Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hit és szeretet
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 09. 15. 15:51    Hozzászólás témája: hazaszeretet Hozzászólás az előzmény idézésével

Hazaszeretet...

http://www.parokia.hu/hir/mutat/3829/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 09. 18. 15:10    Hozzászólás témája: betegség Hozzászólás az előzmény idézésével

Betegből beteglátogató:

http://www.parokia.hu/hir/mutat/3844/
Vissza az elejére
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 12. 05. 17:46    Hozzászólás témája: mindenki tehet valamit Hozzászólás az előzmény idézésével

Kuklay Antal:
"... Egyéni adottság kérdése, hogy ki mit tud tenni. Mindenkinek van feladata, mindenkinek a maga módján lehetősége van a karitászra. Hiszen Jézus annyit mondott csak, hogy nagyobb boldogság adni, mint kapni...
Ha valaki érez egy szükséghelyzetet és szeretne valamit tenni, megteheti, hiszen szabadok vagyunk. Mindenki tehet valamit."
(internetről - Magyar Kurir)

-------------------------------------------

Teréz Anya:
"Nem tudunk nagy dolgokat tenni, csak kis dolgokat nagy szeretettel."
Vissza az elejére
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2012. 12. 10. 16:16    Hozzászólás témája: Mikulás Hozzászólás az előzmény idézésével

MIKULÁS - másképp
(Arkadiusz Nocon után)

Szent Miklós - az őt körülvevő legendák ellenére - történelmi személy volt. 270 körül született Patarában, a mai Törökország területén. Szülei gazdag és istenfélő emberek voltak, akik sokat imádkoztak azért, hogy gyermekük szülessen. Az Úr meghallgatta kérésüket és fiúgyermekkel ajándékozta meg őket, aki gyermekkorától kezdve kitűnt éles elméjével, őszinte hitével és engedelmességével. Szülei halála után jelentős vagyont örökölt, amelyet jó szívvel osztogatott a szegények között. A mai napig ismert vele kapcsolatban a három leányról szóló történet, akik hozomány hiányában nem tudtak férjhez menni: Miklós titokban, az éj leple alatt pénzt dobott be számukra az ablakon keresztül.

Jóságának híre Myráig is eljutott, s a város lakói megválasztották püspöküknek. Miklós a rábízott egyházmegyét megfontoltan és bölcsen irányította...
350 körül halt meg Myrában...

Hírnevét egyszerű, hétköznapi jócselekedeteivel érdemelte ki, hiszen nem volt sem vértanú, sem szigorú aszkéta, nem alapított rendet, és egyházatyának sem nevezik. Tetteit mindig titokban, a világ nyilvánossága elől elzárva hajtotta végre. Éppen e csendes és alázatos "szentet" tisztelték és szerették a következő korok nemzedékei...

A XIX. század második felétől Szent Miklós alakját kezdték eltorzítani...
Különböző nevekkel ruházták fel, mint Santa Claus vagy Télapó, akinek a fején pomponos sapka van és a rénszarvasok földjéről érkezik hozzánk szánkón...

Azért érdemes róla beszélni mindent előre kiszámoló világunkban, mert az apró, jelentéktelen jócselekedetek időnként megmenthetnek valakit a kétségbeeséstől...

Arkadiusz Nocon írása nyomán
internetről - Magyar Kurir
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 08:43    Hozzászólás témája: Re: Mikulás Hozzászólás az előzmény idézésével

szj írta:
MIKULÁS - másképp
(Arkadiusz Nocon után)

Szent Miklós - az őt körülvevő legendák ellenére - történelmi személy volt. 270 körül született Patarában, a mai Törökország területén. Szülei gazdag és istenfélő emberek voltak, akik sokat imádkoztak azért, hogy gyermekük szülessen. Az Úr meghallgatta kérésüket és fiúgyermekkel ajándékozta meg őket, aki gyermekkorától kezdve kitűnt éles elméjével, őszinte hitével és engedelmességével. Szülei halála után jelentős vagyont örökölt, amelyet jó szívvel osztogatott a szegények között. A mai napig ismert vele kapcsolatban a három leányról szóló történet, akik hozomány hiányában nem tudtak férjhez menni: Miklós titokban, az éj leple alatt pénzt dobott be számukra az ablakon keresztül.

