Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Útszéli kavicsok :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2011. 08. 09. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BRUNO FERRERO:
NEM VÁSÁROLHATÓ

Fiatal pár lép be a város legszebb játéküzletébe.
A férj és a feleség hosszasan nézegetik a színes játékokat.
Némelyek fenn sorakoznak az állványokon,
mások a mennyezetről lógnak le vagy a pultokon fekszenek szívderítő tarkaságban.
Vannak itt síró és nevető babák, elektronikus játékok, kicsike konyhák,
melyekben lángost és süteményt sütnek.
Nem tudják eldönteni, melyiket vegyék meg.

A csinos eladónő hozzájuk lép.
- Nézze – kezdi magyarázni a feleség -,
nekünk egy egészen kicsi lányunk van,
és mi sokat vagyunk távol hazulról, gyakran még este is.
- Olyan kislány, aki keveset mosolyog – folytatja a férj.
Szeretnénk venni neki valamit, ami boldoggá tenné
– veszi át a szót újra az asszony -,
akkor is, ha mi nem vagyunk mellette…
Valamit, aminek örülne, ha egyedül van.

Nagyon sajnálom – szólal meg udvariasan az eladónő -,
de mi nem árulunk szülőket.

Dönteni arról, hogy gyermekünk legyen, olyan nagy dolog,
mintha szerződést kötnénk vele egy mérhetetlen feladatról,
amelyet az emberi ész elképzelni is alig képes.

A kicsinyek mind olyan meghívóval érkeznek hozzánk,
amely az egész életre szól, és azt mondják:
"Hívtál. Itt vagyok. Mit adsz?"
Itt kezdődik minden nevelési feladat.

Egy tizenötéves ezt így látja:

Tejet akartam,
És szörpöt kaptam.
Szülőket akartam,
És játékot kaptam.
Beszélni akartam
És televíziót kaptam.
Tanulni akartam,
És bizonyítványt kaptam.
Gondolkodni akartam,
És eszmécskét kaptam.
Függetlenséget akartam
És fegyelmet kaptam.
Szeretetet akartam,
És erkölcsöt kaptam.
Szakmát akartam,
És állást kaptam.
Boldogságot akartam,
És pénzt kaptam.
Szabadságot akartam,
És autót kaptam.
Tehetséget akartam,
És érvényesülést kaptam.
Reményt akartam,
És félelmet kaptam.
Változni akartam,
És szánalmat kaptam.
Élni akartam…
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 12. 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KOAN

Mu-csounak panaszkodott egy szerzetes:
- Mindennap öltözni, vetkőzni és enni kell.
Hogy szabaduljunk meg ettől a sok nyűgtől?
- Egyszerűen csak öltözünk, vetkőzünk és eszünk – közölte Mu-csou.
- Nem értem.
- Ha nem érted, akkor bizony mindennap öltöznöd, vetkőznöd és enned kell.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 05. 30. 00:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MINDEGY, MIVÉ ALAKULUNK

(XXVII. 20.) Csuang Ce haldokolt. Tanítványai pompás temetést terveztek számára. Csuang Ce így szólt:
“Ég és Föld az én koporsóm, Nap és Hold az én jade-ékszereim, a csillagok az én gyöngyeim és drágaköveim, az egész Természet az én gyászkíséretem. Temetésem tehát valóban pompás lesz: mit akartok még ehhez hozzáadni?”
Tanítványai így szóltak:
“Attól félünk, Mester, hogy a varjak és héják prédája leszel.”
“Ha nem földelnek el - felelte Csuang Ce -,,a varjaknak és héjáknak szolgálok táplálékul, ha meg elföldelnek, a férgeknek és hángyáknak. Elvenni valamit az egyiktől, hogy odaadjuk a másiknak, nem volna ez részrehajlás?
(Csuang Ce bölcsessége)
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 06. 04. 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Amikor a kút mélyére érsz, mondd ezt:
ez az én felemelkedésem kezdete."
Alejandro Jodorowsky

Forrás:
HO'OPONOPONOWAY Magyarország
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 06. 25. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2013. 08. 14. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(Nem igazán szoktam ilyesmiket, de ez valamiért mégis megfogott)

