Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Álmodós 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 15. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egész nap ezen gondolkoztam:

láttam két srácot.. egyik helyesebb, mint a másik. az egyik előrébb állt, ugyanabba az irányba néztek. Amelyik hátrébb állt, az pedig ezt gondolta: " szívesen csinálnék vele /neki gyereket"..
Shocked Shocked Embarassed mégis, két pasinak.. és nem, nem örökbefogadásra gondolt..) Rolling Eyes Shocked Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 16. 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép napot

Elmesélem álmom, kiváncsi vagyok, hogy Ti hogy értelmezitek:

Egy reggel a barátnőmhöz szerettem volna eljutni, illetve feljutni az ötödik emeletre. Beszálltam a liftbe, de a lift mindig csak a 7. emeleten állt meg. A lift érdekessége még az volt, hogy nem csak felfelé ment, hanem folyamatosan pörgött is. Egyszer épp lennt voltam, amikor egy nő megkért, hogy segitsek neki, mert az ajtózárba beragadt a kulcsa. Segitettem, egy ollóval sikerült kipiszkálnom a kulcsot, ami tele volt rakva strasszkövekkel. Soha nem láttam még ilyen szép kulcsot. Aztán újra beszálltam a liftbe egyedül. Kapaszkodó is volt a liftbe, kapaszkodtam. Elindult a kapaszkodó felfelé, de a lift a helyén maradt. Én pedig lógtam a levegőben, kiabáltam segitségért. A liftet valaki megállitotta, és kiszedtek a liftaknából. Aztán a következő kép az volt, hogy az utcán sétálok és jön velem szemben a barátnőm.

Hát ennyi volt az álom...
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 16. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Mentem a vonathoz. A vonaton ott volt egy fiú - ezzel a fiúval régebben együtt voltam, és vele éltem meg először a nagy, mindent elsöprő szerelem érzését, nagyon erős kötelék volt köztünk, mert egyformák voltunk, még a vallásunk is - de a stílusa más volt, engem sokszor idegesített, és ez elég volt ahhoz, hogy különváljunk. Néhány év múlva megpróbáltuk újra, de nekem még mindig... szóval akkor sem ment.

Felszálltam a vonatra és a kifliszacskó, ami a kezemben volt - enni valóért szállam le a vonatról - kiesett a kezemből, le a sínek mellé. Ebben a pillanatban azonban elindult a vonat és én néztem, hogy ott a kifli, de a kerekek pont nem mennek rá, tehát épen marad - habár nekem már úszott a kifli téma...

Elindultam a vonaton megkeresni a fiút. Mindenféle kocsikon mentem keresztül - a mindenfélét most úgy értem, hogy milyen hangulatú emberek ültek benne, azt hiszem volt olyan, ahol nevetgéltek, és volt olyan, erre biztosan emlékszem, hogy gúnyosan mértek végig, én azonban egy cseppet sem bántam, konstatáltam, hogy mi van és mentem is tovább.

Egyszer csak, ahogy egyik kocsiból a másikba mentem át, a következő kocsi sötét volt, és mintha nem is haladt volna - ami fizikai képtelenség, mivel előre felé mentem a vonatban - de azért mégiscsak átmentem, mert az eszem és az intuícióm azt súgta, hogy halad az a kocsi. És lám tényleg.

Nem emlékszem, hogy volt-e ott más kocsi előtte, vagy rögtön a "kórház" kocsi jött. Ott mindenféle beteg emberek feküdtek és rendesen úgy nézett ki, mint egy kórház, ágyak, nővérkék, infúzió. Ott volt a fiú is, felpattant az ágyból, mikor megérkeztem. Sajnos nem emlékszem mi volt tovább. Sad

Az álom mutat egy nagyon dinamikus mozgást,utazást,fejlődést,de ugyanakkor mégis mintha minden állna,semmi nem történne,mindez nem vetül ki a külvilágra. Felszállsz a vonatra,sok ember mellett elmész,de ez nekik különösebben fel sem tűnik,ha pedig igen,az akkor sem kimondottan pozitív hatást vált ki.
Szóval itt a lényeg,mert a fejlődésnek az a célja,hogy ha felszállsz a vonatra,akkor erről mindenki tudjon,mindenki észrevegye. Ehhez viszont át kell törnöd magadban bizonyos falakat,amik valószínűleg azért vannak még meg,mert vannak bizonyos célok,amikhez ragaszkodsz,de így nem lehet,összeférhetetlen. Így pedig nem tudnád elérni a már tudat alatt régen megcélzott fordulópontot a fejlődésedben.
Az álomban végeredményben át is tudod ütni azt a bizonyos falat,az események megfelelően kifejtik a hatásukat,öntudatlanul is hatnak rád,mert bár tudatosan marad ugyanaz a cél,de mégis máshova,a megfelelő helyre,a megfelelő feladathoz jutsz el.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 16. 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Mr. Green Embarassed

volt régebben olyan álmom, hogy lovon siettem valahová, és ahogy fáradt a ló, ment össze.. Shocked
felültem egy telivérre, és sietés közben már lelógott a lábam.. kisebb lett, mint egy póni.. Rolling Eyes Shocked Shocked
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm peti!

