Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

gyermek-rajzok - lélek-képek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 09. 15:30    Hozzászólás témája: gyermek-rajzok - lélek-képek Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindent a gyerekrajzokról. Ha valaki szakértő, az különösen jöjjön! Smile

Két és félévesem most kezdett "firkálás" helyett valami forma létrehozásán ügyeskedni. Spirálokat és be nem zárt köröket gyárt, többnyire elég aprókat (az átmérő 2 centinél kisebb). A váltás egyik napról a másikra történt, és egybeesett egy nagyobb betegséggel. Azóta napjában ötször kéri a ceruzákat, míg előtte napok is elteltek nélküle. Vajon miért? Mit jelenthet? Ha valaki tudja, ossza meg velem, légyszííííííííííííí! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csóksúglak
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 10. 03:51    Hozzászólás témája: Re: gyermek-rajzok - lélek-képek Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:

Két és félévesem most kezdett "firkálás" helyett valami forma létrehozásán ügyeskedni. Spirálokat és be nem zárt köröket gyárt, többnyire elég aprókat (az átmérő 2 centinél kisebb). A váltás egyik napról a másikra történt, és egybeesett egy nagyobb betegséggel. Azóta napjában ötször kéri a ceruzákat, míg előtte napok is elteltek nélküle. Vajon miért? Mit jelenthet? Ha valaki tudja, ossza meg velem, légyszííííííííííííí! Wink

Az alkotás öröme, a finommotorika kialakulása, a meditatív tevékenység élevezete. Szóval csupa jó. Elindult.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 10. 09:34    Hozzászólás témája: Re: gyermek-rajzok - lélek-képek Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:

Szia Smile
Ha feltöltöd ide, akkor szívesen elemzem.
Szeretettel Shuriken
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 10. 10:43    Hozzászólás témája: Re: gyermek-rajzok - lélek-képek Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:

Szia Smile
Szeretettel Shuriken

Dejó! De kedves vagy! Laughing

Öööööö.... Hogy kell feltölteni? Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 10. 10:52    Hozzászólás témája: Re: gyermek-rajzok - lélek-képek Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
shuriken írta:

Szia Smile
Szeretettel Shuriken

Sieglindét megkérem, hogy írja le Neked, mert sajnos én sem tudom Smile
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 10. 10:56    Hozzászólás témája: Re: gyermek-rajzok - lélek-képek Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
gincsi írta:
shuriken írta:

Szia Smile
Szeretettel Shuriken

Sieglindét megkérem, hogy írja le Neked, mert sajnos én sem tudom Smile

KÖSZÖNÖM! love4
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 11. 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sikerült! Hát itt van. Sajnos pont a kérdéses része lett halvány, mert úgy rajzolt, hogy alig érintette a ceruzát a papírhoz. Egyébként ez az egyik legelső ilyen jellegű rajza, de legalábbis az első, amit nem semmisített meg... Smile Egyébként a kórházban készült.

Köszönöm a segítséget a feltöltéshez!!!!!! Laughing

http://kepfeltoltes.hu/080911/img012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 11. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Sikerült! Hát itt van. Sajnos pont a kérdéses része lett halvány, mert úgy rajzolt, hogy alig érintette a ceruzát a papírhoz. Egyébként ez az egyik legelső ilyen jellegű rajza, de legalábbis az első, amit nem semmisített meg... Smile Egyébként a kórházban készült.

Köszönöm a segítséget a feltöltéshez!!!!!! Laughing

http://kepfeltoltes.hu/080911/img012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Megtaláltam. akkor majd jövök Smile
Sieglinde CUPP a segítségért Smile
KÖSZI!
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 11. 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De izgatott vagyok! blob5
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 13. 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Gincsi Smile

Előszöris Sieglindének nagyon szépen köszönöm, hogy privis kérésemre a rajzot teljes szépségében láthatóvá varázsolta, mert a jobb felső részt sajnos nem tudtam Paint-tel feljavítani Embarassed
Nekem csak ilyen neoprimitív harci felszereltség található a gépemen.

Ez tette lehetővé, hogy a rajz 3 szintje láthatóvá vált számomra.

