Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kamasz panasz
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 09:10    Hozzászólás témája: Kamasz panasz Hozzászólás az előzmény idézésével

18 éves lányom beteg. Most sokkal jobban figyelek rá, bár úgyérzem, eddig sem hanyagoltam... mégis meglepő dolgokra derült fény a beszélgetéseink során.
Sokan itt a fórumon kérdeznek minket...
Tudom (még nem felejtettem el...),h nehéz kamasznak lenni. Ezért indítom útjára ezt a topikot. Segítségül annak, akinek problémája van, hogy lássuk mindkét oldalt, okuljunk, tanuljunk, többet tudjunk meg egymásról.
Persze, nem muszáj kizárólag otthoni problémákra korlátozni. Bármi jöhet.

Kedves "ifjúság" tessék kibeszélni magatokból a dolgokat: igaz a mondás, néma gyereknek az anyja sem érti a szavát!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
katicaT
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon tetszik, ahogy a gyerekeidet neveled, és próbálod az ő szemszögéből is figyelni a dolgokat. Bár nekem még nem ennyi idősek a lányaim, de talán a saját történeteimből tudok meríteni.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Vendég

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

katicaT írta:
Nagyon tetszik, ahogy a gyerekeidet neveled, és próbálod az ő szemszögéből is figyelni a dolgokat. Bár nekem még nem ennyi idősek a lányaim, de talán a saját történeteimből tudok meríteni.

Köszönöm Embarassed de éppen a jelen állapot is arról szól,h vmit elszúrtunk de nagyon... Sad Bár az igyekezet meg a jószándék megvolt...

lehet saját történet is, okulásként jól jöhet vkinek. Idea
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anonymous írta:
katicaT írta:

Köszönöm Embarassed de éppen a jelen állapot is arról szól,h vmit elszúrtunk de nagyon... Sad Bár az igyekezet meg a jószándék megvolt...

lehet saját történet is, okulásként jól jöhet vkinek. Idea

nnna, ez én voltam...
Trixi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 12. 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én még 'kamasz' vagyok, de sajnos a problémák így sem tudnak elkerülni! A környezetemben a felnőttek azt mondják, hogy "mi baja lehet egy ilyen fiatalnak..." pedig bizony vannak gonjaink, ahogy nekem is, úgy más 'kamasznak' is Sad De hát egy 'gyerek' a problémáira legjobban egy felnőttől [tapasztalttól] kaphat segiteséget... és mit tegyen, ha nincs lehetősége segitségkérésre? Sad
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 12. 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Trixi írta:
Sziasztok!
Én még 'kamasz' vagyok, de sajnos a problémák így sem tudnak elkerülni! A környezetemben a felnőttek azt mondják, hogy "mi baja lehet egy ilyen fiatalnak..." pedig bizony vannak gonjaink, ahogy nekem is, úgy más 'kamasznak' is Sad De hát egy 'gyerek' a problémáira legjobban egy felnőttől [tapasztalttól] kaphat segiteséget... és mit tegyen, ha nincs lehetősége segitségkérésre? Sad

Van lehetőséged. Itt például kérdezhetsz bátran. Sajnos a felnőttek elfelejtik, hogy ők is voltak ilyen idősek, és több mint valószínű, hogy olyan problémákkal küzdöttek, mint a csemetéik is.

Mi nyomja a szíved? Wink Rolling Eyes
Sierra
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 00:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves kamaszok, és szülők, vagy szülők és kamaszok!
Mondhatnám, hogy mindegy a sorrend, de az elvárások szerint mégsem!
Velem elég gyakran éreztetik, hogy vmi alsóbbrendű lény vagyok, akinek csak ahhoz van joga, amit a szülő mondd neki.
Nálunk a helyzet lassacskán úgy néz ki, hogy az anyám (apám keveset van itthon, nem igazán tud mit tenni), csak egy nő aki hobbyból megszült két gyereket, mert "mindenkinek" van és neki is kellett, hogy legyen. Aztán szépen felnőttünk/növünk, és szerintem már csak a törvények tartanak ebben a házban, ezzel a nővel

Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Trixi írta:
Sziasztok!

Hanának igaza van: ha nyitott vagy, fogsz találni olyan embert, akinek a tanácsában megbízhatsz. Csak vigyázz, ne nyílj meg akárkinek, az sem jó, veszélyes is lehet (pl. interneten a semmiből előbukkanó emberek). A harmó az nem ilyen, itt sokan vagyunk évek óta, ismerjük egymást, sokan személyesen is, itt nyugodtan kiöntheted a lelked, akár a fórumon, akár priviben.
FONTOS, HOGY NE ZÁRD MAGADBA, HA ÉRZED,H EGYEDÜL NEM MEGY, merj tanácsot kérni, gyakran már az is sokat segít,ha nem egyedül cipeled... jó ha megtanulod kimondani, ami bánt, mert sokszor csak félreértés, ami feloldható.
ölelés Neked!
Cara
jomami
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sierra írta:

Velem elég gyakran éreztetik, hogy vmi alsóbbrendű lény vagyok, akinek csak ahhoz van joga, amit a szülő mondd neki.
Nálunk a helyzet lassacskán úgy néz ki, hogy az anyám (apám keveset van itthon, nem igazán tud mit tenni), csak egy nő aki hobbyból megszült két gyereket, mert "mindenkinek" van és neki is kellett, hogy legyen. Aztán szépen felnőttünk/növünk, és szerintem már csak a törvények tartanak ebben a házban, ezzel a nővel

Sajnálom, hogy azt gondolod, amit gondolsz. Én nagyon szomorú lennék, ha így gondolnák a gyerekeim. Az azt jelentené számomra, hogy teljesen megszünt köztünk a kommunikáció. Beszélgetni már próbáltál a z Anyukáddal? Végül is ő is csak egy ember. Wink
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sierra írta:

