Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kisbaba elvesztése
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 04. 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zéká írta:
Ma felhívott a főnökasszonyom, hétfőtől mennem kell vissza dolgozni. Sad Édes kicsi lányom szeretgetése, vigyázása, nevelgetése helyett koncentrálhatok a tisztelt ügyfelekre. Crying or Very sad

Elhiszem, hogy nehéz visszatérni a régi kerékvágásba... és nem is lesz most semmi ugyanolyan, hiszen nagy veszteség ért...
De úgy gondolom, hogy most nem árt, ha eltereled a figyelmed, és miközben foglalkozol az ügyfelekkel, lesz ideje a testednek és a lelkednek is a felépülésre, mielőtt újra próbálkozhattok.
Az elején rövid időre "jó", ha az ember csak magával van elfoglalva, de hidd el kedves Zéká, hogy nem jó hosszabb időre bezárkózni, nem tesz jót....

Jó, hogy idetaláltál, itt mindig van valaki, akinek van egy-két kedves szava a másikhoz... gyere, amilyen sűrűn csak tudsz.... Wink
Vigyázz magadra!

Szeretettel
bbemeslepke
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 04. 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zéká!
Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani...
És mivel én vagyok ezen a fórumon talán a legfiatalabb, így saját tapasztalattal sem rendelkezek ebben a témában...
Őszinte részvétem a történtek miatt!
Kívánom, hogy enyhüljön nagy fájdalmad és légy nagyon boldog!
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 04. 22:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szia Zéká!
Nagyon együttérzek Veled!!! Neutral
Az én történetem is ideillik, enyhébb, vagy durvább, döntsd el!
2 évig nekünk sem jött össze a gyerek, már majdnem én is kaptam kezeléseket, volt átfúvás is, meg minden, de nem találtak semmit.
Aztán -merthogy lakásátalakításban voltunk-, amikor az utolsó meszelést, mázolást is megcsináltam, érdekes módon összejött, majd csodálatos 9 hónap után megszületett a Fiam. Laughing Életünk legszebb éve volt, amíg 1 éves lett. Laughing
Aztán kezdtem rosszul lenni, a család találgatott, de ez MÁS érzés volt, én tudtam, mert nagyon nagy fájdalmaim voltak. Persze elmentem az orvosomhoz, aki mellesleg onkológus főorvos is volt, tehát eleve gyanakodhatott volna másra is, szóval ő elküldött, ez nem terhesség.
De egyre jobban fájt valami, a jelek hasonlóak voltak, azzal a különbséggel, hogy a hasam egyre puffadt. Sad
Az orvos már kiabált velem, majd írásban is adta!, hogy nincs nőgyógyászati problémám, hanem ez epeprobléma. De akkor miért vérzek hetek óta?
Hurrá, akkor ultrahang. Persze, 6 hét múlva!!!!! kaptam időpontot.
Merthogy ez belgyógyászati dolog.
Na elég az hozzá, hogy a körzeti egy menoteszttel rájött, hogy bibi van.
Erre az orvosom beutalt a kórházba, ahol azonnal konzíliumot hívtak össze, mert akkor már 2 napja belső vérzésem volt a méhen kívüli terhességtől. Shocked Még aznap megműtöttek, de nem adtak volna az életemért egy lyukas garast sem. Ebben minden normális ember elvérzik órákon belül.
De a Jóisten megmentett. Akkor volt 1 éves a fiam.....
Akkor azt mondták: örüljön, hogy már van egy egészséges gyereke, több nem lesz. Sad de azért 3 hónapig védekezzen, mert ha mégis lenne, nem tarthatja meg, (hát azért ez hiába esett rosszul beláttam, ez egy komoly hasműtét volt.)
Mit ad a Jóisten? a műtéttől számított 4. hónapban kopogtatott a Meglepetés, másik orvost kerestem, aki azzal kezdte: megtartja? HÁT PERSZE!!! Laughing
Sajnos az első hetek nagyon nehezek voltak, lelkileg, és akkor tudtam feldolgozni, mikor tudatosult bennem, hogy az egy BETEGSÉG volt, és majdnem meghaltam, de valami miatt így kellett lennie.
Amikor eljött az ideje, csodálatos KISLÁNYOM született. Laughing
Sokszorosan is öröm volt, az egész családban nem volt lány, őt is fiúnak mondta az ultrahang, és mindenki úgy érezte, én csak annyit éreztem, hogy minden máshogy volt, mint a fiamnál. Smile Öröm volt az is, hogy a műtét, a tönkrement hasfal, stb ellenére sikerült, és noha az orvos már hívta a műtősöket, mégis rendesen megszületett! Laughing

