Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Útszéli kavicsok :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kíváncsi lennék mi volt amit kitöröltél a hozzászólásodból...
fehér betűkkel írtad és közben bontott a netem....

én nem bántam meg, hogy beadtam a válópert.
a mi szerelmünk eleve halálra volt ítélve. rossz volt az alap. nézd majd meg az esküvő videónkat. ki hogy néz a másikra.
sajnos nekem rózsaszín szemüvegem volt. elhittem értem koslat évekig utánam és nem az életért amit éltem.
elhittem és mertem beleszeretni. és ott vesztem el.
én akkor gyógyultam amikor már 3 éve kb váltunk és te bekerültél a képbe. amikor én már a sárgaházból bőven kijöttem.de még beteg voltam. évekkel előbb kellett volna elválnom. évekkel előbb.
tudod szelené nem akarták sem a szüleim sem a rokonaim hozzá menjek. de miután szerelmes lettem nekem szembejöhetett az egész világ is... nem érdekelt. mindent odadobtam volna.
amikor az ügyvédnő apámtól kérdezte miért adta be végül a derekát azt mondta mert örökre elvesztettem volna a lányom. elszökött volna vele.
és ez így volt.
de miután rájöttem nem szeret... már nem volt elég az, hogy én szerettem. ezt egyikünk sem érdemli. én is többet érek és mindkettőnknek egy élete van.
el kellett válnom tőle ahhoz hogy rájöjjek kihez mentem hozzá.
és még akkor is zaklatta a rokonaimat ő mennyire szeret. nem volt igaz. te sem hidd el neki.
téged szerintem szeret. remélem. de van egy két dolog... te is tudod szerintem mi... nem fórum téme.
szerintem téged szeret.kívánom hogy jobban szeressen mint engem szeretett. kívánom, hogy téged igazán szeressen.
én sajnos nem tisztelem. de nekem más a viszonyom vele. nálatok van remény.
és nekem te szimpatikus vagy. bár kezdetben nem voltál az. te is tudod miért. a lányom miatt.amiket neki mondtatok rólam. de neked mentségedre váljon a szerelem. Smile
vigyázz kérlek a nórára amikor nálatok van. Smile
és mesélj neki. jó meséket hozol.
eredetileg le akatam törölni a hszt de már örülök, hogy nem tettem meg.
nézd meg a videot. és sok mindent másként fogsz látni.
olyan emberek akik ott voltak és látták a videot és nem voltak ott is mondták előre lehetett látni.
nincs olyan hogy más a szeretetfogalom. vagy van vagy nincs... az erőssége lehet a milyensége lehet más.. de szerelem csak egyfajta van.
jobban szeretni önmagadnál.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 11:39    Hozzászólás témája: számomra.. Hozzászólás az előzmény idézésével

jó amit írtál de nekem ez a mese egy másik oldalát villantja fel...

a kommunikáció fontosságáról szól.. nekem..
amit mindíg is lényegesnek tartottam... ha az emberek nem bveszélnek meg valamit.. és sutba söprik a problémákat ...azaz menekülnek...
vagy elbeszélnek egymás mellett azaz nem beszélve egy nyelvet másként értelmeznek dolgokat abból csak félreértés lehet. tehát nem éri el eredeti célját az adott kommunikáció.

istenem nekem ez a mese még valamit mondott a félelmekről.. hmmm Smile

na mindegy a lényeg az ha nem időben nézel szembe a félelmeiddel, vagy egyáltalán nem... kisiklik tévútra mehet az egész életed.
és ha nincs megfelelő kommunikáció... ha nem hallgatsz meg tanácsokat... ha csak hallod őket... akkor megint csak tévesen dönthetsz
mert nem hallottad meg a lehetséges választási verziókat.

számomra ez a mese a kommunikáció a megfelelő kommunikáció és a félelmekhez való viszonyulás fontosságáról szól.

és nektek ?
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 04. 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A paraszt és a csacsi

Egy nap a csacsi beleesett a kútba. Az állat órákon át szánalmasan bőgött, miközben a paraszt megpróbált rájönni mit is tehetne.
Végül úgy döntött, hogy az állat már öreg és a kutat úgyis ideje már betemetni; nem éri meg kihúzni az öreg szamarat. Áthívta a szomszédait,
hogy segítsenek. Mindegyik lapátot fogott és elkezdtek földet lapátolni a kútba. A szamár megértette mi történik és először rémisztően üvöltött.
Aztán, mindenki csodálatára, megnyugodott. Pár lapáttal később a paraszt lenézett a kútba. Meglepetten látta, hogy minden lapátnyi föld után a
szamár valami csodálatosat csinál. Lerázza magáról a földet és egy lépéssel feljebb mászik. Ahogy a paraszt és szomszédai tovább lapátolták a földet a
szamárra, lerázta magáról és egyre feljebb mászott. Hamarosan mindenki ámult, ahogy a szamár átlépett a kút peremén és boldogan kisétált!

