Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Zen tanítás, amit a férfinak kell tenni a nőért
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 18. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
29/11 írta:
gyönyörű gondolat. tetszik. és szeretném is elhinni.

csak egyetlen párt sem ismerek, ahol ez tényleg így működik.

ha viszont nagyon hiszünk benne, de a gyakorlatban valahogy mindig megbicsaklik valahol a dolog, akkor nem arról van-e szó, hogy annyira magasra tettük a lécet, ahova hétköznapi ember már nem tud felugrani?

(tudom, hogy nem túl népszerű ez a gondolatmenet, de hát nem is az a cél...)

Sajnos van egy "rossz" hírem a számodra kedves 29/11 Laughing
Egy érdekes cikket olvastam az imént:

A terhesek több mint tizede tini.
...
"Tóth László társadalomkutató 1991-ben majd 1997-ben elvégzett kutatása alapján "hamburger" szexnek keresztelte azt az akkoriban tapasztalható jelenséget, melyre a fiatalok körében a túl gyorsan létesített és túl gyakori partnerváltással járó szexet jellemezte. Úgy tűnik, napjainkban valamivel konzervatívabb szemlélet uralkodik a tinédzserek között.
...
"Bíztató tendencia, hogy az általuk végzett felmérésben a megkérdezettek 90 százaléka vallotta, hogy számára a tartós kapcsolat fontos, az egyéjszakás szexre alig páran voksoltak. Döntő többségük így érzelmi alapokra építi szexuális kapcsolatait is, a fogamzásgátló módszerekkel kapcsolatban pedig meglehetősen tájékozottak - legtöbben a gumióvszert jelölték meg választott eszközül. A fiatalok mindkét partner felelősségét azonos mértékűnek tartják."

Részt vettem, vehettem volna abban a kutatásban? Lehet az én szavam is számított valamit?
1991-ben voltam ugyanis abban a korban, amikor még tini voltam. S akkor kezdtek érdekelni a fiúk. Csak éppen nem annyira, amennyire esetleg ők szerették volna, vagy éppen amennyire egyesek próbáltak - volna - engem is rávenni...gyere, próbáld ki, nincs veszteni valód...miért kellett volna 15 évesen a hecc kedvéért kipróbálnom? Mikor 14 éves voltam, nyolcadikos, az osztályunkból 3 lány év végére terhes volt...egyikük azt sem tudta kitől...
A huszonnégy diákból - fele lány - tehát 12 lányból 3 teherbe esett 14 évesen...azt persze nem tudom, hányan voltak még rajtuk kívül fiúkkal.

Nem tudom, most milyen az iskolákban a szexuális felvilágosítás, valami rémlik, hogy hozzánk jöttek, s filmvetítés volt...persze a lányok szemlesütve nézték, a fiúk pedig végigröhögték.
De az általános még nem volt "vészes".

Mikor középiskolába kerültem,szinte tiszta lányosztály voltunk.
Két fiú volt az osztályban. Első tanítási nap, első óra utáni szünetben, az egyik fiú kiállt az osztály elé, felülllt az első padra és megszólalt: "Lányok, beszélgessünk! Ki az aki már nem szűz közületek?" Nos nem hiszem, hogy 14-15 évesen így kell kezdenie ismerkedniük az osztálytársaknak...
Nem tudom, hogy mindíg így volt-e, de miért az a menő, aki minél hamarabb? Miért kell ennyi idősen ennek fő témának lennie? Miért nem ér az erkölcs egy fabatkát sem? Miért "értékesebb" a falu bikája, miért a kikapósabb lány, mint egy normál értékrendű ember?

Remélem való igaz a döntő többség...én sajnos annak idején nem ezt tapasztaltam...sőt, lenézte a "többség" azt, aki nem az ő nézetüket vallotta...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 18. 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kedves bocsita, süni:

igazatok van. a fiatalok akkor kezdjék a szexet, amikor érettek rá, ne orgiákra járjanak és ne egyéjszakásokat váltogassanak, hanem keressék az igazit, higgyenek benne, hogy van, és ha megtalálták, akarjanak vele élni mindhalálig, és holtomiglan-holtodiglan hűségesek lenni hozzá, pompás gyerekeket nemzeni és bölcsen felnevelni őket, szép életet élni a párjukkal kézenfogva, aztán szép csendesen meghalni.

de mit kezdjenek akkor, ha egyszer a fenti folyamat egy pontján azt érzik, esetleg mégsem az igazi van mellettük? váljanak el?

