Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Asztrológiai iskola
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Freedom-loving
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 27. 07:47    Hozzászólás témája: Asztrológiai iskola Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Arra szeretnélek kérni benneteket, hogy írjátok le tapasztalataitokat az asztrológiai képzésekkel kapcsolatban. Keresek egy iskolát, ami részletes ismeretet ad számomra az asztrológia tudományáról.

Köszönettel: Freedom
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Astarion
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 27. 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem tanultam nála, de hallottam egy pár előadását, Takács Tibortól szerintem nagyon sokat tudnál tanulni, jó előadó, és nagyon érti a dolgát.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 27. 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Astarion írta:
Én nem tanultam nála, de hallottam egy pár előadását, Takács Tibortól szerintem nagyon sokat tudnál tanulni, jó előadó, és nagyon érti a dolgát.

IGEN! Én is megyek hozzá szeptembertől - akkor indul kezdő. A bnőm 4 éve jár hozzá. ZSeniális.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Freedom-loving
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 27. 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm! Aranyosak vagytok.

Gioia, tudsz egy honlapot, ahol részletesen leírja a tantervet?
Akkor lehet együtt fogunk járni szeptembertőlSmile

IGEN! Én is megyek hozzá szeptembertől - akkor indul kezdő. A bnőm 4 éve jár hozzá. ZSeniális.[/quote]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Gioia
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 04. 27. 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.soter-klub.hu/

sajna nekem itt nem nyílik meg az oldal. De itt talán van bővebben róla, mert náluk tartja - legalábbis a bnőm odajár.
Vissza az elejére
mikkamakka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 02. 16:29    Hozzászólás témája: Re: Asztrológiai iskola Hozzászólás az előzmény idézésével

Freedom-loving írta:
Sziasztok!

Arra szeretnélek kérni benneteket, hogy írjátok le tapasztalataitokat az asztrológiai képzésekkel kapcsolatban. Keresek egy iskolát, ami részletes ismeretet ad számomra az asztrológia tudományáról.

Na mi van, most épp az asztrologiat NEM LENÉZŐ periodusban vagy ujra? Confused Még szerencse , hogy Takács Tibort ajanlották neked (az anatomus meg maradjon meg anatomusnak ... na de nem emlegetem megint Kalót ...... ) . .... Csak nehogy véletlenul rá is hallgass, ha már egyszer választasz valakit ..... Confused Lehetoleg megint pont forditva csináld, miutan megkéred, hogy tanitson , utána meg ujra nézz el kegyesen az asztrologia tudománya fölött ...... hátha megint választasz egy tanárt .. de hogy ki jön számomdra Takács után ....... hm ....... jo kerdes .. talan nem is lényeges .......... Confused

.

Divide et impera ! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
la-koos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 20. 15:10    Hozzászólás témája: Re: Asztrológiai iskola Hozzászólás az előzmény idézésével

Freedom-loving írta:
Sziasztok!

Eötvös Lóránd Tudományegyetem fiziikus szak csillagász szakirány.
Itt öt perc alatt megmondanak mindent, amt az asztrológia "tudományáról" tudni érdemes.
Továbbá ugyanezen egyetem bölcsészkarának pszichológia szaka.
Itt hosszú évekig tanulhatsz sokmindent, de ha figyelsz, akkor megérted, hogy miért hiszik mégis sokan tudománynak az asztrológiát.
A többi túró!
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 20. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Muhahaha!
Azt hiszem, te a modern horoszkópiát téveszted össze az asztrológiával.:) Akinek az előbbire van igénye, azt nem pszichológia szakra, hanem pszichológushoz küldeném.:D:D:D

Szabadság, elvtárs!
Később visszatérek, most dógom van, asztrosuli-ügyben nekem is van némi tapasztalatom.;-/

Addig is két link:
(azóta okosabb lettem - inkább ne :twisted: )

A hozzászólás legutóbb Skar által 2009. 02. 17. 15:13-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
la-koos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 20. 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Muhahaha!
Azt hiszem, te a modern horoszkópiát téveszted össze az asztrológiával.Smile Akinek az előbbire van igénye, azt nem pszichológia szakra, hanem pszichológushoz küldeném.Very HappyVery HappyVery Happy

Szabadság, elvtárs!
Később visszatérek, most dógom van, asztrosuli-ügyben nekem is van némi tapasztalatom.;-/

