Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Cumisüveg és tudomány
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Simeon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 25. 21:05    Hozzászólás témája: Cumisüveg és tudomány Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Régóta olvasgatok, de csak most írok először.
Azért ragadtam billentyűzetet, hogy felhívjam a figyelmeteket valamire.
A Magyar Gyermekorvosok Társasága Cumisüveg és tudomány címen kampányt indított, a kampány elvileg arról szól, hogy mivel kellene etetni a piciket a második félévben. Pedig igazi célja az, hogy lobbizzon egy tápszercég mellett, amelyik a követő tápszerek tb. támogatását akarja megszerezni.
Ez tkp. azért baj, mert a tápszergyárak iszonyatos pénzeket kaszálnak, és etikátlanul nyomulnak az egészségügyi dolgozók és a szülők manipulálásával. Ebben a kampányban is sok olyan kijelentés szerepel, ami alkalmas a szoptatás sikerének aláásására. pl.: azt sugalják, hogy hat hónapos kor utánelfogy a tej, és az általuk ajavasolt 5-8 dl anyatej is légből kapott állítás, semmi nem támasztja alá.
Ha azt a pénzt, amit a tb. az adófizetők pénzéből tápszerek támogatására fordít, szoptatási tanácsadásra költené, sokkal jobban járna mindenki, (kivéve a tápszercégeket) és még egészségesebbek is lehetnénk!
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a gyermekorvosok nagyon keveset tudnak a szoptatásról. Ha ők hatékonyabban segítenék az anyukákat, sokkal több baba élvezhetné az anyatej előnyeit!
Szerintem ezen kellen a gyermekorvosoknak változtatni, nem pedig a szülőket szidni, mert nem megfelelően táplálják a gyermekeiket!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 22:12    Hozzászólás témája: Re: Cumisüveg és tudomány Hozzászólás az előzmény idézésével

Simeon írta:
Sziasztok!

Régóta olvasgatok, de csak most írok először.
Azért ragadtam billentyűzetet, hogy felhívjam a figyelmeteket valamire.
A Magyar Gyermekorvosok Társasága Cumisüveg és tudomány címen kampányt indított, a kampány elvileg arról szól, hogy mivel kellene etetni a piciket a második félévben. Pedig igazi célja az, hogy lobbizzon egy tápszercég mellett, amelyik a követő tápszerek tb. támogatását akarja megszerezni.
Ez tkp. azért baj, mert a tápszergyárak iszonyatos pénzeket kaszálnak, és etikátlanul nyomulnak az egészségügyi dolgozók és a szülők manipulálásával. Ebben a kampányban is sok olyan kijelentés szerepel, ami alkalmas a szoptatás sikerének aláásására. pl.: azt sugalják, hogy hat hónapos kor utánelfogy a tej, és az általuk ajavasolt 5-8 dl anyatej is légből kapott állítás, semmi nem támasztja alá.
Ha azt a pénzt, amit a tb. az adófizetők pénzéből tápszerek támogatására fordít, szoptatási tanácsadásra költené, sokkal jobban járna mindenki, (kivéve a tápszercégeket) és még egészségesebbek is lehetnénk!
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a gyermekorvosok nagyon keveset tudnak a szoptatásról. Ha ők hatékonyabban segítenék az anyukákat, sokkal több baba élvezhetné az anyatej előnyeit!
Szerintem ezen kellen a gyermekorvosoknak változtatni, nem pedig a szülőket szidni, mert nem megfelelően táplálják a gyermekeiket!