Az élet mindenfajta szemetet és földet fog rád lapátolni. A kútból kimászás trükkje, hogy lerázd magadról és tegyél egy lépést. Minden probléma csak egy lehetőség a továbblépésre. Bármilyen problémából van kiút, ha nem adod fel, nem állsz meg!
Rázd meg magad és lépj egyet feljebb! "

ismeretlen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 05. 05:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Két béka egymás mellett baktat az országúton alkonyatkor, és beszélgetnek. „Tudod, barátom – mondja az egyik -, én csak azt szeretném megérni, hogy annyi tejet ihassak, amennyi belém fér. Ez miden vágyam.” – „Úgy van – feleli a másik -, én is erre vágyom, ez álmaim netovábbja!”
Lassan tovább baktatnak, nagy egyetértésben, amikor váratlanul egy falusi ház elé érnek, és íme, az ajtó előtt két tele kanna tej áll.
„Hű! – rikoltja az egyik béka – az ég meghallgatta kívánságunkat, nosza, ugorj az egyikbe, én a másikba, aztán igyunk!”
Beugranak és nagy élvezettel habzsolják a tejet. Isszák, isszák, végre kezd elég lenni. Átszól az egyik béka a másiknak: „Te..., nekem már elég, jó volna abbahagyni, de nem tudok kimászni a kannából. Mit csináljunk?”
„Nekem is elég már – feleli a másik -, de én sem tudok kimászni, nincs mit tenni, igyunk tovább, hogy fogyjon!”
Isszák a tejet, isszák, azután megint megszólal az egyik: „Te, én már nem bírom tovább, én megfulladok!” – „Ne jajgass – kiált vissza a másik mérgesen -, hanem nyeld, ahogy bírod.” – „Megint isszák a tejet, végre az egyik átszól: „Én már nem bírom tovább, feladom a harcot.” – „Én nem!” – ordítja a másik, aztán csend lesz, s az éj leszáll. Reggel felkel a nap s mit lát?...
Két tejeskanna áll egymás mellett. Az egyiknek a tetején úszik felfordulva egy megdöglött béka, a másik tetején úszik – egy darab vaj, s azon ül vidáman pislogva a másik...

Yesudian – Haich: Sorsunk és a jóga könyvéből

én ezt valahogy hasonlóképpen ismertem...
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 05. 06:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amilyen az adjonisten.....

ez is aranyos.... miként bánsz másokkal...

Az Ezer Tükör Terme

Hol volt, hol nem volt, egyszer egy templomban, abban egy terem, melynek minden falát tükrök borították. Történt egyszer, hogy egy kutya eltévedt ebben a templomban, és addig bolyongott, míg végül ebben a teremben találta magát.

Ahogy hirtelen megpillantotta ezer tükörképét, morogni és ugatni kezdett vélt ellenfeleire. Ám ezek ezerszeresen vicsorogtak és ugattak vissza rá. Erre az eltévedt eb még dühödtebben reagált, míg végül belepusztult ádáz őrjöngésébe.
Telt-múlt az idő, s egyszer egy másik kutya keveredett az Ezer Tükör Termébe. Őt is körülvette ezer tükörképe, csakhogy ez a kutya boldogan csóválni kezdte a farkát – mire az ezer tükör-eb szintén örömteli farkcsóválásba kezdett.
Ez a kutya végül jókedvűen és megerősödve hagyta el a templomot.

ismeretlen eredetű mese..
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 06. 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:

Az Ezer Tükör Terme

Hol volt, hol nem volt, egyszer egy templomban, abban egy terem, melynek minden falát tükrök borították. Történt egyszer, hogy egy kutya eltévedt ebben a templomban, és addig bolyongott, míg végül ebben a teremben találta magát.

Ahogy hirtelen megpillantotta ezer tükörképét, morogni és ugatni kezdett vélt ellenfeleire. Ám ezek ezerszeresen vicsorogtak és ugattak vissza rá. Erre az eltévedt eb még dühödtebben reagált, míg végül belepusztult ádáz őrjöngésébe.
Telt-múlt az idő, s egyszer egy másik kutya keveredett az Ezer Tükör Termébe. Őt is körülvette ezer tükörképe, csakhogy ez a kutya boldogan csóválni kezdte a farkát – mire az ezer tükör-eb szintén örömteli farkcsóválásba kezdett.

