Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kamasz panasz
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 25. 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Sieglinde írta:
Cara, ha ez így lenne... de nem így van. Az általában igaz, hogy egy felnőtt jobban látja az összefüggéseket. De nem látják "az élet nagyobbik oldalát". És sokszor több korlátozó hiedelmük is van... Saját esetemben: fiammal tisztáztam annak idején, hogy nekem ugyan több a tapasztalatom, de én sem vagyok tévedhetetlen. Ha gondja van abban tudok segíteni, hogy közösen keresünk megoldási lehetőségeket. Nálunk ez működött/működik.

Ehhez el kell mondani. És visszajutottunk oda, amit Lia írt.
A felnőttek sem egyformák, van aki bölcsebb lesz, van aki csak öregebb.

Persze. De kamaszkorra ennek már hagyománya volt nálunk. Egy kamasz akkor nem nyílt, ha már korábban is azt szokta meg, hogy "a szülőnek mindig igaza van".
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 25. 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Caravell írta:
Sieglinde írta:
Cara, ha ez így lenne... de nem így van. Az általában igaz, hogy egy felnőtt jobban látja az összefüggéseket. De nem látják "az élet nagyobbik oldalát". És sokszor több korlátozó hiedelmük is van... Saját esetemben: fiammal tisztáztam annak idején, hogy nekem ugyan több a tapasztalatom, de én sem vagyok tévedhetetlen. Ha gondja van abban tudok segíteni, hogy közösen keresünk megoldási lehetőségeket. Nálunk ez működött/működik.

Ehhez el kell mondani. És visszajutottunk oda, amit Lia írt.
A felnőttek sem egyformák, van aki bölcsebb lesz, van aki csak öregebb.

Persze. De kamaszkorra ennek már hagyománya volt nálunk. Egy kamasz akkor nem nyílt, ha már korábban is azt szokta meg, hogy "a szülőnek mindig igaza van".

Embarassed Crying or Very sad Igen, az nagyon fontos, hogy a gyerek kb.3 éves koráig mit él meg. Utána már csak csiszolgatni lehet az egészen. Wink
jomami
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2006. 07. 31. 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem akarok okoskodni, de nekem az jött be, hogy tudomásul vettem, szeretni kell őket, ahogy vannak, meg hogy nem a tulajdonom egyik sem, meg hogy bizony ők is emberek. Meg mi is csak emberek vagyunk.Wink [/b]
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 18. 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nehéz időszak mindenki számára.Nekünk az vált be,hogy megkértem őket,képzeljék magukat az én helyembe,mit tennének a lázadó,semmi korlátot el nem fogadó,a világ körülöttem forog,mindenki értem van gondolkodásmód szerint élő gyerekemmel.Sokszor nagyon jó tanácsokat adtak.Például azt,hogy hagyjam őket békén,ne akarjak mindig mindent tudni,és törődjek bele,az osztálytársaik is pont ugyanolyan undokok,mint ők.
Szabadságra,tapasztalásra van szükségük.Ha az első 7 év őszinte és nyitott légkörű volt,akkor ez az időszak is átvészelhető nagyobb sebek nélkül.A gorombaságukat pedig nem szabad mellreszívni.Néhány óra múlva megéheznek és megint szép a világ,és jó,hogy van szerető,gondoskodó anyukám. Laughing Laughing Laughing
De nagyon jó,amikor kinövik és megállapodnak.

sunny fx
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 18. 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lenne egy kérdésem.
Az a helyzet, hogy urammal több, mint 2 éve vagyunk együtt, de a szüleim nem engedik meg hogy náluk aludjak vagy akár ő aludjon nálunk, pedig uram szülei nagyon szeretnék ha lenne olyan nap, amit egészen velük töltök, szeretnének elvinni nyaralni meg telelni meg tavaszolni magukkal, de nem lehet, mert az a kikötés hogy a reggeli busszal elmehetek hozzájuk és legkésőbb a 4essel haza kell jönnöm.
Amikor megkérdezem szüleimtől hogy miért van ez így, mindig azt a választ kapom, hogy "csak", vagy "mert mi azt mondtuk". De egyszer már azt is mondták, hogy sztük korai még...
Azt szeretném kérdezni, hogy emögött szerintetek lehet valami olyan amit nem akarnak kimondani, vagy tényleg korainak tartják, vagy tényleg ennyire féltenek? Confused Nehéz elfogadnom azt, hogy "csak nem", főleg mikor látom, hogy barátnőim már egy hónap után minden hétvégén a barátjuknál alszanak, sőt van olyan aki még hétköznap is... Confused Rolling Eyes
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 18. 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én akkor használom a "csak" magyarázatot,amikor nem tudok értelmes választ adni,mert talán nincs is.
Esetedben talán a korodat gondolják kevésnek az együttalváshoz.Nem tudom,mennyire őszinte velük a kapcsolatod,feltételezem,hogy nem a legszorosabb,nem a legbensőségesebb.Próbálj elfogadható indokot kérni.Mondd el,hogy nem érted a "csak"-nak a jelentését,fejtsék ki bővebben.Te biztosan ismered őket annyira,hogy sejtésed van a válasz okáról.
Azt hiszem,nem akarnak még felnőttnek látni,nem készültek fel arra,hogy már nem vagy kisiskolás,féltenek az esetleges csalódásoktól.
A barátod is beszélhetne velük erről,tegye meg az együttlétért azt,hogy elkér tőlük.Őszintén mondjátok el,mi lesz a program,kivel mentek,hová,meddig.Mennyire ismerik az "uradat"?
Aztán,ha így nem megy,írjál,majd gondolkodom alternatívákon.