Szomorú ez. Bár nem lep meg. Mindenestre megnyugtatlak, hogy azok az anyukák, akik majd eztán tápszert adnak a gyermekeiknek, azok a kampány előtt "töltött káposztát" adtak... Anyósomék példája: A férjem születésekor már bőszen folyt a "tápszert minden csecsemőnek" program, és vadul írták fel az orvosok. Anyósom sem szoptatott, de mivel az ő édesanyja a tejbegrízre esküdött, ő is azt adott a párocskámnak, a tápszert meg a malacoknak adták, hogy ne tűnjön fel a védőnőnek, hogy mi történik... Na még egy lapáttal: húsleves hat hetesen, szalonna Exclamation három hónaposan, töltött káposzta fél évesen... És ők büszkék erre!!!! Shocked
Igen furán meregették/tik a szemüket azon, hogy én bizony csak szoptattam fél évig, aztán egy éves korukig se tej, se hús, se búza, meg egyáltalán minden csak fokozatosan bevezetve. Arról nem is beszélve, hogy végigszoptattam a második várandósságomat, és több, mint egy évig tandem szopiztak a fiúk...
Nekem ugyan kampányolhattak volna a tápszerért... Az első védőnőnk addig nem nyugodott meg, amíg fel nem íratta a gyerekorvossal a tápszert. A recept a váróban már a kukában landolt. Tőle idéznék néhány felejthetetlen gyöngyszemet:
1. Éjszaka ne szoptassak (adjak inkább tápszert), hogy reggelig hadd gyűljön a tej a mellemben. Shocked
2. Egy cicin csak tíz percig hagyjam, mert így tanulja meg a gyerek, hogy a mellet csak evésre használja. Shocked (persze! Egy újszülött ezt egyből megérti az óra láttán... És egyébként, miért baj, hogy összebújva jó??? egyébként láttam anyukát az ő körzetében, aki tényleg stopperórával szoptatott. És, láss csodát! Nem volt elég teje.)
3. Négy hónaposan: Most már igazán ideje lenne adni neki valami mást is! Kis alma, barack, meg paradicsom Exclamation , még a magját sem kell kiszedni!
Őt mindig udvariasan meghallgattuk, aztán alig vártuk, hogy elmenjen. természetesen sosem hallgattunk rá!

Persze, tudom, hogy a gyógyszerlobbi iszonyatosan erős manapság. Az egész rendszer arra épül, hogy az embereket minél több gyógyszer szedésére szoktassák rá. Nem a megoldás fontos, hanem a tünetek kezelése olyan szerekkel, amelyeket "életfogytig" szedni kell.
Azért sokan vagyunk, mi "szabályszegők", akik "visszatérünk az őskorba" Cool . És köszönet pl. a Kismama magazinnak (ugye ez nem számít reklámnak?? Embarassed ), akik fennen hirdetik a szoptatás helyességét! Én is igyekszem azt tenni + minden friss anyukának próbálok segíteni ilyen kérdésekben, aki igényli.

Amit írtál, tényleg szomorú, meg dühítő is persze. De nem elszigetelt eset. Nagyjából folyamatosan ilyen dolgok vesznek körül bennünket. Mindenki csak a saját belső mércéjére hagyatkozhat e téren.
Vissza az elejére
Simeon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 26. 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örülök, hogy ezt írtad, a Kismama nekünk is sokat jelentett.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 09. 29. 07:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljes egyetértés Gincsivel.

Én is csak szoptattam Koppányt az első 5 hónapban, 6. hónaptól kapott gyümölcsöt, főzeléket, és nagyon szereti, igéynli is, de még mindig szopizik mellette, pedig már 1 éves. Én örülök is annak, hogy szeret szopizni, mindig hagytam, hogy akkor és annyit, ahogy és amennyit ő akar. Eredmény: sosem igénylet cumit, nem szopja az ujját, nyugodt, kiegyensúlyozott, és bármilyen kínált babaételt megeszik gond nélkül. Nem válogat, csak annyi a "kikötése", hogy max. a 6 hónaposoknak való babételt eszi meg. Mellette gyümit, zöldséget szeret, már kap pici tojássárgáját, de csak ritkán.