Ma azt ámodtam, hogy huhh sokmindent, de az egyik része az volt, hogy az óceánban lubickoltam, ami furcsa mód egyben egy medence is volt, tehát ahol voltam, az egy medence volt, de ahol távolabbra néztem, ottmár rendesen az óceán volt.

És az időjárás jelentés, vagy valami ilyen hitelesebbnek mondható infó azt mondta, hogy nagy hullámok fognak jönni. De tényleg nagyok, amik ha odacsapnak, akkor abban a pillanatban meghalunk. (peti, voltál már óceánparton?) de valamiért még sem mentünk el onnan, ilyen egyszerűen szóba sem jött, de nem tudom, hogy miért?

És jött egy nagy hullám, az is baromi rossz volt, de nem mentünk még el, és aztán tényleg jött AZ a nagy hullám. És néztük, és mondtuk, hogy futás, én meg mondtam, de ugyan hova?
Persze elkezdtem oldalra futni, nem a hullám előtt, hanem kifelé a ahtóköréből, de nem tudom mi történt, szerintem meghaltam, mert utána már másról álmodtam.

Máskor is voltak ilyen álmaim, jön a halál és utolér. Nincs menekvés...
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
egész nap ezen gondolkoztam:

láttam két srácot.. egyik helyesebb, mint a másik. az egyik előrébb állt, ugyanabba az irányba néztek. Amelyik hátrébb állt, az pedig ezt gondolta: " szívesen csinálnék vele /neki gyereket"..
Shocked Shocked Embarassed mégis, két pasinak.. és nem, nem örökbefogadásra gondolt..) Rolling Eyes Shocked Shocked

A tudattalanod valószínűleg egyfajta példának állítja eléd ezt a képet,szemlélteti azt a pszichológiai folyamatot,ami által elérhető egy problémás célhoz szükséges belső szabadság.

Ugyanis,ha valaki szeretne elindulni a saját útján,ami ugyanakkor nehezen járható,akkor rengeteg probléma adódhat: szoronghat,visszafoghatja magát,próbálhat illeszkedni,de ezzel olyan szinten tagadja meg önmagát,hogy ez már sokkal elviselhetetlenebb,mint az esetleges rossz következményei az elindulásának. Ugyanakkor a meghátrálásnak is van funkciója,mert ha eleve adott egy bizonytalan bátorság,és így indul el,akkor nem érzi akkora erővel a veszélyt,az ellenfelek erejét,így nem is készíti fel magát a legmagasabb szinten a támadások kivédésére,nem ad ki parancsot erre ilyen szinten a tudattalanjának. Ez pedig egy olyan folyamatot vált ki,ami plusz nehézségekkel jár,hogy a bizonyosság tudata fennmaradjon.
Egy teljes visszavonulás,meghátrálás viszont olyan elviselhetetlen helyzetet,állapotot hoz létre,ami már maximális erősségű parancsot adat ki automatikusan,hogy olyan képességek jöjjenek létre,vagy szabaduljanak fel,ami által már minden leendő problémát hárítani tud. De éppen ezért azok az akadályok már meg sem jelennek,hiszen már semmi értelme nem lenne. Ez pedig automatikusan létrehoz egy félelem,egy aggodalom nélküli állapotot.
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Köszönöm peti!

Szívesen!Smile
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Shocked megint köszi Cool
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Szép napot

Egy reggel a barátnőmhöz szerettem volna eljutni, illetve feljutni az ötödik emeletre. Beszálltam a liftbe, de a lift mindig csak a 7. emeleten állt meg. A lift érdekessége még az volt, hogy nem csak felfelé ment, hanem folyamatosan pörgött is. Egyszer épp lennt voltam, amikor egy nő megkért, hogy segitsek neki, mert az ajtózárba beragadt a kulcsa. Segitettem, egy ollóval sikerült kipiszkálnom a kulcsot, ami tele volt rakva strasszkövekkel. Soha nem láttam még ilyen szép kulcsot. Aztán újra beszálltam a liftbe egyedül. Kapaszkodó is volt a liftbe, kapaszkodtam. Elindult a kapaszkodó felfelé, de a lift a helyén maradt. Én pedig lógtam a levegőben, kiabáltam segitségért. A liftet valaki megállitotta, és kiszedtek a liftaknából. Aztán a következő kép az volt, hogy az utcán sétálok és jön velem szemben a barátnőm.

