Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Cumisüveg és tudomány
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Simeon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 01. 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belthazor, nincs túl zsíros anyatej, nem lehet attól hasmenés, más lehetett a baj.
A cumi vagy ujjszopás kérdése szerintem nem így helyes. A cumi és az ujjszopás is mindkettő anyamell pótlék. Ha valaki megfelelő segítséget kap, és így tud szoptatni, akkor a pici nem igényel pótlékot, nem fog semmit kényszeresen a szájában tartani, mert megkapta azt, amire szüksége volt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simeon írta:
Belthazor, nincs túl zsíros anyatej, nem lehet attól hasmenés, más lehetett a baj.
A cumi vagy ujjszopás kérdése szerintem nem így helyes. A cumi és az ujjszopás is mindkettő anyamell pótlék. Ha valaki megfelelő segítséget kap, és így tud szoptatni, akkor a pici nem igényel pótlékot, nem fog semmit kényszeresen a szájában tartani, mert megkapta azt, amire szüksége volt.

Ezzel nem értek egyet de nem is vita téma. Én soha nem szoptam és mai napig utálom a tejet. Nem is iszom meg max a kv-ban 1 picit. Nem szoptam az ujjam soha.

Az orvos mondta azért szalad át a gyereken, de feltételezem te is orvos vagy és tudsz tanácsot adni mi lehetett a baj.
hogy az egész világ belefért volna."

http://alagdombi.tvn.hu (agarak)
http://alagrabbit.tvn.hu (sünik)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Simeon írta:

Nem kívánok én sem vitát kezdeményezni, de van zsíros, híg stb anyatej melyett a baba számára nem kielégítő. Akkor bizony mással kell kiegészíteni a baba táplálását.
Szerencsére amióta világ a világ az édesanyák nagyon bölcsen megoldották gyermekeik táplálását.
A cumi és az ujjszopás nem a cici helyettesítője.
Rengeteg tejem volt szoptattam mindkét fiamat a nagyobbik kenguruban egésznap rajtam volt, nem a szopikázás miatt, mert igényelte.

Nincs általános recept a gyermekekre.
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Simeon írta:

Nem kívánok én sem vitát kezdeményezni, de van zsíros, híg stb anyatej melyett a baba számára nem kielégítő. Akkor bizony mással kell kiegészíteni a baba táplálását.
Szerencsére amióta világ a világ az édesanyák nagyon bölcsen megoldották gyermekeik táplálását.
A cumi és az ujjszopás nem a cici helyettesítője.
Rengeteg tejem volt szoptattam mindkét fiamat a nagyobbik kenguruban egésznap rajtam volt, nem a szopikázás miatt, mert igényelte.

Nincs általános recept a gyermekekre.

Igen ez így van... aki minimum 2 gyermeket nevel vagy nevelt az pontosan látja a különbségeket.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

belthazor írta:
Simeon írta:

Ezzel nem értek egyet de nem is vita téma. Én soha nem szoptam és mai napig utálom a tejet. Nem is iszom meg max a kv-ban 1 picit. Nem szoptam az ujjam soha.

Az orvos mondta azért szalad át a gyereken, de feltételezem te is orvos vagy és tudsz tanácsot adni mi lehetett a baj.

Tényleg nincs zsíros, vagy túl híg tej. Ez a nézet mára már túlhaladott, tudományosan cáfolt. Az orvosok, nővérek, rokonok még terjesztik: nem te vagy az első, akitől hallom. A tej mindig az igények szerint változik, és az "eleje" mindig hígabb (inkább innivaló), míg a "vége" sűrűbb, zsírosabb, "ennivaló".
Olyan viszont van, hogy egy gyerek az anyatejre allergiás, és hasmenést okoz neki! Szerencsére igen ritka jelenség. Többnyire a tehéntej-fehérjéjére allergiás az ember, nem az emberi tejére. Persze egyáltalán nem biztos, hogy nálad ez volt a helyzet!

