Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

80/10/10
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 02. 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
Swindler írta:
Csak annyit tennek hozza, hogy a fittness edzom (ne az a gyurunk vazze fajta, hanem tanult srac), mondta, hogy ne egyek mindig csak csirket..
Ha eros fitt, es izmos akarok lenni, egyek kolbaszt is:D

Megfogadtam. A kolbasz jo:D

A Puridren-t nem próbáltad? Rolling Eyes Rögtön fogják itt is ajánlani, azt hiszem Laughing

Igen, és ha nem akarod kipróbálni vagy ha igen, akkor is

dobd ki légy szíves. Razz
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 03. 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Swindler írta:
Csak annyit tennek hozza, hogy a fittness edzom (ne az a gyurunk vazze fajta, hanem tanult srac), mondta, hogy ne egyek mindig csak csirket..
Ha eros fitt, es izmos akarok lenni, egyek kolbaszt is:D

Megfogadtam. A kolbasz jo:D

Most két lehetőség van:
1. Egy új, interaktív "Gyúrjunk vazze" szimulációs videójátékkal jáccol, amiben van kolbászteszünk program is... Rolling Eyes Twisted Evil
2. A nejed elkergetett egy konditerembe és ott két gyakorlat közt intravénásan nyomod az anabolikus kolbászkivanat-doppingszert Laughing

Neeem mondod, hogy terembe jááársz Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 15. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales!

Több ponton sem értek veled egyet(pl.a növényi fehérjék hasznossága, elégségessége kapcsán), de ezek most részletkérdések.

Az a baj hogy nem tudod miről beszélsz mert nincsenek alapvető táplálkozási ismereteid, de ez nem a Te hibád, mert vagy nem tanítják leginkább, vagy nem a helyeset oktatják még a szakembereknek sem az egyetemeken.

A növényi zöldek a legkíválóbb fehérjeforrások s kalóriára vetítve(spenót 129% biológiai fehérje, karfiol 100%, stb, stb, tökmag(ez nem ide tartozik, mert növényi mag, de ezt alig veri meg hús, még a halfehérje sem, 145%)) . Azonkívül a zöldek a legkoncentráltabb ásványi makro és mikroelemekben, vitaminokban kalóriatartalomra vetítve. Ezek nem mai felfedezések, ezeket évtizedekkel ezelőtt bizonyították, s azt is, hogy a főttek károsak, de sok minden van a világban ezen kívül amit igaznak hisznek a nagy tömegek, pedig nem igaz.

Van tuti recept: A 80/10/10 s mindenkinél egységesen működik, mert mindenki hasonlít egymáshoz genetikailag, emésztőrendszer stb vonatkozásban legyen fehér, néger, mongoloid, csecsemő vagy aggastyán.
E fenti idézetem pedig úgy ahogy van igaz, mivel 1 azon fajhoz tartozunk.
Az emberi faj genetikai adottságai determináltak, egy bizonyos diétára teremtődtek, mely számára a legjobb. Ezen diéta behatárolt mind egyes alkotóit(ételfajták), mind azok százalékos összetételét, feldolgozottságát(feldolgozatlan, nyers) tekintve, mivel évmilliók alatt csiszolódott, idomult hozzá az emberi faj. Az ember pár ezer éve tért le a paradicsomi útról, s ez az időintervallum nem elég szervezete alkalmazkodásához. Emésztőenzimjei, testkémiájának működése, testfelépítése mind elárulják ,mely táplálékok befogadására legalkalmasabb a teste.
Az egyes diéták s irányzatok mindenkinél egyformán hatnak nagy általánosságban, teljesen mindegy milyen a vércsoport, testalkat, nem, kor, emberfajta. A rossz, genetikailag nem hozzánk való diétáktól kiindulva, a legjobb diétáig eljutva, mind betegítenek, bár egyre kisebb mértékben, míg a LEGJOBB pedig a tökéletes testkémiát adja, melyre az emberi faj TEREMTVE lett.