mit kezdjenek, ha legjobb akaratuk és szándékuk ellenére és egyre növekvő vágyat éreznek az alkalmi kísérétsekkor? amiknek eleinte könnyű ellenállni, aztán egyre nehezebb, a végén csaknem lehetetlen? mindig mondjanak ellent és szépen menjenek haza, és nagyon figyeljenek rá, az így összegyűlő feszültség egyszer ki ne robbanjon és szét ne menjen tőle a kapcsolat azzal a nővel, akit egyébkét nagyon szeretnek, vele képzelik el az egész életüket, gyerekeket akarnak tőle és soha nem akarnák elhagyni? mindenáron fojtsák el az egész igen mély és igen erős ösztönt, hátha nem sínyli meg sem a saját pszihéjük, sem a kapcsolatuk?
vagy lássák be maguknak, hogy ennek a típusnak nem való kapcsolat, magányos farkasként kell leélni az életüket, és slussz?

benne van-e az ideális világképben a tévedés lehetősége?hogy elváljunk a másiktól, ha kiderül az elején, hogy mégsem ő az igazi? vagy ha már sok gyerek van, és akkor derül ki? vagy ha nem ez a helyzet, teljes a szerelem/szeretet/elhivatottság, de az derül ki, hogy a legmélyebb ösztönök időnként akkor is felülírják az előzetes terveket, ha azok papíron nagyon jól mutattak. el kell-e válni? remeteségbe vonulni, öngyilkosnak lenni, leszámolni minden további tervvel?

hm? : )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 18. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megvallom őszintén, jó kérdés…s a válasz nehéz.

Leginkább az életszemlélet határozza meg, mi a válaszunk…

Ha valami megváltozott, nem az a legőszintébb, hogy elmondjunk mindent?
Persze ez így nagyon egyszerű…az a legtisztességesebb, ha elválsz, sutba dobod eddigi kapcsolatod. Persze, szereted őt, kell neked? Érdemes-e elválni ágytól, asztaltól, mikor valami összeköt titeket, ha más nem, akkor az együtt eltöltött idők, a gyerekek? Az a jó, ha eljátszod, hogy minden rendben, közben az „ösztöneidet” máshol éled ki?
Miért? Mert valami nem jó…oké. Lehet, erre nem jön rá az ember, csak „későn”…
Akkor „sem tisztességes” megcsalni a másikat…

Tényleg az ösztön vezérli az embert? Csak az tart össze egy kapcsolatot? Persze, mindig azt mondják, ha nem jó az ágyban, megette a fene az egészet…kiélni máshol az ösztöneinket, hogy hazamenve bebújva anyuci/apuci mellé eljátsszuk, hogy minden rendben? Nem azért vagyunk emberek, hogy uralkodni tudjunk az ösztöneinken?
Ha éhes vagy, nem mész be egy étterembe, s nem rontasz rá ragadozó módjára a konyhára…mondvánéhes vagy…és az ösztöneid.
Szorult belénk kultúra is. Szexuális kultúra is.

Másrészről…ha tudja magáról az ember mielőtt megnősül/férjhez megy, hogy képtelen az ösztöneit megfékezni, akkor mennyire tisztességes összekötnie az életét – ezzel együtt az ágyát is – ki tudja mennyi időre – egy olyan emberrel, aki esetleg úgy gondolja, hogy választása egy életre szól?
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 18. 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni*-vel teljesen egyetértek. Persze mint ahogy Te is kedves 29/11 én is felállítottam magamnak egy teóriát, hogy magyarázhassam az életszemléletemet. Leírtam korábban - ha nem is szó szerint - az én baráti körömben nem szégyen a monogám életfelfogás, sőt kifejezetten erény Smile.

Annak idején úgy igyekeztem megtalálni életem párját, hogy jó sokáig udvaroltam, barátkoztam, ismerkedtem, hogy mire ágyba kerültünk, már tudtam, akár holnap megkérhetném a párom kezét.... Ezt tartom elsődlegesen fontosnak. Ha már mindent tudsz, akkor már nem érhet nagyobb meglepetés.

Ettől függetlenül zátonyra futhat a legjobb kapcsolat is. Az enyém is. De a család becsülete, a hűség, a másik tisztelete számomra mindennél előbbre való, s nincs az a coitus ami fontosabb lehet ezeknél. A teljes boldogsághoz persze kell a jó szex is, de nem mindenek felett, pláne nem egy külsőstől. Süni* jól mondta: emberek vagyunk, és mint olyanok, képeseknek kell lennünk uralkodni ösztöneink felett. Tudtad, hogy pl. rendkívül kis aggyal rendelkező állatok is vannak, akik életre szóló társas kapcsolatban élnek? Akkor mi miért ne lennénk képesek?

