Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bakik a konyhában - hogyan lehet elrontani a rántottát?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing utána nem gondoltátok végig, hány kukac ment le jóízűen? Shocked
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
Laughing Laughing Laughing utána nem gondoltátok végig, hány kukac ment le jóízűen? Shocked

Embarassed nemtom Razz Laughing

adósom vagy egy sztorival!!!! Twisted Evil nem ám elfelejteni!!!! Razz Laughing Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
CsámpásGizike írta:

Embarassed nemtom Razz Laughing

adósom vagy egy sztorival!!!! Twisted Evil nem ám elfelejteni!!!! Razz Laughing Wink
Jah..utolsó mondatodat nem olvastam. Shocked
Pedig akartam írni.
Na mindegy.

Amikor "apával" együtt sündörgünk:

Én a milánóit, bolognaisan szoktam elkészíteni (-lassan kitalálok már neki egy új nevet) tudni kell, hogy ha ilyen kaját csinálok, addig esszük amig van...mert imádjuk.
Egyik alkalommal a drágám úgy döntött hogy aznap valamiért -bevágódik nálam- és önkéntes segítőnek jelentkezett a konyhába. Laughing -Mondtam reszelje le a sajtot, pucoljon nekem hagymát, és fokhagymát. Igazából én hibáztam, mert nem mondtam meg konkrétan mennyi fokhagymára van szükségem, így adtam neki kb. 4-5 gerezddel, és ő lelkesen meg is puccintotta nekem. Én meg, automatice -végig sem gondolva hogy mennyi az annyi- belenyomtam az összeset a darálthúsba. Ebből következik, hogy iszonyat fokhagymás lett a kaja. Se neki, se nekem nem ízlett annyira mint máskor -de ennek ellenére elpusztítottuk az egészet-...ebből ő annyit vont le, hogy na hát ő...akkor inkább nem is segít, mert miatta lett rossz a kaja. Erre én mondtam neki, áááááácsi a kifogásokkaaaaaaal Twisted Evil én voltam a hibás, úgyhogy máskor is tessék nekem aranyosan segítkezni. Smile
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

enneeeem éééér! Laughing ez tized olyan ciki sem volt, mint az enyém!! Razz Laughing

szóval ha az alábbi skálán osztályoznám, akkor

enyhén mókás - teljesen apró baki (hihi) - ebben semmilyen cikis, hétköznapinak nem minősülő dolgot nem sikerült felfedezni (főleg az olyan nagy bakisoknak, mint én tongue3
mókás - kicsi, de már említésre méltó baki (hihhhhiihi)
nagyon mókás - közepes méretű baki (hahaha)
ciki - olyan baki, amit már továbbad az ember (név nélkül), hogy megnevettesse szeretteit is (hehe)
vérciki - no comment (höhöhöhööö) Laughing

hát Kedvesem, a tiédet az első kategóriába sorolnám, a magamé pedig az utolsó két kategória valamelyikébe kerül szerintem Razz Laughing égetem itt magam, mint a rongy Laughing

(bocsika, iszonyú fáradt vagyok! Laughing )

alias Ms M.

A hozzászólás legutóbb mildy által 2007. 12. 07. 12:35-kor lett szerkesztve, összesen 3 alkalommal.
Vissza az elejére
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mildy..ezek nem ciki dolgok, ezek az élet apró örömei (már csak azért is, mert megnevettetnek) Wink Egyébként ha visszaolvasol, pár bakimat már megírtam. Razz De most nem tudok már többet tényleg...ha a jövőben elbaltázok bármit is igérem megírom. Laughing
Hogy is volt a zöldpalacsinta? Razz Meséljél csak?
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
Mildy..ezek nem ciki dolgok, ezek az élet apró örömei (már csak azért is, mert megnevettetnek) Wink Egyébként ha visszaolvasol, pár bakimat már megírtam. Razz De most nem tudok már többet tényleg...ha a jövőben elbaltázok bármit is igérem megírom. Laughing
Hogy is volt a zöldpalacsinta? Razz Meséljél csak?

csak vicceltem ám! Smile szeretem az ilyen sztorikat! ez az élet sava-borsa! Smile

na, majd mindjárt jóól visszaolvaslak! Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CsámpásGizike írta:
Színes gumisüti:
Ami annyiból áll, hogy minden színű réteget zselatinnal kell felfőzni, és minden réteget a hűtőben kell ráhűteni a másikra.
NAde nem is ezzel volt a gond., hanem -most vagy a recept sántított, vagy én toltam el valamit. Karácsonykor tavaly gondoltam valami sütikét összedobok már..mert hát asszony szerű vagyok vagy mi a fene.
Nahát sikerült a legalsó réteget jól elbaltáznom. Asszem kakaós zselés rétegnek kellett volna lennie, és hát benne volt a receptben..hogy a tojás fehérjét felkell verni., majd az egyéb összetevőkkel összekeverni. Na az nekem olyan jól sikerült...hogy alulra ment a csokis rész, a hab lazán felülre felbugyogott, és erre a rétegre jött rá az összes többi zselatinos réteg, amiben természetesen nem volt hab...tehát profi szinten összeragadt. Így lett az egészből az, hogy a tepsiben a legalsó rétegen lazán csuszkált a többi réteg ráadásul míg a többi egységes vastagságú szín volt, a legalsó csokis nyomira sikeredett., így normálisan nem lehetett vágni..DE mind egy szálíg elfogyott az egész. És persze az idén is fogok csinálni. Razz

hihi... akkor csak a csokis réteget kell elhagyni!

