Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyereknevelés, skatulyázás <-> Egészség
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 21. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
belthazor írta:
bera írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
...
Érdeke, amit a babákkal végzett kísérletekről írtál. Felnőtt korban is nagyon igaz ez, azzal a különbséggel, hogy addigra az emberek többségét sikerül beletömni egy "tipusba". A maradék meg megnézheti magát...

Szerintem nem a maradék... a többség nézheti meg magát... egyelőre...

Milyen értelemben? Mert én azt látom, hogy a "normális" többség cseszteti a "nem normális" maradékot.

Abban az értelemben, hogy egyre többen jönnek rá arra, hogy a skatulyázás több problémát okoz, mint amennyi a haszna... és ez egészségi állapotban tükröződik...

Ez a gondolat - szerintem - már megérne egy külön topicot vagy csak egy másik meglévőt, ahol jobban érvényesülne és az esetleges vélemények sem offolnának... Embarassed nekem is lenne hozzáfűznivalóm, tapasztalatom...

Oké! nyiss egyet... Laughing

Nehogy! Eszte szétválasztom... Már gondoltam rá...

Dehogy nyitok én - azt a kettőt sem nyitottam meg fél év óta, amit többen kértek - a halottlátós volt az egyik, a másikat meg már nem is tudom... Embarassed
Köszönjük, hogy áttelepíted a témát Smile
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 21. 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Sieglinde írta:
belthazor írta:
bera írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
...
Érdeke, amit a babákkal végzett kísérletekről írtál. Felnőtt korban is nagyon igaz ez, azzal a különbséggel, hogy addigra az emberek többségét sikerül beletömni egy "tipusba". A maradék meg megnézheti magát...

Milyen értelemben? Mert én azt látom, hogy a "normális" többség cseszteti a "nem normális" maradékot.

Abban az értelemben, hogy egyre többen jönnek rá arra, hogy a skatulyázás több problémát okoz, mint amennyi a haszna... és ez egészségi állapotban tükröződik...

Ez a gondolat - szerintem - már megérne egy külön topicot vagy csak egy másik meglévőt, ahol jobban érvényesülne és az esetleges vélemények sem offolnának... Embarassed nekem is lenne hozzáfűznivalóm, tapasztalatom...

Dehogy nyitok én - azt a kettőt sem nyitottam meg fél év óta, amit többen kértek - a halottlátós volt az egyik, a másikat meg már nem is tudom... Embarassed
Köszönjük, hogy áttelepíted a témát Smile

Laughing Akkor csináld te Laughing Este jövök.
hogy az egész világ belefért volna."

http://alagdombi.tvn.hu (agarak)
http://alagrabbit.tvn.hu (sünik)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 21. 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
belthazor írta:
bera írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
...

Hol van?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 22. 07:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Sieglinde írta:
belthazor írta:
bera írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
Sieglinde írta:
Kage írta:
...

Hol van?

Itt Laughing Laughing

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Grafolka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 03:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A skatulyázás témáról mostanában sokat tudnék mesélni. Az óvodában - mi ugyebár most kezdtük - nagyban zajlik. A "jó szülő" gyereke is jó fej lesz, míg a "problémás szülőé" már nem föltétlen. Van egy kiscsaj az óviban, tündéri. Dumája akkora, hogy fel nem fogom, honnan szedett ekkora szókincset. Szabadversben énekel, ha van türelmed kivárni, akár 3-4 percet, arról ami épp az eszébe jut. (Néha halandzsa is keveredik bele, de attól még tök jó az egész,sőt azzal együtt lesz az!) Az anyukája MLM ügynök, a rosszabbik fajtából. Látatlanban orvul táma,d csizmahúzás közben, ráadásul hátulról. Spirulina kapszulákkal bizniszel. A gyerek meg inkább gondozatlan, és hát anyuka sem találja a világban a helyét. A gyereket kapcsiból előítélettel kezelik az anyja miatt.

Mivel én előbb hallottam a kiscsajt énekelni, és láttam játszani, mint meglett volna az anyja, mint elrettentő élmény, nekem a gyerek bejön. De nem vagyok arról meggyőződve, hogy fordítva is így lett volna. Az előítélet egy mocskos dolog ugyan, de tudom, hogy működik. A bölcsesség abban rejlik, hogy tetten érjük, és úrrá leszünk rajta, ha szükséges.

Néha az előítélet valójában nem is az. Néha jelzés neked, magad felé. Most légy résen, mint a kiscserkész. Ennyit üzen - és akkor már nem is fontos az előítélet tárgya többé, csak az üzenet, amit hozott.

