Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Lúgosítás
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mamy
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 20. 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy itt vannak ún. "fényevők"??? Shocked
(senki nem szól hozzám, gondoltam-, felhívom a figyelmet magamra.... Twisted Evil
(lehet, hogy sikerült?... Rolling Eyes )...vagy nem... Neutral
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 27. 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mamy írta:
(senki nem szól hozzám, gondoltam-, felhívom a figyelmet magamra.... Twisted Evil

Nem hiszem, hogy vannak köztünk fényevők, de nekem jól jönne a dolog! Persze nem m indhalálig, csak olyan -25 kg-ig. Szólj, ha találtál!
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! A fényevés vagy pránaböjt egy érdekes dolog. Nem igazán "evésről" vagy "böjtről" szól a dolog, nem is egy vicces formája a fogyókúrának, amikor beállsz a lámpa alá jóllakni, vagy a szoliba mész ünnepi vacsorára. Az Univerzum energiájába vetett mély hitre egy ékes bizonyíték. A Bibliában Jézus elment a pusztába magányosan, és böjtölt - megkereste a kapcsolatot Istennel. A Prófáta (áldott legyen a neve) egy barlangba ült be és ott böjtölt, és megkapta a Koránt. (Ramadan 40 napos böjtje)

Ezek a hosszú böjtök, melyek alatt nem veszel magadhoz szilárd, majd egy ideig semmilyen táplálékot, az önismeret lényeges elemei lehetnek, azok számára akik ezt az ösvényt választják. Nem kihagyhatatlan, de nagyon erős tapasztalás.

Nem kell tőle éhen halni (-25 kiló) vagy belehülyülni és eladni a frigódat. Olyan, mint a tűzön járás - meghaladod önnön magadat, saját hitrendszeredet teszed próbára. (A tűz éget. Ha nem eszel, éhen halsz, stb ... ezek az egyszerű hiedelmek megszűnnek, és megéled a csodát. Erről szól.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
mamy írta:

Nem hiszem, hogy vannak köztünk fényevők, de nekem jól jönne a dolog! Persze nem m indhalálig, csak olyan -25 kg-ig. Szólj, ha találtál!

Pécsen,amikor a barátomhoz költöztem,vittük át a cuccaimat hárman és nagyon jó idő volt.100ágra sütött a nap.Valahogy szóba kerültek a fényevők is,aztán egyszercsak a barátom megszólal:A fényevés hülyeség,aki csinálja annak pont annyi IQ-ja van,mint egy növénynek... Mr. Green Twisted Evil
tudom,nem passzol szorosan a tárgyhoz,de gondoltam megemlítem Cool
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Szia! A fényevés vagy pránaböjt egy érdekes dolog. Nem igazán "evésről" vagy "böjtről" szól a dolog, nem is egy vicces formája a fogyókúrának, amikor beállsz a lámpa alá jóllakni, vagy a szoliba mész ünnepi vacsorára. Az Univerzum energiájába vetett mély hitre egy ékes bizonyíték. A Bibliában Jézus elment a pusztába magányosan, és böjtölt - megkereste a kapcsolatot Istennel. A Prófáta (áldott legyen a neve) egy barlangba ült be és ott böjtölt, és megkapta a Koránt. (Ramadan 40 napos böjtje)

Ezek a hosszú böjtök, melyek alatt nem veszel magadhoz szilárd, majd egy ideig semmilyen táplálékot, az önismeret lényeges elemei lehetnek, azok számára akik ezt az ösvényt választják. Nem kihagyhatatlan, de nagyon erős tapasztalás.

Nem kell tőle éhen halni (-25 kiló) vagy belehülyülni és eladni a frigódat. Olyan, mint a tűzön járás - meghaladod önnön magadat, saját hitrendszeredet teszed próbára. (A tűz éget. Ha nem eszel, éhen halsz, stb ... ezek az egyszerű hiedelmek megszűnnek, és megéled a csodát. Erről szól.)

Hát igen.Több dolgok vannak Földön s Égen.....Amit nem ismerek, nem biztos, hogy nincs?
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a szegény fényevők téma úgy híresült el, hogy volt az a szegény család, ahol meghaltak éhen, mert apuka idegbaja miatt megtiltotta a családnak az ételek fogyasztását.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

Nem kell tőle éhen halni (-25 kiló) vagy belehülyülni és eladni a frigódat.

Olyan, mint a tűzön járás - meghaladod önnön magadat, saját

hitrendszeredet teszed próbára. (A tűz éget. Ha nem eszel, éhen halsz,Erről szól.)