És ismétlem magam: nem személyeskedésnek szánom, hiszen a kislányod szopi nélkül is egészségben, szeretetben nő fel, amennyire én érzékelem.
Viszont nem szeretném, ha téves infók jutnának közkézre...
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A témához csak annyit tennék hozzá, hogy nem feltétlenül mindig az az igazság, amit az orvos (vagy más hivatalos egészségügyi személy) állít. Az évszázadok során annyit és annyiszor változott a szemlélet - nem csak a szoptatás terén - és annyi butaságot tartottak már tudományosnak és megingathatatlanul bizonyosnak, hogy nem szabad feltétel nélkül elfogadni valamit csak azért, mert orvos mondta. Az orvosi könyvek tele vannak tévedésekkel - korszakonként más és más félékkel - ráadásul egy orvos soha nem volt anya, tapasztalat híján pedig az elméleti tudás nem sokat ér. Sajnos a "tudományosnak" vélt tévedéseket az emberek többsége készpénznek veszi, és hajlamosak a józan ész és a tapasztalat ellenére is azt hangoztatni. Ezért volt, hogy anyáink tápszereztek, nagyanyáinknak túl zsíros volt a teje, stb. Nagyon erős önbizalom és hit kell ahoz, hogy szembe merjen szállni az ember lánya a fehérköpenyes sarlatánsággal (amikor ez a helyzet persze, hiszen nem arról van szó, hogy az orvos mindig mindenben téved, vagy a nagyi, a szomszédasszony... gondolom értitek)
Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mi gyerekorvosunk 4 gyerekes anya.

Nem nem nőtt fel szopi nélkül a kicsi is szopizott a nagy is csak a nagynak tápszerrel kellett kiegészíteni, hogy az anyatej benne maradjon. És ez nem kitaláció nehéz volt a gyomrának a tejem és azonnal hasmneése volt és fogyott... próbálkoznom kellett volna. Amugy ő meg imádja a tejet mai napig.

Sok tapasztalatot gyűjtöttem a 2 gyerektől és bizony dölt a tejem kicsinek mégis nagyon hamar igénye volt a rendes ételre és 3 hónaposan hiába szopizta tele magát éhes volt. Nagy baba nagy pocakkal és a tej nem volt elég neki.

Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drága Belthazor! Senki nem gondolja, hogy rosszul csináltál bármit is! Nektek ez vált be, ti így voltatok nyugodtak, kiegyensúlyozottak. Ez a legfontosabb!

Abban azonban csatlakoznék Kagéhoz (nekem akkor is T. maradsz....), hogy az orvos is ember, és nem kell mindent elhinni, amit mond.
Van olyan orvos barátnőm, akinek a két gyereke több antibiotikumot eszik, mint főzeléket. És olyan is, aki mindent agyoncukrozva (még a főzelékeket is!) ad a fiának, sőt két éves korára rendszeresen kapott kólát! Arról a védőnőről nem beszélve, akinek a hároméves fia cumisüvegből "eszi" a pépes főzeléket...
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beltike!

Na, az érzékeny poci egy rázós dolog. Szerencsére Koppánynak nagyon "szilárd" pocakja van, nem igazán árt neki semmi.

Na, a tej az sem semmi kérdés. Mármint nem az anyatej, hanem a tehén tej. Elvileg az ember számára tök felesleges, és csak kényszerből éltek velle anno. Most mégis szinta mindenki issza. Kivéve aki például eleve undorodik tőle. Nos, egy generációval ezelőtt az volt a nagy büdös orvosi tuti igazság, hogy aki szptat, annak naponta legaább fél liter tehéntejet meg kell innia, akkor lesz sok teje! (honnan szedték ezt a baromságot nem tudom, de diktálták bele mindenkibe ha kellett ha nem). Jelenlegi nézet: nehogy tehéntejet igyon aki szptat, mert allergén! Ennyit a tudományról.

