Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bakik a konyhában - hogyan lehet elrontani a rántottát?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
mancs írta:
mildy írta:
mancs írta:
mildy írta:
mancs írta:
mi (a teremtés koronái) már nem is kellünk a beszélgetéshez Evil or Very Mad bár tény bakizni nem tudunk... Twisted Evil

aha...de tódítani annál inkább! Razz Laughing

én inkább a szerénységünket emelném ki Cool

pedig a ki-ha-én-nem egoista mácsókat szeretjük! tongue3

én mindig visszafogott vagyok, inkább letagadok egy csomó jó tulajdonságot Razz

például? Razz

ááá, hosszú... Smile

egy baki, csináltam palacsintát, és kicsit sűrű lett, de egy kis víz megoldotta... ...hiába na, bakizni is csak kicsit tudok Smile
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 22. 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mancs írta:

egy baki, csináltam palacsintát, és kicsit sűrű lett, de egy kis víz megoldotta... ...hiába na, bakizni is csak kicsit tudok Smile

ó, te szerény! Razz

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 28. 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Karácsonyra csokis banánt(is)szerettem volna készíteni.Két tábla étcsoki,gőzfürdő,szépen olvadozik,kavargatom,egyszer csak újra összeáll sűrű masszává,egy tömb az egész.Kikaparom kistányérra,újabb kísérlet:két tábla étcsoki,gőzfürdő alatt a gáz lekapcs,majd csak megolvadozik így is.Meg is olvad,majd összeáll tömbbé,újabb kistányér párolgó csokimassza,ami végül is nem megy kárba,mert forró csokinak is nagyon finom,de az eredeti elképzelésből nem lett semmi. Confused Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 28. 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

greenblue írta:
Karácsonyra csokis banánt(is)szerettem volna készíteni.Két tábla étcsoki,gőzfürdő,szépen olvadozik,kavargatom,egyszer csak újra összeáll sűrű masszává,egy tömb az egész.Kikaparom kistányérra,újabb kísérlet:két tábla étcsoki,gőzfürdő alatt a gáz lekapcs,majd csak megolvadozik így is.Meg is olvad,majd összeáll tömbbé,újabb kistányér párolgó csokimassza,ami végül is nem megy kárba,mert forró csokinak is nagyon finom,de az eredeti elképzelésből nem lett semmi. Confused Smile

Véletlenül nem került a fórró vízből az olvadozó csokiba? - velem akkor szokott ilyen történni....
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 29. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
mancs írta:

ó, te szerény! Razz

Embarassed angel5
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 02. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mancs írta:
mildy írta:
mancs írta:

ó, te szerény! Razz

Embarassed angel5

(ál) szerény Razz Twisted Evil Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 02. 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
mancs írta:
mildy írta:
mancs írta:

ó, te szerény! Razz

Embarassed angel5

(ál) szerény Razz Twisted Evil Laughing

á'la szerény (stílusosan)
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 03. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na.. ez csúcs.. egyszerűen nem tok lágy-tojást csinálni.. Shocked
most pedig, mikor kifejezetten keményen szeretném, most bezzeg lágy.. Evil or Very Mad angry4
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 04. 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
most pedig, mikor kifejezetten keményen szeretném, most bezzeg lágy.. Evil or Very Mad angry4

Van órátok? Laughing /Bocs..../
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 04. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:

hehe..... én meg csak azt tudok Laughing mondjuk én azt is nagyon szeretem úgyhogy nem gond
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 06. 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Illúzió írta:

Van órátok? Laughing /Bocs..../

Rolling Eyes kettő is.. Embarassed -de csak fali.. Cool
-és van fogalmad róla, milyen nehéz a gép mellől elszabadulni..?? Shocked Shocked Embarassed
Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 26. 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az első baklövést 15 évesen követtem el.
Mikor anyu elutazott munka ügyben 3 napra és nekem kellett tesómnak és apunak főzni.
Kivettem "sóskát" a mélyhűtőből, amire parajkrém volt írva, na de ki nézte??? Rolling Eyes Zöld zöld! Embarassed
Megcsináltam sóskának. Aztán mindenki evett gond nem volt. Mikor anyu telefonált hogy mizujs apa csak annyit mondott finom speskát csináltam Laughing

Azóta ezzel élcelődnek pedig már több mint 11 éve történt. Embarassed Laughing
hogy az egész világ belefért volna."

http://alagdombi.tvn.hu (agarak)
http://alagrabbit.tvn.hu (sünik)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 04. 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya, Jadis, nézzétek mit találtam!!!