Ezekben az években átértékeltem az életemet, mert ha ezt TÚLÉLTEM, akkor az égieknek még terve van velem. Igyekszem is úgy élni, hogy a jót lássam mindenben, és még jobban tiszteljem az ÉLETet.

És a lányom máshogy nem született volna meg...

Bár nagyon nehéz volt azt a sokkhatást feldolgozni, a gyerekeim, és a családom feledtette, és ma már az orvosi tévedés miatt sem haragszom, mert végülis életben maradtam, szülni is tudtam még, lelkileg is fejlődtem miatta.

Zéká Drága, azt tudom Neked mondani, hogy ha eljön az ideje, Neked is lesz gyönyörű kisbabád, nem is egy!
Jó hétvégét kívánok!
Szeretettel! Smile
Zéká
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 06:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt, szép napot mindenkinek !

Bbemes !
Persze, biztos jobb lesz ha megyek dolgozni. Itthon úgyis csak befordulok, tiszta depressziós vagyok, legszívesebben folyton csak aludnák. Így legalább ráleszek kényszerítve, hogy összeszedjem magam. ... és jut eszembe ! Ott vannak az én kedvenc kollegináim, akikkel sokat lehet vihogni minden marhaságon. Embarassed Laughing
... és nagyon bízok abban, hogy hamarosan újra táppénzre mehetek terhesség miatt !!!

Fanni !
Köszönöm, és minden jót neked is ! Smile
Kívánom szívből, hogy ne is legyen tapasztalatod "ebben" a témában.

Biojuli !
A Te történeted ? Nem durvább vagy kevésbé durvább, csak más.
Téged megajándékozott az élet 2 gyerkőccel, csak éppen megkérte az árát. Semmi sincs ingyen. Sad (???)
Az viszont tényleg durva, hogy nem vették észre a méhenkívülidet. Még nekem, teljesen tudatlannak is az volt az első gondolatom, amikor elkezdtem olvasni a történetedet. Szerintem nem az orvosokon múlott, hogy megfoganhatott a kislányod.
Ebből kiindulva veled tényleg vannak tervei az égieknek Smile . Én ezt nem mondhatom el magamról, egyelőre csak olyan dolgok történtek, ami ennek az ellenkezőjét bizonyítja. Így nincs értelme semminek. De igyekszek mindent megtenni azért, hogy ez ne így legyen, még ha meg is kell küzdenem egy "felsőbb hatalom"-mal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zéká írta:

Bbemes !
Persze, biztos jobb lesz ha megyek dolgozni. Itthon úgyis csak befordulok, tiszta depressziós vagyok, legszívesebben folyton csak aludnák. Így legalább ráleszek kényszerítve, hogy összeszedjem magam. ... és jut eszembe ! Ott vannak az én kedvenc kollegináim, akikkel sokat lehet vihogni minden marhaságon. Embarassed Laughing
... és nagyon bízok abban, hogy hamarosan újra táppénzre mehetek terhesség miatt !!!

Fanni !
Köszönöm, és minden jót neked is ! Smile
Kívánom szívből, hogy ne is legyen tapasztalatod "ebben" a témában.

