Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bakik a konyhában - hogyan lehet elrontani a rántottát?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kristal írta:
Jadis írta:
Nagymamám igazi "őstehetség". Ő képes elrontani a rántott húst is és persze bármi mást is. Nem egyszerűen rossz izű amit főz, hanem nincs íze. Így, ahogy mondom. Ha megsózod, akkor só íze lesz...
Ennek megfelelően az ételeknek külön nevük van:
1. zilahi leves (valamit visz a víz)=zöldségleves
2. Petőfi leves (Minek nevezzelek?)=gulyásleves Ez még elmenne egy gyengébb zöldséglevesnek...
3. cipőtalp=rántott hús
4. bakancs talp=sült hús
5. vízbe rizs (manapság "javult" és ehelyett kemény marad a rizs...)
6. pörkölt margarinnal (merthogy zsírt vagy olajat nem használ...)
7. mindenbe, amibe tejföl kellene, abba kefírt tesz, ami nem mindig nyerő ötlet...

Viszont előnye is van ezeknek. Az egyik az, hogy meg lehet enni, mert nem rossz ízű, második, hogy ezek után egy menzai ebéd nem okoz gondot... Wink

Gratulálunk a nagyinak!
Ez egyébként érdekes, azt hittem, a nagyik mindig finomakat főznek. Eddig csak olyat hallottam (és az én nagymamám is ilyen), hogy sok rigolyája van, nade a főztje... thumbleft king Persze ez is csak egy sztereotípia.

A másik nagymamám remekül főz. Egyébként szerintem a nagymama a kivétel, aki erősíti a szabályt...
(A sterilcsirkét kihagytam a felsorolásból: a zöldséglevesben megfőzi a csirkét, majd kukoricás vízberizzsel tálalja...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kristal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
kristal írta:
Jadis írta:
Nagymamám igazi "őstehetség". Ő képes elrontani a rántott húst is és persze bármi mást is. Nem egyszerűen rossz izű amit főz, hanem nincs íze. Így, ahogy mondom. Ha megsózod, akkor só íze lesz...
Ennek megfelelően az ételeknek külön nevük van:
1. zilahi leves (valamit visz a víz)=zöldségleves
2. Petőfi leves (Minek nevezzelek?)=gulyásleves Ez még elmenne egy gyengébb zöldséglevesnek...
3. cipőtalp=rántott hús
4. bakancs talp=sült hús
5. vízbe rizs (manapság "javult" és ehelyett kemény marad a rizs...)
6. pörkölt margarinnal (merthogy zsírt vagy olajat nem használ...)
7. mindenbe, amibe tejföl kellene, abba kefírt tesz, ami nem mindig nyerő ötlet...

Viszont előnye is van ezeknek. Az egyik az, hogy meg lehet enni, mert nem rossz ízű, második, hogy ezek után egy menzai ebéd nem okoz gondot... Wink

Gratulálunk a nagyinak!
Ez egyébként érdekes, azt hittem, a nagyik mindig finomakat főznek. Eddig csak olyat hallottam (és az én nagymamám is ilyen), hogy sok rigolyája van, nade a főztje... thumbleft king Persze ez is csak egy sztereotípia.

A másik nagymamám remekül főz. Egyébként szerintem a nagymama a kivétel, aki erősíti a szabályt...
(A sterilcsirkét kihagytam a felsorolásból: a zöldséglevesben megfőzi a csirkét, majd kukoricás vízberizzsel tálalja...)