Ha elolvasnád a könyvet elfogulatlanul s kicsit elgondolkodnál a leírtakon, lehet megváltozna a véleményed kicsit, bár nem hiszem, mert úgy látom elutasítod élböl a dolgot. Nem is akarom , hogy igazat adj nekem, s a legkevésbé sem akarlak meggyőzni, pedig biztos vagyok benne, hogy életed nagy esélyét dobod félre, hogy megszabadulj a korai degeneratív betegségek rémképétől.
Kellemes napot! Laughing
www.vibrantegeszseg.lapunk.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 15. 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Az a baj hogy nem tudod miről beszélsz mert nincsenek alapvető táplálkozási ismereteid, de ez nem a Te hibád, mert vagy nem tanítják leginkább, vagy nem a helyeset oktatják még a szakembereknek sem az egyetemeken.

Igazad van barátom Exclamation
Évekig hülyeségeket tanultam és az egyetemeken is idejemúlt, dogmatikus marhaságokat oktatnak.
Most, egy a 40.-ik év küszöbén kezdem érezni a köszvényt, a reumát és a "korai" degeneratív betegségek előszelét.

Idézet:
sok minden van a világban ezen kívül amit igaznak hisznek a nagy tömegek, pedig nem igaz.

Igen, ez igaz, de még szerencse, hogy MINDIG lesznek olyanok mint Te, akik megmondják a tudatlan együgyűeknek, hogy mi a jó nekik.

Idézet:
Van tuti recept: A 80/10/10 s mindenkinél egységesen működik, mert mindenki hasonlít egymáshoz genetikailag, emésztőrendszer stb vonatkozásban legyen fehér, néger, mongoloid, csecsemő vagy aggastyán.

Igen, ez is igaz.
Teljesen mindegy, hogy csecsemő vagy felnőtt, eszkimó vagy pigmeus..egye ugyanazt. Tiszta McDonalds filozófia.
Ha Te nem látod, hogy micsoda egetverő ostobaságokat állítasz, egy kalap alá veszed az emberiséget és nem fogadod el, hogy az ember ALKALMAZKODOK a lehetőségeihez, akkor Te semmiben nem különbözöl a vallási fanatikusoktól akik rákényszerítették a saját hitüket más civilizációkra.
Nem akarlak meggyőzni mert mind mondtam, ismerem a diétákat, ismerem ezt az irányzatot is és ismételném önmagam:
Van akinek beválik, van akinek jót tesz, de általános érvényben nem lehet kiterjeszteni az egész emberíségre.

Egy tanácsot azért had adjak neked.
Nem szabad az embereket úgy meggyőzni, hogy lerohanod őket. Finoman, szelíden kell átfordítani az egészséges életmódra. Mindig egy kicsit kell csak szigorítani, lépésről-lépésre. Megijednek az ilyen agresszív támadástól és bezárkóznak. A kereszténység a kezdez kezdetén nem rombolta le a pogány kegyhelyeket hanem ráépítette a saját kis kápolnáját. Próbáld meg valahogy így szemlélni a dolgokat. Egy rossz beidegződést nem lehet egyik percről a másikra megszüntetni.
Amikor én edzősködtem és valaki beállított egy rossz vérképpel, mindig lépésről-lépésre javítottunk rajta. Elsőre hagyja el a disznóhúst, aztán a tejet, aztán egyen barnarízst....stb.
Ha finoman adagolod a tudást, nagyobb értéke lesz és jobban megbíznak benned, így viszont csak ellenérzéseket szül.
Sok sikert Smile
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 15. 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap este azon gondolkodtam el, hogy az emberi civilizáció a Föld szinte minden pontján elszigetelve fejlődött a maga módján. Viszont nem tudok róla, hogy lett volna egyetlen olyan népcsoport, amely vegetáriánus lett volna, sőt az egyes civilizációk egymástól függetlenül az állati tejet is fogyasztották. Tehát akkor ez azt jelenti, hogy minden egyes népcsoport genetikailag tévedett, merthogy mi igazából vegák vagyunk??? Olyanról még sosem hallottam, hogy pl. egy tehén tévedésből megette volna a csirkéket...