Smile Az első szint 1 repülés, aminek csak a dinamikája érződik: mintha a képen balról jobbra vadlibák húznának át.
Telepatikus kapcsolatban állhattál / állhatsz a kisgyermekeddel és a rajz hiánypótlásként, szőranyaként funkcionálhatott 1 vételi zavar - a kórházi tartózkodás? - folytán.
Ezzel helyettesített a kicsi Téged.

A repülés maga arra szólít fel: repülj velem. Anya legyél megint együtt velem.

Ugyanakkor ez az új kommunikációs lehetőség felcsigázta őt: emiatt követeli mohón a ceruzákat, a papírt, hogy újra és újra rajzolhasson.
Ez 1 fehér mágia: mint 1 varázsló, újra és újra meg tud Téged idézni vele; különleges hatalomhoz jutott ezáltal.

Smile Smile A rajz második érdesebb, durva szintje - ahol a nagyobb, kontúrosabb elemek láthatók - brutalizáltabb utalást tartalmazhat a hétköznapi életben megélt elszakadásra.
Mintha 1 doktorbácsifej lenne bal oldalt.
A fura békafejszerű formula ennél lentebb jobbra számomra azt üzeni: valami ismeretlen ijesztő dolog - vizsgálat? beavatkozás? - történhetett vele, amire nem készítették fel (az ilyen pici gyermek is megérti pl. elsősorban a gesztusokból, a kisugárzásból, hogy mit próbál magyarázni a felnőtt erről).

A bal alsó részen a banánszerű képződmény azt fejezi ki: félszárnyúnak érezte magát nélküled.

Smile Smile Smile A harmadik szint megoldást kínál arra nézve, hogy akármilyen varázslatos a mágikus rajzos megidézésed, bizalomvesztést élt át Veled szemben és ezért 1 olyan társra vágyik, aki soha nem hagyja cserben önhibáján kívül sem.

És most jön a leggyönyörűségesebb varázslat: ő 1 kistestvért szeretne.
Aki, mint 1 hajó a távoli tengerről közeledve (bal oldalt felül a rajzon) felbukkan a ködből sok kis DNS spirálból összerakva.
És az életspirálok között sok más elem is utal erre a vágyra: 1 kis angyalszerű figura a jobb felső sarokban, lejjebb 1 magzatszerű forma, babaarcocska, babakarocska stb.

Az 1 nyitott kérdés, hogy már létező új életke csírázik Benned; vagy ő telepatikusan megérezte, hogy Te mire vágysz legbelül vagy ez valóban az ő óhaja.
Mindhárom egyszerre bizonyulhat igaznak.

A gyermekrajzok Szent Képek, amik szívünkhöz szóló üzeneteket tartalmaznak.
Intim dolgok.
Viszont 1 szülőnek sokszor elfogultsága miatt nehéz ezt önmagának megfelelőképpen értékelnie.

Szeretettel shuriken
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 13. 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Shuriken!

Nagyon köszönöm az elemzést. És hű, hogy ennyi minden volt a rajzban!

Még egypárszor el kell olvasnom, hogy mindent át tudjak gondolni...

Mondjuk a hiánypótlást nem értem igazán, hiszen ott voltam vele a kórházban végig, egy szobában, együtt aludtunk. Lehet, hogy az otthon hiánya lehetett ez? Apa, öcske??? Vagy az hiányzott neki belőlem, hogy nem vagyok izgulós fajta, és nem csinálok drámát kisebb balesetekből, de bizony most én is berezeltem... dontknow

Ő egyébként elég érzékeny gyermek amúgy is (persze pont az ellentétét mutatja). Például egy időben túlságosan rágörcsöltem a háztartásra, kevesebbet foglalkoztam vele, és rövid időn belül elkezdett tikkelni... Szerencsére pillanatok alatt abbahagyta, mikor ráébredtünk, mitől van, és váltottunk.

Hogy lehet a rajzelemzést megtanulni?

Mégegyszer ezer köszönet! Angyal vagy! angel7
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 13. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Drága Shuriken!

Nagyon köszönöm az elemzést. És hű, hogy ennyi minden volt a rajzban!

Még egypárszor el kell olvasnom, hogy mindent át tudjak gondolni...

