Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi volt a jeled az óvodában?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát arra, hogy a 62-es szám volt az, amit biztonsággal felismertem még iskolás korom előtt. hello2 Kénytelen voltam megtanulni, hogy felismerhessem a saját holmimat. Laughing
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 28. 08:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:
Hát arra, hogy a 62-es szám volt az, amit biztonsággal felismertem még iskolás korom előtt. hello2 Kénytelen voltam megtanulni, hogy felismerhessem a saját holmimat. Laughing

Így van, Titusz, én is erre gondoltam!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 29. 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
El kell hogy ismerjem, nekem már minden variáció megfordult a fejemben,csak ez az egy nem...Ha nem írtad volna meg a megfejtést,az életben ki nem találtam volna magamtol...Viszont azt továbbra sem egészen értem, hogy miként is nem ismertétek meg különböző azonosítók nélkül a saját holmijaitokat? Felénk MINDEN GYEREK MEGISMERTE MINDIG a saját holmiját, azonosítók nélkül is...De akkor úgy látszik,a mi óvodánkba ilyen különleges gyerekek jártak akkoriban...Vagy másik variációban már AZT SZOKTÁK MEG A KEZDETEKTÖL IS...Hogy azonosító jelek nélkül is megismerjék a holmijaikat...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 29. 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
El kell hogy ismerjem, nekem már minden variáció megfordult a fejemben,csak ez az egy nem...Ha nem írtad volna meg a megfejtést,az életben ki nem találtam volna magamtol...Viszont azt továbbra sem egészen értem, hogy miként is nem ismertétek meg különböző azonosítók nélkül a saját holmijaitokat? Felénk MINDEN GYEREK MEGISMERTE MINDIG a saját holmiját, azonosítók nélkül is...De akkor úgy látszik,a mi óvodánkba ilyen különleges gyerekek jártak akkoriban...Vagy másik variációban már AZT SZOKTÁK MEG A KEZDETEKTÖL IS...Hogy azonosító jelek nélkül is megismerjék a holmijaikat...

Na ugye, hogy a női agy másként jár?! Laughing Samanthával azonmód szinkronba kerültünk, a te tekervényeid meg más irányba vezettek.

Azért egy "önálló" nyaraláshoz kellenek olyan holmik is, amiket a gyerek otthon nem személyesen kezel. Így nem biztos, hogy felismeri. Meg a fehér vászon törülköző, amiből a szomszéd gyereknek is igen hasonló van. És persze biztosan sokat számít az is, hogy a gyereket szoktatják, ismerje fel a sajátját. Talán vita esetén segít a hímzett jel. A cipő talán nem keveredik, de a zokni már inkább. Very Happy
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
...Viszont azt továbbra sem egészen értem, hogy miként is nem ismertétek meg különböző azonosítók nélkül a saját holmijaitokat? Felénk MINDEN GYEREK MEGISMERTE MINDIG a saját holmiját, azonosítók nélkül is...De akkor úgy látszik,a mi óvodánkba ilyen különleges gyerekek jártak akkoriban...

Hangya írta:

...Meg a fehér vászon törülköző, amiből a szomszéd gyereknek is igen hasonló van... A cipő talán nem keveredik, de a zokni már inkább.

Nem ezt mondtam én is???
Samantha írta:

... sem a gyerekek, sem az ovónénik nem tudják a sok - sokszor egyforma vagy hasonló - nadrágocska, szoknyácska, harisnyácska, zoknicska, cipőcske, pólócska, tornacuccocska közül, hogy melyik kié? ...

Drága Titusz!

Nem arról van itt szó, hogy akár az én ovimba, akár Hangya táborába annyi tőletek eltérően "nem különleges" gyerek járt volna, hogy képtelen legyen felismerni a saját másoktól KÜLÖNBÖZŐ holmiját...
A sok HASONLÓ a gond.
Mondd csak, akár öt évesen, akár most, ha eléd tennének " öt pár azonos méretű, azonos tisztaságú vagy nagyon koszos fehér zoknit, meg tudnád mondani, hogy melyik a tiéd???
Az én piros harisnyámat nyilván meg tudtam volna különböztetni a te fehér térdzoknidtól, és nem lett volna vita tárgya!!! Razz
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Drága Titusz!

