Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 17.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 149, 150, 151  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales írta:
hana írta:
Igen, én is tapasztaltam, hogy neki ugrottunk pár ember torkának. De attól, hogy ez az internet, még igenis vannak szabályok. A gond szerintem inkább az, hogy nincsenek leírva itt ezek a szabályok, és nyilvánvalóan azok érzik ennek jobban szükségét, akik régebb óta itt vannak és jobban egy közösséget alkotnak.

Mindezekkel együtt van abban igazság, amit mondtál.

A szabályokat elolvashatod az Országos Hírközlési Felügyelet honlapján vagy kikérheted Lóritól is. Egyébkén tömören annyi, hogy moderálni kell minden olyan hozzászólást ami obszcén és sértő lehet vallási vagy etnikai szempontból, alkalmas uszításra, sérti a kisebbségi jogokat...blablabla.
Viszont nem tartalmaz olyat ami előjogokat biztosítana bárki számára mert régebb óta tartózkodik az adott fertőben.
Bárhogy is nézzük, itt egy szubjektív hozzáállásról van szó: régebb óta dagonyázok ebben a pocsolyában, kérj engedélyt mellém feküdni.
Ez nem csak nevetséges, de abszolúte ellenkezik minden internetes fórum szabályzatával. Arra hivatkozni pedig, hogy ez egy közösség, elég szánalmas. Ez egy virtuális világ, aki többet képzel mögé az gondolkodjon el az értékrendjén.
Persze volt időszak amikor ez a fórum tényleg nem csak virtuálisan működött, de az már a múlté Rolling Eyes

Most megyek és elgondolkodom a szánalmas értékrendemen: (és ezt a teázótól függetlenül is értem) azt hittem van olyan, hogy közösség, legyen az akár virtuális, akár valós... Neutral
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
b.p.
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
hana írta:
tejfölös kenyér is coming tejfölös kenyér is coming

igen, ez az új sláger nálam Laughing egyik legjobb eledel Very Happy

hát ezt nem csodálom, a tejföl az valami isteni - emlékszem gimis koromban kaptuk fel, és minden szünetben megrohamoztuk a közeli kis közértet, ahol a kedves eladónő egy idő után - kissé zavarban, ám halálos komolysággal - azt kérdezte egy alkalommal, amikor 10 tejfölt vettünk, hogy khmm...izé...milyen kísérleteket végzünk vele? Laughing az persze fel sem tűnt neki, hogy a tejfölökhöz a legtöbbször vettünk vajaskiflit is Laughing aztán mivel nem mindig volt elég kifli, vettünk háztartási kekszet, na a tejföl háztartási keksszel az maga a menyország Laughing

Csak egy kis kiegészítés: ropi tejfölbe mártogatva.
Vissza az elejére
b.p.
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Most megyek és elgondolkodom a szánalmas értékrendemen: (és ezt a teázótól függetlenül is értem) azt hittem van olyan, hogy közösség, legyen az akár virtuális, akár valós... Neutral

Van, Cara, nyugodj meg! Csak az értéke mára negatív lett. Itten jól el van magyarázva, hogy aki ilyesmihez ragaszkodik, az nézzen tükörbe és szégyelje magát. Nem érted? Én sem. Mi bajunk. De főleg a tied, mert én már kivonódtam a forgalomból, és fütyülhetek az új terendekre, de neked még fel kell nevelned a gyerekedet.
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről a kérdésről csak ennyit: "Oszdd meg és uralkodj!"

Mi meg szépen megtesszük...
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Gonzales írta:
hana írta:
Igen, én is tapasztaltam, hogy neki ugrottunk pár ember torkának. De attól, hogy ez az internet, még igenis vannak szabályok. A gond szerintem inkább az, hogy nincsenek leírva itt ezek a szabályok, és nyilvánvalóan azok érzik ennek jobban szükségét, akik régebb óta itt vannak és jobban egy közösséget alkotnak.

A szabályokat elolvashatod az Országos Hírközlési Felügyelet honlapján vagy kikérheted Lóritól is. Egyébkén tömören annyi, hogy moderálni kell minden olyan hozzászólást ami obszcén és sértő lehet vallási vagy etnikai szempontból, alkalmas uszításra, sérti a kisebbségi jogokat...blablabla.
Viszont nem tartalmaz olyat ami előjogokat biztosítana bárki számára mert régebb óta tartózkodik az adott fertőben.
Bárhogy is nézzük, itt egy szubjektív hozzáállásról van szó: régebb óta dagonyázok ebben a pocsolyában, kérj engedélyt mellém feküdni.
Ez nem csak nevetséges, de abszolúte ellenkezik minden internetes fórum szabályzatával. Arra hivatkozni pedig, hogy ez egy közösség, elég szánalmas. Ez egy virtuális világ, aki többet képzel mögé az gondolkodjon el az értékrendjén.
Persze volt időszak amikor ez a fórum tényleg nem csak virtuálisan működött, de az már a múlté Rolling Eyes

dettó.

