Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fogyókúrás, diétás receptek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 23. 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sistermoon írta:
Úgy látszik én vonzom magamhoz a szekálódást, de az is igaz, hogy igen érzékeny vagyok. Jól elbeszélgettek/tünk, de receptek/tanácsok csak nem akarnak érkezni. Sad Ha csak én írok az nem jó, mert mindenkinek a tapasztalata fontos és értékes a másiknak.
SZóval, halljam, ki diétázott már és milyen eredménnyel. Confused Mennyi jött vissza utána? Azt tudjátok, hogy azért jön vissza, mert nem koplalni kell, igaz úgy is fogysz, de, ha elkezdesz enni úgy, mint régen rögtön a duplája jön vissza. Ez a jojo effektus. Szóval szép folyamatosan, türelmesen életmódot kell váltani egy életre. Én ezt tudom, csak mire rászánom erre magam... hát az egy emberöltő. Pláne úgy, hogy a család többi tagja erre nem hajlandó Crying or Very sad , dugába dőlt terv az egész. Ezért várok vmi jó ötletet tőletek Wink .
Puszi

Az én "diétámat" senkinek nem ajánlom. 2 hónap alatt ment le rólam 8 kiló... az étrendem nem változott, csak a mennyiség... Azaz mégis: az édesség egy az egyben kikerült... Édes ételeket eszem, de nem nassolok. Nem hiszek a csökkentett zsír-, cukortartalmú dolgokban... ennyi....
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 23. 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem akarok kekeckedni, tényleg nem Exclamation csak elmondom, ahogy én gondolom
Nem hiszek ezekben az ilyen-olyan diétákban, diétás receptekben Rolling Eyes
meg abban sem, hogy csak a felét, edd, meg csak az nem hízlal, amit nem eszel meg, meg stb....
Aki engem ismer, és már látott, az most kacagjon fel nyugodtan, mert pont én vagyok az a kivétel ami erősíti a szabályt Wink Laughing
Én pontosan tudom, mi az, amit nem kell(ene) megennem, vagy nem kellett volna megennem (mennyiség/minőség stb - ebből kiindulva, sztem majdnem mindenki /azért csak majdnem mindenki, mert sajnos vannak akiknél komoly háttere van ennek, és az már egy másik téma/ biztosan tudja, hol van nála a gyenge pont).Ha összerántom magam - és biz'isten én is meg tudom ezt tenni - akkor minden nehézség nélkül megy a dolog, ez már nem egyszer megtörtént velem.
Az egész a fejben dől el.! Ha eldőlt, akkor műxik is.
Egy biztos, aki nincs megelégedve a súlyával, alakjával, az akkor egyen, amikor éhes, egyen mértékletesen, lassan, jól elosztva, ne koplaljon, igyon elég vizet és mozogjon annyit, és úgy, amit tud - de azt feltétlenül, és rendszeresen.
Ehhez kell lelkierő, és állandó megerősítés, ezt mindenki másképp tudja megvalósítani.
A recepteket persze nagyon jó elolvasni, és megcsinálni, mert finomak, de ami fő, hogy egészségesebbek is, mint amit általában eszik az ember (rohanásban közben, Mekiben, fastfoodos helyeken) - ezért érdemes igazán megcsinálni őket.
hát izé...csak ennyi, de az istenért nehogy valaki bepöccenjen angel4 Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sistermoon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 23. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na! Mostmár tutti, hogy el vagyok könyvelve nebántsvirágnak! Rolling Eyes Pedig nem vagyok az, csak rossz volt az indulásom Confused . Sebaj! A lényeg, hogy kicsit megindultunk, legalább beszélgetünk. Majd jönnek a kedvenc, bevált receptek is. Csak türelem. - Egyébként, amiket írtam, tetszett vkinek? Shocked Azt hiszem a hangvételekből, hogy csak csajok vagyunk itt, tehát magunk között vunk Wink , de, ha ide téved egy fiú, amiket olvas itt csak jót tesz neki. Wink Embarassed Na...jóccakát!
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 23. 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sistermoon írta:
Na! Mostmár tutti, hogy el vagyok könyvelve nebántsvirágnak! Rolling Eyes Pedig nem vagyok az, csak rossz volt az indulásom Confused . Sebaj! A lényeg, hogy kicsit megindultunk, legalább beszélgetünk. Majd jönnek a kedvenc, bevált receptek is. Csak türelem. - Egyébként, amiket írtam, tetszett vkinek? Shocked Azt hiszem a hangvételekből, hogy csak csajok vagyunk itt, tehát magunk között vunk Wink , de, ha ide téved egy fiú, amiket olvas itt csak jót tesz neki. Wink Embarassed Na...jóccakát!

Én azt hiszem, mint sokminden másban, itt sincs egyöntetű "recept" hogy hogyan lehet fogyni. Irányelvek vannak, tehát, hogy sokat - elegendőt - kell inni, alacsony zsírsav tartalmú dolgok stb stb.

A recepteket azonban mindenképpen jó ötletnek találom, főleg az édességre irányúló részt! Mert édességet enni szerintem igenis fotnos, boldogság hormont termel és kiegyensúlyzottá tesz. Szerintem pszichésen ugyanolyan fontos mint fizikálisan.