Mondjuk a hiánypótlást nem értem igazán, hiszen ott voltam vele a kórházban végig, egy szobában, együtt aludtunk. Lehet, hogy az otthon hiánya lehetett ez? Apa, öcske??? Vagy az hiányzott neki belőlem, hogy nem vagyok izgulós fajta, és nem csinálok drámát kisebb balesetekből, de bizony most én is berezeltem... dontknow

Ő egyébként elég érzékeny gyermek amúgy is (persze pont az ellentétét mutatja). Például egy időben túlságosan rágörcsöltem a háztartásra, kevesebbet foglalkoztam vele, és rövid időn belül elkezdett tikkelni... Szerencsére pillanatok alatt abbahagyta, mikor ráébredtünk, mitől van, és váltottunk.

Hogy lehet a rajzelemzést megtanulni?

Mégegyszer ezer köszönet! Angyal vagy! angel7

Nagyon szívesen Smile

Igyekeztem nem orákulumosan fogalmazni és a megfelelő helyeken feltételes módot, kérdőjelet használtam.
Azt dekódoltam 1 objektív rendszerrel, amit a kicsi rajzából kiolvastam.
Nem tudok ehhez sem hozzáadni, sem elvenni.

Már nem fórumozok itt, de két Nagyon Kedves Barátom miatt minden nap benézek.
És a gyermekedtől telepatikus hívást kaptam: azért készítettem ezt az elemzést.
Vállalva a kockázatot, hogy egy két és fél éves csimota ilyen szintű spirituális üzenetét esetleg furcsállni fogod Smile
A megfejtés és a megoldás már a Te feladatod Smile

Nálam a vizuális látásmód születési hiba - eleve elsődlegesen képekben gondolkodom - a képek elemzése számomra szenvedély, életstílus, életforma.
Formába, független rendszerbe csodálatos Mesterem segített önteni.
Ez teljesen egyedi, öntörvényű út: mindenkinek saját magának kell 1 ilyet kialakítania Smile

Szeretettel shuriken
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 29. 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egyik pont az elemzésben, amit nem tudtam hová tenni, a kistestvér kérdés.

Ma közölte a Marci, hogy szeretne egy kicsi babát, egy kistesót. Hordozgatta körbe az összetett tenyerében, és mindannyiunknak meg kellett simogatni, szeretgetni...

Smile Smile Smile Smile Smile
Vissza az elejére
Hanyóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi lányok a segítséget.

Ami változás van a rajzokban az a képszerűtlenség. Hogy is fogalmazzam meg normálisan. A szín választék nem bővült a rajzaikban, viszont sokkal kisebb helyre összpontosulnak a pacák. Nem alakok és képek ahogyan régen csodás erdőket rajzoltak házikóval, babával és madarakkal, hanem pacafoltok. Alaktalan izék. Néha csak egy de van úgy hogy 2-3 paca is megjelenik.

Remélem ez már azt jelenti, hogy kezdenek megnyugodni. Bár az is igaz hogy nem mennek suliba mert lázasak így az ágyat nyomják szegénykéim.

Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanyóka írta:
Köszi lányok a segítséget.

Ami változás van a rajzokban az a képszerűtlenség. Hogy is fogalmazzam meg normálisan. A szín választék nem bővült a rajzaikban, viszont sokkal kisebb helyre összpontosulnak a pacák. Nem alakok és képek ahogyan régen csodás erdőket rajzoltak házikóval, babával és madarakkal, hanem pacafoltok. Alaktalan izék. Néha csak egy de van úgy hogy 2-3 paca is megjelenik.

Remélem ez már azt jelenti, hogy kezdenek megnyugodni. Bár az is igaz hogy nem mennek suliba mert lázasak így az ágyat nyomják szegénykéim.

Confused

Lehet, hogy a betegség is egy kivetülés, nem? Időnyerés, hogy újra rendet találjanak a világban. A halál még a felnőttek számára is sokszor kemény dió. Hát még nekik! Én is úgy gondolom, hogy a beszélgetés segíthet. Persze sokszor ez nem megy direkt módon a gyerekeknek. De biztosan megfogalmazzák majd valahogy maguktól, ha úgy érzik nyitott vagy rá.
Még valami eszembe jutott. Lehet, hogy te is nagyon padlón vagy még? Mert ezt ők nagyon érzik, és ez is felerősítheti a dolgokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.