Egyébként én úgy hittem és tapasztaltam, hogy ez a fórum még mindig működik nem csak virtuálisan is.

mindegy, elmegyek a szánalmas értékrendemmel együtt aludni. Wink
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gonzales írta:
hana írta:

Ha megengeded, kicsit átfogalmaznám, amit írtál: "Persze volt időszak amikor ez a fórum számomra nem csak virtuálisan működött, de az már a múlté."

Én a magam részéről, nem így érzem egyáltalán. Két és félévnyi babázás után, számomra visszahozta a közösségben eltöltött idő élményét. Most biztosan majd azzal jössz, hogy "milyen szánalmas", hogy számomra ez a közösségi élmény. Ezt azonban jó alaposan el fogom engedni a fülem mellett, és azzal törődöm, ami velem és bennem történik. Smile
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 26. 22:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy döntést már meghoztam.
A második meghozatala és végrehajtása könnyebb lesz, mint gondoltam....
Gonzales
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 08:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Egy döntést már meghoztam.
A második meghozatala és végrehajtása könnyebb lesz, mint gondoltam....

Nekem is, mivel úgyis nagyon felszaporodtak a teendők mostanában.. Rolling Eyes

Egy utolsó gondolatot azért elengednék minden sértő szándék nélkül. Valószínüleg félreérthetően fogalmaztam az elöbb. Természetesen egy virtuális közösség is lehet jó, de akkor is csak virtuális és mint olyan NYILVÁNOS tehát nem lehet megválogatni, hogy ki lép be, ellentétben egy valódi baráti társasággal. Bárki bármit állíthat magáról, fényezheti vagy sajnáltathatja magát, lehet fiú-lehet lány...nincs kontroll, nincs felelőség. Jó esetben kialakulhatnak értelmes-tartalmas beszélgetések és viták, de ezen a fórumon ez jószerével megszünt: felszínes monológok arról, hogy ébredtünk ma reggel és milyen csoki van a kezünkben...stb. Ezért is nem értettem mi itt a baj Tidena csapatával, egyáltalán nem lógnak ki ebből a környezetből. Természetesen ha valakinek megfelel ez a téma és jól érzi magát az jöjjön, írjon, csacsogjon, nem lehet mindig világmegváltó gondolatokat osztogatni, nekem sajnos az a véleményem, hogy ez a fórum már nagyon elcsúszott ebbe az irányba és nem érzem, hogy helyem lenne itt. Amikor az értékrendről írtam erre gondoltam.
Természetesen ezzel nem akarom leszólni a forumozókat, de az elmúlt időszakban történtek elgondolkodtattak és arra jutottam, hogy nem akarok itt tovább feszültségeket kelteni, de ha a véleményemet elmondom rendszerint ez következik: kvázi velem van a gond, nem tudok már azonosulni az itt folyó dolgokkal, véleményekkel sem azzal a mentalitással ahogy az újonnan jötteket kezelik.
Eddig csak tartalmatlannak tartottam az itt folyó csevejt viszont az az agresszió és kirekesztés amit tegnap olvastam Sieglinde és b.p. részéről megdöbbentett. Ha már ez a két ember is akiket eddig becsültem ilyen megnyilatkozásokat tesz egy jóindulatú ember felé akkor asszem nekem itt már nincs több mondanivalóm. Vitatkozni nem akarok-beszélgetni már nem tudunk.
További jó fórumozást mindenkinek, üdv Smile
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

a "régiek" és "újak"... a "falu", a "lakás" fogalma értelmét veszti számomra annak tükrében, hogy a tulaj bármikor egy kézmozdulattal megszüntetheti ezt az egész fórumot, ha akarja... ami egy jó darabig biztosan nem fog még bekövetkezni, de ez nem változtat a lényegen.

érted nem, hana? Rolling Eyes

használjuk a fórumot amíg lehet, ismerkedjünk-barátkozzunk, amíg lehet, lelkizzünk, viccelődjünk, vitatkozzunk, amíg lehet... de tényleg akkor ér valamit a dolog, ha virtuális síkról áttevődik valódira. amíg (akikkel) ez nem történik meg, addig szerintem kár ennyire komolyan venni, és elállni az újonnan jövők útját, ha nem rossz szándékkal jönnek. Rolling Eyes Smile

alias Ms M.

