Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Látsz, és mégse látsz!
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 04. 14:25    Hozzászólás témája: Látsz, és mégse látsz! Hozzászólás az előzmény idézésével

Látsz, és mégse látsz!
Olyan látásról beszélek, amit ha a gyermek magától tanulja meg zsenivé, válik, ha tanítják neki még ekkor is zsenivé, válhat. Van olyan festési mód, amikor a festő korongecsetet használ, és azzal viszi fel a falra a festéket oly módon, hogy apró pontok keletkeznek. Barátaim házánál az egyik szobát ily módon festették ki. Ismerős gyerekek nyaraltak. Előtte már láttam a falon egy hátratett kezű szemüveges törpét a pontokból, ki lehetett venni felnőtteknek, hiába mutattam semmi gyerekek egymást túlkiabálva, és nevetve mondták, mit látnak nagyon vidámak voltak. Gyermek ilyen dolgokra nevelhető vannak felnőttek hát ők is talán. Számotokra ismerős mikor visszafele olvasol de fejjel lefelé ez sem ismeretlen (hogy értem, ha valaki olvas valamit te előtte, állsz vele szemben, és úgy olvasol vele együtt). Úgy mondják minél extrémebben, visszük be az agyba az információt, annál jobban rögzül az ismeretünk, vagyis növekszik a tudásunk, mert jobban rögzül az olvasott anyag.
lezúziusz
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most látsz-most nem látsz-most látsz-most nem látsz-most látsz-most nem látsz-most sem látsz-és most sem látsz, na most látsz Laughing
He-he Asterix Razz
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 13:28    Hozzászólás témája: Re: Látsz, és mégse látsz! Hozzászólás az előzmény idézésével

angyay írta:
Látsz, és mégse látsz!
Olyan látásról beszélek, amit ha a gyermek magától tanulja meg zsenivé, válik, ha tanítják neki még ekkor is zsenivé, válhat. Van olyan festési mód, amikor a festő korongecsetet használ, és azzal viszi fel a falra a festéket oly módon, hogy apró pontok keletkeznek. Barátaim házánál az egyik szobát ily módon festették ki. Ismerős gyerekek nyaraltak. Előtte már láttam a falon egy hátratett kezű szemüveges törpét a pontokból, ki lehetett venni felnőtteknek, hiába mutattam semmi gyerekek egymást túlkiabálva, és nevetve mondták, mit látnak nagyon vidámak voltak. Gyermek ilyen dolgokra nevelhető vannak felnőttek hát ők is talán. Számotokra ismerős mikor visszafele olvasol de fejjel lefelé ez sem ismeretlen (hogy értem, ha valaki olvas valamit te előtte, állsz vele szemben, és úgy olvasol vele együtt). Úgy mondják minél extrémebben, visszük be az agyba az információt, annál jobban rögzül az ismeretünk, vagyis növekszik a tudásunk, mert jobban rögzül az olvasott anyag.

Már látom...hogy én ehhez a témához így ebben a formában teljesen hülye vagyok. Embarassed Laughing
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Két pontot nézel lesz belőle négy négyből lesz három és megvan a 3d látásmód. Most ezt érted?
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angyay írta:
Két pontot nézel lesz belőle négy négyből lesz három és megvan a 3d látásmód. Most ezt érted?
Én? Hát úgy nézek én ki, mint aki érti ezeket a magas dolgokat?
Eccerű mezei Gizi vagyok én... Laughing
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érted nem értem...érted?
Napersze az is lehet, hogy nem tudod, hogy tudom, hogy tudod hogy nem tudom.
sign3
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt nálunk egy vöröshajú felügyelő, csak ő látta a mintákat a csempén rajtam kívül. Azt mondta a lelkem, a vöröshajú mind boszorkány, hm, én csak egy dizzy brunette vagyok, de ezt nem nőttem ki. Twisted Evil

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angyay írta:

Nem Exclamation én nem értem Sad
namostakkor ezt mégegyszer, a buták kedvéért, ha lehet kicsit bővebben, miről van szó? és hogyan?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifudrága, az életben nemcsak az a szép, hogy bármit bármibe bele lehet magyarázni, hanem az is, hogy bármit bármibe bele lehet látni. Very Happy
Ezzel a kéccerkettőöttel meg mit állsz le? Twisted Evil

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lezúziusz
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angyay írta:

nézze a halál a két pontot
és tutira nem lesz belőle 3D
esetleg ping-pong labda Laughing
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Xifudrága, az életben nemcsak az a szép, hogy bármit bármibe bele lehet magyarázni, hanem az is, hogy bármit bármibe bele lehet látni. Very Happy

A színtévesztés kiszűrésére szolgáló tesztlapokra gondoljatok....
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:

és persze lehet bármibe beleszagolni is nem? érted ugye? Mr. Green Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3d képeket láttál, feltételezem igen akkor mi kérdésetek? A pontok ezt a látásmódot prezentálják.
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angyay, hozzád külön felirat kell. Laughing mint a feliratos filmeknél.. Laughing
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 06. 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha ha hahahaha
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.