Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Geréb Ágiért - kiterítjük a szennyest! 2.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 14. 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Kb. én is így vagyok ezzel, de nekem attól csattant el az agyam, hogy Geréb Ágnest elmeorvos fogja megvizsgálni.
A bilincsről nem is beszélve... Evil or Very Mad
http://index.hu/belfold/2010/10/12/elmeorvos_fogja_vizsgalni_gereb_agnest/

Ez egy nagyon durva dolog. Szégyen, hogy egy orvost, meg az "egyszeri" csokitolvajt simán előzetesben tartanak, míg az igazán nagy kaliberű gazemberek szabadlábon kószálnak... De ha már előzetesbe kerül is valaki, egy ilyen nagy nyilvánosság előtt folyó és társadalmi összefogást eredményező ügyben egy bíró sem engedi meg magának, hogy megfelelő ok és indok nélkül ilyen kényszerítő eszközökhöz nyúljon. Egy indokot tudnék felhozni a döntés mellett: ha a gyanúsított magából kikelve örjöng, szanaszét rugdossa az embereket - és/vagy - a tárgyakat maga körül, nincs más lehetősége a bírónak, mint ez, ha nem akarja nyugtató hatása alatt meghallgatni nyilvánosan a gyanusítottat... Nyílván ezekről a dolgokról nyomozati szakban nem beszél(het) senki sem... Azt megítélni pedig, hogy valaki képes lehet-e adott körülmények között ön- és közveszélyesen viselkedni, nem lehet innen, de még a közvetlen közeléből sem. Nem lehet véletlen az elmeorvosi vizsgálat hivatalbóli megkérése. Sok - látszólag kiegyensúlyozott - emberben szunnyad agresszió, amit pszichológiai teszttel - ha felmerül a gyanúja - nagy bizonyossággal ki lehet mutatni, vagy pl. frusztrációs agresszióként jelentkezhet, ahogy - talán - a fenti helyzetben történhetett.

A kórházban is el lehet vérezni, mint ahogy majdnem jártunk mi is így. Ha nem apás-szülésünk lett volna, és nem maradtam volna folyamatosan feleségem mellett még a szülés után is, és nem veszem időben észre a bajt, bizony katasztrófába fulladt volna a mi szülésünk is. Így is necces volt a dolog, mert már a parkolóból sikerült visszahívni a dokit. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 14. 23:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsita, korunk egyik legveszélyesebb jelensége a vak hit a pszichológiai és elmeorvosi vizsgálatokban, intelligenciatesztekben és miegyébben. Ha a módszer körül tisztának si találnánk mindent, még mindig ott a probléma, milyen kvalitású emberek választják a pszichológusi, elmeorvosi pályát. Ettől Geréb Ágnes akár még zakkant is lehet, csak úgy mondom.

Lányok, ennyit én is megtaláltam, de ha felháborodunk azon, hogy Gerébet gyilkossággal vádolják, akkor én felháborodom azon is, hogy a kecskeméti orvost gyilkossággal vádolják. A szülés veszélyes üzem, belehalhat bárki bárhol, az ártatlanság vélelme pedig az orvost is megilleti annyira, mint Gerébet vagy bárkit. Ez a pereskedő család nekem egyébként vérgyanús, ami nem jelenti persze azt, hogy ne tapadna sok orvos kezéhez sok vér.

Sieg, én nem is azt mondom, hogy bárkinek is bárki más temperamentumát vagy harcmodorát kellene átvennie, az asztalverés és nyilvánosságkeresés ellen sincs kifogásom, kell az, de gondold el, korábban Gerébnek s volt annyi esze, hogy előbb csak az apás szülésért állt ki, és nem mindjárt ikreket szülesztett otthon. Szóval szerintem necces esetekkel meg ellene várnia, míg van szabályozás, addig nem adva fölösleges támadási felületet sem a mengele-maffiának, sem a csőcseléknek.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 15. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Bocsita, korunk egyik legveszélyesebb jelensége a vak hit a pszichológiai és elmeorvosi vizsgálatokban, intelligenciatesztekben és miegyébben. Ha a módszer körül tisztának si találnánk mindent, még mindig ott a probléma, milyen kvalitású emberek választják a pszichológusi, elmeorvosi pályát. Ettől Geréb Ágnes akár még zakkant is lehet, csak úgy mondom.

Teljesen egyetértek Veled, még ha úgy éreznéd is, hogy ellentmondásban lennék a fentebb leírt véleményemmel. Pedig nem. Megbeszélhetjük. Wink

Nem ismerem Geréb Ágnest személyesen, sőt nincs információm róla eredeti forrásból sem. De ahogy Ő - és managementje - kezeli ezt az egész kérdéskört, nekem nagyon nem szimpatikus. Még megjelenésre, arcra sem. De ez már nagyon szubjektiv véleményem.