A hozzászólás legutóbb mildy által 2009. 01. 27. 09:40-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
stabil
"Remete"

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
...
a tulaj bármikor egy kézmozdulattal megszüntetheti ezt az egész fórumot, ha akarja... ami egy jó darabig biztosan nem fog még bekövetkezni, de ez nem változtat a lényegen.

tényleg, ha emlékezünk őseinkre, minimum 3és félszer le lett már "gyalulva" a fórum komplett tartalma
de csak el kell nevezni a műveletet tisztítókúrának és mindjárt pozitívummá válik
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
mildy írta:
...
a tulaj bármikor egy kézmozdulattal megszüntetheti ezt az egész fórumot, ha akarja... ami egy jó darabig biztosan nem fog még bekövetkezni, de ez nem változtat a lényegen.

tényleg, ha emlékezünk őseinkre, minimum 3és félszer le lett már "gyalulva" a fórum komplett tartalma
de csak el kell nevezni a műveletet tisztítókúrának és mindjárt pozitívummá válik

Szia Pamutcica! Smile
De rég jártál erre!
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
hana írta:

a "régiek" és "újak"... a "falu", a "lakás" fogalma értelmét veszti számomra annak tükrében, hogy a tulaj bármikor egy kézmozdulattal megszüntetheti ezt az egész fórumot, ha akarja... ami egy jó darabig biztosan nem fog még bekövetkezni, de ez nem változtat a lényegen.

érted nem?

használjuk a fórumot amíg lehet, ismerkedjünk-barátkozzunk, amíg lehet, lelkizzünk, viccelődjünk, vitatkozzunk, amíg lehet... de tényleg akkor ér valamit a dolog, ha virtuális síkról áttevődik valódira. amíg (akikkel) ez nem történik meg, addig szerintem kár ennyire komolyan venni, és elállni az újonnan jövők útját, ha nem rossz szándékkal jönnek.

Ezen a fórumon ismertem meg azokat, akikkel ugyan nem találkoztam, de életem egy rendkívül nehéz szakaszán átsegítettek. Ennyit a virtuálisról meg a valóságosról.
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
mildy írta:
hana írta:

érted nem?

használjuk a fórumot amíg lehet, ismerkedjünk-barátkozzunk, amíg lehet, lelkizzünk, viccelődjünk, vitatkozzunk, amíg lehet... de tényleg akkor ér valamit a dolog, ha virtuális síkról áttevődik valódira. amíg (akikkel) ez nem történik meg, addig szerintem kár ennyire komolyan venni, és elállni az újonnan jövők útját, ha nem rossz szándékkal jönnek.

Ezen a fórumon ismertem meg azokat, akikkel ugyan nem találkoztam, de életem egy rendkívül nehéz szakaszán átsegítettek. Ennyit a virtuálisról meg a valóságosról.

nem érzem, hogy ellentmondás lenne a kettőnk véleménye között. mert én nem nézem le a virtuális világot, mégha esetleg úgy is vélted volna érezni, egyszerűen csak személyes kontaktus nélkül hiányosnak/üresnek érzem. így könnyen silányulhat egy kényelmes karosszékből folytatott kapcsolattá, ami felszínesen kielégíti a feleket, de egyiktől sem vár túl nagy áldozatot, "erőbedobást", még csak ki sem kell mozdulni a karosszékből.

engedj meg egy naív kérdést:
ha ennyire sokat jelentenek neked ezek az emberek, akkor hogy hogy nem merült fel benned az igény, hogy találkozz velük, hogy jobban megismerhesd őket? Rolling Eyes

...legalábbis bennem így működnek a dolgok. Rolling Eyes

alias Ms M.

Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

stabil írta:
mildy írta:
...

Szia Stabilka Very Happy

igen, igen Mr. Green
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 01. 27. 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
Sieglinde írta:
mildy írta:
hana írta:

érted nem?

nem érzem, hogy ellentmondás lenne a kettőnk véleménye között. mert én nem nézem le a virtuális világot, mégha esetleg úgy is vélted volna érezni, egyszerűen csak személyes kontaktus nélkül hiányosnak/üresnek érzem. így könnyen silányulhat egy kényelmes karosszékből folytatott kapcsolattá, ami felszínesen kielégíti a feleket, de egyiktől sem vár túl nagy áldozatot, "erőbedobást", még csak ki sem kell mozdulni a karosszékből.

engedj meg egy naív kérdést:
ha ennyire sokat jelentenek neked ezek az emberek, akkor hogy hogy nem merült fel benned az igény, hogy találkozz velük, hogy jobban megismerhesd őket? Rolling Eyes

...legalábbis bennem így működnek a dolgok. Rolling Eyes

Bocsánat, hogy belekotyogok, csak egy gondolat: sok idős ember is használja az internetet aki már nem igazán mozgásképesek, de igényük van arra, hogy beszélgessenek, akár egy pókerparti, akár virágokról. Mondjuk az egyik az ország egyik szegletében míg a másik a másik szegletében lakik, nem tudnak egymáshoz rohangálni mint a 20 évesek.
Személy szerint örülök annak, hogy így beengedik a világukba a másik embert...lehet egy évebn tlálkozni fognak háromszor...valahogy ez a tapasztalatom a jó oldaláról nézve.
-uff én szólaltam Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 149, 150, 151  Következő
3 / 151 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.