Valószínűleg olyan tehetség van benned,ami nagyon meghatározó,még akkor is az adja a hajtóerőt-az a motor-,amikor attól teljesen független dolgokkal foglalkozol. Ez hosszabb távon a fejlődési irány,nagyon messze tudsz majd jutni,vagy nagyon magasra,de a fejlődés folyamatát semmiképpen nem szabad siettetni. Erre viszont van hajlam,mert bár hiába kerülnek képbe fontos dolgok,az igazi harmónia csak akkor köszönt be,ha már a tehetség kibontásában egy bizonyos szintet elértél. Ezt valahol mélyen tudod,és ez a vágy hozhatja létre a felgyorsítási hajlamot,de ez ilyen szinten nem jó,mert több lépcsőt,vagy több emeletet ugranál ezáltal át,a megfelelő fokozatosság pedig mindenképp szükséges. Ezért aztán jobb az,ha a tudat egy bizonyos része olyan irányokba koncentrálódik nagy erővel,ami lelassítja,normalizálja a folyamatot.
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Shocked megint köszi Cool

Szívesen!Smile
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Szép napot

Drága Pihike Smile
Hihetetlen, milyen sok síkja van az álmodnak: nagyon különleges.

Mindenekelőtt fontos kiemelni, hogy a 7 mágikus szám!

Az alkímiának pl. 7 lépcsőfoka van és Te a 'lifttel' egyből a hetedik: 'szellem' fokozatra jutsz.
Holott a bevallott célod az 5. szint: 'a kereső születése' Idea

A hetes szám, mint a Beavatás hét lépcsőfoka asztrológiai szempontból is megvilágítja a 'jelölt' útját.
Az ötödik körben ül a Mars: neki pl. a meggondolatlanságot kell visszaszolgáltatni.
A hetedik körben Szaturnusz strázsál a káosz kapujában: neki pl. a nem teljesen tiszta terveket kell visszaszolgáltatni.

Mindezekből is következik: Beteljesülés Előtt színről színre, fokról fokra kell haladnod / nem szabad egyetlen lépcsőfokot, kört sem kihagynod.

A szükséges Változások fázisai:
Idea A zűrzavar időszakában okosabb, ha az ember visszafogja magát elkerülendő a felesleges kudarcokat.
Idea Idea Ezt követően várj még: nem jött el a cselekvés ideje.
A türelem a legtisztább értelemben fékentartott erő legyen.
Idea Idea Idea Majd elérkezik a harc ideje: ha nem hagysz kétségeket felmerülni, akkor a jutalmad nem marad el.

Ezen az úton az álmodban látott kulcs üzenete kísérjen el:
"Közel s távol – kockáztatni és nyereségre szert tenni."

És mivel az álmodban látott strasszt olyan szeretettel említetted, mindebből arra asszociálok: a meditációdat úgy érzem érdemes zárványos, átlátszó kristálypiramissal végezned egyidejűleg megidézve annak Angyalát.
Ez mozgásba hozza a megrekedt gondolati és érzelmi sémákat.
Az Angyal örömöt fog szétárasztani a lelkedben, ami szárnyakat ad a tetteidnek és segít abban, hogy tiszta szívvel, energiával láthass neki új feladataid teljesítéséhez.

Mivel a lift, mint 1 szorult (élet)helyzet jelképe másodjára szerepel az álmaidban: kitérek erre is 1 mondat erejéig.
Nincs okod aggodalomra: mindez éppen azt tükrözi, hogy uralod a helyzetet, ha nem is mindig zökkenésmentesen Smile

Szeretettel: Shuriken
Vissza az elejére
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Shuriken, köszönöm szépen. Smile
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Peti, köszönöm szépen.

Smile
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Drága Shuriken, köszönöm szépen. Smile

Nagyon szívesen Smile
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Szia! Mr. Green Embarassed

volt régebben olyan álmom, hogy lovon siettem valahová, és ahogy fáradt a ló, ment össze.. Shocked
felültem egy telivérre, és sietés közben már lelógott a lábam.. kisebb lett, mint egy póni.. Rolling Eyes Shocked Shocked

Úgy néz ki,itt elfogy a hit,az erő,az akarat,vagy esetleg nincs meg az a segítség, amire támaszkodni szerettél volna... Kisebb vállalkozásokra elegendő csak..
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Következő
3 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.