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a zöld palit majd máskor inkább, most már nincs annyira időm Smile Wink

alias Ms M.

Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oh, a grízbe panírozás Laughing Anyuék nyaralni voltak úgy 3 éve, addig én etettem a kutyust és néztem a házra - gondoltam meglepiként összedobok egy kis ebédet is, mire hazaérnek / ekkor már 2 éve nem laktam velük / és időközben anyu beszerzett egy másik pirostetejű tárolódobozt is és abba a grízt öntötte, míg a másikban már évek óta a zsömimorzsát tartottuk...
Persze én mit sem sejtve rányúltam a spajzban az első pirosfedeles dobozra, benne a grízzel és szépen bepaníroztam a fasírtok kb. felét, mire megjöttek anyuék...
Anyunak a könnyei folytak úgy kacagott rajtam, én meg Embarassed -tam, mint a cékla...
Mi ketten anyuval megettük a grízes fasírtot, nem volt rossz... Razz Razz Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem követek el hibát, mindig azt akarom csinálni, ami lesz belőle (legalábbis ezt kell mindenáron bizonygatni, aki egyszer ezt nem elég hitelesen mondja, az hibázik)
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 07. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A finomszemcsés sót előszeretettel kevertem az ugyancsak finomszemcsés cukorral... Embarassed
Paradicsomleves nálunk édes... kivéve, amikor a sót tartalmazó edényke került a kezembe és lendületből két evőkanállal (!) zúdítottam a kettőnknek szóló levesbe...
Ennél régebben történt, hogy barackosgombócot akartam (cukor helyett) sóval, fahéjjal fogyasztani... (nem figyeltem, pedig akkor nem voltam szerelmes...)
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

húúú, hát a galuska, vagy nokedli elrontásban szerintem én vezetek Laughing
első próbálkozásom levesbe került volna.. anyukám tanácsa az volt, hogy vigyázz, nehogy túl kemény legyen.. hát nem lett Laughing gusztustalan foltocskák úszkáltak a levesben + a leves is besűrűsödött és fehéres szinűvé vált tőle.. Shocked persze, ment a kukába..
a következő próbálkozásnál már nem is kell mondjam, hogy több lisztet tettem bele.. sokkal többet Laughing szerintem ha kavicsot szórtam volna bele, az sem lett volna rosszabb Laughing ------------> kuka..
harmadik és egyben utolsó próbálkozásom eme témában a pörkölt mellé szánt nokedli volt.. megfőtt, egész ehető is volt.. de csak egyenként.. ugyanis mikor kiszedtem egy tálba, akkor sunyi módon egy pár perc után egyetlen óriási nokedliszörnnyé változott Shocked
nna.. ilyet azóta sem eszünk Embarassed
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 08. 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nokedlivel akkor gyűlt meg a bajom, amikor "nagyon jót" akrtam főzni, pörkölt mellé és 3 vagy 4 tojást törtem meg hozzá, lett is tőle olyan kemény, hogy kis híjján vért izzadtam, mire kiszaggattam...
Jó, hogy jött az én bölcs nagypapim és a következő tanácsot adta:
" A nokedlit mindig egy tojásból csináld, de ha nem teszel bele tojást, sem lesz baj...."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Oh, a grízbe panírozás Laughing Anyuék nyaralni voltak úgy 3 éve, addig én etettem a kutyust és néztem a házra - gondoltam meglepiként összedobok egy kis ebédet is, mire hazaérnek / ekkor már 2 éve nem laktam velük / és időközben anyu beszerzett egy másik pirostetejű tárolódobozt is és abba a grízt öntötte, míg a másikban már évek óta a zsömimorzsát tartottuk...
Persze én mit sem sejtve rányúltam a spajzban az első pirosfedeles dobozra, benne a grízzel és szépen bepaníroztam a fasírtok kb. felét, mire megjöttek anyuék...
Anyunak a könnyei folytak úgy kacagott rajtam, én meg Embarassed -tam, mint a cékla...
Mi ketten anyuval megettük a grízes fasírtot, nem volt rossz... Razz Razz Razz

Laughing igen, tanúsíthatom, hogy a grízbe panírozott dolgok is ehetőek! Razz Laughing de azért nem olyan finomak, mint a "rendesen" panírozott dolgok. Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 10. 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mancs írta:
én nem követek el hibát, mindig azt akarom csinálni, ami lesz belőle (legalábbis ezt kell mindenáron bizonygatni, aki egyszer ezt nem elég hitelesen mondja, az hibázik)

fogadjunk, h nem is szoktál főzni Razz

alias Ms M.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.