Jóságának híre Myráig is eljutott, s a város lakói megválasztották püspöküknek. Miklós a rábízott egyházmegyét megfontoltan és bölcsen irányította...
350 körül halt meg Myrában...

Hírnevét egyszerű, hétköznapi jócselekedeteivel érdemelte ki, hiszen nem volt sem vértanú, sem szigorú aszkéta, nem alapított rendet, és egyházatyának sem nevezik. Tetteit mindig titokban, a világ nyilvánossága elől elzárva hajtotta végre. Éppen e csendes és alázatos "szentet" tisztelték és szerették a következő korok nemzedékei...

A XIX. század második felétől Szent Miklós alakját kezdték eltorzítani...
Különböző nevekkel ruházták fel, mint Santa Claus vagy Télapó, akinek a fején pomponos sapka van és a rénszarvasok földjéről érkezik hozzánk szánkón...

Azért érdemes róla beszélni mindent előre kiszámoló világunkban, mert az apró, jelentéktelen jócselekedetek időnként megmenthetnek valakit a kétségbeeséstől...

Arkadiusz Nocon írása nyomán
internetről - Magyar Kurir

Ez nagyon jó, de te hogyan voltál "Mikulás"? Vagy hozott neked valamit?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Nem azt szeretném, ha a Wikiről, vagy a googlból kikeresett vallás és misztériumleírások kerülnének ide, hanem

Te hogyan csinálod?

Mert mindenki csinálja, tudatosan vagy tudat alatt! Elismeri vagy nem... teljesen mindegy!
Vannak mindennapi misztériumaink és szertartásaink!

Követed valamelyik vallás minden napra meghatározott irányvonalát, vagy kialakítottál ezekből magadnak egy sajátot?

pl. Állítottál KARÁCSONYFÁT? Mit raktál rá...mi került alá...miért?

Ez a Karácsony kérdés elég érzékenyen érint. Szeretném, ha inkább a fény ünnepe irányba mozdulna el a saját kőmaterialista környezetemben is. Szeretném, ha inkább a szeretetről szólna, nem a dugigevésről és nagyon nem az ajándékozásról. Szeretném...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

Nem azt szeretném, ha a Wikiről, vagy a googlból kikeresett vallás és misztériumleírások kerülnének ide, hanem

Te hogyan csinálod?

Mert mindenki csinálja, tudatosan vagy tudat alatt! Elismeri vagy nem... teljesen mindegy!
Vannak mindennapi misztériumaink és szertartásaink!

Követed valamelyik vallás minden napra meghatározott irányvonalát, vagy kialakítottál ezekből magadnak egy sajátot?

pl. Állítottál KARÁCSONYFÁT? Mit raktál rá...mi került alá...miért?

Ez a Karácsony kérdés elég érzékenyen érint. Szeretném, ha inkább a fény ünnepe irányba mozdulna el a saját kőmaterialista környezetemben is. Szeretném, ha inkább a szeretetről szólna, nem a dugigevésről és nagyon nem az ajándékozásról. Szeretném...

