Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Útszéli kavicsok :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 19. 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod, én meg nemértem az "emberek" (?) félelmét...Vannak dolgok amitöl énis félnék adott esetben...Pl.egy olyan járványtol, ami a GYEREKEKRE nagyon veszélyes...Mivel nincs annál iszonyatosabb, ha egy olyan gyereknek kell meghalnia (Bármiben...) aki jóformán még csak nemis élt...Ha egy ILYEN járványrol volna szó most,akkor valszeg énis "beállnék a sorba", és énis remegnék a járványnak még a gondolatátol is...És azt mondanám,hogy a GYEREKEK életéért semmilyen ár sem sok! Nade ott a gond, hogy ez a vírus valami FURCSA OK(!!) okán a gyerekekre gyakorlatilag semmilyen veszéllyel sem bír...Mint már oly sokszor megemlítettem már, a veszélyeztetett réteg egyrészt az IDŐSEK halmaza, másrészt pedig a MÁR ADDIGIS SÚLYOSAN BETEG(!!) illetők halmaza...És pont ez a két réteg az, akik ahogy mondani szokás kissé cinikusan, amúgyis rövid időn belül(!!) meg fognak halni...Koronavírus nélkül is...Szóval én INNENTÖL nem értem akkor ezt az egész őrjöngést meg elmebeteg hisztériát...Amibe ha így fogunk haladni,nemsokára az egész világgazdaság bele fog pusztulni...És emiatt sok-sok százezer/millió addig egészséges ember fog IDŐ ELŐTT elpusztulni...Vagy nyomorba jutni...És mindezt miért? Néhány száz,vagy néhány ezer 80 év fölötti(!!) már addigis súlyosan beteg(!!) idős ember miatt...Akik amúgyis éltek volna jó esetben(!) még néhány hónapig,eseteg akár egy teljes évig is, de aztán ÍGYIS-ÚGYIS " annyi nekik" ahogy mondani szokás ...Hát MEGÉRI MINDEZ ezt a borzalmas cirkuszt? Én nem vagyok se politikus,se liberális elmebeteg...És pont emiatt nem érdekel sem az érintett rétegek visítozása,nyavalygása, sem az elmebetegek idióta dumálása,hogy:"Majd leszel te is öreg, na majd akkor meglátjuk,hogy majd TE mennyit fogol nyivákolni", (Mondjuk az 54 évemmel most sem vagyok éppen egy óvodásgyerek,de ennek ellenére már MOST IS azt mondom,nemhogy majd még 90 évesen(!!), hogy ha AZ LESZ MEGÍRVA, hogy kapjam el a vírust és pusztuljak bele,akkor elkapom majd és belepusztulok...Aztán ennyi...Nyivákolás nélkül...)vagy másik variációban:"Ha az idős anyukádrol lesz szó,akkoris azt mondod majd amit"? (Igen...Akkoris azt fogom majd mondani...Mivel inkább vigye el a vírus a 80 éves anyámat,minthogy a 18 éves gyerekem éhenhaljon,mert az elmebetegek néhány vén,féllábbal már amúgyis a sírban lévő(!!) szenilis öregember látszólagos(!) érdekeiért TÖNKRVÁGJÁK AZ EGÉSZ VILÁG GAZDASÁGÁT! Dehát gondolom azt amit most írtam, a sok elmeháborodott fel sem bírja aggyal fogni...A politikusok meg ugye NEMIS AKARJÁK...Egyik politikus sem akarja felvállalni azt, hogy magára haragítsa a NYUGDÍJASOK HATALMAS LÉTSZÁMU SZAVAZÓRÉTEGÉT...Az egész világ is belepusztulhat adott esetben,,de a nyugdíjasokra, 80 feletti krónikus betegekre úgy kell vigyázni mindig,mint a hímestojásra...Bolond világ van itt nagyon...És borzalmasan eltorzult, abnormális, elmebeteg értéktrend...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 19. 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://m.atv.hu/belfold/20200319-koronavirusos-gyerek-miatt-fertotlenitettek-egy-budapesti-rendelot
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 19. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod Szami,még az az EGY gyerek sem szorul KÓRHÁZI KEZELÉSRE...De azért ugye milyen jól hangzik a "hír"? "Koronavírusos gyerek került kórházba"! Mond...Te nem veszed észre,hogy MANIPULÁLNAK? Ebben az egész őrületben csak egy dolog a biztos:Ez a járvány NEM A GYEREKEKRŐL SZÓL! (És főleg nem az ADDIG életerős,egészséges gyerekekröl.. Sem nálunk,sem más országokban...) De csinálni,gerjeszteni kell ugye a hisztériát MINDEN MÓDON! Ezt a tényt is jól mutatja az,hogy ma olvastam pl. azt,hogy valamelyik országban FÉLSZÁZ(!!),mondom mégegyszer:" félszáz", új fertőzöttet, vagy halottat találtak...Nem "ötvenet"! (Az olyan kevésnek tünne...)Nem-nem..." Félszázat"...Ne hagyd már,hogy manipuljanak Szami...Egyre biztosabbnak látszik az,hogy ez az egész hiszti mesterségesen lett generálva...És hogy egy aljas,és mocskos ügy ez az egész...És több okbol is jól jön ez a hiszti meg pánik most egyeseknek...De nem akarok itt politizálni...A tőzsdét meg már eddigis emlegettem...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 21. 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értelek én, de itt (már rég) nem az lényeg, hogy hányan fertőződnek meg hányan és kik halnak meg. Azt is tudjuk, hogy az idős, alapjáraton is krónikus betegségben szenvedők azok, akiknek az életére leginkább veszélyes.
Nem ez a lényeg.