Biojuli !
A Te történeted ? Nem durvább vagy kevésbé durvább, csak más.
Téged megajándékozott az élet 2 gyerkőccel, csak éppen megkérte az árát. Semmi sincs ingyen. Sad (???)
Az viszont tényleg durva, hogy nem vették észre a méhenkívülidet. Még nekem, teljesen tudatlannak is az volt az első gondolatom, amikor elkezdtem olvasni a történetedet. Szerintem nem az orvosokon múlott, hogy megfoganhatott a kislányod.
Ebből kiindulva veled tényleg vannak tervei az égieknek Smile . Én ezt nem mondhatom el magamról, egyelőre csak olyan dolgok történtek, ami ennek az ellenkezőjét bizonyítja. Így nincs értelme semminek. De igyekszek mindent megtenni azért, hogy ez ne így legyen, még ha meg is kell küzdenem egy "felsőbb hatalom"-mal.

Kedves Zéká!
Más ember sorsában sokkal könnyebb észrevenni a törvényszerűségeket, mint a sajátunkban... Ha így olvasod vissza, amit írtál, akkor egész más megvilágításba kerülnek a dolgok. Most persze, hogy a fájdalom idejét éled, de gondolj bele: a többiek története azt bizonyítja, egy orvosi diagnózist nem szabad feltétel nélkül elfogadni, hinni kell önmagadban és abban, képes leszel természetes úton is anyává válni. Nem tudom, hány éves vagy, de a türelem mindig segít...
És hogy én is szolgáljak egy történettel: Egy asszony több spontán vetélés után már lemondott a saját gyermek lehetőségéről, így örökbefogadtak egy kisfiút. Ezután - miután megnyugodott - ismét áldott állapotba került és gyönyörű kislánya született...
A görcsös igyekezet, hogy anya legyél, ellenkező hatást is kiválthat...
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 06:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zéká Kedves!
Köszönöm, hogy válaszoltál! Hidd el, eljön a Te időd is!!!
Szép napot! Smile
biojuli
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 06:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde, ez tuti, hogy így van!
Amikor a lányom született, akkor volt bent egy hölgy, aki viszont SOHA nem várt még babát, minden kezelés ellenére meddő maradt, a hormonok miatt tönkre is ment, lemondtak a saját gyerekről, és ezért fogadtak örökbe egy kisfiút.
Csodák csodája, 6 év múlva saját babája született, az orvosok széttárták a karjukat, de örültek. Emberi magyarázat erre sincs. Smile
Zéká
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 06:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde !
Átgondolva amit írtál nekem igazad van. Igazad lehet.
A helyzet az, hogy nálam elvileg fizikai képtelenség, hogy természetes úton babám legyen. Persze hallottunk már rengeteg csoda-történetről, csakhogy a csodák mindig mással történnek. Ennek ellenére egy részem nagyon bízik ebben, a másik énem pedig, aki két lábbal a földön jár (vagy túl pesszimista ?), inkább bízik a szakértelemben.
Arra pedig, hogy iktassam ki a "görcsös igyekezet"-et, már képtelen vagyok. Régóta, de a történtek óta meg pláne. Nekem az nem fog menni, maximum ha már szervezetem feladja. Abba pedig bele sem merek gondolni.
Lényeg: bízok az én Angyalkámban, hogy majd segít, bízok az orvosomban és bízok a párom az és én akaraterőmben. ... és remélem, hogy végre megszán a "felsőbb hatalom".
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zéká írta:
Sieglinde !
A helyzet az, hogy nálam elvileg fizikai képtelenség, hogy természetes úton babám legyen. Persze hallottunk már rengeteg csoda-történetről, csakhogy a csodák mindig mással történnek. Ennek ellenére egy részem nagyon bízik ebben, a másik énem pedig, aki két lábbal a földön jár (vagy túl pesszimista ?), inkább bízik a szakértelemben.
Arra pedig, hogy iktassam ki a "görcsös igyekezet"-et, már képtelen vagyok. Régóta, de a történtek óta meg pláne. Nekem az nem fog menni, maximum ha már szervezetem feladja. Abba pedig bele sem merek gondolni.
Lényeg: bízok az én Angyalkámban, hogy majd segít, bízok az orvosomban és bízok a párom az és én akaraterőmben. ... és remélem, hogy végre megszán a "felsőbb hatalom".