Nekem például, ahogy a japánok csinálják, nagyon szimpatikus. Talán meséltem már az első fagyizós élményemet, de sistermoon kedvéért elmondom még egyszer.

Először is a japánok nem esznek semmit gejt. Ez alatt azt értem, hogy ami nálunk itt édesség, az már náluk szirupos, ehetetlenül és elképzelhetetlenül édes. A boltban CSAK barnacukrot lehet kapni, a néha kapható egyfajta fehér cukor is negyed annyira édes, mint az itthoni.

No, fagyi. Alul kukoricapehely, felette egy gombóc hihetetlenül finom NEM édes vaníliafagyi felette kukoricapehely, gyümölcsök, ( én mangósat ettem mindig) egy pici, eredeti nem növényi bigyós, zsíros, dús, IGAZI tejszínhab. Valami mennyei. És nem cukros, nem édes, nem érzed magad nyiltszíni bűnözőnek tőle és beztos, hogy nem is hízlal. És ez kb. az összes édességükről, torták, sütik, elmondható.

És persze ott van mellette, hogy elve hogy élnek és étkeznek.

Hát, így is lehet. Wink
sistermoon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 24. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Gonosz kis pormacska! Cool Twisted Evil Razz Még nem ismerlek, ezek szerint Te voltál kint Japánban? Meddig? Én nagyon szeretem a kajáikat (amiket itthon kapni) és azok nagyon egészségesek és nem hízlalnak. Esetleg vannak receptjeid? Én Olaszban éltem egy ideig és ott megtanultam olaszul főzni, ebből gondolom, esetleg Te is... Embarassed Biztos mindenkinek van vmi kedvenc nemzetközi kajája, amit jól tud elkészíteni. Tegyük közzé őket, mindannyiunk örömére!
Üdv Razz
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 25. 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
Jó ötlet?! Rolling Eyes . Vegyél erőt magadon. Wink Részemről a mozgásra esküszöm. 14 kilót adtam el, és egy deka se vissza. Hetente kétszer kondi, kétszer uszoda. Egyszóval havi 10.000 Ft és heti 6 óra. Ennyit sz'tem bárki tud szakítani saját magára. Ha nekem négy gyerek mellett megy, akkor, mindnekinek. Wink Very Happy Tehát: Hajrááááááááá!

Még havi tízezer se kell és időben is spórolás,ha valaki otthon tornázik (rengeteg dvd, video van már, lehet válogatni, vagy vesz egy gépet,; nekem pl. elliptikus trénerem van és akkor tekerek rajta, amikor csak akarok, igazodik a szabadidőmhöz) Xifunak igaza van, minden az ember fejében dől el, ha elhatározod magad, akkor otthon is lehet ugyanolyan lelkesen csinálni, csak akaraterő kérdése.
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 25. 08:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ne feledkezzünk meg a teljes kiőrlésű gabonatermékekről:
egy részről élettanilag fontos anyagai vannak (vitaminok, ásványi anyagosk stb)
más részről a benne lévő rosttartalom csökkenti a táplálék tranzitidejét, a kaja gyorsabban áthalad, kevesebb a felszívódás, továbbá az összetett szénhidrátok sokkal lassabban és egyenletesebben bomlanak le, nem okoznak kiugró vércukorszint növekedést, amit nem követ hirtelen vércukorszint esés, vagyis evés után x idővel nem leszel hirtelen nagyon éhes.
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

serena írta:
Jó ötlet?! Rolling Eyes . Vegyél erőt magadon. Wink Részemről a mozgásra esküszöm. 14 kilót adtam el, és egy deka se vissza. Hetente kétszer kondi, kétszer uszoda. Egyszóval havi 10.000 Ft és heti 6 óra. Ennyit sz'tem bárki tud szakítani saját magára. Ha nekem négy gyerek mellett megy, akkor, mindnekinek. Wink Very Happy Tehát: Hajrááááááááá!

végre egy értelmes hozzászólás.

Súlyt mozgással veszíts, ha kaja megvonással csinálod akkor jojo jön. Szintentartásra már jók az itt mondott egészséges ételek.

(az emberállat mozgásra van kitalálva. Mozgással egy csomó boldogsághormon szabadul fel, a stressz meg mintha eltűnne.
Ha valaki azt mondja nincs naponta 30-40 perce futni (najó kocoghat is), az írja ide mennyit néz tévét, vagy lustizik, vagy feleslegesen vitatkozik a partnerével Laughing .)
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mancs írta:
serena írta:

végre egy értelmes hozzászólás.

Súlyt mozgással veszíts, ha kaja megvonással csinálod akkor jojo jön. Szintentartásra már jók az itt mondott egészséges ételek.