Tudod, hogy nem értek a politikához, nem értek a gazdasághoz. Soha nem is érdekelt. Nem tudom mi kell egy világ, egy ország vezetéséhez. Sosem érdekelt a pénz olyan szinten,hogy minél több legyen. Én úgy élek, éltem mindig is, hogy dolgozom, dolgoztam, kerestem valamennyi pénzt és megtanultam beosztani, akármennyi is volt, ha maradt, maradt. Ill még gyerekként megtanultam spórolni, mert szegények voltunk. Nem mélyszegénységben élők, de azért szegények. Sosem érdekelt, hogy másnak több pénze van, vagy az sem, hogy nekem lehetne-e több, vagy hogyan lehetne több.
Van egy szakmám, amit szeretek, amiben dolgozom. Emlékszem, a tanáraink mindig mondták, jó szakmát választottál, erre mindig szüksége lesz az embereknek. (nem egészségügy)
S most látom, igen, igazuk volt. Persze, tudtam ezt a mostani helyzet nélkül is. Tehát nekem ebben a helyzetben is van/lesz munkám. Kérdés persze, hogy mennyit fog később ez érni, olyan értelemben, hogy minden területre kihat a mostani helyzet.
Most keresek X forintot. Nem tudom mennyi lesz később. Van egy életszínvonalam, amit élek. Kijön ebből az X-ből. Tudom, hogy ebből lejjebb tudok adni, ha szükséges. És nem attól tartok, hogy ez szükséges lesz, hanem a bizonytalanságtól. Érted? Nem az én félelmeimen múlik semmi. Gondolod, hogy nekem nincsenek olyan gondolataim, hogy ebből mennyi az igaz, és mennyi a pánikkeltés? Kinek nem jutott még az az eszébe szerinted, hogy ez nem egy "természetes mutáció"? Kinek nem jutott az eszébe, hogy a "fontos embereknek világszerte" semmi baja nem lesz? Vagy ha mégis lesz egy-két "híres ember" a fertőzöttek, elhunytak közt, akkor az azért, hogy látszódjon, hogy mindenki/bárki belehalhat? Kinek nem jutott az eszébe, hogy akinek kell, annak van "ellenszere"?
De mit gondoljak akkor, amikor azt mondják, hogy a nagyon fertőzött országokban "úgy, olyan gyors iramban pusztulnak az emberek, hogy már eltemetni se lehet, vagy normálisan elszállítani a holttesteket?" Persze, mert mindenki a haláltól fél legjobban...
Hogy értessem meg veled, hogy NEM attól félek, hogy én vagy a családom, vagy az ismerőseim valamely tagja belehal? Én nem pánikolok, nem vásárlok fel ezer évre,nem rettegek, hogy bele fogok halni, nem rettegek attól, hogy belehalna a családom. De azért elgondolkozom azon, hogy - ha igaz a hír -akkor a nem veszélyeztetett FIATAL KÜLFÖLDI - emberek hozták be az országba, sokan megfertőzödhetnek (igen, sokan tünet nélkül, s az is lehet, hogy bármelyikünk túl is van rajta anélkül, hogy tudnánk), s nem tudjuk, hogy meddig tart, főként, hogy a miatta (,?)kialakult mindenféle korlátozások meddig tartanak. Igen, mert a gazdaság megy tönkre...szerte a világban.
Mindig mondod, vannak olyan dolgok, amelyek távol állnak tőled. Nekem ezek a dolgok azok. Ennek ellenére azt hiszed nem tudom, hogy azt kellene csinálni, hogy most fel kellene vásárolni egy csomó olyan dolgot aminek most a béka feneke alatt van az ára, hogy aztán majd a megfelelő helyzetben aranyáron eladjam? Nekem ehhez - ha lenne is pénzem - nem lenne pofám. Na igen, ezért fogok ÉN éhen halni akkor, amikor ha lesz is munkám fizetésem hiába lesz, mert semmit nem fogok tudni venni belőle. Filozofáljak még ezen? Van értelme?