Szomorúan olvastam, amit írtál!
nem ismerem a részleteket - sőt a nagy vonalakat sem - így csak általánosságokat írhatok: Az anyák hobbiból nem szülnek gyereket, na egyet meggondolatlanul igen, de egy gyerek nagyon sok gond és felelősség, akinek csak hobbiból kell, az kettőt már biztosan nem! sztem.
A gyereknevelésben pedig elkövetnek egy csomó hibát, mert egyszerre kell megfelelniük a társadalomnak, a gyereknek, a háziasszonyi szerepnek stb. meg önmagának is, hiszen ez az ő élete is! és ez olyan ellentmondásokat szül, amit nem könnyű feldolgozni, bele lehet fásulni.
Olyan ez kicsit, mint a drága lakberendezési újságok: hasznavehetetlen, mert ha annyi pénzed lenne, akkor te is tudnád,h hogyan rendezz be egy mediterrán luxuslakást Budán... de Te esetleg éppen egy alagsori lukban tengődsz.
A fegyelmezés megint nehéz kérdés, nem tudom az "éreztetik" mit takar, de tény, h szülőnek lenni együtt jár egy csomó olyan kötelességgel, amit az ember muszájból csinál. nekem is rossz érzés, ha nemet kell mondjak a gyerekeimnek erre v. arra, és tudom, h jóesetben néhány év múlva, rossz esetben soha nem érti meg,h miért döntöttem úgy, ahogy.
Ehhez hozzájönnek még a félreértések, amikor valamelyik oldal félreértelmezi a reakciókat: csak egy konkrét példa a saját életünkből a lányom (1Cool nem mesélt a dolgairól vmi sokat. hagytanm, abban a korban van, amikor már nem velem pusmog és nem akartam tolakodó, indiszkrét lenni. Most derült ki, hogy ő ezt úgy élte meg,h nem is törődök vele, miért nem kérdeztem. de ha kérdeztem, elütötte fél mondattal. ebből én visszautasítást éreztem, pedig csak arra várt,h erősítsem meg a kérdést, h TÉNYLEG érdekel a válasz...
Ugyehogyugye????
és sajnos nagyon sok ilyen "banánhéj" van, amin el lehet csúszni, mind a két oldalon!
Szívesen válaszolok, tolmácsolok "anyanyelven" ha vmiben tudok. ez az oldal erről szól. Merjétek kimondani! Exclamation
Ölellek szeretettel!
Cara
Trixi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon köszönöm!
Nagyonon rendes közösség vagytok!
jomami
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 15. 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiránduló klubbot keresek kamasz fiamnak. Csak "öregek klubbját" talált eddig, viszont nagyon szeretne hétvégente a saját korosztályával valami zöldben csavarogni. Sajnos az ő korosztályában nem divat az ilyen elfoglaltság. Pedig nem fura a gyerek, 16 éves, tök jól néz ki, kedevs, okos, olvasott. Van humora. Most mit csináljak? Én mennék vele, de nem engem akar, ami érthető is. Jajj! Remélem nem tűntem szánalmasnak se a gyerek, sem én! Kérlek benneteket mondjatok valamit!!!
jomami
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 15. 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretném, ha valaki mondana valamit, úgy hogy bocsi, hogy ilyen erőszakos vagyok.
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 15. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jomami írta:
Kiránduló klubbot keresek kamasz fiamnak. Csak "öregek klubbját" talált eddig, viszont nagyon szeretne hétvégente a saját korosztályával valami zöldben csavarogni. Sajnos az ő korosztályában nem divat az ilyen elfoglaltság. Pedig nem fura a gyerek, 16 éves, tök jól néz ki, kedevs, okos, olvasott. Van humora. Most mit csináljak?

Add meg neki az emilcímem!!! Wink Twisted Evil Laughing Cool
katicabog
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 15. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jomami írta:
Kiránduló klubbot keresek kamasz fiamnak. Csak "öregek klubbját" talált eddig, viszont nagyon szeretne hétvégente a saját korosztályával valami zöldben csavarogni. Sajnos az ő korosztályában nem divat az ilyen elfoglaltság. Pedig nem fura a gyerek, 16 éves, tök jól néz ki, kedevs, okos, olvasott. Van humora. Most mit csináljak? Én mennék vele, de nem engem akar, ami érthető is. Jajj! Remélem nem tűntem szánalmasnak se a gyerek, sem én! Kérlek benneteket mondjatok valamit!!!

Az én fiam is hasonló cipőben jár, mivel sportol, így nem iszik, nem dohányzik, ezért kilóg a sorból, nincs igazából társasága, akivel ő is elmehetne kirándulni. 'Súlyosbító körülmény, hogy esze is van, 4-es fölött volt az átlaga most félévkor, szakközépiskolában, 10.-ben, ami ugyancsak nem divat manapság. És ezért az eredményért mégcsak nem is töri magát túl sokat, ha tanulna is, kitűnő lehetne. Shocked

Szóval kirándulás: néhány próbálkozás már volt, ennek eredmányeképpen ő várta meg a többieket az erdőben, hogy kijózanodjanak. Számomra meglepő módon a lányok még jobban 'belecsapnak a lecsóba'. puke_l

Másik problémám, hogy ő is bezárkózik, még a fontos iskolai dolgokat is csak harapófogómódszerrel tudom kihúzni belőle. Azért néhányszor már sikerült 'igazi' mély beszélgetésbe keverednünk, de mostanában megint nem és ez eléggé aggasztó.
Rolling Eyes

"Út nélkül nem járhatsz,
Igazság nélkül nem láthatsz,
Élet nélkül nem élhetsz..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.