Igen, a szülés veszélyes üzem, bárhol előfordulhat súlyos esemény. Otthon, kórházban, de bárhol útközben. Ha minden haláleset miatt elítélnének orvosokat, mentősöket, nem maradna egy idő múlva senki szabadlábon... Szerencsére sokszor megvédi őket pl. a legnagyobb gondosság elve; Vagy ... okozza ugyanez a vesztüket! Mert azzal, hogy Gerébék előre tervezetten készülnek olyan szülésekre, ahol várható, hogy baj esetén nem tudják a legfontosabb szakembereket időben előrántani (anesztes, sebész, csecsemős, stb. Szándékosan nem műtőt irtam, az a mai antibiotikumok mellett már nem szempont) támadási felületet adnak. Ugyanis jogilag nem tehetnek meg bármit és ezt jogállamban sajnos figyelembe kell nekik is venniük.

Nem arról van szó, hogy egy bába tud-e gátat varrni, vagy csecsemőt ellátni! Egy hirtelen jött szülésnél - ha nincs időben elérhető szakember, akkor jogosan tehet dolgokat, míg előre készülten nem!

Ezért nagyon nehéz vészhelyzetben a dolga egy szülést levezetőnek, ugyanúgy mint egy egyszerű utcai elsősegélynyújtónak, legyen az orvos, vagy csak egy laikus. Nem csak az kell hogy átfusson az agyán vészhelyzetben, hogy mit kell tenni, meg tudná-e az csinálni, hanem azt is mérlegelnie kell, hogy milyen mértékben kockáztatja a beteg életét, és a börtönt!

Itt egy példa

Sokszor a szerencse dönti el, hogy a segítő szándékú ember a nagy tisztelet jeleként életmentő kitüntetést kap, vagy börtön büntetést... Ugye sokszor hallunk sikeresen szülést levezető taxisoförről, buszvezetőről, vagy egy szomszédnéniről...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 15. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Xifu írta:
Kb. én is így vagyok ezzel, de nekem attól csattant el az agyam, hogy Geréb Ágnest elmeorvos fogja megvizsgálni.
A bilincsről nem is beszélve... Evil or Very Mad
http://index.hu/belfold/2010/10/12/elmeorvos_fogja_vizsgalni_gereb_agnest/

Ez egy nagyon durva dolog. Szégyen, hogy egy orvost, meg az "egyszeri" csokitolvajt simán előzetesben tartanak, míg az igazán nagy kaliberű gazemberek szabadlábon kószálnak... De ha már előzetesbe kerül is valaki, egy ilyen nagy nyilvánosság előtt folyó és társadalmi összefogást eredményező ügyben egy bíró sem engedi meg magának, hogy megfelelő ok és indok nélkül ilyen kényszerítő eszközökhöz nyúljon. Egy indokot tudnék felhozni a döntés mellett: ha a gyanúsított magából kikelve örjöng, szanaszét rugdossa az embereket - és/vagy - a tárgyakat maga körül, nincs más lehetősége a bírónak, mint ez, ha nem akarja nyugtató hatása alatt meghallgatni nyilvánosan a gyanusítottat... Nyílván ezekről a dolgokról nyomozati szakban nem beszél(het) senki sem... Azt megítélni pedig, hogy valaki képes lehet-e adott körülmények között ön- és közveszélyesen viselkedni, nem lehet innen, de még a közvetlen közeléből sem. Nem lehet véletlen az elmeorvosi vizsgálat hivatalbóli megkérése. Sok - látszólag kiegyensúlyozott - emberben szunnyad agresszió, amit pszichológiai teszttel - ha felmerül a gyanúja - nagy bizonyossággal ki lehet mutatni, vagy pl. frusztrációs agresszióként jelentkezhet, ahogy - talán - a fenti helyzetben történhetett.

A kórházban is el lehet vérezni, mint ahogy majdnem jártunk mi is így. Ha nem apás-szülésünk lett volna, és nem maradtam volna folyamatosan feleségem mellett még a szülés után is, és nem veszem időben észre a bajt, bizony katasztrófába fulladt volna a mi szülésünk is. Így is necces volt a dolog, mert már a parkolóból sikerült visszahívni a dokit. Sad

A doktornőről csak felületes ismereteim vannak, újsághírek és néhány nyilatkozat. A rokonszenvemet nem sikerült megnyernie, bár az ügyet, amiért harcol jogosnak és rokonszenvesnek tartom.

Nézd, Bocsita, nyilvánvaló, hogy erőszak-eszközöket nem alkalmaznak csak úgy, kedvtelésből. Akkor is nagy pancserságnak vélem egy nőt, egy diplomás, középkorú nőt talpig vasban, rabláncon bíróság elé vezetni. Ha erre szükség volt, akkor a doktornőt nem sikerült meggyőzniük a bűnösségéről, és a vizsgálatot végző szervek elfogulatlanságáról. Engem sem. Kisebb felhajtás, több észérv és bizonyíték meggyőzőbb lenne. Számomra. Gondolom, nem vagyok egyedül.
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 20. 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://hir3.hu/magazin/1/51521/elkeszult_az_intezeten_kivuli_szulesrol_szolo_rendelet
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 06. 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
hana írta:
Van rá mód, hogy segítsünk neki valahogyan?