Ez jó! Így működik minden közösség is, mint pl. ez a fórum is. De mi van akkor, ha valaki akkor lép be jókedvűen, mikor az előző és a többiek épp acsarkodnak? Confused
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 06. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
szürke írta:

Az Ezer Tükör Terme

Ez jó! Így működik minden közösség is, mint pl. ez a fórum is. De mi van akkor, ha valaki akkor lép be jókedvűen, mikor az előző és a többiek épp acsarkodnak? Confused

akkor az van mint amikor egy tükör bepárásodott mert ráleheltél vagy mert valaki más rálehelt
én tudom a választ. a többit találd ki magad.
de miért az acsarkodásból indulsz ki... elgondolkodtál-e már rajta... nálad miért nem a mosoly az origo?
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 07. 06:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Bókember írta:
szürke írta:

Az Ezer Tükör Terme

akkor az van mint amikor egy tükör bepárásodott mert ráleheltél vagy mert valaki más rálehelt
én tudom a választ. a többit találd ki magad.
de miért az acsarkodásból indulsz ki... elgondolkodtál-e már rajta... nálad miért nem a mosoly az origo?

találtam erre még egy tanmesét bókember... talán így könnyebb a tükörpalota....

egy a napokban acsarkodó hölgy fórumtársunknak is szívesen ajánlanám figyelmébe... aki csúnyán belerondított egy játékba.

neten talált mese....
Tanmesék. Bölcsekről >> Milyennek látsz másokat

Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:
- Milyenek itt az emberek? - tudakolódta.
- Hová valósi vagy? - kérdezett vissza az öreg bölcs.
- Athéni vagyok.
- És felétek milyen nép lakik? - kérdezett tovább az öreg.
- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.
- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. - mondta az öreg.

A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.
- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! - válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! - mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!

Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:
- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol.

Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 07. 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a tanmesét nem ismertem - pedig nagyon sokszor elmondtam valakinek, akit állandóan "üldöztek/nek rosszindulatú" emberek. Más országba akart elmenni (persze mások mindig "megakadályozták" Wink ) - és nem hitte el nekem, hogy önmaga elől nem tud megszökni....
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 09. 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt a neten találtam...

Önzetlen testvéri szeretet
Cselekedj amíg nem késő!

Van egy igaz történet egy kisfiúról, akinek a húga vérátömlesztést kellett,hogy kapjon.
Az orvos elmagyarázta a kisfiúnak, hogy a húgának ugyanaz a betegsége, mint amiből a kisfiú két évvel ezelőtt felépült. A kislánynak úgy van esélye a túlélésre, hogy vérátömlesztést kapjon olyan valakitől, aki ezt a gyilkos kórt már legyőzte. Így a kisfiú ideális donornak bizonyult.

- Adnál vért a kishúgodnak? - kérdezte a fiút az orvos
A kisfiú kicsit elgondolkodott, majd így válaszolt az orvosnak:
- A húgomért igen,doktor bácsi.
Megtörténtek a szükséges vizsgálatok, és eljött a nagy nap.
Betolták a két gyereket a kórterembe. Johnny erős és egészséges volt,Mary sápadt és sovány. Mikor tekintetük találkozott, Johnny biztatóan mosolygott Maryre. Mikor a nővérke beleszúrta Johnny kezébe a tűt, a mosoly lehervadt a kisfiú arcáról és némán figyelte, ahogy átfolyik a vére a csövön.
Egy kis idő múlva Johnny reszkető hangja törte meg a csendet.
- Doktor bácsi mikor fogok meghalni? - kérdezte félénken
Az orvos csak ekkor értette meg, hogy miért tétovázott egy kicsit a gyerek, amikor megkérdezte tőle, hogy adna-e vért a testvérének. És azt, hogy milyen önfeláldozás volt ez a kisfiú részéről, hiszen ő valóban azt hitte, hogy meg fog halni ha ezt megteszi. Az életét adta volna oda a testvéréért.
- Ekkor elmagyarázta neki az orvos, hogy nem fog meghalni, viszont a testvére meg fog gyógyulni az új vértől.

Érted ki adná oda az életét? Ezek azok az emberek, akiket érdemes, és meg is kell becsülnünk, és nekünk is meg kell tennünk értük mindent, amit csak tudunk, és amíg lehetőségünk van rá!
Néhány dolog, amire most törekszel, akkor üresnek fog tűnni.
Néhány dolog, ami most felzaklat, akkor jelentéktelennek fog tűnni, tehát hozd ki a lehető legtöbbet minden pillanatból!