Igen, nem értek a gazdasághoz, de annyit átlátok, hogy megy tönkre minden, s minél tovább tart ez a helyzet, annál jobban. Nem feltétlenül a vírus közvetlen hatására, nem azért, mert belehal az emberek többsége, hanem annak folyományaként, mert senki átlagember nem tudja mi lesz, bizonytalanság van.
Nem azért zártak be az iskolák, mert belehaltak a vírusba a gyerekek, nem azért szűnnek meg munkahelyek, mert az alkalmazottak meghalnak... szerencsére.

Turizmus, vendéglátás, szórakoztatóipar, kultúra - első körben - bukta. Mert ez "nem fontos", mert ez nélkülözhető. LENNE. DE olyan (JÓ) világot élünk már, ahol a többség számára ez is "alap". Így most - már csak ezek kiesésével is - sokan meg vannak lőve, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Egyrészről már most sokan elvesztették az állásukat ebben a szektorban, de ha azt még nem is, azért, mert nem tudni ez meddig tart, totális a bizonytalanság.
A magánvállalkozások vagy már most elküldték az alkalmazottaikat, hogy nekik kevesebb veszteségük legyen - majd visszaveszi őket, ha ennek vége, addig csak dögöljenek ők éhen, - vagy kitart egy darabig...csak épp azt nem tudja, hogy meddig, nem tudja mit mondjon az embereinek...itt a bibi!!! Igen,Titusz, látom...nem vagyok hülye, látom. És mit tudok tenni? Semmit. Zuhanunk a mélybe szép fokozatosan.

Emiatt a "jólét" miatt van az, hogy sokan nem viselik el a "bezártságot", a karantént - aki arra kényszerült - az önkéntes "számüzetést".

Főképp Olaszországból, meg Franciaországból hallottam/láttam olyan híreket, (de itt jön is ez van/lesz) hogy csapatostul hőzöngenek az emberek, hogy mi az, hogy korlátozzák őket a szabadságukban(!!!) mi azt hogy nem ülhetnek össze csoportokban, mi az, hogy nem mehetnek el bulizni hétvégén, nem dajdajozhatnak, nem részegedhetnek le együtt.

Itthon is hallottam olyan megynyilvánulást, hogy 1848. március 15-én is a szabadság kivívásáért harcoltunk, s most 2020. március 15-én meg a vírus foglyai vagyunk a saját otthonunkban. Még a Nemzeti dalt is átírták a helyzethez igazodva...
Igen, elmaradtak országos szinten az ünnepi megemlékezések...és? Nehogy már ezen múljon...

Ezt én nem értem. EGY HETE (!!!), pontosabban 5 munkanapja vannak zárva az iskolák, óvodák!!!
Tele van a net olyan cikkekkel, ajánlásokkal, hogy "mit tegyünk a bezártság alatt", hogy ne őrüljünk meg...MIRŐL BESZÉLÜNK?
Nehogy már akkora probléma legyen, hogy egy hét alatt nem tud valaki mit kezdeni a saját lakásában a saját családjával, a saját gyerekeivel néhány nap után? PROGRAMAJANLÓ kell? Hol élünk, hol éltünk eddig, a Holdon???
Nekem annyi dolgom lenne itthon, annyi mindent tudnék tenni...hónapokig ellennék gond nélkül, örülnék, hogy az orromat sem kell kidugni...kell is nekem a nagyváros, meg a nyüzsgés, meg a tömeg...
Nem mondom, vannak olyan emberek akikkel ha összezárnának egy helyiségbe 2 nap után ölnénk egymást...de nem ez a helyzet. S különben sincsenek bezárva azok, akik otthon maradnak azért, mert a gyerekeknek nincs iskola, vagy mert a munkáltatója így-úgy tudja megoldani a kialakult helyzetet. Vagy a karanténba helyezettek sem foglyok. Hol van ez még attól? Ha most ekkora pánik van, mi lenne/mi lesz/, ha nálunk is bevezetnék a kijárási tilalmat?
"Cirkuszt és kenyeret a népnek..."
Valóban nem vagyunk meg "cirkusz" nélkül kis ideig sem? Ez számomra hihetetlen.