Ugyanitt az óvodában van egy kisfiú. Nála meg fordítva működött nálam a dolog - megláttam, és annyira ellenszenves volt, hogy legszívesebben lapáttal dobtam volna arrébb, csipesszel fogtam volna meg. Ráadásul az én gyerekemmel közös a szekrénye. Neki meg tök jó fej, szimpi anyja van. Elgondolkodtam, mitől irritál engem ez a kiskölyök, és rájöttem, hogy látom benne a felnőtt férfit, aki egy gusztustalan alak. És nem a gyerek, hanem az a valaki irritál benne, akivé lehet, ha így halad. Elgondolkodtam, kiket jelképez az életemben, és mi is a bajom ezekkel a személyekkel konkrétan, mit testesítenek meg, ami ellenkezik az értékrendemmel. A végén arra lettem figyelmes, hogy már nem akarnám minden áron a gardrób aljában egy cipősdobozban tartani ezt a kissrácot. Smile

Az előítéletek így néha fontos útjelzőkké válhatnak, ha tetten érhetjük őket. Érdekes, hogymostjött ez a topik - ez az egész előítélet téma most érik bennem éppen.
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grafolka írta:
.
Néha az előítélet valójában nem is az. Néha jelzés neked, magad felé. Most légy résen, mint a kiscserkész. Ennyit üzen - és akkor már nem is fontos az előítélet tárgya többé, csak az üzenet, amit hozott.

Az előítéletek így néha fontos útjelzőkké válhatnak, ha tetten érhetjük őket. Érdekes, hogymostjött ez a topik - ez az egész előítélet téma most érik bennem éppen.

Köszi Néne!!!
Kimondtad, amit én nem tudtam ilyen frappánsan megfogalmazni.

A skatulyázással kapcsolatban.......
Pont tegnap volt értekezletünk, amin megkaptuk az újabb skatulyákat, amelybe minden hónapban be kell tennünk a gyereket.
Minden hónap végén értékelni kell a gyerek szorgalmát minden tantárgyból, melyet 3 féle dokumentumba kell bevezetni.
Minőségbiztosítás....... Razz
Fantasztikus......

queen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Grafolka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 07:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

... nekem erről már csak az a kép urgik be: Az oktatási intézményeket egyetlen dolog zavarja csak a tökéletes munkában: A GYEREK! Laughing Laughing
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grafolka írta:
A skatulyázás témáról mostanában sokat tudnék mesélni. Az óvodában - mi ugyebár most kezdtük - nagyban zajlik. A "jó szülő" gyereke is jó fej lesz, míg a "problémás szülőé" már nem föltétlen. Van egy kiscsaj az óviban, tündéri. Dumája akkora, hogy fel nem fogom, honnan szedett ekkora szókincset. Szabadversben énekel, ha van türelmed kivárni, akár 3-4 percet, arról ami épp az eszébe jut. (Néha halandzsa is keveredik bele, de attól még tök jó az egész,sőt azzal együtt lesz az!) Az anyukája MLM ügynök, a rosszabbik fajtából. Látatlanban orvul táma,d csizmahúzás közben, ráadásul hátulról. Spirulina kapszulákkal bizniszel. A gyerek meg inkább gondozatlan, és hát anyuka sem találja a világban a helyét. A gyereket kapcsiból előítélettel kezelik az anyja miatt.

Mivel én előbb hallottam a kiscsajt énekelni, és láttam játszani, mint meglett volna az anyja, mint elrettentő élmény, nekem a gyerek bejön. De nem vagyok arról meggyőződve, hogy fordítva is így lett volna. Az előítélet egy mocskos dolog ugyan, de tudom, hogy működik. A bölcsesség abban rejlik, hogy tetten érjük, és úrrá leszünk rajta, ha szükséges.

Ugyanitt az óvodában van egy kisfiú. Nála meg fordítva működött nálam a dolog - megláttam, és annyira ellenszenves volt, hogy legszívesebben lapáttal dobtam volna arrébb, csipesszel fogtam volna meg. Ráadásul az én gyerekemmel közös a szekrénye. Neki meg tök jó fej, szimpi anyja van. Elgondolkodtam, mitől irritál engem ez a kiskölyök, és rájöttem, hogy látom benne a felnőtt férfit, aki egy gusztustalan alak. És nem a gyerek, hanem az a valaki irritál benne, akivé lehet, ha így halad. Elgondolkodtam, kiket jelképez az életemben, és mi is a bajom ezekkel a személyekkel konkrétan, mit testesítenek meg, ami ellenkezik az értékrendemmel. A végén arra lettem figyelmes, hogy már nem akarnám minden áron a gardrób aljában egy cipősdobozban tartani ezt a kissrácot. Smile

Istenem, 4 évig csináltam ezt a hajtépést az oviban és 3 év múlva kezdhetem előlről.
A lányom legjobb barátnője ( egy oviba jártak, de most nem járnak egysuliba, de hétvégente találkoznak). Egy tündéri kislány de az anyját nem bírom. Mégis muszáj jó képet vágni a lányom miatt.

