Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A bűnbakkeresés célkeresztjében mindig ott az anya
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 14. 07:03    Hozzászólás témája: A bűnbakkeresés célkeresztjében mindig ott az anya Hozzászólás az előzmény idézésével

A világ nem fehér és nem csak fekete. Ha egy fegyelmezetlen emberrel találkozol, akkor azt mondod, ezt se nevelték meg.

Nem biztos, hogy nevelési probléma.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 14. 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valóban nem biztos. De tudni kell,hogy nagyban hozzá tartozik az elkövetkezendő életünk során,hogy mit hoztunk otthonról.
Milyen értékeket kaptunk a szüleinktől nagyszülőktől.És itt az egész családról van szó nem egy emberről! Viszont gyereke is válogatja,hogy milyen felfogással bír és van-e elképzelése a jövőt illetőleg.
Azt hiszem ez a topik egy most megjelent írás miatt születet.
Smile
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen most megjelent írás miatt született. Kíváncsi vagyok itt ki hogyan áll ehhez a dologhoz.
Gyerekkor befejeztével már mindenki megtudja külömböztetni a jót a rossztól
Sanyarú gyerekkor! mondják a rendőrségi hírekben. Na és mi van azokkal, akik aranykanállal szájukban születtek, mégis rossz útra tértek.
Vissza az elejére
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyszer nekem azt mondta valaki, hogy 18 éves kora után az ember nem hivatkozhat a gyerekkorára Smile
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mak írta:
Egyszer nekem azt mondta valaki, hogy 18 éves kora után az ember nem hivatkozhat a gyerekkorára Smile

Így igaz! egyetértek!
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Igen most megjelent írás miatt született. Kíváncsi vagyok itt ki hogyan áll ehhez a dologhoz.
Sanyarú gyerekkor! mondják a rendőrségi hírekben. Na és mi van azokkal, akik aranykanállal szájukban születtek, mégis rossz útra tértek.

khmm.. azt még a gyerekek is megtudják. (spektrumon szokott lenni egy ilyen műsor, amiből ez kiderült-sőt! a gyerek néha jobban tudja a különbséget köztük) Rolling Eyes
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 15. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Mak írta:

Így igaz! egyetértek!

és mit mond rá a pszicho? Rolling Eyes Shocked
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 16. 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Antal Orsolya írta:
Mak írta:

Így igaz! egyetértek!

és mit mond rá a pszicho? Rolling Eyes Shocked

Pszichológia olyan mint a többi orvostudomány, ha nem találja az okot, hogy felállítsa a diagnózist, akkor jön a dohányzással, igaz, hogy a forgalmas helyen lakó 100x szennyezettebb helyen lakik, mintha dohányozna, ha nem dohányzik, akkor rosszul táplálkozik, vagy az idegei miatt. Pszichológus meg a gyerekkorra fogja. Bűnbak keresés hárítás. Hogy az illető semmiféle szabályt nem akar betartani, az mellékes dolog.
Vissza az elejére
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 16. 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Erre csak azt szoktam mondani,hogy jó módjában nem tudja már mit csináljon. Itt is vannak kivételek. Vannak jó módú gyerekek akinek a szülei tudatosan próbálják irányítani terelgetni a csemetét. Viszont van olyan is aki annyira hajtja a pénzt,hogy a gyerek valahol nagyon a háttérbe szorúl és pénzel kompenzálják a nevelés,szeretet, és oda nem figyelést. A gyerek mikor már nagyobb ki is használja a pénz adta lehetőséget és egyik hülyeséget csinálja a másik után. Ha nagy bajba kerül tudja,hogy a szülő úgy is kihúzza a kakiból. Vagy a szégyen elkerülése vagy a bűntudat miatt. De van,hogy soha nem ismeri be a szülő,hogy nagyon elszúrta.Csak csodálkozik,hogy vajon miért lett ez a gyerek ilyen? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 17. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én meg amondó vagyok, hogy ki mit, milyen jellemet hozott magával. Rosszat el lehet nyomni, a jót kiemelni, NEVELÉSSEL. De farkas a szőrét elhullajtja, de a természete megmarad, legfeljebb finomul.
Egy érzelem sivár ember bár milyen nevelést kap akkor is az lesz.