Értesd meg vele, hogy ha itt komoly erők dolgoznak az otthonszülés kriminalizálásán, akkor talán nem kellene fogást biztosítania magán a számukra. Vagy hogy vegyen példát Noll Andreáról.
Meg jó ez a link is, csak nem tetszik, hogy pénzt kér: a jogi képviselete tudtommal megoldott, és nem is keresett rosszul, ez így szerintem nem túl elegáns.

Jó régen jártam már erre...

Nem akarok mindjárt mást helyesbíteni, de ezt nem bírtam megállni.
MIvel nekem mindkét gyerekem Ágiékkal született, és azóta is kapcsolatban vagyok velük, egy kicsit jobban belelátok a helyzetbe.
Ágiék senkitől nem kértek soha pénzt. Volt lehetőséged rá, ha szeretted volna támogatni őket, de senkinek nem volt kötelező adni. Mi pl. sem a tanfolyamért, sem a szülésért nem fizettünk egyetlen forintot sem! Egyedül a Bp.-Pécs-Bp. út benzinköltségét kérték, hogy mi álljuk, mert erre nem volt az alapítványnak kerete.
Ági fizetése havi 100 és 150 e forint között van. Azt hiszem, ezt nem tekinetjük túl nagy fizetésnek, figyelembe véve, hogy ő az év minden napjának minden órájában rendelkezésére állt az otthonszülést választó családok számára. És ezt szó szerint kell érteni!
Ági jogi képvisele igenis pénzbe került, és a rengeteg telefonszámla, és transzparens, és minden más, ami a "kampány" során elkészült, szintén.
Lehet, hogy én ezt egy kicsit másképp látom, de azok számára, akikért Ági ennyit tett, ez a legkevesebb, amit most cserébe megtehetünk érte, hogy támogatjuk az ő szabadságáért dolgozókat, ha tudjuk.

És persze, nagyon örülünk, hogy végre otthon lehet!!! Smile
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 07. 08:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most erről eszembe jutott, hogy Hollandiában meg arra kell külön orvosi engedély, hogy kórházban szülhess...

Valahol meg kéne találni a középutat.
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 24. 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Letöltendőre ítélték Geréb Ágnest.
Szomorú.

Sok pénzéhes, hanyag orvost meg mindig felmentik.
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 24. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nevetséges. Azért nem fog ez annyiban maradni, ne aggódjál.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 24. 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Szomorú.

Ezt soha nem gondoltam volna. Confused
Reméljük, hogy nem marad annyiban...
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 03. 25. 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Szomorú.

A sok gerinctelen politikust meg, védi a mentelmi joga!
Egyszerűbb egy kisembert elítélni és rajta megmutatni a "törvény erejét."
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 08. 08:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csillagpaszuj írta:
Mak írta:
Szomorú.

Döbbenet...
Vissza az elejére
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 10. 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
csillagpaszuj írta:
Mak írta:
Szomorú.

Döbbenet...

Sokat vitatkoztam Grafolkával ezen a kérdésen.
Bizonyos tekintetben megváltozott a véleményem (vélhetőleg sokat nézem a Lélek TV-t Twisted Evil ). Geréb Ági célkitűzéseivel egyetértek, de a módszereivel nem. El kéne fogadnia, hogy amíg az otthonszüléshez nincs meg az a háttér ami segíti a problémás eseteket, addig ez egy veszélyes üzem.
VISZONT:
Hihetetlenül undorítónak tartom, hogy az általam (eddig) nagyrabecsült orvostársadalom ítéltette el azt a szerencsétlen nőt, az az orvostársadalom amely MINDIG összezár ha valamelyik gazember, klikken belül hibázik.
Több fórumozóval összekaptam anno, amikor védtem az orvosokat - azonban az utóbbi másfél év kanosszája meggyőzött arról, hogy igazuk volt bizonyos tekintetben. Sajnos nagyot csalódtam bennük. Pénzéhesek, felelőséget kerülik, de közben hajbókolj nekik és szólítsd őket tanár úrnak.
Nem merülök bele ebbe a kérdésbe jobban, de Sieglindét megkövetem. Közel két éve beszéltünk erről és igaza volt, én voltam vv naíva Confused
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 10. 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Höhö, ez a baj a modern emberrel, érveléssel sosem győzöd meg, csak azzal, ha bántja, akiről korábban jót gondolt, vagy jót tesz vele, akiről rosszat =)

Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 10. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Höhö, ez a baj a modern emberrel, érveléssel sosem győzöd meg, csak azzal, ha bántja, akiről korábban jót gondolt, vagy jót tesz vele, akiről rosszat =)

DE, de, de!!! Az érveléssel eléred, hogy egy bántásnál leesik neki a tantusz. Érvelés nélkül kellene három bántás, hogy leesen.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő
14 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.