Egy ember egy éjszaka azt álmodta, hogy az Úrral sétál a tengerparton. Jelenetek villantak fel az életéből. Minden egyes jelenetnél két, párhuzamos lábnyomot látott a homokban: az egyik az övé volt, a másik az Úré.
Amikor élete utolsó jelenete is véget ért, visszafordult, és szemügyre vette a homokban látható lábnyomokat.
Meglepődve vette észre, hogy élete során több alkalommal csak egy sor lábnyomot lát. Arra is rájött, hogy ezek éppen élete legnehezebb és legszomorúbb időszakaira esnek. Nem hagyta nyugodni a dolog, s megkérdezte az Urat:
- Uram! Azt ígérted, ha úgy döntök, hogy követlek, akkor mindig velem leszel. De íme, épp a legnehezebb időkben csak egyetlen sor lábnyom látható. Nem értem, miért hagytál el épp akkor, amikor a legnagyobb szükségem lett volna Rád?
Az Úr így felelt:
- Drága gyermekem! Szeretlek, és soha el nem hagynálak. Azért látsz néhol csak egyetlen sor lábnyomot, mert amikor a legnehezebb időszakokat élted át, amikor igazán szenvedtél, akkor a karjaimban vittelek.
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2015. 06. 23. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vándorlás titkai

www.viamargaritarum.info/?q=hu//taxonomy/term/18
Vissza az elejére
kgab1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 07. 08. 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Két magzat beszélget az anyja hasában :
- Mondd, te hiszel a születés utáni életben ?
- Persze. A születés után jön az élet. Talán azért vagyunk itt, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Lárifári ! A születés után nincs semmi ! Onnan még senki nem tért vissza ! S különben is, hogy nézne ki ?
- Azt pontosan nem tudom, de úgy érzem, hogy ott mindenhol fények vannak... S talán a saját lábunkon fogunk járni, s a saját szánkkal eszünk.
- Ez már végképp ostobaság ! Járni nem lehet ! S még, hogy szájjal enni ?! Nevetséges ! Hát nem látod a köldökzsinórt ? S ha már itt tartunk, gondolkodj el egy picit : azért nem lehetséges a születés utáni élet, mert a köldökzsinór túl rövid .
- Igen, de szerintem valami biztosan lesz, épp csak máshogy, mint amit itt életnek nevezünk.
- Ostoba vagy. A születéssel az élet véget ér, és kész.
- Figyelj, nem tudom pontosan mi lesz, de majd a Mama segít nekünk...
- A Mama ? Te hiszel a Mamában ?
- Igen.
- Ne nevettesd ki magad ! Láttad már valahol ? Egyáltalán látta már valaki ?
- Nem, mert itt van körülöttünk. Benne élünk. S bizony, neki köszönhetjük, hogy vagyunk.
- Na, most már hagyjál békén ezzel az ostobasággal, jó ? Majd akkor hiszem a Mamát, ha látom.
- Látni nem tudod, de ha elcsendesedsz, akkor hallhatod az énekét, érezheted a szeretetét. Ha elcsendesedsz, érezni fogod a simogatását, érezni fogod óvó kezét .
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 17. 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:

szeretnék egy topikot indítani...

kavicsok az út szélén, azaz útszéli kavicsok címmel...

olyan tanmesékre gondoltam amik elgondolkodtatók lehetnek...
nagyapám és apám meséltek gyakran nekem ilyeneket... aztán később magam kedvére leltem párat....

bbemes írta:
Nemrég kaptam Alexától:

Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves
kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.

Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor hazafelé tartottak, az apa
megkérdezte fiát:
-Nos, mit gondolsz erről az útról?
-Klassz volt, apa!
-Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
-Igen.
-És miből következtetsz arra, hogy vannak, akik nagy szegénységben élnek?
-Abból, Apa, hogy nekünk pl. egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk csak a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek. Te és Anyu viszont egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.

Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
-Köszönöm Apa, hogy megmutattad, milyen gazdagok is lehetnénk.

Igaz, igaz...
A gyermekek bölcsek. És oly ártatlanok...
(Apa elgondolkozhatna...meg még vannak így egy páran a világon...)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 19. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Igaz, igaz...
Na igen...A gyerekek álltalában ilyen bölcsek szoktak lenni valóban...Gond csak ott van,hogy aztán mire FELNŐNEK, ők is pont olyan idióták lesznek mint a szüleik...És pont azt az elmebeteg értékrendet fogják vallani,mint amilyen elveket vallott a fenti történetben szereplő apa...A gyakorlati példák a legtöbb esetben ezt szokták szerintem mutatni...Érdekes ez a dolog azért,nem?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 19. 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Igaz, igaz...
Na igen...A gyerekek álltalában ilyen bölcsek szoktak lenni valóban...Gond csak ott van,hogy aztán mire FELNŐNEK, ők is pont olyan idióták lesznek mint a szüleik...És pont azt az elmebeteg értékrendet fogják vallani,mint amilyen elveket vallott a fenti történetben szereplő apa...A gyakorlati példák a legtöbb esetben ezt szokták szerintem mutatni...Érdekes ez a dolog azért,nem?