Mindezt úgy kérdem, hogy egyáltalán nem ítélem el a vegetarianizmust, sőt az elmúlt hetekben vegán étrendet folytattam, és jónak találom! De én nem gondolom, hogy lemondanék a húsról vagy a tejtermékekről, mert mértékkel fogyasztom, és igenis jólesik a szervezetemnek... Rolling Eyes Smile
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 15. 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Mindezt úgy kérdem, hogy egyáltalán nem ítélem el a vegetarianizmust, sőt az elmúlt hetekben vegán étrendet folytattam, és jónak találom! De én nem gondolom, hogy lemondanék a húsról

Mindez abból a tévedésből fakad, hogy a szélsőséges vegák a genetikai örökségünkre hivatkoznak, de nem ismerik el azt a TÉNYT, hogy a majom is evett/eszik húst Exclamation
Természetesen nem fő táplálékként hanem kiegészítésnek.
Rengeteg olyan régió van ahol emberek élnek, de nincs rendszeres zöldség-gyümölcs forrás(Grönland, Szibéria, Tűzföld, Himaláya..stb.). A vegák szerint ezeken a helyeken az emberíség nem maradhatott volna életben? Sztem az ember és minden élőlény alkalmazkodik a környezetéhez és butaság lenne könnyelmű kijelentéseket tenni ott, ahol a TESCO az év minden hónapjában szállítja a friss zöldséget-gyümölcsöt Rolling Eyes
Könnyű így osztani az észt, ettől függetlenül elismerem, hogy amikor egy hétig másztam a hegyeket és a Milos kempingjében minden este grill-kolbasa és sör volt a vacsora, hát ölni tudtam volna egy tál salátáért Rolling Eyes
Vissza az elejére
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 15. 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Gonzales!

Nem állt szándékomban megbántani, sem pedig erőszakosan győzködni bárkit is. A topikot azért hoztam létre, hogy informáljak embereket táplálkozásunkkal kapcsolatos új felfedezésekről. Mindannyian tapasztalunk, tanulunk az életben sok hülyeséget, a táplálkozásról én is úgy gondolkodtam 36 évig, ha egyáltalán foglalkoztam vele, mint az átlag mindenevők, mert magam is húszabáló voltam keményen, s az aktív sportomat el se tudtam volna képzelni másként, nem is tudott volna senki meggyőzni, pláne egy ekkora ""szélsőségről"". Én egy aktív, kutatási folyamat révén 8 év alatt jutottam el ide, teljesen pártatlanul keresve a legjobb emberi diétát. Elismerem nehéz megérteni, s csak azt akartam kiemelni, hogy főleg azért nehezen érthető, mert egész másként éljük életünket. Hiányosak, s teljesen eltérőek jelenlegi ismereteink, s ez nem a mi hibánk. Mi csak próbáljuk felnyitni az emberek szemét, hogy nézzenek a dolgok mögé pártatlanul, s baráti érvelésre hívjuk ki a másikat , vitasssuk meg kinek van igaza.
Én csak arra kérlek, hogy ha van egy kis időd olvasd el a könyvet, esetleg megtisztelheted a honlapomat is látogatásoddal, s pártatlanul elgondolkodnál ezen irományokon. A szerző rendkívül logikusan, megmagyarázva megírja benne hogy mi, miért van. Hidd el nem akarunk rosszat senkinek, sőt! Azonkívül semmilyen üzleti érdekeltség nem vezérel, mert nekem ez egy misszió, ha megtérül a költségem s pár ember szemét sikerül felnyitnom, már elértem a célom.
Mégegyszer elnézést kérek mindenkitől, csak ezen új ismereteket szerettem volna az emberek tudtára hozni.

üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 15. 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Őseink a természetben kíváncsiságból, bratyiból, perverzióból, és főleg rosz szokásból, fogyasztottak elvétve és kis mennyiségben rovarokat, pl. termesz, széttéptek gyenge állatfajokat s megkóstolták nyersen, de ez nem azt jelenti , hogy ez kellett a minden szempontból tökéletes növényi alapú bázis táplálkozásukhoz. Valójában nem oszt nem szoroz a tápanyagellátottságukban semmit, mert a növényektől az ember minden elemhez hozzájut.
Vissza az elejére
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nézd, ha pl. az Atkins-diétát jöttél volna reklámozni akkor sokkal durvábban rád másztam volna Exclamation
Gondolom ismered az alapelvét: húst-hússal...salátával. Tény, hogy nagyon jól fogyaszt(kipróbáltam annó), de az embernek hosszú távon árt.
Ezt csak azért mondtam, hogy megértsd, én is zöldségpárti vagyok és itt a fórumon nagyon sokan, de alapvetően nagyon nehezen kivitelezhetőnek tartom ezt a diétát. Az ok pedig az időhiány...sajnos.
Mindketten tudjuk, hogy ha szigorúan csak zöldség-gyümölcsön él valaki akkor nem csak az a probléma, hogy nagyobb mennyiséget kell bevinni a szervezetbe(és akkor még nem beszéltem az így bevitt nagyobb mennyiségű nitrátról, növényvédő szerekről...stb. Természetesen az igazi megoldás a bió lenne), hanem az is, hogy nagyon szakszerűen kell összeállítani ezt az étrendet mert a növényi tápanyagokban van ugyan fehérje, de nagyon kis mennyiségben...hogy a többi ásványi anyagról ne is beszéljek.
Sajnos egy átlagembernek nincs ideje és elég képzettsége sem arra, hogy ilyen szinten belemerüljön a dietetikába.
Én pl. évekig testkontroloztam, párosítgattam az ételeket, nem ettem húst se tejterméket, de BELEFÁRADTAM.
Mára megelégszem azzal, hogy a reggelim és a vacsorám "egészséges" napközben meg ott a Dörner-gyros.
A másik probléma, hogy az emberek megcsömörlöttek már a sok, egymásnak ellentmondó életmód-gurutól. Évekig azt hallgatták Sóher Norbitól, hogy a testmozgás fogyaszt aztán Norbika beindította a kétes hírű konyháját(kedvencem a Norbi-virsli Twisted Evil ) és mit hallunk tőle? Azt, hogy a mozgás nem is olyan fontos, de az ő Update-ja.... Rolling Eyes
Évekig azt tanították, hogy egyél sok zöldséget meg gyümölcsöt és erre jön az a barom Lenkei a "cenzúrázott egészségével" és mit mond? A zöldség tele van mérgező szerekkel, savas eső permetezi..stb. egyétek az én poraimat....jó pénzééért. Ja, multkor voltam egy ilyen Lenkei-centrumban és megkérdeztem, hogy van-é csülökpörkölt-ízű pora kedvezményes kiszerelésben? Hihi.. Laughing
Elhiszem, hogy jót akarsz és ha azért jössz ide, hogy népszerűsítsd a zöldség-gyümölcsevést, én melletted állok, DE: szerintem elsőre azt kéne elérni kis hazánkban, hogy a zöldség ne köret legyen hanem főétel..és a hús max. kiegészítő, utána már sokkal könyebb elfogadtatni az emberekkel, hogy a kiegészítő is pl. saláta legyen Exclamation
Vissza az elejére