A csodák velünk történnek... csak a saját csodáinkat nem vesszük mindig észre... Gondolatainkkal meg képesek vagyunk megakadályozni az érvényesülésüket.

Megértem, hogy most kevésbbé vagy fogékony ennek belátására, de a görcsös igyekezettel éppen a csoda beköszöntét akadályozod. Ha nem vagy türelmes, az élet megtanít rá... Én is türelmetlenül kerestem az Igazit, majd mikor sikerült ezt a türelmetlenséget feladnom, megkaptam "ajándékba"... Most éppen egy másik türelmetlenségem megszelidítésén dolgozom... Wink Jó eredménnyel... Laughing
Zéká
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 05. 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde !
Igyekezni fogok kordában tartani a gondolatimat ! Wink
Neked pedig sok sikert a "szelidítéshez" ! Smile
Vissza az elejére
Zéká
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 06. 06:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden napra jut nekem egy fájdalmas "vezérgondolat":
Bár még csak 5 nap múlva, 11-én lehetne Dalmácska 2 hónapos. (ez volt ma az eslő dolog, ami ébredés után eszembe jutott, sikerült is jól befordulnom) Ilyenkor önkéntelenül elképzelem ... ahogy fekszik a kiságyban ... olyan szép volt ... és már 2 hónapos lehetne ... pont 8 héttel ezelőtt szültem. De jó lenne visszatekerni az időt és meg nem történté tenni a tragédiát. Vagy felébredni, hogy ez csak egy kegyetlen álom volt ...
Vissza az elejére
liliomszal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 06. 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zéká írta:
Sieglinde !

sziasztok!
régen jártam már e fórumba , de valami idevezérelt. NEm tudtam eldönteni, hogy irjak-e, de erre a csoda mondatodra reagálnom kell.
Mégpedig azért mert én is ezt gondoltam.
Szóval a mi történetünk. sokáig nem akartunk babát, aztán sok minden történt és amikor akartunk nem lehetett. az okát nem tudták. Eljutottunk addig, hogy lombik. első, nem sikerült, 2. nem volt mit beültetni, túlstimuláltak. aztán jött a többi. 3-4-5-6-7- 8. Persze közbe sok -sok hónap és év telt el.Az utolsónál megtapadt a baba , de elment.
Később ezta verset találtam.

Reményik Sándor: Kegyelem

Először sírsz.
Azután átkozódsz.
Aztán imádkozol.
Aztán megfeszíted
Körömszakadtig maradék-erődet,
Akarsz, egetostromló akarattal -
S a lehetetlenség konok falán
Zúzod véresre koponyád.
Azután elalélsz.
S ha újra eszmélsz, mindent újra kezdesz.
Utoljára is tompa kábulattal,
Szótalanul, gondolattalanul
Mondod magadnak: mindegy, mindhiába:
A bűn, a betegség, a nyomorúság,
A mindennapi szörnyű; szürkeség
Tömlöcéből nincsen, nincsen menekvés!

S akkor - magától - megnyílik az ég,
Mely nem tárult ki átokra, imára,
erőre;, akarat, kétségbeesés,
Bűnbánat - hasztalanul ostromolták.
Akkor megnyílik magától az ég,
S egy pici csillag sétál szembe véled,
S olyan közel jön, szépen mosolyogva,
Hogy azt hiszed: a tenyeredbe hull.

Akkor - magától - megszűnik a vihar,
Akkor - magától - minden elcsitul,
Akkor - magától - éled a remény.
Álomfáidnak minden aranyágán
Csak úgy magától - friss gyümölcs terem.

Ez a magától: ez a Kegyelem.