Nálunk annyi volt a nehéz, hogy anyu a lehető legjobb szándék mellett is állandóan aggódott, hogy a tej nem elég - ő a tápszeres időben nevelt engem és a nővéremet - és hiába tudtam, hogy rendeteg tejem van, nagyon nehéz volt elviselni az állandó aggódását, aminek időnként hangot is adott. A másik, hogy ő is sokkal korábban akar mindent adni a Babának, mint én, mert ugye anno az volt a trend. Sem a nővérem, sem én nem szopiztunk sokáig - pedig én szerettem volna - és ez az akkori barom tápszer mánia eredménye. Koppány imád szopizni, és bármilyen nehéz is volt, kibírtam, hogy tényleg csak azt adjak neki, ami kell. Pedig anyu még tápszert is vetetett velem, és erőltette, de végül elajándékozutk a bontatlan dobozt. (A dolgo onnan jött, hogy lázas voltam, és régen azt mondták akkor nem lehet szpotatni... nem a frászt nem...) Sokáig tej, eleinte pici narancslé, aztán banán, barack, főtt répa, krumpli.

Egy olyan dolog van, amit este már kap mindig elalvás előtt, nagyjából fél éves kora óta, ez a baba tejbegríz - nem igazi tejbegríz, hanem gabona és babatej - ezt nagyon szereti, és kéri is mindig, nyugodtan alszik utána. Ált. 10-12 órát alszik éjjel, nem kel fel, nem sír, nem kell neki semmi "pótlék" hogy elaludjon. A babételekből van, amiben van husi, de ezt ritkán adom, a babagyömit szereti, de sajnos ezekben van cukor. Talán ez az egy, amiben nem tejesen természetes a táplálása, de nem baj, azt hiszem. Gyönyörű arányos baba, nem olyan felfújt tápszrbébi, hanem izmos, erős arányos kissrác, akin látszik, hogy azt kapja, ami tényleg jó neki. Inni iszik csak keveset, kis roibos teát szokott kapni, mert napközben soket szopizik, és az elég neki.

A cumisüveget el sem fogadja, most próbáltam ki 1 éves korában, nem kell neki. Kezdettől mindent kiskanállal eszik gyönyörűen, szopizni való dolog csak a legtermészetesebb dolgo volt a szájában, az anyamell.

Én is kapok rendszeresen mindenféle prospektust meg tájékoztatót, hogy mi minden művackot adjak a babámnak, de ezeket én is azonnal kukázom.

Szóval szerintem is szoptatni kell, tápszert csak akkor, ha valami baj van, és tényleg nincs tej. A sok hülyeséget meg nem kell meghallgatni, mert ez is csak üzlet, sajnos, amiben benne vannak sokszor sz orvosok is, a gyógyszer meg tápszercégek meg nem egészséges babákat akarnak, hanem profitot.
Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 09:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem 2 lányom van és ég és föld a 2 lány. Megtapasztaltam az érem 2 oldalát.
Kage amiket írt tök jó meg szupi de másodjára nem biztos, hogy müködni fog majd.

A nagylányom... első perctől tápszer a tej mellé, mert olyan zsíros volt a tejem, hogy nem bírta a gyomra azonnal távozott hasmenés formájában és fogyott. 3 hónapig szopizott mert nem kezdett hízni. A saját tejemmel okoztam a bajt neki.
3 hónaposan kezdett gyümölcsöt enni. Szépen lassan mindenfélét kapott, nem válogatós. A zöldbab kivételével mindent megeszik. Ja és a milánoi. Nem volt babának nagy evő alig 7 kg volt 1 évesen és picike. Nem fejletlen volt kicsi törékeny igazi kislány.

A kislánym...jelenleg 11 hónapos. Anyatej...imádott szopizni sokáiga csak azt kapott, 3 hónapig kinylódtunk, annyira bedolgozta a tejem minden cseppjét, hogy örültem ha egy héten 2x kilázmérőztem a kakit. A védőnő szerint ez normális és nem zavarja a babát, hát Liát zavarta. Ő nagy evő már most ha bébiételt kap a 12 hónaposat eszi mert a neki való 6 hónaposan sem volt elég. Lia nagyevő 10 kg és 24 hónaposra való ruhát hord akkora.