IIII GGG EEE NNN

Én is szeretném.
Ebben az évben megkíséreltem ezt...
összehívtam a családot ( Rolling Eyes igaz nem mindenki jött el) de mégis én megtettem a tőlem telhetőt...
Elkészítettem a hagyományos ételeket...és beszélgettünk közben a kialakult szokások értelméről is...nagyon jó volt
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

IIII GGG EEE NNN

Én is szeretném.
összehívtam a családot ( Rolling Eyes igaz nem mindenki jött el) de mégis én megtettem a tőlem telhetőt...
Elkészítettem a hagyományos ételeket...és beszélgettünk közben a kialakult szokások értelméről is...nagyon jó volt

Húúúú! Nagyon ügyes vagy, hogy ezt fizikailag is meg tudtad csinálni! Nálad egy ilyen összejövetelnél a levesesfazék minimum 10 l-es! Laughing
Viszont olyan jó, amikor az asztal körüli beszélgetés összehozza az embereket. Ilyenkor olyan témákra is sor kerül, amik a hétköznapi beszélgetésekbe nem férnek bele.

Én magam élek, ezért a családi tyúkanyók engem szoktak begyűjteni az ünnepi alkalmakra. Szenteste a keresztfiaméknál, első és második nap is a család egy-egy ágával. Nálunk az a szokás, hogy a párra talált ifjúság a Karácsonyt használja ki a bemutatásra. Ilyenkor olyan kedvesek az izgalomtól elhaló hangon szóló bemutatkozók. Wink
Persze előfordul gixer is. Pár éve az egyik friss leányka megjegyezte, hogy a leendő anyósának az orjalevese nem elég tükrös. evil4 Igaza volt, node mégis ...! Rögtön tudtam, hogy ebből mégsem lesz tartós kapcsolat. Laughing Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 13. 12:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:

IIII GGG EEE NNN

Én is szeretném.

Húúúú! Nagyon ügyes vagy, hogy ezt fizikailag is meg tudtad csinálni! Nálad egy ilyen összejövetelnél a levesesfazék minimum 10 l-es! Laughing
Viszont olyan jó, amikor az asztal körüli beszélgetés összehozza az embereket. Ilyenkor olyan témákra is sor kerül, amik a hétköznapi beszélgetésekbe nem férnek bele.

Én magam élek, ezért a családi tyúkanyók engem szoktak begyűjteni az ünnepi alkalmakra. Szenteste a keresztfiaméknál, első és második nap is a család egy-egy ágával. Nálunk az a szokás, hogy a párra talált ifjúság a Karácsonyt használja ki a bemutatásra. Ilyenkor olyan kedvesek az izgalomtól elhaló hangon szóló bemutatkozók. Wink
Persze előfordul gixer is. Pár éve az egyik friss leányka megjegyezte, hogy a leendő anyósának az orjalevese nem elég tükrös. evil4 Igaza volt, node mégis ...! Rögtön tudtam, hogy ebből mégsem lesz tartós kapcsolat. Laughing Laughing
angel8
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 14:59    Hozzászólás témája: Böjte Csaba Hozzászólás az előzmény idézésével

Újévi gondolatok, minden napra...:

http://www.magyarkurir.hu/hirek/bojte-csaba-gondolatai-egy-uj-ev-hajnalan
Vissza az elejére
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 02. 17:17    Hozzászólás témája: tv-riport Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért élek? TV-riport:

http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/12/14/14/A_sokszinu_vallas_2009_december_14_.aspx
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 03. 10:10    Hozzászólás témája: Re: tv-riport Hozzászólás az előzmény idézésével

szj írta:
Miért élek? TV-riport:

http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/12/14/14/A_sokszinu_vallas_2009_december_14_.aspx
wav
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 06. 17:13    Hozzászólás témája: riport Hozzászólás az előzmény idézésével

Van kiút a bűnözésből - riport:

http://atv.hu/bulvar/20130127_van_kiut_a_bunozesbol_interju_szava_laszloval
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 07. 07:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lélektani alapok. Milyen az ember. Jó vagy rossz ?

http://www.youtube.com/watch?v=Z8eBSbrsOs8
Vissza az elejére
szj
Neofita

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 11. 20:20    Hozzászólás témája: riport Hozzászólás az előzmény idézésével

85 éves házasság tapasztalatai:

http://lenyeg.blog.hu/2012/03/25/parkapcsolati_tanacsok_85_ev_hazassag_utan
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő
12 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.