Zöldséglevesben főtt sterilcsirke kukoricás vízberizzsel à la Jadis nagymamája... Nem adnám sokér'...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kristal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az előbb ez á lett volna fordított irányú ékezettel, de agrave-ként jelenítette meg; de remélem, így is érthető volt
Vissza az elejére
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Életem első káposztástésztájában, még ropogott a káposzta. Embarassed
Nem ma volt... de azért nem felejtem el. Smile
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alighasznált ifjúasszony koromban történt az eset:volt egy kolleganőm, aki isteni sütiket készitett, én meg egyáltalán nem tudtam sütni.Kolleganő megigérte, hogy megtanit.Kezdjük olyannal, amit nem lehet elrontani.Le is irt egy ragyogó recipét, csak tévesen.Azt irta, hogy egy csomag szódabikarbóna kell hozzá.Hát ez még nekem is sok volt, rá is kérdeztem:Mary, egy csomag? Mire ő: úgy irtam? Ha azt irtam, akkor az.Külömben ha elrontod, ötször megsütöm neked!Na, én otthon nekiláttam, mindent beleraktam, ami irva volt, aztán be a sütőbe.A szomszédban lakó barátnőm a szörnyű szagra átjött, riadtan kérdezte, hogy mi a fenét csinálok.Én meg nagybüszkén:hát sütök.Mire ő: te, jó lenne ha kinyitnád a sütőt! Mondtam,csak 2o perc mulva szabad.Na, letelt a 2o perc! Kinyitottam, hát az Etna az kutya füle volt az én sütimhez képest!Folyt, bugyborékolt.Kikaptam a tepsit, és riadtan kérdeztem a barátnőmet:jaj,hova tegyem? Mire ő elegánsan a szemetesre bökött:talán oda!Mit mondjak, a sütőt kb. egy hónapig sikáltam.Mary meg süthette ötször a sütit.Hát csoda, hogy azt a sütit megutáltam?Külömben egy csomag sütőpor vagy egy késhegynyi szódabikarbóna volt az eredeti recept.
kristal
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:
Életem első káposztástésztájában, még ropogott a káposzta. Embarassed
Nem ma volt... de azért nem felejtem el. Smile

Nem baj, nyersen elvileg egészségesebb, mint párolva. Wink
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem egyszer főzelékfőzésnél - azt hiszem lencsefőzeléket főztem - gyűlt meg a bajom a rántással.
Sok főzeléket főztem, legyen....
Lett is, hogy mit ne mondjak Laughing Laughing Laughing
Annyi rántást sikerült kotyvasztanom, hogy amikor beleöntöttem a lábosba először még fért, ahogy hígítottam, aztán majd' beletört a faknál - mars át nagyobb lábosba - hígít - fakanál meg se moccan - még nagyobb lábos... Laughing Laughing Laughing
Nah, az már elég nagy lett, közben rohanás a boltba még egy nagy tejfölért, mert akkora mennyiséghez egy semmi nem volt...
Már nem emlékszem, hogy mennyi fogyott el, amúgy finom volt, csak iszonyat sok lett Laughing Laughing

Az én egyik nagyim is nagyon tudott főzni, de sajnos meghalt az én születésem előtt, de megmaradtak a receptjei...
De a másik nagyim Exclamation Az aztán rettenetes, a csirkepörköltet 10 évig nem bírtam megenni, miután egyszer az orrom alá tolta, amit Ő főzőtt, rémes volt... puke_r
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 06. 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem csak a melegítéssel van gondom.. Embarassed meglegítéskor mindig odaég.. Rolling Eyes

Kaja: a nagyapám vajas ejbegrízétől még most is rosszul vagyok.. Rolling Eyes -és nem tom, hol tanulta, mert anyukám nem tesz bele vajat soha Cool
Menza kaja? -hírös neves "Pajtás-éttermi koszt" -persze szalmonellás eper előtti időből.. Rolling Eyes Cool sokszor mentünk repetáért.. Cool Smile -volt, hogy 2*is sorbaállt a fél "menza tábor".. Laughing Laughing Cool
különben nem sok dolgot tudok "varázsolni", de olyan még nem volt, hogy "egyből kuka".. Rolling Eyes -kiv ha már a fele lement.. addig lett kóstolva.. Rolling Eyes Embarassed Cool
a sütim szokott szalonnás lenni, és nem tom mér.. Embarassed
Vissza az elejére
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Színes gumisüti:
Ami annyiból áll, hogy minden színű réteget zselatinnal kell felfőzni, és minden réteget a hűtőben kell ráhűteni a másikra.
NAde nem is ezzel volt a gond., hanem -most vagy a recept sántított, vagy én toltam el valamit. Karácsonykor tavaly gondoltam valami sütikét összedobok már..mert hát asszony szerű vagyok vagy mi a fene.
Nahát sikerült a legalsó réteget jól elbaltáznom. Asszem kakaós zselés rétegnek kellett volna lennie, és hát benne volt a receptben..hogy a tojás fehérjét felkell verni., majd az egyéb összetevőkkel összekeverni. Na az nekem olyan jól sikerült...hogy alulra ment a csokis rész, a hab lazán felülre felbugyogott, és erre a rétegre jött rá az összes többi zselatinos réteg, amiben természetesen nem volt hab...tehát profi szinten összeragadt. Így lett az egészből az, hogy a tepsiben a legalsó rétegen lazán csuszkált a többi réteg ráadásul míg a többi egységes vastagságú szín volt, a legalsó csokis nyomira sikeredett., így normálisan nem lehetett vágni..DE mind egy szálíg elfogyott az egész. És persze az idén is fogok csinálni. Razz
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Nekem egyszer főzelékfőzésnél - azt hiszem lencsefőzeléket főztem - gyűlt meg a bajom a rántással.
Sok főzeléket főztem, legyen....
Lett is, hogy mit ne mondjak Laughing Laughing Laughing
Annyi rántást sikerült kotyvasztanom, hogy amikor beleöntöttem a lábosba először még fért, ahogy hígítottam, aztán majd' beletört a faknál - mars át nagyobb lábosba - hígít - fakanál meg se moccan - még nagyobb lábos... Laughing Laughing Laughing
Nah, az már elég nagy lett, közben rohanás a boltba még egy nagy tejfölért, mert akkora mennyiséghez egy semmi nem volt...
Már nem emlékszem, hogy mennyi fogyott el, amúgy finom volt, csak iszonyat sok lett Laughing Laughing