Alexa sokáig cumizott, megnyugtatta mikor elaludt automatikusan kiköpte. Könnyebb volt vele mint liával, mert a cumi megnyugtatta. Nem erőszakoskodtam vele a leszokást illetően, 5 éves elmúlt mikor magától bedobta a kukába.

Lia rá sem bír nézni a cumira féltem az ujját fogja szopni, szerencsére azt sem. ( ismerek olyat aki megszületése óta szopja az ujját...hiába próbáltak neki cumit adni. Ilyen is van ).

A gyerek inkább cumizzon mint az ujját szopja. A a cumiról le lehet szoktatni de az ujja mindig vele van...

Szóval 2 gyerek 2 külön világ és bánásmód, mert ami a nagynál jó volt a kicsinél nem.

A nagyot még 5 évesen is simogatni kellett hogy elaludjon még a mai napig este ülni kell mellette kicsit pedig 8 éves. Mig Lia, jóéjt puszi, mese és magától alszik. De szerencsére csecsemőnek is ilyen volt.
hogy az egész világ belefért volna."

http://alagdombi.tvn.hu (agarak)
http://alagrabbit.tvn.hu (sünik)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, biztos, hogy minden baba más és más. Kíváncsi vagyok én is, milyen lesz majd, ha lesz még egy babám.
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

belthazor írta:
Kage amiket írt tök jó meg szupi de másodjára nem biztos, hogy müködni fog majd.

A nagylányom... első perctől tápszer a tej mellé, mert olyan zsíros volt a tejem, hogy nem bírta a gyomra azonnal távozott hasmenés formájában és fogyott. 3 hónapig szopizott mert nem kezdett hízni. A saját tejemmel okoztam a bajt neki.
3 hónaposan kezdett gyümölcsöt enni. Szépen lassan mindenfélét kapott, nem válogatós. A zöldbab kivételével mindent megeszik. Ja és a milánoi. Nem volt babának nagy evő alig 7 kg volt 1 évesen és picike. Nem fejletlen volt kicsi törékeny igazi kislány.

A kislánym...jelenleg 11 hónapos. Anyatej...imádott szopizni sokáiga csak azt kapott, 3 hónapig kinylódtunk, annyira bedolgozta a tejem minden cseppjét, hogy örültem ha egy héten 2x kilázmérőztem a kakit. A védőnő szerint ez normális és nem zavarja a babát, hát Liát zavarta. Ő nagy evő már most ha bébiételt kap a 12 hónaposat eszi mert a neki való 6 hónaposan sem volt elég. Lia nagyevő 10 kg és 24 hónaposra való ruhát hord akkora.

Alexa sokáig cumizott, megnyugtatta mikor elaludt automatikusan kiköpte. Könnyebb volt vele mint liával, mert a cumi megnyugtatta. Nem erőszakoskodtam vele a leszokást illetően, 5 éves elmúlt mikor magától bedobta a kukába.

Lia rá sem bír nézni a cumira féltem az ujját fogja szopni, szerencsére azt sem. ( ismerek olyat aki megszületése óta szopja az ujját...hiába próbáltak neki cumit adni. Ilyen is van ).

A gyerek inkább cumizzon mint az ujját szopja. A a cumiról le lehet szoktatni de az ujja mindig vele van...

Szóval 2 gyerek 2 külön világ és bánásmód, mert ami a nagynál jó volt a kicsinél nem.

A nagyot még 5 évesen is simogatni kellett hogy elaludjon még a mai napig este ülni kell mellette kicsit pedig 8 éves. Mig Lia, jóéjt puszi, mese és magától alszik. De szerencsére csecsemőnek is ilyen volt.

Teljesen igazad van, hogy két gyerek, két külön világ! Nem lehet, nem is szabad ugyanazokat a megoldásokat várni tőlük. Nálunk is sok különbség volt a szopizási szokások terén. Marci folyton rajtam lógott, nem csak cici-ügyben. De egy éves koráig igényelte, hogy óránként cicizhessen kicsit. Sacikám pedig tíz perc alatt "felszívta" magát, aztán ezzel el is volt órákig.