(az emberállat mozgásra van kitalálva. Mozgással egy csomó boldogsághormon szabadul fel, a stressz meg mintha eltűnne.
Ha valaki azt mondja nincs naponta 30-40 perce futni (najó kocoghat is), az írja ide mennyit néz tévét, vagy lustizik, vagy feleslegesen vitatkozik a partnerével Laughing .)
Egyetértek ebben. Rólam is akkor ment le mindig normálisan súlyfelesleg ha valamit sportoltam, mindenféle ételmegvonás nélkül...szépen kényelmesen 7 kg-minusz volt heti három (1 órás) ugrabugrálástól. Mondjuk nálam diéta szóba sem jöhet...képtelen vagyok megvonni magamtól bármi finomat amit szeretek.
Viszont azt is észrevettem hogy ha nem mozgok, dupla annyi mászik vissza. Persze tudom...a mozgást nem szabad abbahagyni és nem jön vissza semmi. Rolling Eyes
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most megyek is és tornázom 1 órát. Shocked
sistermoon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazatok van. A mozgás nagyon fontos (bár megfigyelted, hogy a nagy, behemót, lassan mozgó állatok élnek a legtovább? Pl.: teknős, elefánt, bálna) De azt hiszem, akin már nagyon nagy a súlyfelesleg, annak muszáj diétázni is (nem koplalni!!!) a mozgás mellett. Nekem bevállt az Atkins-diéta, de a legjobb a napi többszöri kicsit és sokszor étkezés típus. Attól soha nem vagyok éhes, és könnyedén összeszűkűl a gyomrom. És így még a bűnözések is beleférnek, mert gyorsan fogyni nem jó. Úgy fog lógni a bőr rajtad, hogy plasztikáztatni kell majd. Én már lefogytam, egyszerre 50 kg-ot így. Soha nem leszel éhes, főként a teljes kiőrlésű gabonától, mert a vércukorszinted mindig stagnál (és, ha alacsony, akkor vagy éhes). Recepteket szívesen adok, ha kértek.
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Piros pöttyös túrórudinál nem érdekel a vércukrom hol van...csak meg akarom enni. Embarassed Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sistermoon írta:
Szia Gonosz kis pormacska! Cool Twisted Evil Razz Még nem ismerlek, ezek szerint Te voltál kint Japánban? Meddig? Én nagyon szeretem a kajáikat (amiket itthon kapni) és azok nagyon egészségesek és nem hízlalnak. Esetleg vannak receptjeid? Én Olaszban éltem egy ideig és ott megtanultam olaszul főzni, ebből gondolom, esetleg Te is... Embarassed Biztos mindenkinek van vmi kedvenc nemzetközi kajája, amit jól tud elkészíteni. Tegyük közzé őket, mindannyiunk örömére!
Üdv Razz

okonomiyakit esetleg tudok csinálni de asszem ahhoz nincs minden fűszer itthon. Meg omurájszut Laughing
nem, nem nagyon tanultam meg japánt főzni, mert mindig étteremben ettem, ott lehet. Very Happy
Indiait viszont tudok sokat. Smile
sistermoon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Hana!
A kimondhatatlan nevű ételeidet nem ismerem, bár lehet, hogy ettem már (én a running sushiba járok)

CsámpásGizike!
Osztom a véleményedet a rudiról, mellé teszem a pizzát is.
Tudom, hogy nem diétás, de néha belefér és finom.
Itt egy kis segítség.

Ezt most kaptam, még nem próbáltam, de állítólag nagyon finom.

Ez az adag egy gáztepsire való.
20 dkg liszt
2dkg élesztő
1 kiskanál tejföl
1 tojás
pici só
tej amibe felfut az élesztő
1 evőkanál vaj

Ezt a receptet egy pizza szakácstól tanultam.

Az én ötleteimet is leírom: Én a paradicsomos szószt Olaszban tanultam:

1 kisdoboz sűrített paradicsom
1 kis gerezd fokhagyma elkaparva
só, oregánó, bazsalikom, bors
annyi víz, hogy kenhető mártást kapj, ez ízlés szerint (én 2 evőkanállal szoktam, mert szeretem, ha van mártás rajta és nem víz).

Elkevered és a kinyújtott tésztára kened, rá a mirelit vegyes zöldséget, gombát, szalámit, sajtot. Fontos! Semmit nem kell megfőzni, sem a mártást, sem a zöldségeket (csak úgy fagyottan szórd rá, a benne levő fagyott vízben fő meg, ha sütöd), a gombát, brokkolit stb is nyersen szeleteld rá.
Én darabolok rá édes pepperoni paprikát (savanyút) is, pikánsabb lesz. A nyers paradicsomkarika megbolondítja. Laughing De ki mit szeret.

A halast hagymával olíva bogyóval párosítom.

Így csinálhatsz pompost is (a magyart): a tésztára fokhagymás sós, borsos tejfölt kenj, rá zsírjára kisütött szalonnakockákat/bacont, a zsírját is! és hagymakarikákat, esetleg sajtot. Ennyi.
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 27. 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sistermoon írta:

Így csinálhatsz pompost is (a magyart): a tésztára fokhagymás sós, borsos tejfölt kenj, rá zsírjára kisütött szalonnakockákat/bacont, a zsírját is! és hagymakarikákat, esetleg sajtot. Ennyi.

na de kéreeem! Ebben a topikban??? Shocked
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
2 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.