Nem arról van itt szó, hogy akár az én ovimba, akár Hangya táborába annyi tőletek eltérően "nem különleges" gyerek járt volna, hogy képtelen legyen felismerni a saját másoktól KÜLÖNBÖZŐ holmiját...
A sok HASONLÓ a gond.
Mondd csak, akár öt évesen, akár most, ha eléd tennének " öt pár azonos méretű, azonos tisztaságú vagy nagyon koszos fehér zoknit, meg tudnád mondani, hogy melyik a tiéd???
Az én piros harisnyámat nyilván meg tudtam volna különböztetni a te fehér térdzoknidtól, és nem lett volna vita tárgya!!! Razz
Hát...Elviekben igazad van, a sok HASONLÓ,vagy akár ugyanolyan holmi közzül egy néhány éves kisgyereknek nem lett volna egyszerű dolga megtalálni a saját holmiját felénk se, viszont errefelé az volt a helyzet mindigis,hogy gyakorlatilag NEM VOLT KÉT EGYFORMA HOLMIJA SENKINEK SEM...Mivel felénk szinte minden, az óvódába szükséges dolgot a szülők SAJÁT MAGUK SZEREZTÉK BE A GYEREKNEK, úgyhogy errefelé nem volt divatos az "egyenfelszerelés"...Ha viszont véletlenül mégis két vagy akárhány gyereknek ugyanolyan szappantartója,fésüje,rajzkészlete,stb,stb volt,akkor a szülőknek az első dolguk volt a holmira ráírni a saját holmira a gyerek nevét...A későbbi félreértések elkerülése okábol...Úgyhogy emlékszem jól arra,hogy jónéhány óvódai holmimon ott volt a nevem,tintával felírva...Attol függetlenül emlékszek rá,hogy akkoriban persze nem tudtam elolvasni...De az ÓVÓNÉNIHEZ ODA TUDTAM VINNI bármely tárgyat ha valamiben nem voltam biztos,hogy olvassa el,kinek a neve áll rajta...Szóval mondom,nálunk gyakorlati szerepe nem nagyon volt a jeleknek, max. a fogasok fölé voltak kiragasztva,hogy tudja minden gyerek és szülő,hogy hova kell hogy akassza a kabátját,meg hogy hova tegye a gyerek cipőjét...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Drága Titusz!

A sok HASONLÓ a gond.
Hát...Elviekben igazad van, a sok HASONLÓ,vagy akár ugyanolyan holmi közzül egy néhány éves kisgyereknek nem lett volna egyszerű dolga megtalálni a saját holmiját felénk se, viszont errefelé az volt a helyzet mindigis,hogy gyakorlatilag NEM VOLT KÉT EGYFORMA HOLMIJA SENKINEK SEM...Mivel felénk szinte minden, az óvódába szükséges dolgot a szülők SAJÁT MAGUK SZEREZTÉK BE A GYEREKNEK, úgyhogy errefelé nem volt divatos az "egyenfelszerelés"...Ha viszont véletlenül mégis két vagy akárhány gyereknek ugyanolyan szappantartója,fésüje,rajzkészlete,stb,stb volt,akkor a szülőknek az első dolguk volt a holmira ráírni a saját holmira a gyerek nevét...A későbbi félreértések elkerülése okábol...Úgyhogy emlékszem jól arra,hogy jónéhány óvódai holmimon ott volt a nevem,tintával felírva...Attol függetlenül emlékszek rá,hogy akkoriban persze nem tudtam elolvasni...De az ÓVÓNÉNIHEZ ODA TUDTAM VINNI bármely tárgyat ha valamiben nem voltam biztos,hogy olvassa el,kinek a neve áll rajta...Szóval mondom,nálunk gyakorlati szerepe nem nagyon volt a jeleknek, max. a fogasok fölé voltak kiragasztva,hogy tudja minden gyerek és szülő,hogy hova kell hogy akassza a kabátját,meg hogy hova tegye a gyerek cipőjét...

Mert a gyakorlatban nem volt két egyforma pár zokni sem ott, ahova 15-20 gyerek jár.
Oké, elhiszem.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Very Happy Very Happy
Idefigyeljetek, ti 80-as években gyerekeskedett kedves beszélgetőtársaim!
1949-ben, amikor az én putnoki nyaralásom történt, az ország elég vacak gazdasági helyzetben volt. A népek meg szegények voltak. Olyan, hogy gyerekzokni, volt fehér, meg drapp. Semmi kistörpe, virág, lepke, meg tudomisén milyen minta. Fehér és drapp. Pamut. Slussz. Egyediséget az adhatott, ha meg volt stoppolva.
Közbevetés. Mert megstoppolták. Tudjátok puha pamutszállal beszőtték a lyukat, és még jó ideig lehetett használni. Akkor nem számított szemétnek, ha valami elvásott. A blúzok könyökét is megfoltozták, ha kilukadt.
Szóval nem volt olyan egyszerű megkülönböztetni a gyerekholmikat egymástól.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Very Happy Very Happy Very Happy
Idefigyeljetek, ti 80-as években gyerekeskedett kedves beszélgetőtársaim!
1949-ben, amikor az én putnoki nyaralásom történt, az ország elég vacak gazdasági helyzetben volt. A népek meg szegények voltak. Olyan, hogy gyerekzokni, volt fehér, meg drapp. Semmi kistörpe, virág, lepke, meg tudomisén milyen minta. Fehér és drapp. Pamut. Slussz. Egyediséget az adhatott, ha meg volt stoppolva.
Közbevetés. Mert megstoppolták. Tudjátok puha pamutszállal beszőtték a lyukat, és még jó ideig lehetett használni. Akkor nem számított szemétnek, ha valami elvásott. A blúzok könyökét is megfoltozták, ha kilukadt.
Szóval nem volt olyan egyszerű megkülönböztetni a gyerekholmikat egymástól.