Marcikám úgy kezdte a hozzátáplálást, hogy első nap egy gerezd alma, második nap már majdnem egy egész! Imádott mindent, amit adtam neki a húst kivéve. Nálunk a két gyerek alatt összesen nem fogyott el tíz üveg bébiétel. Mindent én főztem nekik. Marci még egy éves kora után is külön készítésű főzeléket kapott.
Saca: hát igen! Ő egészen nyolc hónapos koráig egy-egy kanál ételt, ha elfogadott. Szép duci kisfiú volt, nem aggódtam. Viszont tizenegy hónapos kora óta nem hajlandó mást enni, mint a bátyus, és többnyire azt sem segítséggel. (gondolhatjátok, hogy nézett ki a konyha minden evés után...) Mindketten 14-15 hónapos koruk óta teljesen egyedül esznek, kanállal, villával. Levest is.

Nálunk mindketten, amíg csak anyatejesek voltak, hetente egyszer, max. kétszer kakiltak. Sosem erőltettem, náluk bevált. Azóta is hibátlan az emésztésük, sosem volt szorulásuk pl.

A cumi-ujjszopás dologhoz azért hozzátennék valamit. Persze az ujja mindig vele van, ahogy mondtad, de míg egy gyerek elmélyülten játszik, kúszik, mászik két kézzel, addig tutira nincs a szájában a keze. A cumit nem kell hozzá kiköpni... Mindkét oldalnak megvannak a maga előnyei, hátulütői. Ez sem fehér vagy fekete.
Nálunk se cumi, se ujjszopi nem volt. Szerencsések vagyunk. Ezt a dolgot rengeteg öleléssel, együtt alvásokkal, cicizéssel, hordozókendővel kompenzálták a fiaim.

Én személy szerint nagyon nagy hangsúlyt fektetek az étkezésre a családunkban. De erről majd máskor mesélek, ha érdekel titeket.
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

belthazor írta:

Tökéletesen egyetértek belthazorral, kívétel egy dologban az ujjszopás.
2 fiam van az nagyobbik 2 hónaposan kiköpte a cumit, majd az ujjacskáját kezdtel el szopikázni, semmi probláma nem volt belőle sőőőt.
A kicsifiam cumis volt igaz csak 2 éves koráig, volt egy pelus az volt a "batyu" arról volt nehezebb leszoknia, elsősként a suliba is vitte volna magával Smile

Igen ahány gyermek annyi szokás, mint ahány ember annyi lélek Smile
Nem lehet sémákat erőltetni senkire sem, úgy is megtalálja az édesanya és a baba azt ami számukra tökéletes.
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
belthazor írta:

2 fiam van az nagyobbik 2 hónaposan kiköpte a cumit, majd az ujjacskáját kezdtel el szopikázni, semmi probláma nem volt belőle sőőőt.
A kicsifiam cumis volt igaz csak 2 éves koráig, volt egy pelus az volt a "batyu" arról volt nehezebb leszoknia, elsősként a suliba is vitte volna magával Smile

Nem lehet sémákat erőltetni senkire sem, úgy is megtalálja az édesanya és a baba azt ami számukra tökéletes.

Sokszor nagyon nagy probléma, hogy a gyerek még az iskolában is bekapja az ujját ha álmos vagy szomorú bármi... és kicikizik. Nekem 5 évesen szokott le róla, hagytam. Anyu mindig azt mondta mikor aggódtam, hogy láttam e már cumizó felnötett??? Hát nem Surprised)

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

belthazor írta:
Kirana írta:
belthazor írta:

Sokszor nagyon nagy probléma, hogy a gyerek még az iskolában is bekapja az ujját ha álmos vagy szomorú bármi... és kicikizik. Nekem 5 évesen szokott le róla, hagytam. Anyu mindig azt mondta mikor aggódtam, hogy láttam e már cumizó felnötett??? Hát nem Surprised)

Mindennemű személyeskedéstől mentesen!: nekem az is "ciki", mikor egy négyévest látok cumival a szájában tenni-venni.