Laughing

Jadis emlékszel az itteni hsz-edre??? Wink
Laughing Laughing Laughing

Jadis írta:
Nagymamám igazi "őstehetség". Ő képes elrontani a rántott húst is és persze bármi mást is. Nem egyszerűen rossz izű amit főz, hanem nincs íze. Így, ahogy mondom. Ha megsózod, akkor só íze lesz...
Ennek megfelelően az ételeknek külön nevük van:
1. zilahi leves (valamit visz a víz)=zöldségleves
2. Petőfi leves (Minek nevezzelek?)=gulyásleves Ez még elmenne egy gyengébb zöldséglevesnek...
3. cipőtalp=rántott hús
4. bakancs talp=sült hús
5. vízbe rizs (manapság "javult" és ehelyett kemény marad a rizs...)
6. pörkölt margarinnal (merthogy zsírt vagy olajat nem használ...)
7. mindenbe, amibe tejföl kellene, abba kefírt tesz, ami nem mindig nyerő ötlet...

Viszont előnye is van ezeknek. Az egyik az, hogy meg lehet enni, mert nem rossz ízű, második, hogy ezek után egy menzai ebéd nem okoz gondot... Wink

(Nekem anyum főzött sokszor hasonlóan, mint a te nagymamád!)
Petőfi és Zilahy-leves nálunk is sokszor volt ! A Zilahy-levesben úszkált néhány szál cérnametélt, - hogy vigyen a víz valamit - meg szabad szemmel még látható zöldségdarabkák, de a Petőfi-leves, hűen a nevéhez :"Minek nevezzelek?" - felismerhetetlen alkotórészekből volt. Tényleg...az a vicces, hogy saját maga is így hívta őket.
Só, bors, babérlevél, pirospaprika...ennél több fűszer nem volt otthon. Ja, szárított zellerlevél a paradicsomlevesbe.
(Nálam ma már csak két fűszer nincs itthon. A babérlevél és a zellerzöld. Krumplifőzeléket nem csinálok, a bab-főzelékbe nem, a bablevesbe meg pláne nem kell babérlevél - szerintem - a paradicsomlevesbe meg nem teszek zellerzöldet. Frisset sem.)
A főzelékek ehetetlenül íztelenek, és csirizesek voltak, a köretek szintén íztelenek, (kivétel a sült krumpli, mert ahhoz csak só kell) leves a húsleves volt jó csak.
Viszont érdekes, hogy volt sok olyan étel is, amit nagyon finoman és ízletesen készített. Egytálételek, húsos fogások, tésztaételek, desszertek, nagyon jók voltak. A mai napig nem tudok olyan paprikás krumplit csinálni, amilyet gyerekkoromban ettem, pedig ugyanúgy megpróbáltam a: "nem szoktam bele tenni semmit, csak kockát" ahogy ő mondta, és csinálta...
(Azt hiszem, épp a pillanatnyi hangulatától és kedvétől is függött, hogy milyenre sikerült az ebéd.)
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 04. 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wink Jó kis megtalálás! Nem is emlékeztem, hogy volt ilyen topik. Majd átolvasom, mert bizonyára kincsesbánya.

Ha már az ősöket kezdtük kibeszélni... Az én anyukám jóízűeket főzött, kivéve néhány ételt, amit én másként szerettem. Ugyanis nagyon szerette a paradicsom ízét az ételekben. Ráadásul ebben apukám mellszélességgel támogatta.
Nomostan a paradicsomnak helye lehet (szerintem is) a magyaros ételekben, amiket megpaprikázott hagymával indítunk. De a spenót és sóska speciel nem ilyen. Meg a habarva készített zöldbabfőzelék sem Szerintem. Apukám szerette paradicsomosan. Vagy nem mert ellentmondani? Már nem tudom meg. Az én protestálásom mindenesetre visszhang nélkül maradt, a tökfőzelék nálunk paradicsommal készült. Mainapság az egyetlen étel, amiben némi szerény paradicsom adalékot elviselek, az a lecsó. Sem pörköltbe, sem gulyáslevesbe, sem halászlébe nálam nem kerül paradicsom, azzal együtt, hogy a nyers paradicsomot nagyon szeretem, a paradicsomlevest több változatban szoktam főzni. Laughing
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez rég volt, de igen, így volt. Smile Amúgy azt hozzátenném, hogy sütni egész jól süt, azt jobban szereti csinálni. Mondjuk mostanában már nem annnyira tevékenykedik a konyhában, anyámra hagyja vagy rendelnek.
Anyám jól főz, mert ő meg az ő nagyszüleitől tanult, nem anyukájától...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
7 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.