sunny fx
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 19. 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:
Én akkor használom a "csak" magyarázatot,amikor nem tudok értelmes választ adni,mert talán nincs is.
Esetedben talán a korodat gondolják kevésnek az együttalváshoz.Nem tudom,mennyire őszinte velük a kapcsolatod,feltételezem,hogy nem a legszorosabb,nem a legbensőségesebb.Próbálj elfogadható indokot kérni.Mondd el,hogy nem érted a "csak"-nak a jelentését,fejtsék ki bővebben.Te biztosan ismered őket annyira,hogy sejtésed van a válasz okáról.
Azt hiszem,nem akarnak még felnőttnek látni,nem készültek fel arra,hogy már nem vagy kisiskolás,féltenek az esetleges csalódásoktól.
A barátod is beszélhetne velük erről,tegye meg az együttlétért azt,hogy elkér tőlük.Őszintén mondjátok el,mi lesz a program,kivel mentek,hová,meddig.Mennyire ismerik az "uradat"?

sunny fx

Saját bevallásuk szerint imádják uramat, hétfő és kedd kivételével délután egy pár órát nálunk tölt, amíg nem indul busza haza. Már elég régóta ismerik, még mielőtt összejöttünk volna is sokat találkoztak.
Amiket írtál, már mind kipróbáltuk, neki is csak annyit mondanak hogy "csak".
Abban viszont igazad van, hogy nem valami belsőséges a kapcsolatom szüleimmel... általában magam oldom meg a problémáimat, elég ritkán mondom el nekik ha valami bánt, de ez nem meglepő, mikor a kutya fontosabb, mint én... mikor mondanék valamit, az a válasz, hogy várj, előbb megetetem a kutyát... Rolling Eyes
Én már nem tudom mit tegyek, pontosan egy hét múlva nagykorú leszek, addig meg már sztem kibírom, utána, mivel van egy kis saját keresetem, ami fedezi többek között az útiklötségeket uramékhoz, szombatonként lemegyek hozzájuk aztán vasárnap hazajövök... persze nem szó nélkül megyek el, de nem is fogom megkérdezni, hogy szabad-e. Csak szólök hogy elmegyek.... nem a legjobb megoldás, tudom, de mit tegyek? Confused Confused
jomami
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 20. 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

La Bruja Enamorada írta:
főnixmadár írta:

sunny fx

Saját bevallásuk szerint imádják uramat, hétfő és kedd kivételével délután egy pár órát nálunk tölt, amíg nem indul busza haza. Már elég régóta ismerik, még mielőtt összejöttünk volna is sokat találkoztak.
Abban viszont igazad van, hogy nem valami belsőséges a kapcsolatom szüleimmel... általában magam oldom meg a problémáimat, elég ritkán mondom el nekik ha valami bánt, de ez nem meglepő, mikor a kutya fontosabb, mint én... mikor mondanék valamit, az a válasz, hogy várj, előbb megetetem a kutyát... Rolling Eyes
Én már nem tudom mit tegyek, pontosan egy hét múlva nagykorú leszek, addig meg már sztem kibírom, utána, mivel van egy kis saját keresetem, ami fedezi többek között az útiklötségeket uramékhoz, szombatonként lemegyek hozzájuk aztán vasárnap hazajövök... persze nem szó nélkül megyek el, de nem is fogom megkérdezni, hogy szabad-e. Csak szólök hogy elmegyek.... nem a legjobb megoldás, tudom, de mit tegyek? Confused Confused

Ha én lennék a mamád, akkor örülnék neki, hogy nem vágod a fejemhez, hogy nagykorú lettél, és mostantól azt csinálhatsz amit csak akarsz.
Én jó néven venném, ha mint egy saját cselekedeteiért felelős felnőtt, beszélném velem arról, hogy hogyan is szeretnéd élni az életed ezentúl. Hogy mit tartassz elfogadhatónak és pontosan mit vagy hajlandó megtenni a szüleidért , a vágyaidért és mit vársz cserébe.
Igaz, nekem fiaim vannak és eddig még nem kértek olyat, ami ellenkezett volna az elveimmel, de valamikor én is voltam otthon lakó 18 éves.
Igy visszagondolva kutya nehéz lesz, de valahogy el kéne érned, hogy ne pici lányukként gondoljanak rád, hanem megbízható felnőttnek lássanak. Tehát viselkedj úgy, mint egy felnőtt, és beszélgess is úgy velük mint egy felnőtt. Egyszer csak ők is annak fognak látni. Akkor nyert ügyed van. De ne játszd ki a "nagykorúság" adut. Hosszú az élet és később szeretnél majd jóban lenni a szüleiddel, nem kell, hogy elmérgesedjen a helyzet.
Sok türelmet kívánok neked.
Ja! És ne hívd Uramnak a fiút a szülők elött. Szerintem a Papádnak rosszul eshet.
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 20. 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jomami írta:

Ha én lennék a mamád, akkor örülnék neki, hogy nem vágod a fejemhez, hogy nagykorú lettél, és mostantól azt csinálhatsz amit csak akarsz.
Én jó néven venném, ha mint egy saját cselekedeteiért felelős felnőtt, beszélném velem arról, hogy hogyan is szeretnéd élni az életed ezentúl. Hogy mit tartassz elfogadhatónak és pontosan mit vagy hajlandó megtenni a szüleidért , a vágyaidért és mit vársz cserébe.
Igaz, nekem fiaim vannak és eddig még nem kértek olyat, ami ellenkezett volna az elveimmel, de valamikor én is voltam otthon lakó 18 éves.
Igy visszagondolva kutya nehéz lesz, de valahogy el kéne érned, hogy ne pici lányukként gondoljanak rád, hanem megbízható felnőttnek lássanak. Tehát viselkedj úgy, mint egy felnőtt, és beszélgess is úgy velük mint egy felnőtt. Egyszer csak ők is annak fognak látni. Akkor nyert ügyed van. De ne játszd ki a "nagykorúság" adut. Hosszú az élet és később szeretnél majd jóban lenni a szüleiddel, nem kell, hogy elmérgesedjen a helyzet.
Sok türelmet kívánok neked.
Ja! És ne hívd Uramnak a fiút a szülők elött. Szerintem a Papádnak rosszul eshet.

Nem hívom uramnak előttük, nekik simán Gergő, csak baráti körben használom, én meg asszony vagyok olyankor, de szüleim előtt csak a keresztnevünket használjuk.
Nem tudom, hogy beszélgethetnék velük, ha nem is figyelnek rám... Confused Majd megoldom valahogy, köszi a tanácsokat Smile
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tényleg nehéz dolgod lesz, saját tapasztalat Smile anno én is úgy csináltam, h megmondtam, h elmegyek vhova, és ha tudtam, azt is, h kb mikor jövök. egy idő után hozzászokott az anyukám Smile persze nem volt egyszerű, de volt egy bizonyos mondatuk még régről, ami a segítségemre volt. persze ilyen témában minden úgy mondani, nehogy veszekedés legyen belőle, csak mindent félig viccelődve.
vhol volt egy elszakadásaszülőktől topic, az most biztos hasznos lenne, de sztem a régi fórumon "található" Neutral
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
tényleg nehéz dolgod lesz, saját tapasztalat Smile anno én is úgy csináltam, h megmondtam, h elmegyek vhova, és ha tudtam, azt is, h kb mikor jövök. egy idő után hozzászokott az anyukám Smile persze nem volt egyszerű, de volt egy bizonyos mondatuk még régről, ami a segítségemre volt. persze ilyen témában minden úgy mondani, nehogy veszekedés legyen belőle, csak mindent félig viccelődve.
vhol volt egy elszakadásaszülőktől topic, az most biztos hasznos lenne, de sztem a régi fórumon "található" Neutral

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=102

Átjött a topik a régiről! Ez a jó hír. Smile A rossz, hogy a beszélgetés túlnyomó része "odaát" maradt. Fel is hozom, hátha akad bele mondanivaló.
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angyal vagy Smile
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 21. 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Lon írta:

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=102

Átjött a topik a régiről! Ez a jó hír. Smile A rossz, hogy a beszélgetés túlnyomó része "odaát" maradt. Fel is hozom, hátha akad bele mondanivaló.

Köszönöm mindkettőtöknek Smile Smile
főnixmadár
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

La Bruja Enamorada írta:
főnixmadár írta:

sunny fx

Ha jól számolom holnap leszel 18 éves.Isten éltessen sokáig jó egészségben,vidámságban,megértésben!

Azt gondolom,hogy jó elhatározásra jutottál,csak a tálalásra nagyon vigyázz.Nem szabad fegyverként használni a nagykorúságra való hívatkozást.
Azt is el tudom képzelni,hogy a holnapi nagy napon a szüleid maguk hozakodnak elő a mindenki számára elfogadható megoldással.

Sok sikert kívánok nektek.

sunny fx
La Bruja Enamorada
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

főnixmadár írta:

Ha jól számolom holnap leszel 18 éves.Isten éltessen sokáig jó egészségben,vidámságban,megértésben!

Azt gondolom,hogy jó elhatározásra jutottál,csak a tálalásra nagyon vigyázz.Nem szabad fegyverként használni a nagykorúságra való hívatkozást.
Azt is el tudom képzelni,hogy a holnapi nagy napon a szüleid maguk hozakodnak elő a mindenki számára elfogadható megoldással.

Sok sikert kívánok nektek.

sunny fx

Iiiiiiigen, jól számolod Embarassed Smile
Köszönöm a jókívánságokat Smile Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.