Ekkor jött egy ember, aki megmutatta hogy más a világ amilyennek gondolom és csodák vannak. Én is azt hittem hogy a csodák mással történnek. Még eltelt sok sok hónap amikor jött egy másik ember, egy szellemgyógyász aki megmutatta az utat. Veszteni valónk nem volt, mentünk hozzá, és vártam a csodát. Nem jött, és akkor azt mondtam, hogy jó rendben Elfogadom ha nem lehet gyerekem, de ha én vagyok a kis szikra belőled és Te azt akarod amit én, és én gyereket akarok akkor lesz. A következő ciklusban álmot láttam amiben közölték velem hogy babát várok. Még akkor sem hittem! De igaz volt! Végre 10 év után. Végig feküdtem. Megkérdeztem a baba lelkét hogy milyen nevet választ. Az Anna név tetszett neki, és mikor megnéztem hogy mikor van e névnap, meglepett mert akkor fogant! az ultrahangon nem mutatta meg magát. és mikor megszülettt tényleg lány lett! A szülésbe majdnem elvéreztem , de szintén egy jó sebész és egy szellemgyógyász és talán az égiek segitségével megmaradtam! Nekem is átértékelődött az élet!
Sok sikert és kivánom hogy találd meg a Te szellemgyógyászodat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
liliomszal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 06. 06:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zéká írta:

Bár még csak 5 nap múlva, 11-én lehetne Dalmácska 2 hónapos. (ez volt ma az eslő dolog, ami ébredés után eszembe jutott, sikerült is jól befordulnom) Ilyenkor önkéntelenül elképzelem ... ahogy fekszik a kiságyban ... olyan szép volt ... és már 2 hónapos lehetne ... pont 8 héttel ezelőtt szültem. De jó lenne visszatekerni az időt és meg nem történté tenni a tragédiát. Vagy felébredni, hogy ez csak egy kegyetlen álom volt ...

Engedd el Őt! Nagyon nehéz lehet most neked!
Sokat hallgattam én is másoktól, hogy jön a baba ha eljön az ideje, és nagyon rosszul esett. Az első beültetésnél volt egy kolléganőm aki várandós lett, Onnantól kezdve ahányszor láttam őket mindig egy kés volt a szivemben, hogy az én babám is ennyi idős lenne..... nagyon fájt... és mindig kerültem őket. Ne zárkózz be.. mint ahogy én tettem, aztán jöttek a családba a babák csak nekem nem.. aztán tudtam csak megnyilni mikor nekem is lett! Ráadásul és gyerekekkel dolgozom és az is fájt, hogy mindenkinek van csak nekem nem, és persze ilyenkor tűnnek az ember szemébe a babakocsik, a pocik, és egyebek!
Most mennem kell. Szép napot!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zéká
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 06. 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Liliomszál !
Gyönyörű ez az idézet, nagyon kifejező. Köszönöm !
A Te történeted tényleg egy csoda ! Ezek szerint Te vagy a "másik" akivel már megtörtént. Gratulálok a kislányotokhoz !

Sokáig bemagyaráztam magamnak, hogy engem nem zavar más baba látványa, születése. De rájöttem, hogy ez felesleges erölködés. Már elfordítom a fejem az utcán, ha meglátok egy babakocsit. Ha apukát látok kisbabával, akkor simán elsírom magam.
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 10. 06. 09:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

liliomszal írta:
Zéká írta:

Engedd el Őt! Nagyon nehéz lehet most neked!
Sokat hallgattam én is másoktól, hogy jön a baba ha eljön az ideje, és nagyon rosszul esett. Az első beültetésnél volt egy kolléganőm aki várandós lett, Onnantól kezdve ahányszor láttam őket mindig egy kés volt a szivemben, hogy az én babám is ennyi idős lenne..... nagyon fájt... és mindig kerültem őket. Ne zárkózz be.. mint ahogy én tettem, aztán jöttek a családba a babák csak nekem nem.. aztán tudtam csak megnyilni mikor nekem is lett! Ráadásul és gyerekekkel dolgozom és az is fájt, hogy mindenkinek van csak nekem nem, és persze ilyenkor tűnnek az ember szemébe a babakocsik, a pocik, és egyebek!
Most mennem kell. Szép napot!

Egyetértek Smile
Meglátogattam a weboldaladat gyönyörködtem Annában, írtam számára pár sort Laughing

Teljes szívvel ezt kívánom Zéká-nak is, hogy jövőre az Ő oldalára írhassak kedves mondatokat!

Ádás kísérje útatokat!

Holdasszony
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.