Na igen.
Jelen esetben valószínűleg a történetben szereplő kisfiú is olyan lesz, mint a szülei...hisz Apa meg Anya is hasonlóan gondolkozik, a gyermeki ártatlanság *ki lesz belőle nevelve*.

Erről most eszembe jut egy történet, nem is tudom, hogy vicc, vagy valóban megtörtént eset-e, de simán lehet utóbbi.
Az óvodában mondja egy kisfiú az óvónéninek: "Olyan jó neked. Az én szüleim egész nap dolgoznak, Te meg egész nap csak játszol itt velünk..."
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 19. 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na igen.
Jelen esetben valószínűleg a történetben szereplő kisfiú is olyan lesz, mint a szülei...hisz Apa meg Anya is hasonlóan gondolkozik, a gyermeki ártatlanság *ki lesz belőle nevelve*.

Erről most eszembe jut egy történet, nem is tudom, hogy vicc, vagy valóban megtörtént eset-e, de simán lehet utóbbi.
Az óvodában mondja egy kisfiú az óvónéninek: "Olyan jó neked. Az én szüleim egész nap dolgoznak, Te meg egész nap csak játszol itt velünk..."
Érdekes dolog az, hogy mennyi bölcs történet kering a közbeszédben mindenfelé, aztán az emberek mégsem tanulnak az ilyesmi példabeszédekböl soha semmit...Legalábbis a nagy átlag... Én viszont igyekszem mindig a fenti példabeszédek elvei mentén élni, és erre módfelett büszke is vagyok...Igaz,ennek köszönhetően nemis vagyok "gazdag" ember,de ahogy mondani szokás, ILYEN ÁRON ne is legyek az soha ...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 19. 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Na igen.

Érdekes dolog az, hogy mennyi bölcs történet kering a közbeszédben mindenfelé, aztán az emberek mégsem tanulnak az ilyesmi példabeszédekböl soha semmit...Legalábbis a nagy átlag... Én viszont igyekszem mindig a fenti példabeszédek elvei mentén élni, és erre módfelett büszke is vagyok...Igaz,ennek köszönhetően nemis vagyok "gazdag" ember,de ahogy mondani szokás, ILYEN ÁRON ne is legyek az soha ...

"A gazdag végül is nem más, mint olyan szegény, akinek van pénze."
William Claude Fields
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 22. 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

William Claude Fields
Okos mondása van ennek a Fields-nek vitán felül,kár hogy a jelek szerint a népek nagy része nem hallotta még ezt eddig...Amúgy én magam is szánakozni szoktam rengeteg lúzeren,quasimodón,pojácán,felkapaszkodott senkin, akik valahogy mind azt hiszik sziklaszilárdan, hogy amennyiben ilyen-olyan utakon "rengeteg pénzt" harácsolnak össze, akkor már NEM lúzerek,quasimodók,pojácák,és felkapaszkodott senkik többé,hanem "valakik",és "adoniszok"...Van a nejemnek egy kedvenc és nagyon igaz mondása:"Egy MAJOM az akkoris egy MAJOM marad továbbra is, ha az övé lesz holnaptol a világ összes pénze is...Csak legfeljebb ezentúl "pénzes MAJOM" lesz...De sohase fog a pénze álltal átváltozni elefántá, vagy macskává...Továbbra is ugyanúgy csak egy MAJOM marad"...Sok minden miatt gyűlölöm én ezt a "kapitalizmust",és "fogyasztói társadalmat", de leginkább azért vetem meg,mert a jelek szerint sikerült rengeteg emberrel elhitetnie azt, hogy a világban MINDENNÉL TÖBBET SZÁMÍT A PÉNZ...És hogy az számít csak egyes-egyedül, hogy kinek van több, vagy kinek van kevesebb pénze...Pedig ez szerintem nagyon nemígy van...Mondjuk jó-jó, manapság olyan ez a világ hogy pénz nélkül létezni sem volna lehetséges a jámbor polgároknak, nade mindez CSAK AZ ALAPSZÜKSÉGLETEK EREJÉIG igaz...Egy bizonyos szint fölött már igazábol semmi jelentősége sincs annak,hogy kinek mennyi pénze van...Aminek IGAZÁBOL VAN, az az illetőnek pl. az EGÉSZSÉGE, MENTÁLIS ÁLLAPOTA, ERŐNLÉTE, INTELLIGENCIÁJA, KINÉZETE...Érdekes dolog, de ahogy megfigyeltem már magam körül a világban,furcsa módon PONT EZEK A TULAJDONSÁGOK PEDIG AZOK, amiket hajlamosak feláldozni az emberek a "még több pénz" oltárán...Holott a legtöbb esetben már ADDIGIS jóval több pénzt felhalmoztak már,mint amennyi a KÖZVETLEN LÉTSZÜKSÉGLETEIKHEZ szükséges dolog lenne...Furák ezek a népek, nemis csoda az,hogy rohad-pusztul minden manapság,és ráadásul egyre látványosabban, egyre rohamosabb iramban...Dehát végülis ILYEN mentalitásu emberek tömegeivel máshova ugyan hova is lehetne jutni?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 10. 24. 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