Szerencséd van a gyerekorvossal ha ő is gyakoró anyuka, főleg, ha mer a tapasztalataira hagyatkozni és az anyaságára. Mert az iskolában ő sem mindent úgy tanult... Nekünk is ebből a szempontból jó a dokinénink, bár most meg kicsit átestek a ló túloldalára: csak szoptatás, semmi plusz kaja fél évig, stb. Ez sem biztos, hogy mindig helyes, pont ahogy mondod, van, hogy a pici már korábban igényli a plusz finomságokat is, mert nagy baba, gyorsan fejlődik. Régen nem születtek 4 kilós nagy babák, csak ezt például a tankönyvek a mai napig nem követték le. (szintén nem csak a szoptatás terén)

A hozzászólás legutóbb Kage által 2008. 10. 02. 12:30-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Drága Belthazor! Senki nem gondolja, hogy rosszul csináltál bármit is! Nektek ez vált be, ti így voltatok nyugodtak, kiegyensúlyozottak. Ez a legfontosabb!

Abban azonban csatlakoznék Kagéhoz (nekem akkor is T. maradsz....), hogy az orvos is ember, és nem kell mindent elhinni, amit mond.
Van olyan orvos barátnőm, akinek a két gyereke több antibiotikumot eszik, mint főzeléket. És olyan is, aki mindent agyoncukrozva (még a főzelékeket is!) ad a fiának, sőt két éves korára rendszeresen kapott kólát! Arról a védőnőről nem beszélve, akinek a hároméves fia cumisüvegből "eszi" a pépes főzeléket...

Te jó ég... no comment... (azért remélem ezek csak a ritka kivételek, biztos, hogy vannak nagyon jó gyerekorvosok is, én legalább kettőt ismerek...)
Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:

Tény, hogy nem kell mindent elhinni de támpontot adhat...nekünk szerencsére jó dokink van.

Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
gincsi írta:

Te jó ég... no comment... (azért remélem ezek csak a ritka kivételek, biztos, hogy vannak nagyon jó gyerekorvosok is, én legalább kettőt ismerek...)

Hát igen... vannak kirívó esetek. Sad A tapasztalatom az, hogy a védőnők kicsit hogy is mondjam... nem tudom szépen megfogalmazni.
Mikor Lexa pocaklako volt még megvolt az első agaram aki akkor már szívbeteg volt, és nagyon beteg gyógyszereket szedett, megkérdezte a védőnő mikor kijött Lexához, hogy biztos nem e kap el semmit.
Most ha tudná mennyi nyuszi és tengerimalac van a 4 kutya mellett szerintem szörnyet halna...

Szerintem az állatok a gyerek javára válnak... gonodlom Kage te sem szortad szét malikat a világba csak mert kisbabád lett.

Vissza az elejére
belthazor
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 02. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Beltike!

Na, az érzékeny poci egy rázós dolog. Szerencsére Koppánynak nagyon "szilárd" pocakja van, nem igazán árt neki semmi.

Na, a tej az sem semmi kérdés. Mármint nem az anyatej, hanem a tehén tej. Elvileg az ember számára tök felesleges, és csak kényszerből éltek velle anno. Most mégis szinta mindenki issza. Kivéve aki például eleve undorodik tőle. Nos, egy generációval ezelőtt az volt a nagy büdös orvosi tuti igazság, hogy aki szptat, annak naponta legaább fél liter tehéntejet meg kell innia, akkor lesz sok teje! (honnan szedték ezt a baromságot nem tudom, de diktálták bele mindenkibe ha kellett ha nem). Jelenlegi nézet: nehogy tehéntejet igyon aki szptat, mert allergén! Ennyit a tudományról.

Szerencséd van a gyerekorvossal ha ő is gyakoró anyuka, főleg, ha mer a tapasztalataira hagyatkozni és az anyaságára. Mert az iskolában ő sem mindent úgy tanult... Nekünk is ebből a szempontból jó a dokinénink, bár most meg kicsit átestek a ló túloldalára: csak szoptatás, semmi plusz kaja fél évig, stb. Ez sem biztos, hogy mindig helyes, pont ahogy mondod, van, hogy a pici már korábban igényli a plusz finomságokat is, mert nagy baba, gyorsan fejlődik. Régen nem születtek 4 kilós nagy babák, csak ezt például a tankönyvek a mai napig nem követték le. (szintén nem csak a szoptatás terén)

Hát igen nekem is mondta ne egyek joghurtot ne egyek sajtot meg semmi tejterméket mert allergiás lesz rá a gyerek... no comment.