Laughing Laughing Laughing
Na! Smile
Kérlek...
Azért én még láttam Anyukámat zoknit stoppolni!
Sőt megtanított engem is! Na, mit szólsz? Smile
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na! Smile
Kérlek...

Szeretettel ölelem az Anyukádat! Smile
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Samantha írta:

Na! Smile
Kérlek...

Szeretettel ölelem az Anyukádat! Smile

Smile
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Mert a gyakorlatban nem volt két egyforma pár zokni sem ott, ahova 15-20 gyerek jár.
Oké, elhiszem.
És ha volt? Akkor minek kellett volna történnie szerinted? Lehet hogy furcsán hangzik az amit most írok,de az óvodában nálunk nem volt az szokásban hogy a gyerekek meztelenre vetkőzzenek,a ruháikat meg közös kosárba rakják...Ha kivételesen át is öltöztünk pl.tesifoglalkozásra, akkor a ruháit-zoknijait-cipőit mindenki a saját jele alatti fogasra akasztotta,illetve az alá tette...Foglalkozás után pedig mindenki megtalálta a saját fogasánál a ruháit...El nem bírom képzelni azt, hogy felétek hogy mentek az ilyesmi dolgok annó,ha még mindig nem érted ennek a szisztémának a lényegét...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 12. 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Oké, elhiszem.
És ha volt? Akkor minek kellett volna történnie szerinted? Lehet hogy furcsán hangzik az amit most írok,de az óvodában nálunk nem volt az szokásban hogy a gyerekek meztelenre vetkőzzenek,a ruháikat meg közös kosárba rakják...Ha kivételesen át is öltöztünk pl.tesifoglalkozásra, akkor a ruháit-zoknijait-cipőit mindenki a saját jele alatti fogasra akasztotta,illetve az alá tette...Foglalkozás után pedig mindenki megtalálta a saját fogasánál a ruháit...El nem bírom képzelni azt, hogy felétek hogy mentek az ilyesmi dolgok annó,ha még mindig nem érted ennek a szisztémának a lényegét...

A szisztémád feltételezi azt, hogy minden gyerek, minden alkalommal, mindent rendesen a helyére tesz. Ennek esélye azért 3-6 éves gyerekeknél ritkán 100 %.

Értem, és mi sem vettük le az összes ruhánkat és dobtuk egy közös kosárba, és aztán még kavartunk is rajta egyet, de:
Szóval, Ti csak "kivételesen" pl. tornafoglalkozásokon öltöztetek át? Hát mi naponta olykor többször is. Bevittek a szüleink és átöltöztünk benti ruhába, benti cipőbe...(hogy az utcáról udvarról ne vigyük be a sarat, havat a cipőnkkel a terembe.)Volt mindenkinek kis szekrénye, rajta jellel. Benne a VÁLTÓRUHÁJA, VÁLTÓCIPŐJE. A fogasok arrébb, szintén a jellel. Jó esetben a szülők ott maradtak öltöztetni, ha nem, egy kisgyereknél előfordulhat, hogy az átváltott, felnyalábolt holmijából valami kimarad, (mert siet be játszani a társaihoz, és nem figyel) és ott marad a kis padon, elfelejti betenni a szekrénybe...dadus /óvónéni arra jár, belenéz, benne van a gyerek jele, beteszi a ruhát a megfelelő szekrénybe...nem kell kérdezgetik a gyerekeket, hogy ki hagyta el a pólóját? A váltóruhán felül voltak a szekrényben plusz ruhák is...ha valamelyik rajtunk lévő leevődik, vizes lesz, egyéb baleset történik vele.
Amikor kimentünk az udvarra, a cipőt minimum át kellett venni, télen plusz sapka, sál, kabát. Így öltözni megint kimenetelkor, illetve vissza is. Ha az udvaron valakinek vizes-sáros lett a nadrágja, a bemenetel után átvette ugye szárazra, mert volt a szekrényében másik. A vizes ezután ott száradt kint valahol a radiátoron, nem került be a helyére a szekrénybe. 15 vizes-sáros nadrágocska szárad a radiátoron. Ha történetesen Ferikének és Petikének egyforma nadrágja volt, akkor nem ártott, hogy benne van a jelük, hogy száradás után is tudják, hogy melyik melyiküké. Mert lehet, hogy talán a gyerekek nem is látták, hogy az óvónéni hova tette az övékét száradni, vagy a dadus néni forgatta-cserélgette, hogy jobban száradjanak. Vizes kis zoknikkal, sapkákkal dettó ugyanez a helyzet. A kesztyűk talán bele voltak kötve a kabátokba. Du. szüleink jöttek értünk vittek minket haza. Benti ruha szekrénybe, utcai "jövős-menős" fel, indulás...
Hány oda-vissza öltözésnél járunk?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 22. 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