Az én egyik nagyim is nagyon tudott főzni, de sajnos meghalt az én születésem előtt, de megmaradtak a receptjei...
De a másik nagyim Exclamation Az aztán rettenetes, a csirkepörköltet 10 évig nem bírtam megenni, miután egyszer az orrom alá tolta, amit Ő főzőtt, rémes volt... puke_r
Smile Smile Multkor énis csináltam lencsefőzit, anyám ott parázott a lábasom felett, hogy jajj higítsd mert beleáll a fakanál Smile de mondtam neki, anyu...én azt szeretem ha sűrű a főzelék, nem olyan leveses mint amit te csinálsz. Cool
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

húúúúúúúúúúú ez az én topikom! Razz Laughing Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
Szia Mildy! Smile Mesélj, te milyen bakikat művelsz a konyhában? Razz Laughing
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
mildy írta:

jaj Laughing Embarassed

hát készítettem már többek között zöld palacsintát, kukacos levest, grízbe panírozott rántott zöldségeket... szóval aki ínyencségekre vágyik... Twisted Evil Razz Laughing

de azóta sokat fejlődtem ám! Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
CsámpásGizike írta:
mildy írta:

jaj Laughing Embarassed

hát készítettem már többek között zöld palacsintát, kukacos levest, grízbe panírozott rántott zöldségeket... szóval aki ínyencségekre vágyik... Twisted Evil Razz Laughing

Ó persze, a hibákból tanul az ember...
de hogy is volt az a zöld palacsinta, -kukacos leves??? grízbe panírozás??? Shocked Laughing Írd meg a receptjét -ha van időd- Razz Wink
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
mildy írta:
CsámpásGizike írta:
mildy írta:

jaj Laughing Embarassed

Ó persze, a hibákból tanul az ember...
de hogy is volt az a zöld palacsinta, -kukacos leves??? grízbe panírozás??? Shocked Laughing Írd meg a receptjét -ha van időd- Razz Wink

hm... ezek komoly szakmai titkok, nem is tudom, hogy megosszam-e Twisted Evil Razz Laughing

na szóval a kukacos leves az úgy volt kérem, hogy nagy lelkesen póréhagyma-levest csináltam sajtgaluskával. minden szépen és jól alakult, megfőtt, aminek megkellett... feltálaltam nagy bódogan, hogy majd jóllakatom vele (legalábbis félig-meddig) a zuramat jó feleséghez illően Very Happy eszegetünk is jóízűen, aztán eccer csak észreveszem, hogy érdekes dolgok úszkálnak a leves tetején Shocked Laughing először azt hittem, hogy pici darabkák a sajtgaluskából... de aztán jobban megnéztem és rájöttem, hogy kukacok Razz hát igen. Laughing aztán szívem választottja is megállapította, hogy igen, azok márpedig kukacok. ilyen kis jelentéktelen apró fehér pici kukacok voltak.
azóta se tudtam rájönni, hogy honnan keveredtek a levesbe! Shocked két tippem van: vagy a hagymából vagy a darából.
hát azóta nem főztem póréhagyma-levest.

néha szokta mondani, hogy nem a főztömért szeret Razz Embarassed Laughing

cserébe kérek egy Gizike-féle sztorit! Laughing Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
2 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.