Legfeljebb jól tudja álcázni.
Én hiszem és vallom, hogy a magunkkal hozott természetet nem lehet megváltoztatni. Ha nagyon elnyomja, valahol ki ütközik.
Volt szerencsém látni nagyon tanult embert aki laposra verte időnként a családját, csak ő nem kommersz italtól rúgott be, hanem márkás italtól. Szüleit is ismerem, szerény egyszerű emberek, akik mindent megtettek, hogy a gyerkőc tanulhasson. Nem nevelték zsarnoknak,nyaranta dolgozott, egyetemi évei alatt. Mégis egy durva kekeckedő hatalmaskodó basáskodó ember vált belőle.
Vissza az elejére
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 17. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Én meg amondó vagyok, hogy ki mit, milyen jellemet hozott magával. Rosszat el lehet nyomni, a jót kiemelni, NEVELÉSSEL. De farkas a szőrét elhullajtja, de a természete megmarad, legfeljebb finomul.

Én hiszem és vallom, hogy a magunkkal hozott természetet nem lehet megváltoztatni. Ha nagyon elnyomja, valahol ki ütközik.
Volt szerencsém látni nagyon tanult embert aki laposra verte időnként a családját, csak ő nem kommersz italtól rúgott be, hanem márkás italtól. Szüleit is ismerem, szerény egyszerű emberek, akik mindent megtettek, hogy a gyerkőc tanulhasson. Nem nevelték zsarnoknak,nyaranta dolgozott, egyetemi évei alatt. Mégis egy durva kekeckedő hatalmaskodó basáskodó ember vált belőle.

Akkor fazékba vele!
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 17. 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

heki írta:
Antal Orsolya írta:

Akkor fazékba vele!

Előbb küldjük el a kannibálokhoz Smile

Más!
Két fiatal összekerül. Irgalmatlan rendetlenség van a lakásban. Az asszonyka nem tudja összehangolni még tennivalóit, állandóan lót fut, mégis fut a lakás. Férj terpeszkedik a számítógép előtt éjfélig. Anyóspajtás (férj anyja) megjegyzi, hogy nagy a rendetlenség, biztosan ezt látta otthon is! (nem igaz, de nem álltam le vitatkozni). Imigyen szóltam. Te és a párod nagyon sokat dolgoztatok egész életetekben. Ezt látta a fiad. Anyóspajtás elmerengett bizony mennyit dolgoztak, hogy meglegyen a fiának a kocsi meg minden amire vágyott. Ekkor lecsaptam szegény gyanútlanra. Ő miért nem olyan szorgalmas? Hiszen azt látta otthon, hogy ti szorgalmas emberek vagytok, de még azt is ki kell könyörögni, hogy a kertet ássa fel. Erre már nem tudott mit válaszolni, kicsit meg is sajnáltam, hogy így torkon ragadtam. Aztán nem tudtam milyen zsilipet szaggattok fel, kibuggyant belőle, hogy mindig ilyen lusta tunya volt. Se szép szóval se büntetéssel nem mentek semmire. Ömlött a panasz áradat, végül elapadt. Azóta mennyel közösen nevelik munkára fiacskáját, bevonják minden féle munkába, és kénytelen besegíteni.
Vissza az elejére
bellatrixx
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 18. 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is egyetértek azzal, hogy 18 éves kor után már nem illik a szülőkre ujjal mutogatni, hiszen tudatosan lehet változtatni a dolgokon, ha valami nem tetszik, nem sajnáltatni kell magunkat, hanem úgy élni, ahogyan mi szeretnénk. Persze erre én is csak sokkal később jöttem rá... Amúgy szülőként pedig én is próbálok fejlődni. A hibákat már (legalábbis amikre később jövök rá) nem mindig lehet kijavítani, legfeljebb levonni a tanulságot, hogy mit kellett volna másképp csinálni... Kár hogy nem a mai eszemmel kezdem újra a kis életüket. Mindenesetre nemcsak én nevelem a gyerekeket, hanem nagyon sok mindent én tanulok tőlük, ők is nevelnek engem... Csak meg kell hallani őket... De ezt is a saját bőrömön tanultam meg...
heki
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 18. 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen ez mind nagyon szép és igaz aki ezt belátja. Viszont vannak akik jól érzik benne magukat és eszük ágában sincs rajta változtatni.
Az én exem egyszer azt mondta,hogy az anyja arra tanította:"van férfi munka meg van női munka". Na ő ehhez tartotta is magát mind végig. Nem is volt olyan meló otthon ami férfi meló lett volna. Evil or Very Mad
Na most már van mióta nincs feleség a házban! Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
mooshika
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 07. 23. 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is egyetértek azzal, hogy mindenki hoz magával egy jellemet, amiből egyaránt kihozhatja a legjobbat és a legrosszabbat is.
Motiváció és önismeret kérdése, milyenné válik felnőtt korára.
Sokszor a szülők is hibáznak, de ha valaki elég tudatos, akkor igenis változtathat magán...és ehhez nem kell 18 utánig várni.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.