Addig is két link:
www.horarita.com
www.racas.hu

Azt hiszem értem, hogy mire gondolsz. Az asztrológia egy ősi tan, ami a lét legmélyebb misztikumait fedi fel, míg az ami a napilapokban megjelenik, csak populáris kacat. Bár nem értek egyet bárki pszichológushoz küldésével, de szerintem fordítva van. Bár nem örülök, ha egy lapban horoszkóp rovatot látok (bár ez sokat elárul a lapról), de szerintem itt kerül méltó helyére a dolog, itt válik le az a misztikus köd, ami a nagy semmit takargatta, ami akadálya annak, hogy lelki dolgainkról valódi diskurzus legyen, ami hitelteleníti a valódi spiritualitást is. Hány ember fordul el bármitől, ami kicsit is ezósnak, vagy spirituálisnak hat, mert nem tud mit kezdeni a rátapadó áltudományos, helyenként tudományellenes irányzatokkal? (Egy biztos, én igen)

Szerintem. Confused
Vissza az elejére
Balance
Farkas

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 20. 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem már írhattam ezekről valahol, de nem találom.... Rolling Eyes

A horoszkóp, mint olyan, létezik. Csakhogy nekünk földi halandóknak semmi közünk hozzá, nem nekünk "készült", nem nekünk kell vele foglalkozni. Csupán - mivel nem egy buta faj az ember - , felfedeztük a létezését.

A léleknek van rá szüksége - és ő sokkal profibban használja, mint ahogy csak el tudjuk képzelni - , mielőtt eldönti: melyik századba, melyik kultúrába, melyik családba és milyen körülmények közé szülessen le, ide közénk. Választ magának egy földi feladatot, tapasztalást. Ehhez a leghatékonyabb helyet válaszja. Még ő sem a tutit, mert menet közben minden változik, de a legesélyesebbet rá.

Neki a csillagos égbolt olyan, mint az autósoknak az úttest, a térkép. Kiválaszt egy célt, megnézi az útjába kerülő jelzőtáblákat (csillagokat és bolygókat), keresi a megfelelő konstellációt. Ha nem találja, kivárja. Ő test nélkül nincs az idő korlátaiba bezárva, mint mi. Igaz, figyelembe kell vegye azokat a karmákat is, amit szeretne feloldani. Tehát mégiscsak az időbe zárt, már testbe megszületett lélekhez is alkalmazkodik, alkalmazkodhat. Szóval, a léleknek van dolga a csillag és bolygóállásokkal, nem nekünk. Mi foglalkozzunk azzal, hogy a kiválasztott utat bejárjuk önmagunk szerint, minnél erősebben, nyíltabban képviselve lényünket. Aki így, hatékonyan és sikeresen él, nem is törődik a horoszkóppal, az asztrológiát is csak mint érdekes valóságot szemléli, nem eszerint éli az életét.

No, én így látom. Wink
gonso
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 21. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Hány ember fordul el bármitől, ami kicsit is ezósnak, vagy spirituálisnak hat, mert nem tud mit kezdeni a rátapadó áltudományos, helyenként tudományellenes irányzatokkal? (Egy biztos, én igen)

...és hány ember fordult pont azért az ezó felé mert tudománytalan, misztikus maszlag Exclamation
Az ok, szerintem naon eccerű: azt vártuk a tudománytól, hogy megoldja a problémáinkat és megkönnyíti az életünk...és a tudomány valóban rengeteget tett, hogy ez így is legyen. A gond csak az, hogy a tudomány és a technika vívmányait nem tudtuk megfelelően használni. Van amiból bombát készítettünk, van amiből státusszimbólumot. Az emberrel van a gond, nem a tudománnyal....és most az ember az akinek elege van a tudományból és vissza akar térni a kezdetekhez. Akik pedig ebből kivállóan profitálnak, az ezósok Confused
Termék lett a megvilágosodás....tanfolyamokon oktatják jó pénzért.
A csúcsot multkor olvastam egy újságban. A hirdetésben ez állt:
-GARANTÁLT MEGVILÁGOSODÁS 7 NAPOS KURZUSON.....no comment Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Osthanes
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 21. 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

la-koos írta:
Az asztrológia egy ősi tan, ami a lét legmélyebb misztikumait fedi fel, míg az ami a napilapokban megjelenik, csak populáris kacat.

Hm, még csak nem is annyira ősi. Az i.e. 4-3. században dolgozták ki, így vannak sokkal "ősibb" dolgok, például a csillagászat.
A lét legmélyebb misztikumai? Hát, ennél azért a dolog sokkal egyszerűbb. Persze, az időben való létezéssel foglalkozik, de ettől még nem spirituálisabb, mint a fizika vagy a pszichológia. A probléma inkább az, hogy miután kultúrtörténetileg érthető okokból a 18. századra kivonták a forgalomból, a 19. században valakik kiszemezgettek belőle ezt-azt, aztán ezoterikus szósszal leöntve eladták a saját művészetüket asztrológiaként. Csakhogy ez nem az, még ha manapság az "asztrológia" elnevezés 99,99%-ban ezt a csillagfejtést is takarja.
Az asztrológia se nem ezoterikus, se nem spirituális a szó modern értelmében; akár tudományos is lehetne, ha szerves története nem fejeződött volna be háromszáz évvel ezelőtt. De ezt nehéz belátni, mert a róla szóló információkat nem a könyvesboltok Ezoterika szekciója tartalmazza, hanem az eredeti források.