Rengeteg módja van annak, hogy az ember kóstolgassa a saját határait: meg lehet mászni az Everestet, maratonokat futni, lekerekezni a túrdeflanct, rendesen adót fizetni vagy megnősülni...egyik sem fog ártani az embernek(kivéve az utóbbi kettőt), de a böjtöt ilyen formában hülyeségnek tartom. Kell néha a tisztítókúra, nagyon jót tesz, de a szovjet Ural teherautó is akkor van elemében ha 40 nap alatt átszeli Szibériát, nem akkor ha 40 napig ott áll és befagynak a vezetékei( má bocsánat a profán hasonlatért). Az emberfiát használatra teremtette a jóisten, akkor működik jól ha használva van, erre aktuell példa mostan: a bátyámnak most műtötték szét a térdét mert NEM használta eleget, én az utóbbi 3 évben 42 000 km-t tekertem le és kutya baja az izületeimnek. pont.
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy egészséges ember egy pránaböjttől nem lesz betegebb, mintha párszor lepotyog a mászfalról - kinek a papné, kinek a lánya, kinek meg a hozománya ... ezek a szélsőséges böjtök nem mindennapokra valók. Van akinek ez kell, van akinek meg a K2.
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
Egy egészséges ember egy pránaböjttől nem lesz betegebb, mintha párszor lepotyog a mászfalról - kinek a papné, kinek a lánya, kinek meg a hozománya ... ezek a szélsőséges böjtök nem mindennapokra valók. Van akinek ez kell, van akinek meg a K2.

Hmm, ebbe van valami Rolling Eyes
Inkább csókoljam meg hátulról a nyeregesen a Swartzmüller feliratot minthogy ne ehessek holnap vacsira lencsét jóóó kis füstölt csülökkek...nyamnyamnyam Twisted Evil
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 14. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales írta:
Mállottviksz néne írta:

Hmm, ebbe van valami Rolling Eyes
Inkább csókoljam meg hátulról a nyeregesen a Swartzmüller feliratot minthogy ne ehessek holnap vacsira lencsét jóóó kis füstölt csülökkek...nyamnyamnyam Twisted Evil
laughing3
kocso viktoria
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 03. 23:53    Hozzászólás témája: Lúgosítás - köles Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pár hónapja a lúgosító étrend keretén belül újra elkezdtem kölest fogyasztani, de már nagyon unom a főtt köles... :)
Körbenéztem az interneten megtalálható receptek között, de kevés olyat találtam, ami igazán ötletes, megfelel a lúgosító étrend szabályainak és aránylag könnyen elkészíthető recept.

Gondoltam ezen a fórumon több olyan fórumozót találok, akik kölest fogyasztanak a mindennapjaik során.
Tehát, ha van néhány receptötletetek, azt nagyon megköszönöm, amennyiben megosztjátok velem! :)

Üdv,
Kocsó Viktória
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 04. 09:40    Hozzászólás témája: Re: Lúgosítás - köles Hozzászólás az előzmény idézésével

kocso viktoria írta:
Sziasztok!

Pár hónapja a lúgosító étrend keretén belül újra elkezdtem kölest fogyasztani, de már nagyon unom a főtt köles... Smile
Körbenéztem az interneten megtalálható receptek között, de kevés olyat találtam, ami igazán ötletes, megfelel a lúgosító étrend szabályainak és aránylag könnyen elkészíthető recept.

Gondoltam ezen a fórumon több olyan fórumozót találok, akik kölest fogyasztanak a mindennapjaik során.
Tehát, ha van néhány receptötletetek, azt nagyon megköszönöm, amennyiben megosztjátok velem! Smile

Üdv,
Kocsó Viktória

Na, erre én is kiváncsi vagyok, mert sehogyse tudom ehetővé varázsolni a kölest! Embarassed
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 04. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem lúgosító étrendhez, csak úgy kedvtelésből (mert szeretem) szoktam néha kölest főzni. Ugyanúgy használom, mint a rizst. Keverek hozzá (együtt főzöm) mindenféle zöldségekkel, néha hússal. Előfordul: gombás köles, sárgarépás köles, vegyeszöldséges köles, zöldborsós köles, brokkolis köles, zöldbabos köles és a vége ott van, ahol a fantáziámnak.
Kölest lehet enni pl. lecsóhoz, pörkölthöz, sült húshoz. (lehet, hogy az utóbbi kettő nem jó a lúgosításhoz?)

Én a hajdinát nem szeretem Embarassed
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 04. 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Nem lúgosító étrendhez, csak úgy kedvtelésből (mert szeretem) szoktam néha kölest főzni. Ugyanúgy használom, mint a rizst. Keverek hozzá (együtt főzöm) mindenféle zöldségekkel, néha hússal. Előfordul: gombás köles, sárgarépás köles, vegyeszöldséges köles, zöldborsós köles, brokkolis köles, zöldbabos köles és a vége ott van, ahol a fantáziámnak.
Kölest lehet enni pl. lecsóhoz, pörkölthöz, sült húshoz. (lehet, hogy az utóbbi kettő nem jó a lúgosításhoz?)

Mennyi ideig kell főzni, Hangyuszka?Hántolt kölesként árusitják?/lehet, hogy én rosszat vettem?/ Embarassed
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 07. 06:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
hangya írta:

Mennyi ideig kell főzni, Hangyuszka?Hántolt kölesként árusitják?/lehet, hogy én rosszat vettem?/ Embarassed

Bocs, csak most látom... Embarassed
Most éppen nincs itthon zacskóban, csak dobozba áttöltve, így nem tudom kiolvasni. Olyan celofánszerű zacskóban szoktam venni, bizonyára hántolt...
Nagyjából háromszoros mennyiségű vizet teszek hozzá és addig főzöm, míg elfövi a vizét (mint a rizst). Nem mérem az időt, de sacc/kb. fél órán belül van.

Lehet úgy is fogyasztani, hogy az ember hagymát pirít/párol alá, az is jótékonyan befolyásolja az ízét.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
4 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.