Az oviban meg, volt egy kislány az a tipikus mindent megkap gyerek. Minden rendezvényen ( pl farsang ), belibbent az oviba és ő festette ki a gyerekeket, iszonyat ocsmányul, kapkodva és szinte tök egyformára. Én persze az első alkalom után úgy döntöttem, na majd inkább én kifestem, mikor ez megtörtént fintorgott rám és még köszönni sem volt hajlandó. Persze ovónénik körbeugrálták, hogy milyen ügyes milyen szép. Persze így nekik nem kellett foglalkozni ilyenekkel. A nagy balhé akkor tört ki, mikor kapott az ovi 1 új ovónénit. Mit ne mondjak szimpi és nagyon jó fej. Na ő nekiállt kifesteni a gyerekeket...állati jó lett. AZtán a végén már a pletykálkodásból ami elindult az sült ki és jött vissza hozzám, hogy én protezsáltam be, hogy ő többé ne festhesse a gyerekeket.

Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bús Királylány írta:
Grafolka írta:
.

Köszi Néne!!!
Kimondtad, amit én nem tudtam ilyen frappánsan megfogalmazni.

A skatulyázással kapcsolatban.......
Pont tegnap volt értekezletünk, amin megkaptuk az újabb skatulyákat, amelybe minden hónapban be kell tennünk a gyereket.
Minden hónap végén értékelni kell a gyerek szorgalmát minden tantárgyból, melyet 3 féle dokumentumba kell bevezetni.
Minőségbiztosítás....... Razz
Fantasztikus......

Szegény gyerekek nem lehetnek mindenben ugyanolyan jók!

Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grafolka írta:
... nekem erről már csak az a kép urgik be: Az oktatási intézményeket egyetlen dolog zavarja csak a tökéletes munkában: A GYEREK! Laughing Laughing

No comment. sajnálatos, de néha tényleg úgy tűnik ez az igazság

Vissza az elejére
Grafolka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alapjaiban tökre elégedett vagyok az óvodával: ma pl felhívtak, hogy a gyereknek tényleg nincsen kabátja? Merthogy ő csórikám állítja, hogy az anya trikó+h.ujjú póló+polár pucsi+kapucnis vastag kardigán együttesében hozta reggel. Dehát február van. Smile
Na igen - és 22 fok. Így lehet a gyerkőt rétegesen öltöztetni és vetkőztetni, nem rohad rá a cucc. Smile szerintem tök aranyosak, hogy rám csörögtek Smile
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 26. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grafolka írta:
Alapjaiban tökre elégedett vagyok az óvodával: ma pl felhívtak, hogy a gyereknek tényleg nincsen kabátja? Merthogy ő csórikám állítja, hogy az anya trikó+h.ujjú póló+polár pucsi+kapucnis vastag kardigán együttesében hozta reggel. Dehát február van. Smile
Na igen - és 22 fok. Így lehet a gyerkőt rétegesen öltöztetni és vetkőztetni, nem rohad rá a cucc. Smile szerintem tök aranyosak, hogy rám csörögtek Smile

Hasonlóképpen öltöztettem a nagylányomat csak még megtoldottam egy dzsekis mellénnyel is, hogy a hátát melegítse ha mégis hűvősebb lenne. Na kaptam én hideget meleget délután, és szegény gyerekre 22 fokban is ráeröltették a sapkát sálat...
Viszont a suliba ma kellemesen csalódtam, a gyerekek pulóverben volt ki kabátban, kinek hogy tetszett, hagyták maguk döntsék el, hogy fáznak e ( tanárnéni polóban ).
A sulival tökre elégedett vagyok.

Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 27. 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

belthazor írta:
Grafolka írta:

Sajna egyetértek. Amelyik pedagógust meg nem, mert valóban szereti a gyerekeket, és EMBERRÉ aakraj nevelni őket, neadj' isten még jól is csinálja, azt a saaját kollégái kezdik de azonnal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 02. 27. 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
belthazor írta:
Grafolka írta:

Sajna egyetértek. Amelyik pedagógust meg nem, mert valóban szereti a gyerekeket, és EMBERRÉ aakraj nevelni őket, neadj' isten még jól is csinálja, azt a saaját kollégái kezdik de azonnal.

És a vége, hogy " önszántából, közös megeggyezéssel elmegy máshova dolgozni".

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.