Balance írta:
A horoszkóp, mint olyan, létezik.

Hogyne! A csillagfejtésben, ami ízig-vérig ezoterikus. Így aztán a spekulációk is bőven beleférnek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
la-koos
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 22. 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Osthanes írta:

Az asztrológia se nem ezoterikus, se nem spirituális a szó modern értelmében; akár tudományos is lehetne, ha szerves története nem fejeződött volna be háromszáz évvel ezelőtt. De ezt nehéz belátni, mert a róla szóló információkat nem a könyvesboltok Ezoterika szekciója tartalmazza, hanem az eredeti források.

Például...
Amíg fogalmam sincs, mivel kell vitatkoznom Laughing elég nehéz.
Mindenesetre nemcsak kultúr, de tudománytörténetileg is igen rendesen alá lett pakolva az asztrológiának. Háromszáz év alatt a tudomány gyakorlatilag mindent átírt, amit tudni vélt, és olyan dolgokat ismert fel, amit nem is gondolt volna. Ha ezalatt a valódi asztrológia pihenőpályán volt, akkor a lemaradás iszonyú lehet.
Páldául mihez kezdjünk a férfi, női őserővel, energiával stb. Darwin után, aki szerint mindez csak szexuális reprodukciót használó rendszerekben megjelenő túlélési stratégiák, melyek fajonként is változatosak, és kozmikus értelemben vajmi kevés értelmük van? A csillagok nem szexuálisan szaporodnak.
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 22. 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Balance írta:
Szerintem már írhattam ezekről valahol, de nem találom.... Rolling Eyes

A horoszkóp, mint olyan, létezik. Csakhogy nekünk földi halandóknak semmi közünk hozzá, nem nekünk "készült", nem nekünk kell vele foglalkozni. Csupán - mivel nem egy buta faj az ember - , felfedeztük a létezését.

A léleknek van rá szüksége - és ő sokkal profibban használja, mint ahogy csak el tudjuk képzelni - , mielőtt eldönti: melyik századba, melyik kultúrába, melyik családba és milyen körülmények közé szülessen le, ide közénk. Választ magának egy földi feladatot, tapasztalást. Ehhez a leghatékonyabb helyet válaszja. Még ő sem a tutit, mert menet közben minden változik, de a legesélyesebbet rá.

Neki a csillagos égbolt olyan, mint az autósoknak az úttest, a térkép. Kiválaszt egy célt, megnézi az útjába kerülő jelzőtáblákat (csillagokat és bolygókat), keresi a megfelelő konstellációt. Ha nem találja, kivárja. Ő test nélkül nincs az idő korlátaiba bezárva, mint mi. Igaz, figyelembe kell vegye azokat a karmákat is, amit szeretne feloldani. Tehát mégiscsak az időbe zárt, már testbe megszületett lélekhez is alkalmazkodik, alkalmazkodhat. Szóval, a léleknek van dolga a csillag és bolygóállásokkal, nem nekünk. Mi foglalkozzunk azzal, hogy a kiválasztott utat bejárjuk önmagunk szerint, minnél erősebben, nyíltabban képviselve lényünket. Aki így, hatékonyan és sikeresen él, nem is törődik a horoszkóppal, az asztrológiát is csak mint érdekes valóságot szemléli, nem eszerint éli az életét.

No, én így látom. Wink

wav végre! Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget szerintem is Laughing wav
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 05. 22. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

la-koos írta:
Osthanes írta:

Például...
Amíg fogalmam sincs, mivel kell vitatkoznom Laughing elég nehéz.
Mindenesetre nemcsak kultúr, de tudománytörténetileg is igen rendesen alá lett pakolva az asztrológiának. Háromszáz év alatt a tudomány gyakorlatilag mindent átírt, amit tudni vélt, és olyan dolgokat ismert fel, amit nem is gondolt volna. Ha ezalatt a valódi asztrológia pihenőpályán volt, akkor a lemaradás iszonyú lehet.
Páldául mihez kezdjünk a férfi, női őserővel, energiával stb. Darwin után, aki szerint mindez csak szexuális reprodukciót használó rendszerekben megjelenő túlélési stratégiák, melyek fajonként is változatosak, és kozmikus értelemben vajmi kevés értelmük van? A csillagok nem szexuálisan szaporodnak.

Szeritem egyáltalán nem fontos, hogy mások hogyan értelmezik a horoszkópokat csak az, számít amit itt és most nekem jelent. munky2
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.