Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

gyermek-rajzok - lélek-képek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy betegség mindig "megakasztja" az embert abban a folyamatban, amiben éppen benne van.Kis időnyerés, lehetőség a dolgok feletti (el)gondolkodásra - ez sztem akkor is így van, ha gyerekekről beszélünk.
Sőt, ők még többre is képesek, mint mi, felnőttek, akik már sokkal több mindenen osztjuk meg a figyelmünket (sokszor lényegtelen dolgokon is).
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hanyóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy néz ki szerencsére ( bár igazán nem szerencse ha beteg valaki) ez "normális" betegség, ugyan is ahova iskolába járnak, járvány tört ki.

Én is arra gondoltam amire ti, hogy pszichés betegség az egész, de nem és reménykedem a lelki gyógyulásban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanyóka írta:
Úgy néz ki szerencsére ( bár igazán nem szerencse ha beteg valaki) ez "normális" betegség, ugyan is ahova iskolába járnak, járvány tört ki.

Én is arra gondoltam amire ti, hogy pszichés betegség az egész, de nem és reménykedem a lelki gyógyulásban.

bocs, de ezt most nem egészen értem, (vagy nem olvastam el minden hozzászólást? Rolling Eyes ), mert nem gondoltuk (én legalábbis biztosan nem), hogy pszihés betegség lenne .... Rolling Eyes
Hanyóka
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pszichológia című topiban kezdtünk el beszélgetni a dologról, onnan jöttem át ide.

Úgy gondoltam tagadásképpen lettek betegek, mint egy menekülés képen. Confused

Nem akartalak kellemetlen helyzetbe hozni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 14. 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hanyóka írta:

Én sem úgy értettem, hogy pszichés betegség lenne. A lelki folyamatainkhoz kapcsolódó betegségek nem pszichések. A járvány egyébként szerintem nem zárja ki ezt a dolgot, mert a testünk csak akkor "enged be" egy betegséget, ha arra oka van.
És még annyit, hogy a betegség nemhogy akadályozza őket szerintem, hanem lehet, hogy éppenhogy "kell" a gyász feldolgozásához. Ahogy Xifu is írta: "lehetőség a dolgok feletti (el)gondolkodásra".
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 15. 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Hanyóka írta:

Én sem úgy értettem, hogy pszichés betegség lenne. A lelki folyamatainkhoz kapcsolódó betegségek nem pszichések. A járvány egyébként szerintem nem zárja ki ezt a dolgot, mert a testünk csak akkor "enged be" egy betegséget, ha arra oka van.
És még annyit, hogy a betegség nemhogy akadályozza őket szerintem, hanem lehet, hogy éppenhogy "kell" a gyász feldolgozásához. Ahogy Xifu is írta: "lehetőség a dolgok feletti (el)gondolkodásra".

Csak egyetértésemet tudom kifejezni...
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 15. 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez egy jó topic!! Smile
amint lesz időm, én is mesélnék Emese képeiről...
lenne néhány kérdésem Rolling Eyes
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.