William Claude Fields
Okos mondása van ennek a Fields-nek vitán felül,kár hogy a jelek szerint a népek nagy része nem hallotta még ezt eddig...Amúgy én magam is szánakozni szoktam rengeteg lúzeren,quasimodón,pojácán,felkapaszkodott senkin, akik valahogy mind azt hiszik sziklaszilárdan, hogy amennyiben ilyen-olyan utakon "rengeteg pénzt" harácsolnak össze, akkor már NEM lúzerek,quasimodók,pojácák,és felkapaszkodott senkik többé,hanem "valakik",és "adoniszok"...Van a nejemnek egy kedvenc és nagyon igaz mondása:"Egy MAJOM az akkoris egy MAJOM marad továbbra is, ha az övé lesz holnaptol a világ összes pénze is...Csak legfeljebb ezentúl "pénzes MAJOM" lesz...De sohase fog a pénze álltal átváltozni elefántá, vagy macskává...Továbbra is ugyanúgy csak egy MAJOM marad"...Sok minden miatt gyűlölöm én ezt a "kapitalizmust",és "fogyasztói társadalmat", de leginkább azért vetem meg,mert a jelek szerint sikerült rengeteg emberrel elhitetnie azt, hogy a világban MINDENNÉL TÖBBET SZÁMÍT A PÉNZ...És hogy az számít csak egyes-egyedül, hogy kinek van több, vagy kinek van kevesebb pénze...Pedig ez szerintem nagyon nemígy van...Mondjuk jó-jó, manapság olyan ez a világ hogy pénz nélkül létezni sem volna lehetséges a jámbor polgároknak, nade mindez CSAK AZ ALAPSZÜKSÉGLETEK EREJÉIG igaz...Egy bizonyos szint fölött már igazábol semmi jelentősége sincs annak,hogy kinek mennyi pénze van...Aminek IGAZÁBOL VAN, az az illetőnek pl. az EGÉSZSÉGE, MENTÁLIS ÁLLAPOTA, ERŐNLÉTE, INTELLIGENCIÁJA, KINÉZETE...Érdekes dolog, de ahogy megfigyeltem már magam körül a világban,furcsa módon PONT EZEK A TULAJDONSÁGOK PEDIG AZOK, amiket hajlamosak feláldozni az emberek a "még több pénz" oltárán...Holott a legtöbb esetben már ADDIGIS jóval több pénzt felhalmoztak már,mint amennyi a KÖZVETLEN LÉTSZÜKSÉGLETEIKHEZ szükséges dolog lenne...Furák ezek a népek, nemis csoda az,hogy rohad-pusztul minden manapság,és ráadásul egyre látványosabban, egyre rohamosabb iramban...Dehát végülis ILYEN mentalitásu emberek tömegeivel máshova ugyan hova is lehetne jutni?

Nekem az is baj a kapitalizmusban, hogy azt vallja, a pénz pénzt csinál. Pedig nekem nem lehet kiverni a fejemből, hogy értéket csak munka teremt. Ami "értéket" a pénz csinál, az sima rablás. Rablás a tőzsdézés, bármennyire is legális. Rablás a különféle részvények birtoklása és az osztalék felvétele.
És ha valaki különféle pénzügyi machinációkkal szerezte a vagyonát, azt én csak simán rablónak tekintem, bármekkora jóembernek is szeretné feltüntetni magát.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő
13 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.