Plusz adalék mindehhez az emlékeimből:
Pár hónapja hallottam a rádióban egy beszélgetést, arról volt szó, hogy a lakásárak hogy alakulnak kis hazánkban. Tudod, néha képes vagyok arra, hogy olyan műsorokat is hallgatok, amiknek a felét sem fogom fel. S akkor megütötte valami a fülemet, amin akkor is elgondolkodtam, de nem jutottam vele semmire,de elraktároztam az agyamban, s az utóbbi napokban eszembe jutott. Azt mondta a bácsi, hogy amikor olyan helyzet van az ingatlanpiacon amilyen most van (akkor volt,), akkor - ne így legyen - de mindig bekövetkezik valami válság, a számok alapján így volt ez 2008-ban is. Nem értettem ezt a dolgot, és most sem értem...

De - mint többször is hangsúlyoztam - nem értek a politikához.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A kapitalizmus, meg a fogyasztói társadalom egész természete olyan,hogy időnként egész egyszerűen "kell" valami válság, hogy egy kicsit letisztuljanak a dolgok,és új szintröl tudjanak elindulni...Én amúgy világ életemben a TERVGAZDÁLKODÁS híve voltam, és vagyok ma is...Ahol TOTÁLIS ÁLLAMI KONTROLL mondja meg azt, hogy miböl mennyit kell termelni, a mindenkori IGÉNYEKNEK, SZÜKSÉGLETEKNEK MEGFELELŐEN...A F.T. viszont olyan mint valami "rák" a szervezetben...Abszolút, kontroll nélküli növekedésre van beállítva már a kezdetektöl is, és semmi tekintettel nincs igazábol az igényekre...(Azért van ugye a reklám,a marketing, hogy IGÉNYEKET TEREMTSEN egy már adott termékre...És azt is teszi mindig...Azaz a GOMBHOZ VARJÁK A KABÁTOT a mai világban,ami ugye egy abnormális dolog...) Így aztán TÖRVÉNYSZERÜ DOLOG az időnkénti összeomlás,és az újrakezdés...ELVILEG ennek nem kéne így lennie, mivel NORMÁLIS EMBEREK társadalmában nem lenne gond talán még a F.T. sem,nade "normális emberek"? Ebben a mai világban? Ilyen ember nagyon kevés van...(Talán te meg én vagyunk az egyetlenek, akik úgy-ahogy normálisak valszeg...) Aki ugye ismeri azt a szót,hogy "elég"... Én is olyan vagyok ugyanis,mint te...Igazábol semmi ingerenciám nincs soha sem a " még többet,még többet,még többet" eszmeiséghez...Mivel nekem mindenböl elég a "szükséges minimum" is tökéletesen... (Legalábbis az anyagi javakbol...) Bár minden ember ilyen volna...Akkor valszeg nem így nézne ki a világ, ahogy ma kinéz...Amúgy engem nem zavar az itthoni karanténlét,mivel amúgyis így élek évtizedek óta...Ha az nem szükséges, akkor nemnagyon megyek ki a kapun túlra, mivel utálom,gyűlölöm,és megvetem a népeket...Úgyhogy örülök annak mindig,ha nemis kell még látni se őket...Meg nem kell köszönni senkinek sem...Szóval én elvagyok vígan a házi karanténban is, sőt,pontosan erre vágyok mindig...Szóval mint mindig, úgy most is kilógok akkor a sorbol...Dehát akkor ugye vannak ennek néha előnyei is...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 22. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezekröl az "embernek" nevezett valamikröl jutott most eszembe egy dolog...Azon ok okán, hogy írtad Szami, hogy Európa szerte gond van abbol,hogy sok degenerált nem bírja értelmesen lefoglalni magát a karantén alatt...Írtam már itt sokszor a fórumon, hogy pár évvel ezelőtt dolgoztam ugye közmunkásként is néhány évet...De aztán feladtam a dolgot azzal, hogy "még egy év ezek között az állatok között, aztán megőrülök teljesen"... Iszonyatosan SEMMI,ÉS NULLA emberekkel kellett ugyanis összezárva lennem nap mint nap 8 órákat...