Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 7.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 16. 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor ma mindenki mindent tud? Shocked Shocked Shocked Cool Mr. Green Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
perdy
mátrix

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 16. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Akkor ma mindenki mindent tud? Shocked Shocked Shocked Cool Mr. Green Rolling Eyes
én még nagyon sok mindent nem tudok. Smile
(Fodor Ákos)
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 16. 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

perdy írta:
Illúzió írta:
én még nagyon sok mindent nem tudok. Smile

Hagyj kérdést holnapra..Mr. Green
Olvastad a "Minden napra egy kérdés" című könyvet? Rolling Eyes Shocked
Vissza az elejére
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 17. 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ugye délben már sütni fog a nap? nem akarom itthon tölteni az egész napom!!! Rolling Eyes
Tia
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 18. 08:02    Hozzászólás témája: Segítség kérés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Fogalmam sincs, hol kérdezhetnék ilyesmit, ha tudtok, kérlek segítsetek! Kb egy hónapja eltörtem egy tükröt. Kicsit megijedtem, hogy ez rosszat jelent. Tettem oda ahol eltört egy angyalkás képet. Ma éjjel a hálószobámban lezuhant egy tükör. Csak úgy magától, én aludtam. Ez mit jelent? Ha rosszat, akkor mit tehetek ellene? Köszönöm!
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 18. 12:56    Hozzászólás témája: Re: Segítség kérés Hozzászólás az előzmény idézésével

Tia írta:
Sziasztok! Fogalmam sincs, hol kérdezhetnék ilyesmit, ha tudtok, kérlek segítsetek! Kb egy hónapja eltörtem egy tükröt. Kicsit megijedtem, hogy ez rosszat jelent. Tettem oda ahol eltört egy angyalkás képet. Ma éjjel a hálószobámban lezuhant egy tükör. Csak úgy magától, én aludtam. Ez mit jelent? Ha rosszat, akkor mit tehetek ellene? Köszönöm!

A tükör jelenthet önvizsgálatot,önmagunkkal való szembesülést,de egyben hiúságot is. Inkább az utóbbi a lényeges itt,bár nem oda akarok kilyukadni,hogy hiú lennél... Arra gondolok inkább,ami ezt a fogalmat,ezt az emberi tulajdonságot jelenti mélységében.

Az ember oda áll a tükör elé,és próbálja olyanná formálni a külsejét,hogy az megfeleljen bizonyos elvárásoknak,amik viszont az ő fejében vannak,mint követendő normák. Ez egyben meg is akadályozza bizonyos értelemben a spontaneitást,így pl. a mozgás is mesterkéltté válhat.

Szóval mindebből a lényeg az,hogy ha van valamilyen célod,aminek az eléréséhez benned vannak a képességek,ott van a tehetség,de vannak olyan elvárások,vagy akár tudat alatti beidegződések,amik miatt nem tudsz megfelelően spontán lenni,akkor a cél eléréséhez nem tudnak feljönni a szükséges képességek. Egy olyan változat jöhet csak ki,ami talán messzebb visz a céltól,mintha egyáltalán bele sem kezdtél volna. Ez pedig lelkileg nagyon rosszul érinthet.

Talán arra figyelmeztetés ez,hogy ha van egy célod,vannak is elképzeléseid,megérzéseid,akkor azokat követni kell,járjon az bármilyen összeütközésekkel.
Vissza az elejére
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 18. 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hol van mindenki? már megint egyedül vagyok?! Rolling Eyes
perdy
mátrix

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 18. 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiss Fanni írta:
hol van mindenki? már megint egyedül vagyok?! Rolling Eyes
én itt vagyok. Smile
(Fodor Ákos)
Vissza az elejére
Tia
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 18. 21:05    Hozzászólás témája: Peti! Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm!
Akkor ez nem jelent hét év szerencsétlenséget? Meg ilyesmiket?
Tia
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 19. 10:42    Hozzászólás témája: Re: Peti! Hozzászólás az előzmény idézésével

Tia írta:
Köszönöm!
Tia

Az csak babona.
Vissza az elejére
mancs
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 19. 17:04    Hozzászólás témája: Re: Peti! Hozzászólás az előzmény idézésével

Tia írta:
Köszönöm!
Tia

csak ha roppant drága volt a tükör, és nincs biztosításod rá
Tia
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 19. 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Razz
Mango
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 20. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogyan segítsünk egy olyan emberen, aki magába fordul,ha gondja van, s egyedül őrlődik saját átmeneti depijével,s nem enged közel magához?? Rolling Eyes
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 20. 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mango írta:
Hogyan segítsünk egy olyan emberen, aki magába fordul,ha gondja van, s egyedül őrlődik saját átmeneti depijével,s nem enged közel magához?? Rolling Eyes
Biztos, hogy segíteni kell rajta? Egyáltalán, milyen módon gondolsz segíteni rajta? Lehet, az is segítség, ha meghallgatásra lel... vagy ha nem érzi a segítés sürgetését... ha hagyják, megküzdjön a feladattal...
Mango
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 20. 09:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Mango írta:
Biztos, hogy segíteni kell rajta? Egyáltalán, milyen módon gondolsz segíteni rajta? Lehet, az is segítség, ha meghallgatásra lel... vagy ha nem érzi a segítés sürgetését... ha hagyják, megküzdjön a feladattal...

Pillanatnyilag úgy tűnik, egyedül akar lenni, hogy gondolkodjon. Így most azzal segítek neki, hogy magára hagyom, ami persze számomra furcsa, és nehéz, de türelmes vagyok, s várok csendben. Szóval tudom, h. ez is egy módja a segítségnek, csak számomra ez olyan idegen, h. vkinek ilyenkor nincs szüksége a másik közelségére sem. Rolling Eyes Confused
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Következő
33 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.