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen egyetértek Veled, jól látod a helyzetet. Nehéz megérteni a diéták közötti különbségeket, mert az embereknek általában nincsenek táplálkozási ismeretei s ezért nem foglalkoznak azzal sem, hogy közelebbről megvizsgálják az egyes irányzatok közötti különbségeket hozzáértő szemmel. A higénisták dr Sheltonnal az élen már a századelőn hírdették a 80/10/10 hez teljesen hasonló nyerstáplálkozásos tanokat, s a hőkezelt ételek káros voltát, a falak azonban évtizedek múlva sem tudnak ledőlni, s valószínű ez még további évtizedekig így lesz.
Az Atkinset természetesen ismerem, kevés nagyobb hülyeség van. A Hay féle szétválasztást is csináltam, s a testkontrolt is mert akkor még azon a szinten voltam. Hidd el nem kell szakszerűen összeállítani, csak az alapokat kell megtudni ennek a táplálkozásnak a lényegét, ami a könyvbe le van írva, s könnyen kivitelezhető, rendkívül egyszerűen. Laughing Nos, a zöld növényekben kalóriatartalomra vetítve rendkívül jó minőségű, magas biológiai értékű fehérje van átlagosan 1-5 gr/100 gr növényi részben, egyáltalán nem kell félni semmilyen fehérjehiánytól, s ezt be is tudom bizonyítani , ha igényled. Az ásványi anyagbevitel szempontjából nem kell aggódni, mert kalóriatartalomra vetítve a zöldeket semmi sem veri meg e vonatkozásban. A mennyiségi nyersevéshez nagyon élvezetes hozzászokni. A gyümölccsel be kell vinni a napi kalóriaadagot, s a zöldekkel (1-2 font/nap) ki kell egészíteni, s ilyenmódon az emberi szervezet ezen nyers alkotókból a legtökéletesebb mennyiségben, és biológiai értékben hozzá jut minden elemhez amire szüksége van.
Norbika egy szerencselovag a kis feleségével együtt, nagyobb mesterkélt párt életemben nem láttam, nincs bennük semmi természetesség, szaktudás s alázat. Egy nevük által fémjelzett üzleti vállalkozás, nem tartom sokra, az emberek félrevezetése a tudatlanságuk útján s mindezt fennhangon s büszkén. De ez kell az embereknek, kajálják.
Igen, a bio ízesebb, gazdagabb tápanyagokba, szermaradvány mentes. Sajna meg kell mondanom, olyannyira bio párti vagyok, hogy a gatyám rámegy, de akkor is főleg édesgyümölcsöket, banán, narancs azt veszem. Eszem sok kommerszet is de azt megpróbálom ismerős kistermelőktől, s nem az ipari szart venni.
Hidd el a 80/10/10 egy rendkívül egyszerűen kivitelezhető, 100% ban igazi élvezetet adó módszer, s ha valaki veszi a fáradtságot, hogy közelebbről is megvizsgálja, s kipróbálja, garantáltan kellemesen csalódik benne, mert ez működik, a legjobban működik, szemben a sok egyébb nyers irányzattal.
Kellemes napot.
Laughing
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Be kell vallamon nektek,hogy nagyon jót szórakozom ezen a topikon Laughing
Ahogy itt vitáztok egymással,felsorakoztatjátok az érveiteket pro és kontra,az valami álomi.
Már szinte kívülről fújom,hogy "van tuti recept a 80/10/10,s mindenkinél egységesen"...blablabla...
viszont felmerült bennem a kérdés:Miért kell az embernek feltétlenül diéta?Hogy van az,hogy az emberi faj diétára teremtődött?Van ennek értelme?
Mert,hogy ti itt mindenféle diétáról beszéltek,ami nálam azt jelenti,hogy nem azt és annyit eszem amit én jónak látok,hanem azt hogy koplalok...persze javítsatok ki kérlek ha nem így van Smile

