Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minek nem örültél ma? 14.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 110, 111, 112, 113  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 23. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Pont nem én erősítem itt azok táborát, akik meg akarják mondani, meddig terjed a véleményszabadság. Ha így tennék, nem is kapnék több üzeneteet Zugbrugiel arkangyaltól. Twisted Evil

ez jó volt Laughing
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 23. 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lon írta:
Skar írta:
Kedvesem, szoktam én kisgyerekekre vigyázni, méghozzá égetnivaló kölykökre is, sőt, ha hiszed, ha nem, én magam is voltam gyerek. Érdekes, a fórumokon mindenki mintaszülő, akinek teljesen rendben van az értékrendje, semmivel nem árt a gyereke testi-lelki fejlődésének, és senkinek esélye sincsen neki ellentmondani, mert az ő elméleti tudásával és gyakorlati tapasztalatával csak igaza lehet. Tanulmányozni kellene ezt a jelenséget, hogy miért kizárólag a mintaszülők interneteznek.

Ööö.. Lonka... én vagyok szigorú, amikor a póráz ellen szólok? Fejreállt egy világ Very Happy
azért, m a mintaszülőknek mintagyerekeik vannak, akik hagyják őket internetezni Wink Very Happy

az új kor vívmányai Wink bár nem hiszem, h túl elterjedt lenne Smile

kár, pedig igazán kényelmes lenne Wink

hát egy biztos, nem vagyok mintaszülő, és a gyerekeim se mintagyerekek, de szerintem ez így van jól Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mobilszolgáltatóm sms-ben értesített az ehavi számlám összegéről. Még félálomban voltam...Hát, mit mondjak, igencsak kiment az álom a szememből.
Az egyetemista fiacskám igencsak feltornázta a számlánkat Confused
Azt hiszem, le fogom harapni a fejét. Evil or Very Mad
Na jó, nem éppen, de majdnem. Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyerekpóráz kérdésben: volt nekem egy mozgékony, eleven kisördögöm, futottam utána egyáltalán nem fiatalon eleget. Valahogy jobban tiszteltem őkelmét, minthogy ilyesmi eszembe jusson...
Az is igaz, ha láttam volna, lehet, hogy humorosabbnak találom, mint így leírva...
Tudomásul vettem, minden életkornak megvan a maga "furcsasága" (már felnőtt szemmel) és mindkettőnknek át kell élnie...
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Gyerekpóráz kérdésben: volt nekem egy mozgékony, eleven kisördögöm, futottam utána egyáltalán nem fiatalon eleget. Valahogy jobban tiszteltem őkelmét, minthogy ilyesmi eszembe jusson...
Az is igaz, ha láttam volna, lehet, hogy humorosabbnak találom, mint így leírva...
Tudomásul vettem, minden életkornak megvan a maga "furcsasága" (már felnőtt szemmel) és mindkettőnknek át kell élnie...

Én utcán láttam ilyet, csak az volt más, hogy anyuka a szellemileg sérült gyerekét vitte így (ebben az esetben idősebb gyerekről van szó). Szerintem ez például olyan eset, amikor valóban szükség lehet rá, hiszen sokkal nehezebb kommunikálni a gyerekkel, ami pl. közlekedési szituációban akár végzetes is lehet. Szerintetek?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 24. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy szóval sem mondtam, hogy tényleg pórázt teszek a fiamra, viccből írtam, hogy beszerzek egyet...
de szerintem nem butaság, nem a játszótéren természetesen, hanem az utcán, amikor annyi barom van az utakon, és még az egyirányú utcán is jönnek a másik oldalról ezerrel... láttam kisgyereket pillanatok alatt lelépni a járdáról, úgy ki tudta húzni a kezét az anyukája kezéből, mintha hal lenne...
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 26. 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbemes írta:
egy szóval sem mondtam, hogy tényleg pórázt teszek a fiamra, viccből írtam, hogy beszerzek egyet...
de szerintem nem butaság, nem a játszótéren természetesen, hanem az utcán, amikor annyi barom van az utakon, és még az egyirányú utcán is jönnek a másik oldalról ezerrel... láttam kisgyereket pillanatok alatt lelépni a járdáról, úgy ki tudta húzni a kezét az anyukája kezéből, mintha hal lenne...