A szisztémád feltételezi azt, hogy minden gyerek, minden alkalommal, mindent rendesen a helyére tesz. Ennek esélye azért 3-6 éves gyerekeknél ritkán 100 %.

Értem, és mi sem vettük le az összes ruhánkat és dobtuk egy közös kosárba, és aztán még kavartunk is rajta egyet, de:
Szóval, Ti csak "kivételesen" pl. tornafoglalkozásokon öltöztetek át? Hát mi naponta olykor többször is. Bevittek a szüleink és átöltöztünk benti ruhába, benti cipőbe...(hogy az utcáról udvarról ne vigyük be a sarat, havat a cipőnkkel a terembe.)Volt mindenkinek kis szekrénye, rajta jellel. Benne a VÁLTÓRUHÁJA, VÁLTÓCIPŐJE. A fogasok arrébb, szintén a jellel. Jó esetben a szülők ott maradtak öltöztetni, ha nem, egy kisgyereknél előfordulhat, hogy az átváltott, felnyalábolt holmijából valami kimarad, (mert siet be játszani a társaihoz, és nem figyel) és ott marad a kis padon, elfelejti betenni a szekrénybe...dadus /óvónéni arra jár, belenéz, benne van a gyerek jele, beteszi a ruhát a megfelelő szekrénybe...nem kell kérdezgetik a gyerekeket, hogy ki hagyta el a pólóját? A váltóruhán felül voltak a szekrényben plusz ruhák is...ha valamelyik rajtunk lévő leevődik, vizes lesz, egyéb baleset történik vele.
Amikor kimentünk az udvarra, a cipőt minimum át kellett venni, télen plusz sapka, sál, kabát. Így öltözni megint kimenetelkor, illetve vissza is. Ha az udvaron valakinek vizes-sáros lett a nadrágja, a bemenetel után átvette ugye szárazra, mert volt a szekrényében másik. A vizes ezután ott száradt kint valahol a radiátoron, nem került be a helyére a szekrénybe. 15 vizes-sáros nadrágocska szárad a radiátoron. Ha történetesen Ferikének és Petikének egyforma nadrágja volt, akkor nem ártott, hogy benne van a jelük, hogy száradás után is tudják, hogy melyik melyiküké. Mert lehet, hogy talán a gyerekek nem is látták, hogy az óvónéni hova tette az övékét száradni, vagy a dadus néni forgatta-cserélgette, hogy jobban száradjanak. Vizes kis zoknikkal, sapkákkal dettó ugyanez a helyzet. A kesztyűk talán bele voltak kötve a kabátokba. Du. szüleink jöttek értünk vittek minket haza. Benti ruha szekrénybe, utcai "jövős-menős" fel, indulás...
Hány oda-vissza öltözésnél járunk?
Ó...Hát nálunk annó a mi óvodánkban nem volt azért ilyen "kényesen pedáns" rendszer...Nekünk akkoriban nem volt "váltócipőnk",meg külön "óvódai ruházatunk",meg tartalék holmijaink, mi egész nap ugyanabban a cipőben-ruhában mászkáltunk kint is,meg bent is...Legfeljebb az óvónéni gondosan ügyelt arra, hogy ha jöttünk be az épületbe kinti játszás vagy séta után, mindenki alaposan sutrálja tisztára a cipőjét az ajtó előtti lábtörlőkön, meg alaposan mosson kezet...Aztán ennyi...Mi reggeltöl estig mindig ugyanabban a ruhában voltunk, és MEG KELLETT SZOKNUNK azt, hogy mindig-minden tisztasági holminkat, (Pl. fogkefénket,szappantartónkat,fésünket,törölközőnket,meg az egyébb személyes jellegü dolgainkat...)megismerjük ránézésröl is...De a biztonság kedvéért ezekre a holmikra filctollal rá is volt MINDIG írva vagy a monogrammunk,vagy a nevünk, úgyhogy mondom,vitás kérdésben mindig oda lehetett vinni a holmit az óvónénihez igazságot tenni...És hidd el,gond nélkül működött felénk ez a rendszer...Mert gondolom már az első naptol is így szoktuk meg...Mint ahogy ti is a nálatok szokásos szisztémát és rendszert...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis...Neked mi volt a jeled az óvodában?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Következő
19 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.