Másnak meg biztosan az okoz ilyen érzéseket, hogy a nagyfiam majd két és fél éves koráig szopizott. dontknow Persze ez engem nem érdekel... Embarassed
Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
belthazor írta:

Teljesen igazad van, hogy két gyerek, két külön világ! Nem lehet, nem is szabad ugyanazokat a megoldásokat várni tőlük. Nálunk is sok különbség volt a szopizási szokások terén. Marci folyton rajtam lógott, nem csak cici-ügyben. De egy éves koráig igényelte, hogy óránként cicizhessen kicsit. Sacikám pedig tíz perc alatt "felszívta" magát, aztán ezzel el is volt órákig.

Marcikám úgy kezdte a hozzátáplálást, hogy első nap egy gerezd alma, második nap már majdnem egy egész! Imádott mindent, amit adtam neki a húst kivéve. Nálunk a két gyerek alatt összesen nem fogyott el tíz üveg bébiétel. Mindent én főztem nekik. Marci még egy éves kora után is külön készítésű főzeléket kapott.
Saca: hát igen! Ő egészen nyolc hónapos koráig egy-egy kanál ételt, ha elfogadott. Szép duci kisfiú volt, nem aggódtam. Viszont tizenegy hónapos kora óta nem hajlandó mást enni, mint a bátyus, és többnyire azt sem segítséggel. (gondolhatjátok, hogy nézett ki a konyha minden evés után...) Mindketten 14-15 hónapos koruk óta teljesen egyedül esznek, kanállal, villával. Levest is.

Nálunk mindketten, amíg csak anyatejesek voltak, hetente egyszer, max. kétszer kakiltak. Sosem erőltettem, náluk bevált. Azóta is hibátlan az emésztésük, sosem volt szorulásuk pl.

A cumi-ujjszopás dologhoz azért hozzátennék valamit. Persze az ujja mindig vele van, ahogy mondtad, de míg egy gyerek elmélyülten játszik, kúszik, mászik két kézzel, addig tutira nincs a szájában a keze. A cumit nem kell hozzá kiköpni... Mindkét oldalnak megvannak a maga előnyei, hátulütői. Ez sem fehér vagy fekete.
Nálunk se cumi, se ujjszopi nem volt. Szerencsések vagyunk. Ezt a dolgot rengeteg öleléssel, együtt alvásokkal, cicizéssel, hordozókendővel kompenzálták a fiaim.

Én személy szerint nagyon nagy hangsúlyt fektetek az étkezésre a családunkban. De erről majd máskor mesélek, ha érdekel titeket.

Teljesen igazad van nem fehér vagy fekete. Ismertem én olyat aki pl nem cumizott oviban mert ahogy írtad kuszott-mászott, játszott, de beült a sulipadba álmos volt unatkozott és még 8 évesen is bekapta az ujját pedig oviba azt hitték leszokott róla. Nem is szabad általánosságban kijelenteni semmit.

A kaki nálunk gond volt Liánál, mert mindent bedolgozott és ugy tudott csikarni a hasa a nem kakilástól, hogy hallani lehetett és nem tudott pihenni sem. Sad szerencsések vagytok.

Lia mindent meg tud enni, 11 hónapos sokszor azt eszi amit mi. ( én eleve kicsit diétásan főzök mert apukám nálunk ebédel és neki magas a vérnyomása és sűrűbb a vére nem is ehet zsírosat vagy nehezet ). A babiétel nagyon bevált nekünk mert mi minden hétvégén egész nap úton vagyunk, kutyakiállítások, agár versenyek a kutyáinkkal és hát a nagy melegben a legbiztonságosabb az volt ha kinyitottam egy üveggel és ha meg is hagyott belőle azt kidobtam.
Lexa nem volt nagy evő, de ő is mindent megevett.