Én is elítélem a megcsalást. Először le kell zárni az előző kapcsolatot - mérlegelve a család helyzetét - s csak utána jöhet egy másik kapcsolat. Ez szerintem nem olyan nehéz dolog...
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

süni, bocsita,

sokat gondolkodtam azon, amit írtatok. arra jutottam, hogy igen nagy valószínűséggel ez a kérdés, konkrétan a csábítás súlya, a vonzás erőssége, vagy hívjuk ösztönnek, valószínűleg igen nagyon külkönböző tud lenni más-más ember életében.

normál esetben az ember nyilván inkább igyekszik kikerülni. ha sikerül, örül, megy tovább. aztán amikor egyszer jóval később megint belebotlik, megint igyekszik kikerülni. ez tök jó.

aztán lehet olyan is, amikor ez nem egyszerűen egyike a hétköznapok problémáinak, hanem olyan gyakran, olyan súllyal, és olyan kikerülhetetlenül jelentkezik, hogy iszonyú energiákat emészt fel a vele való küzdés.

valószínűleg ismeritek a gyalog galoppban azt a részt, amikor valamelyik lovag megy az útján, és egyszer csak útját állja a fekete lovag, és nem engedi tovább. aztán annyira makacsul ragaszkodik ehhez, hogy küzdeni kezdenek, és a grál lovag levágja a fekete lovag egyik karját, ám az nevetséges módon folytatja a küzdelmet a másikkal, aztán mikor azt is elveszíti, a lábával rugdossa ellenfelét, aki nem hisz a szemének, de zatán kénytelen belátni, hogy ennek a lábát is le kell vágni, ami meg is történik. így végül tovább tud menni, bár a fekete lovag (kéz és láb nélkül) még utána kiáltja, hogy jöjjön vissza, mert szétharapja, meg hogy fut a gyáva...

szóval azt gondolom, hogy vannak grál-lovagok, akik olyan fekete lovaggal találkoznak, akiket ki lehet kerülni.

aztán vannak grál-lovagok, akik bármerre mennének, eléjül áll a fekete lovagjuk, és nem hagyja őket békén. lehetetlenné tesznek minden küldetést, hercegnő szabadítást, grál keresést, vagy akár csak a hazaérkezést is. egyszerűen nincs más választás, le kell állni velük harcolni. ez alantas dolog, hiszen nyilvánvaló, hogy a grál-lovag erősebb, ügyesebb és képzettebb harcos, de nincs más kiút a helyzetből. szép sorban levágja a végtagjait a fekete lovagnak, aztán megszégyenülten folytatja útját. a fekete lovag pedig ezzel elérte célját.

és ha két ilyen grál-lovag a kerekasztalnál végül elmeséli a maga kalandját a fekete lovaggal, akkor talán nem fogja megérteni az, aki egyszerűen kikerülte párszor a fekete lovagot, hogy barátja hogyan volt képes levágni a már kartalan, féllábú, vérző fekete lovag maradék lábát is a harcban. és ezt tényleg nehéz megmagyarázni : )
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hűség, megcsalás, szakítás...
Zömmel azt írtátok le, amit a társadalom elvár az egyes egyedektől...
legyen hűséges, szeresse a párját, ne csalja meg...elvárások, amik nem mindig, nem minden esetben teljesíthetők
Elvárások...egyik ember elvárja a másiktól, csak azért mert ő ilyen, holott nem vagyunk egyformák. Elvárjuk szomszédtól, rokontól, ismerőstől...és amíg a szomszéd, rokon, ismerős eszerint az elvárás szerint él nincs is semmi baj, de amint kiderül róla valami ilyesmi, máris kirekesztett lesz, megszólják őt, mert más emberek elvárásait sérti az ő tette, holott sok esetben azt sem tudják miről volt szó valójában.
Így lesz az addig nagyon kedvesnek, szimpatikusnak tartott szomszédból/rokonból/ismerősből büdös rib@nc, mocskos strici (és még sorolhatnám) holott talán nem is csinált más, csak végre azt, ami neki jó...
Képmutatás az egész...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Óh, az Élet annyira kiszámíthatatlan...
Elindul az ember egy úton...amit ő helyesnek tart. Valóban a társadalmi elvárások is meghatározzák gondolatmenetünket, ahogy aotan mondta...s ettől teszünk függővé sokmindent.
Lehet, hogy most így gondolkozom, aztán jön egy gyökeres változás az életemben, mely változtat ezen, s megfordítja, felborítja eddigi életemet.
Soha ne mondd, hogy soha, mert sosem tudhatod.