Nem butaság.Akinek iker gyerekei vannak annak meg főleg nem.Ezt a pórázt nem a nyakra teszik mint a kutyáknak.A gyerek és az anyuka csuklóját köti össze.Ez nem megalázó szerintem.Mert senkitől se várható el hogy 2 db 3 éves gyerekkel úgy tudjon sétálni hogy közben kétfelé rohan.Lehet hogy nem a legjobb ötlet az ilyen póráz ,de inkább póráz mint a gyereket baleset érje mert kifut az útra mondjuk.
a fene nagy liberális nevelési elveinket meg lehet nézni....lassan már a farok csóválja a kutyát. Rolling Eyes
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 26. 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindkét gyerek elkapott valamit, orrszívás, orrtörlés éjjel-nappal Sad

A gyerekpóráz néhány esetben igen indokolt és egyátalán nem nevetséges vagy kigúnyolandó, esetleg "ennekmegminekgyerek" szituáció.
Én is futottam át az úttesten gyerekkoromban hirtelen ötlettől vezérelve, autók meg csikorogtak, fékeztek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 26. 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyerekpóráz-témában:
Az én gyermekeim már nagyok, amikor kicsik voltak még nem ismertünk ilyesmit. Egyébként én kisvárosban lakom, nem olyan veszélyes a közlekedés. De el tudom képzelni, hogy manapság, zsúfolt városban létjogosulsága van egy ilyen megodásnak is.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 26. 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csillagpaszuj írta:
Gyerekpóráz-témában:
Az én gyermekeim már nagyok, amikor kicsik voltak még nem ismertünk ilyesmit. Egyébként én kisvárosban lakom, nem olyan veszélyes a közlekedés. De el tudom képzelni, hogy manapság, zsúfolt városban létjogosulsága van egy ilyen megodásnak is.
Ne hidd, hogy van új a nap alatt. Az én gyerekkoromban falun is használták. A szülő kapálta a kukoricát, a gyereket meg kikötötte a fa árnyékába, hogy ne tudjon elbóklászni. Gorombábbnak tűnő megoldás volt a gyerek földbeásása derékig. Nem csak a földeken, hanem háznál is alkalmazták.
Az anyának el kellett látnia a ráeső munkát, képtelen volt folyamatosan a gyerekre figyelni. Az udvaron is számtalan veszély leselkedett az apróra, amitől szintén kikötéssel óvták.
Persze "jobb" családoknál, ahol dajkája volt a gyereknek, erre nem volt szükség.Meg a sokgyerekes családokban a nagyobbak vigyáztak a kisebbekre, aki vigyáztak a picikre. Az öt éves barátnőm pelenkát cserélt a kisöccsén. Emelte, forgatta. Ember lett mind a kettőből.
csillagpaszuj
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 26. 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
csillagpaszuj írta:
Gyerekpóráz-témában:
Ne hidd, hogy van új a nap alatt. Az én gyerekkoromban falun is használták. A szülő kapálta a kukoricát, a gyereket meg kikötötte a fa árnyékába, hogy ne tudjon elbóklászni. Gorombábbnak tűnő megoldás volt a gyerek földbeásása derékig. Nem csak a földeken, hanem háznál is alkalmazták.
Az anyának el kellett látnia a ráeső munkát, képtelen volt folyamatosan a gyerekre figyelni. Az udvaron is számtalan veszély leselkedett az apróra, amitől szintén kikötéssel óvták.
Persze "jobb" családoknál, ahol dajkája volt a gyereknek, erre nem volt szükség.Meg a sokgyerekes családokban a nagyobbak vigyáztak a kisebbekre, aki vigyáztak a picikre. Az öt éves barátnőm pelenkát cserélt a kisöccsén. Emelte, forgatta. Ember lett mind a kettőből.

Igazad van, emlékszem Móricz- regényekből ilyen gödrös megoldásokra. Na az már kemény. Sad
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 27. 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az álmomnak. Sad

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 28. 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Mindkét gyerek elkapott valamit, orrszívás, orrtörlés éjjel-nappal Sad

A gyerekpóráz néhány esetben igen indokolt és egyátalán nem nevetséges vagy kigúnyolandó, esetleg "ennekmegminekgyerek" szituáció.
Én is futottam át az úttesten gyerekkoromban hirtelen ötlettől vezérelve, autók meg csikorogtak, fékeztek.

Hogy vannak a gyerekek Mak?

Én is szívom még mindig Barna orrát, de szerencsére amúgy jól van.
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 28. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy kedves ismerősöm, akinek hirtelen nem lett munkája. Piacokon, vásárokon árultak ruhanemű, ami végülis igen jól bejött nekik. A kisebbik gyerek másfél-két éves volt, mikor egyszer megláttam a piacon. A kislány egy hatalmas papirdobozban játszott, jött-ment amig anyukája dolgozott. Mind a kettő elégedett volt a helyzettel. : Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 03. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki rossz irányba változik... bár bizonyára ebből fog tanulni, ez is szükséges a fejlődéséhez, szóval, talán a rossz nem is lesz majd rossz. Persze lehet, hogy csak én látom így...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 110, 111, 112, 113  Következő
111 / 113 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.