A különbség ott is mutatkozott, hogy míg Lexa 10 hónaposan már egyedül ivott a cumisüvegből Lia egyszerüen nem. Nem emeli az üveget. Ha otthagyom hogy probálgassa inkább nem iszik, ha segíteni akarok, hogy rájöjjön, hogy kell, elengedi én ugyis tartom Smile

Lexa 3 évesen is képtelen volt magára boritás nélkül meginni 1 pohár vizet, Lia ha valahol vagyunk és éppen pohár van nagyon szépen iszik már most. Smile

Lia áll is már kapaszkodva közlekedik négykézlább 3 hónapja mint a csík úgy jár.
Lexa 18 hónaposan indult el és 15 hónaposan egyedül evett.

Egyben hasonlítanak a csajok nagyon lassan és elég későn jönnek a fogak.... Lia megszenvedi nagyon Lexánál észre sem vettük.

Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
belthazor írta:
Kirana írta:
belthazor írta:

Mindennemű személyeskedéstől mentesen!: nekem az is "ciki", mikor egy négyévest látok cumival a szájában tenni-venni.

Másnak meg biztosan az okoz ilyen érzéseket, hogy a nagyfiam majd két és fél éves koráig szopizott. dontknow Persze ez engem nem érdekel... Embarassed

Sokszor előfordul, hogy ha közel van korban a 2 gyerek akkor a nagyobb jó sokáig tud és igényli a szopit mert a kicsi is szopik.

Az én lányom is 5 volt. dontknow De őt alig nézték akkor is 3 nak ő picike volt. Lia most akkora mint amekkorának Lexa oviba ment 3 évesen. ( bár 3 évesen meg tudtam vele beszélni, hogy oviba nincs cumi és alvás időben csendben kell pihenni cumi nélkül, soha nem volt gond ). Szerintem nem ciki ha 4 évesen cumizik.
Ha most Lia cumizna kb őt is néznéd 3 évesnek akkora. Embarassed

Szerintem semmi nem ciki ovodás kor végéig ami a gyereknek jó és megnyugtatja így a szopi sem... van olyan aki 3 évesen is szopizik mert 2 kisebb szopis tesója van.... vagy a cumi...

Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
belthazor írta:
Kirana írta:
belthazor írta:

Úgy gondolom semmi nem "ciki" ami egy gyermek fejlődését biztosítja.
Korlátok amit a társadalom állít a szülőkkel szembe, a játszótéren lévő anyukák...
Igaz az én gyermekeim már 22 és 15 évesek igazi jó emberekké váltak akár cumi vagy ujjszopás, cici vagy cumisüveg. Korán kezdte minkettő a kanál és a pohár használatát.
Foglalkozom gyermeklélektannal, és vallom, minden úgy helyes ahogy az édesanya és a baba együttműködik.
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:

Korlátok amit a társadalom állít a szülőkkel szembe, a játszótéren lévő anyukák...
Igaz az én gyermekeim már 22 és 15 évesek igazi jó emberekké váltak akár cumi vagy ujjszopás, cici vagy cumisüveg. Korán kezdte minkettő a kanál és a pohár használatát.
Foglalkozom gyermeklélektannal, és vallom, minden úgy helyes ahogy az édesanya és a baba együttműködik.

Ahogy mondod! Én a saját érzésemről beszéltem. Sosem szoktam megszólni senkit... És bizony, a gyermeknek adott odafigyelés, szeretet, és PÉLDA az, ami legnagyobb mértékben számít. És úgy gondolom, hogy semmi nem helyrehozhatatlan, ha tudjuk szeretettel orvosolni. Smile
Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Kirana írta:

Ahogy mondod! Én a saját érzésemről beszéltem. Sosem szoktam megszólni senkit... És bizony, a gyermeknek adott odafigyelés, szeretet, és PÉLDA az, ami legnagyobb mértékben számít. És úgy gondolom, hogy semmi nem helyrehozhatatlan, ha tudjuk szeretettel orvosolni. Smile

Így van. Persze van olyan amire én is azt mondom én ezt nem így vagy máshogy csinálnám de nem szolok meg senkit.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.