Én abban sem hiszek, hogy 6 hónapos korig csak anyatejet kapjon a baba...én adtam 3-4 hónaposan mindkettőnek reszelt almát aztán kevertem bele banánt is.

Lia is 4 kg volt. Most 11 hónapos és nem kövér baba de nagy, akkora mint amekkorának Lexa ovodába ment 3 évesen , pedig ő is 3 kg-val született nem is volt túl mini. Akkora különbségek vannak.

Az meg, hogyan változnak a nézetek néha nagyon rossz. Én pl nagyon örültem, hogy nem vegyescsoportos oviba sikerült vinni Lexát, Lia magán oviba megy ( már most gyüjtök rá ) mert nem tartom jónak a vegyes csoportot. Nem tudtak érdemben foglalkozni így sem velük hogy egy koruak voltak, hogyan tudnának különböző koruakkal??

Szóval a nézetek túl gyorsan változnak 7 év van a 2 lány közt de mintha 100 telt volna el. Új nézeteket próbáltak belém nyomkodni mint ami Lexánál volt... na most akkor melyik a jó???
A saját tapasztalat...

Vissza az elejére
Simeon
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 04. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belthazor, tényleg orvos vagyok, de sajnos nem az egyetemen tanultam a szoptatásról. Saját gyermekeim születése előtt kezdtem Kismama olvasással, és beleszerettem a témába. Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy a gyerekorvosok és a védőnők nagyon keveset tudnak a témáról, bár a jóindulatukban nem kételkedem, de a képzésükben sajnos ez nincs benne. Szerencsére már sokan hajlandóak képezni magukat ezen a téren, de még nagyon sok az elmaradás.
A te esetedben ennyi adatból nem tudom megmondani, hogy mi volt a hasmenés oka. Ha valakinek sok a teje, és esetleg ez azzal párosodik, hogy túl gyorsan teszi át egyik mellrőla másikra, akkor csak a tejtermelés elején termelődő híg, cukrosabb tejet kapja meg a baba, ami valóban hasmenéshez vezethet. Ilyenkor zöldes, habos a széklet, gázos a baba, és hasfájás is gyakori. Mivel írtad, hogy a másodiknál volt ez a gond, ha jól emlékszem, ez ezt alátámaszthatja, mert a másodiknál már több a tej. Ha ez volt esetleg a baj, akkor ezt megoldhatja tápszer,mert csökkenti a laktóz arányát, de egyszerűbb ilyankor, ha tovább van egy mellen a baba, esetleg elő lehet fejni, így hozzájut a zsírosabb hátsó tejhez is.
Külömben ne gondolom, hogy rosszul csináltad a dolgodat, biztos vagyok benne, hogy a gyermekorvosotok is tapasztalt, emberséges orvos. Csak azért írtam erről, hogy mást ne ijesszen meg az, hogy esetleg nem jó a teje.
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 10. 04. 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A jó-, nem jó tejhez jutott eszembe még valami:

Tudományos mérések igazolták, hogy a világ különböző pontjain élő kismamák anyateje szinte semmiben nem különbözik egymástól. Egy Afrikában, sanyarú körülmények között élő, és egy nyugati bőségben részesülő Édesanya teje gyakorlatilag nem megkülönböztethető egymástól. Nagyon jól "ki van találva" ez a rendszer. A női test mindent odaad a gyermekének ösztönösen. Ez egy ősi és örökre szóló küldetés.

Szomorú, hogy az elmúlt ötven-hatvan évben a tudománynak köszönhetően eljutottunk oda, hogy gratuláció jár az Anyukának, aki "tud" szoptatni, mert a közfelfogás szerint ehhez szerencsésnek kell lenni. Holott évmilliókig nagyon jól működött, éppúgy, ahogy az emlősállatok között a mai napig.

Szerintetek mi lehet a lelki háttere annak, ha valakinek nincs teje, de tényleg?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.