát táncolunk. nézni is csinálni is fantasztikus és felemelő!Smile mindenki egyéniség marad, de mégis eggyé olvad a női-ségünk, és egymást erősíti is! Smile főleg a kört formáló elemeknél érzem ezt! Smile

és nagyon fontos a jó partner is Wink

alias Ms M.

A hozzászólás legutóbb mildy által 2007. 09. 25. 11:47-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
dorotthy
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
a hastáncot én is művelem Wink nagyon szeretek egyedül is táncolni, de az is különleges élmény, sőt bizonyos szempontból még különlegesebb is, amikor csoportos koreográfiát táncolunk. nézni is csinálni is fantasztikus és felemelő!Smile mindenki egyéniség marad, de mégis eggyé olvad a női-ségünk, és egymást erősíti is! Smile főleg a kört formáló elemeknél érzem ezt! Smile

Igen, nagyon jó a csajokkal lenni! Jobb, mint bármilyen pszichiáter... A koreókat én is szeretem, de imádok intuitíven táncolni is. Bármire. Pavarotti pl. kifejezetten inspiráló, főleg az élő felvételek! Wink
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 11:46    Hozzászólás témája: Re: Nőnek lenni Hozzászólás az előzmény idézésével

Estella írta:
Kage írta:
..ebben a világban. Mit jelent? Jó? Rossz? Csak egy állapot? Előny? Hátrány? Ki mit gondol erről?

tetszik a topik
majd ha lesz időm, írok is hosszan
kiváncsi lennék a párjára is
egy Férfinak lenni topik, ahol a férfiak véleményére lennék főleg kiváncsi

igen, jó lenne egy topik a másik nemnek is, csak az a baj, hogy egyre inkább megfogyatkozóban vannak itt a fórumon Razz
ugyanakkor arra is kiváncsi lennék, pl. hogy ők mit tartanak nőiesnek - elsősorban jó értelemben Razz - egy nőben? amitől férfinak érzik magukat? Smile mi ébreszt bennük tiszteletet, szeretetet, vágyat irántunk? mitől fogadnak barátjukká és bizalmasukká? Smile ezek a dolgokat lehet, hogy nyilvánvalónak érezzük, de nem biztos, hogy azok. vagy nagyon elkanyarodtam? Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
Velem minden nap érezteti az utamba kerülő férfitársadalom bizonyos százaléka, hogy nő vagyok. Összefut a tekintet és kész. Látom. Ennyi. Laughing
A lényeg abban rejlik, hogy szeresd magad olyannak amilyen vagy. Ha belül teljesen egyensúlyban vagy...kifelé az úgy sugárzik hogy ihaj. Szerintem. Rolling Eyes Smile

hát igen... de ezt könnyebb kimondani, mint megvalósítani Rolling Eyes Smile
de az is biztos, hogyha az ember lánya törekszik rá, akkor jó úton jár, és előbb-utóbb sikerül Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 11:51    Hozzászólás témája: Re: Nőnek lenni Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
..ebben a világban. Mit jelent? Jó? Rossz? Csak egy állapot? Előny? Hátrány? Ki mit gondol erről?

Mint mindennek, ennek is van előnye és hátránya is.
Én szeretek nő lenni... Sőt, méginkább NŐ... Wink

Sajnos még mindíg ütközöm ellenállásba, előítéletekbe... Pedig aztán... Rolling Eyes
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
"Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába. " (Karinthy Frigyes)

ez fordítva is így van Smile

Gioia írta:
A nő, a férfi jutalma. A nő jutalma az a tudat, hogy ő a jutalom.

hú, hát ez is találó! Laughing Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:

Gioia írta:

Shocked
Itt egy fricska van...ha a férfira vadászként tekintünk akkor talán "jutalom" Rolling Eyes
Számomra nem felemelő az a gondolat, hogy én egy jutalom vagyok.

A NŐ nem létezhet Férfi nélkül, mert a nőt, NŐVÉ egy Férfi tesz, egy férfit pedig egy NŐ tesz FÉRFIVÉ Exclamation
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
mildy írta:

Gioia írta:

Shocked
Itt egy fricska van...ha a férfira vadászként tekintünk akkor talán "jutalom" Rolling Eyes

A NŐ nem létezhet Férfi nélkül, mert a nőt, NŐVÉ egy Férfi tesz, egy férfit pedig egy NŐ tesz FÉRFIVÉ Exclamation

számomra igen Smile
a vadásznak maximum zsákmánya van, amit erőszakos úton szerez meg. nekem a jutalom mást jelent. Smile számomra a jutalom sokkal inkább ajándékként értendő itt, ergo pozitív. ha egy férfi úgy tekint rám, hogy én életének jutalma, ajándéka vagyok, és ezeket az érzéseket viszonozni is tudom, az az igazán felemelő! Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 09. 25. 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:

És ha ajándék??? Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Következő
3 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.