Hozz létre olyan emlékeket, melyeket aztán kincsként őrizhetsz.Mert ők pótolhatatlanok!
Ezt csak akkor értjük meg amikor már nem lesznek.

akiket igazán szeretünk azokért érdemes halni és élni is Smile
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 10. 06:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt most találtam az imádkozós rovatban pihike idézte be... még talán januárban. akkor nem láttam.ezúton köszönném meg neki én is és ha nem bánja áthoztam ide is....

"Egy néger kisfiú nézte a léggömbárust a vásárban. Az árus jó üzletember lévén eloldozott egy piros lufit, amely felszállt a magasba, és egy sereg reménybeli fiatal vásárlót vonzott oda.
Aztán felengedett egy kéket, majd egy sárgát és végül egy fehéret is. Egymás után felszálltak a magasba, mígnem eltűntek a szem elő1. A kis néger egy darabig álldogált egy fekete léggömb előtt, majd megkérdezte:
- Uram, ha elengedné a feketét is, az is felszállna olyan magasra mint a többi?
A léggömbárus megértően mosolygott rá. Eloldotta a fekete lufi zsinegét, és miközben az felszállt a magasba, így szólt:
- Kisfiam, nem a színe, hanem ami belül van, az emeli a magasba.

Anthony de Mello "
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 10. 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt most találtam

Kahlil Gibran története

Egy elmegyógyintézet kertjében
sétálva felfigyeltem egy fiatal férfire, aki
egy filozófiai könyvet olvasott.
Szokatlan elfoglaltságával, és
teljesen egészséges viselkedésével
messze kirítt a többi beteg közül.
Leültem mellé és megkérdeztem:
- Te mégis mit keresel itt?
Meglepődve rám pillantott, ám
mivel látta, hogy nem tartozom a
fehérköpenyesek közé válaszolt:
- A dolog roppant egyszerű.
Édesapám, aki briliáns ügyvéd, azt
akarta vegyem át a stafétabotot, a
bácsikám, aki hatalmas birodalmat
igazgat, azt szerette volna, ha az ő
példáját követem. Édesanyámnak az
volt dédelgetett vágya, hogy az leszek,
ami az ő imádott papája. A húgom
folyton az ő sikeres urával jött csakis az
lehetek, ami ő. Az öcsém kiváló atléta
lévén azért rágta a fülemet, hogy én is
az legyek.
Az iskolában hozzájuk hasonlóan
nyaggattak a zongora és az
angoltanár,meg akartak győzni a saját
döntésük igazáról, hogy az ő példájukat
kell, kövessem az lesz nekem a legjobb
a világon. Egyikük sem látta bennem az
embert csak vágyálmainak tükrét. Ezért
döntöttem úgy, hogy
elmegyógyintézetbe vonulok. Legalább
itt valóban az lehetek aki vagyok.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 10. 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paolo Coelho: A gonosz tündér

Három tündért hívtak meg a herceg keresztelőjére. Az első odaígérte neki azt az adományt, hogy majd megtalálja szerelmét. A másik annyi pénzt ígért neki, hogy azt tehet majd, amit csak akar. A harmadik szépséget ígért neki. De mint minden mesében, itt is megjelent a gonosz tündér. Dühös volt amiatt, hogy őt nem hívták meg, ezért mondott egy átkot: ,,Mivel már mindened megvan, így még többet adok neked. Mindenhez, amit csak tenni szeretnél, tehetséget is kapsz.''

A herceg felnőtt, szép volt, gazdag és szerelmes. De sohasem teljesítette földi küldetését. Kitűnő festő, szobrász, zenész és matematikus vált belőle, de sohasem sikerült véghezvinnie feladatát, mert valami mindig gyorsan elterelte figyelmét és mindig valami mást akart csinálni.

A Mester azt mondja:
,,Minden út ugyanarra a helyre vezet, de te válaszd saját utadat, és menj végig rajta.
Ne próbálj minden egyes útra rálépni!"
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 10. 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KARÁCSONYI
ANGYAL
Vissza az elejére
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 11. 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZAVAK

A tanítványok elmerülve vitatkoztak Lao-ce mondásán, amely így hangzott:
Akik tudják, nem mondják;
Akik mondják, nem tudják.
Amikor a Mester belépett, megkérdezték, pontosan mit jelentenek e szavak. Ő azt kérdezte tőlük:
-Melyiketek ismeri a rózsa illatát?
Mindegyikük ismerte. Erre azt mondta a Mester:
-Most foglaljátok szavakba!
Mindegyikük hallgatott.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
11 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.