És még valami,nem volt szándékom senkit megsérteni Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
smanag
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Aota!

A "diéta" vagy étrend kifejezés táplálkozási formák általános kifelyezésére értendő, tehét nem abban az értelemben, hogy az ember koplal, diétázik. Tehát van magyaros "diéta", amikor pacalt eszem krumplival, vagy libamájas kacsát kolbásszal meg körettel, vagy Mc Donáldos "diéta", amit gondolom nem kell részletezni, aztán vannak vegetáriánus, vegán , nyersevő diéták vagy étrendek töménytelen mennyiségben stb. Nagyon is tud, s a legjobban tudja élni, élvezni az életet a helyes nyersevő, s a legkimagaslóbb egészségi értékeket mutatja fel, valamint a legproduktívabb fizikai, mentális s lelki élettel bír.
Egyébként nagyon jó ötletet adtál, mert ez tényleg félreérthető lehet az oldalamon, nem diátázásról, koplalásról van szó tehát. A 80/10/10 en az ember minden sejtje fürdik minden anyag tökéletes orgiájában, amit az ember igényel működéséhez, a legnagyobb kényeztetés s élvezet az egészségesen működő milliárdnyi emberi sejtnek.
Laughing
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves aotan Laughing

hogy az ember min fejlődött azt most, így a XXI. század hajnalán jó gyorsan és alaposan felejtsük is el.

Ahogyan Gonso montta (sic!) van egy olyan intézmény, mint hogy TESCO és ugyanebből kismillió pepitában. És ott és mindenhol szembe jön Veled minden, de minden, amit Te betehetsz a kis pofikádba, és megehecc.

Miközben folyik a tv-ből és az összes médiából a vágykeltés.

No controll, csak zabálj. Szexelj, élvezz, élvezz, élvezz. TE! (érted, ugye? Wink )

Szóval, szerintem, hogy mit és hogyan kellene ennünk (hjaj, de ez csak egy kis szeglete a történetnek) tennünk és élnünk, azt már rég nem tudjuk.

Diéta. Ha úgy érted, hogy koplalás - kell, hogy tisztulj, mert nem figyelsz arra.

Diéta. Ha úgy érted, hogy tudatos táplálkozás - kell, mert még ez sem elég, ha az életedet többi területét valahogyan nem "hozod szintre".

Szerintem. Wink
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

smanag írta:
Kedves Aota!

A "diéta" vagy étrend kifejezés táplálkozási formák általános kifelyezésére értendő, tehét nem abban az értelemben, hogy az ember koplal, diétázik. Tehát van magyaros "diéta", amikor pacalt eszem krumplival, vagy libamájas kacsát kolbásszal meg körettel, vagy Mc Donáldos "diéta", amit gondolom nem kell részletezni, aztán vannak vegetáriánus, vegán , nyersevő diéták vagy étrendek töménytelen mennyiségben stb. Nagyon is tud, s a legjobban tudja élni, élvezni az életet a helyes nyersevő, s a legkimagaslóbb egészségi értékeket mutatja fel, valamint a legproduktívabb fizikai, mentális s lelki élettel bír.
Egyébként nagyon jó ötletet adtál, mert ez tényleg félreérthető lehet az oldalamon, nem diátázásról, koplalásról van szó tehát. A 80/10/10 en az ember minden sejtje fürdik minden anyag tökéletes orgiájában, amit az ember igényel működéséhez, a legnagyobb kényeztetés s élvezet az egészségesen működő milliárdnyi emberi sejtnek.
Laughing

köszönöm
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 12. 18. 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Kedves aotan Laughing

hogy az ember min fejlődött azt most, így a XXI. század hajnalán jó gyorsan és alaposan felejtsük is el.

Ahogyan Gonso montta (sic!) van egy olyan intézmény, mint hogy TESCO és ugyanebből kismillió pepitában. És ott és mindenhol szembe jön Veled minden, de minden, amit Te betehetsz a kis pofikádba, és megehecc.

Miközben folyik a tv-ből és az összes médiából a vágykeltés.

No controll, csak zabálj. Szexelj, élvezz, élvezz, élvezz. TE! (érted, ugye? Wink )

Szóval, szerintem, hogy mit és hogyan kellene ennünk (hjaj, de ez csak egy kis szeglete a történetnek) tennünk és élnünk, azt már rég nem tudjuk.

Diéta. Ha úgy érted, hogy koplalás - kell, hogy tisztulj, mert nem figyelsz arra.

Diéta. Ha úgy érted, hogy tudatos táplálkozás - kell, mert még ez sem elég, ha az életedet többi területét valahogyan nem "hozod szintre".

Szerintem. Wink

értem Wink és köszönöm neked is :*
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.