Valóban, az elvárások sokszor nehezen teljesíthetőek...vagy nem is teljesíthetőek...s itt vagyunk mi lovagok, akik küzdünk...sokszor nem is a másikkal, csak önmagunkkal...
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 25. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

van egy remek aranyszabály:

mindig azt tedd, amit adott pillanatban szíved szerint leghelyesebbnek gondolsz.

ez az egyetlen módja, hogy utólag ne bánjon meg az ember semmit, ne vádolja magát.
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 25. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29/11 írta:
van egy remek aranyszabály:

mindig azt tedd, amit adott pillanatban szíved szerint leghelyesebbnek gondolsz.

ez az egyetlen módja, hogy utólag ne bánjon meg az ember semmit, ne vádolja magát.

Volt már, hogy így is csalódott az ember...mert visszagondol...s akkor esetleg eszébe jut: "Nem így kellett volna..."s akkor, abban a pillanatban, azt gondolja szíve szerint helyesnek...s ezáltal mégis utólag vádolja önmagát...

Így az adott pillanatban az a helyes? Hogy vádolja önmagát? Smile
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 25. 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem azzal nem vádolhatod magad, hogy azt tetted, amit akkor helyesnek gondoltál. utólag bőven kiderülhet, hogy nem volt az, és tűnhet úgy, hopgy máshogyan kellett volna döntened annakidején.
ez viszont azt feltételezné, hogy hogy most azt mondod, akkor és ott olyan döntést kellett volna hoznod, amit akkor és ott nem a leghelyesebbnek gondoltál. ezt senki igaz ember nem várhatja magától : ))))
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 26. 07:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vannak esetek, mikor az ember nem tud dönteni...érzi, hogy valahogy döntenie kell, hisz csak két út áll előtte...de mind a két út bonyolult...s az ember gondolkozik, gondolkozik, gondolkozik...s végül nem is dönt, mert bizonytalan, s csak sodródik az árral...így végül is "valahogy eldől a sorsa"...s utólag filózik rajta: nem is én döntöttem...ill. mégis...és a másik út jobb lett volna?
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 26. 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem ez is világos helyzetnek tűnik: ha semmiképpen sem tudsz dönteni, akkor az a döntésed, hogy földobsz egy 5 forintost, vagy sodródsz az árral-és ilyenkor valószínűleg ez a legjobb döntés.

szerintem mindig csak az az út létezik, amelyiken végigjöttél. a mögötted lévő útelágazások egyszerűen nincsenek, azok az utak, amikre nem kanyarodtál rá, nem léteznek. akkor léteznének, ha annak idején arra kanyarodsz. akkor viszont időnként sóvárogva gondolnál erre az ismeretlen mai helyzetre, hogy vajon milyen lett volna, ha mégis ezt választod...

: )
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 26. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Így utólag végiggondolva...még a végén igazat adok neked. De mi van azzal, hogy:
"Csak a döglött hal úszik az árral.”
(Lao Ce)

Számodra mindig minden ilyen egyszerű??? Smile
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 26. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az a remek benne, hogy bármikor megválaszthatod: egy virgonc, kíváncsi halacska leszel, aki úszik erre is, arra is a folyóban, vagy éppen egy kicsit döglött hal leszel, és lustán héderelsz amíg visz a víz.

de azt tudd: akár így, akár úgy, a folyó bizony az összeset leviszi a deltába : ))
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 26. 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

29/11 írta:
az a remek benne, hogy bármikor megválaszthatod: egy virgonc, kíváncsi halacska leszel, aki úszik erre is, arra is a folyóban, vagy éppen egy kicsit döglött hal leszel, és lustán héderelsz amíg visz a víz.

de azt tudd: akár így, akár úgy, a folyó bizony az összeset leviszi a deltába : ))

Virgonc kiváncsi halacska vagyok...ezáltal tovább tart a "küzdelmem", míg végül teljesen kimerülten a deltába érek. A másik halacska persze ugyanott tart ahol én, s ő nem küzdött örökké az elemekkel.De több esélyem van, hogy kifogjon egy halász, vagy épp zsákmányaként egy medve...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.