És az egy dolog, hogy alkoholista,bagós,primitív figurák voltak ezek szinte mind...Ezt talán még ki is tudtam volna valahogy bírni...De azt,hogy ezeknek az embereknek gyakorlatilag SEMMI ÉLETE SEM VOLT, ÉS ERRE RÁADÁSUL MÉG IGÉNYÜK SEM VOLT, az a dolog engem már végletesen felháborított...Volt pl.egy olyan szabály,hogy amennyiben esik az eső, akkor a vezetőség hazaküldi a népet...Merthát esős időben feleslegesen minek üljenek bent a telephelyen egész nap a közmunkások? Bármi értelem és cél nélkül? Igaz,ilyenkor a napi 2500 ft helyett nem járt csak vagy 800 ft, dehát ilyesmi dolog engem ugye mit is érdekelt...Szóval egyik nap esett az eső...Erre mondom a csókáknak, hogy: "Most mi a fenét üljünk itt egész nap a telephelyen, írjuk be az esős napot,aztán menjünk haza a p.csába"...Hű...Kis híján nekem esett a sok tróger...Merthát: "Minek akarnék én haza menni? Mit csinálnék otthon? Vagy mit csinálnának ŐK otthon? Halálra unnák magukat...Itt meg úgymond jó társaságban vannak,melegben vannak, otthon úgyse várja őket senki és semmi, akkormeg ? Dehogy mennek ők haza"... Sőt...Még olyan is volt,aki még OLYANKOR SEM AKART VOLNA HAZAMENNI, AMIKOR MÁR TÉNYLEG VÉGE LETT A MUNKAIDŐNEK...Merthogy ő jól érzi magát a telephelyen, adjanak neki egy kis vackot valamelyik sarokban, el lesz ő ott is vígan egész másnapig...Hát mond már meg Szami...EMBEREK(!!) egyáltalán az ilyenek? Vagy inkább csak BESZÉLŐ ÁLLATOK? Szerintem az utóbbiak...Régen őszintén hittem abban,hogy " minden ember egyenlő"...De már régóta nem hiszek ebben az elképesztő marhaságban...Mivel a tapasztalt dolgok már régen meggyőztek arrol,hogy az emberek nagyrésze olyan valójában mint az ÁLLAT...És ami a legszomorúbb,hogy nagyon nemis akar másabb lenni...Hát...Az ilyenekkel meg akkor úgyis kell akkor bánni szerintem,mint az állatokkal...Mivel mást nem érdemelnek...Szóval egy ilyen (ÁLLÍTÓLAGOS...) vészhelyzetben a renitenskedőket ütni-vágni kéne szerintem mint a marhákat...Kímélet nélkül,ameddig azt nem csinálják amit kell...Mivel állatokra nem szokott hatni sohasem a józan emberi szó...És a liberális elmebetegeket, "jogvédőket", meg a hasonló tetveket meg különösen(!!) ütni-vágni kéne,ahol és ahogy csak bírjuk őket...Mint a répát...Máskülönben SOHASEM LESZ REND...Állatokkal,csak állat módra lehet beszélni...Máshogy nem...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 26. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már egy ideje akarom mondani: a fővárosban - nem tudom, hogy minden metrómegallónál-e, mert nem járok az összes metrómegállónál - úgy vagy egy-másfél hete bemondják a peronoknál, hogy "a WHO ajánlása szerint a koronavírus terjedése ellen mossunk gyakran kezet, tüsszentéskor, köhögéskor használjunk PZS-t,"stb...amit amúgy is mondanak és ajánlanak most mindenhol folyamatosan.
Bemondják magyar és angol nyelven is.

Úgy hallottam, hogy a pályaudvarokon kézfertőtlenítést ajánlanak az utazóközönségnek, amit permetezőkből kínálnak, aki kér, annak fújnak a kezére.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 26. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én tudom,hogy a mai pesti népek nagyrésze lezombisodott,identitását vesztett, lehülyült és degenerált birka, (Te kivétel vagy Szami,szóval nehogy magadra vedd szokás szerint ezeket a kedveskedő jelzőket...)de azért ennek ellenére még mindig csodálkozok azon időnként,hogy annak a sok tuloknak HOGY A CSUDÁBAN NEM ÉRI EL MÉG MINDIG AZ INGERKÜSZÖBÉT az a rengeteg,és mindenfelől ömlő ANGOL NYELVŰ(!!) kuruttyolás? MAGYARORSZÁG(!!) fővárosának a kellős közepén? Hát én nem tudom,hogy hogy a csudában nem teszi fel magában a kérdést sose másfélmillió birka:HÁT KINEK,VAGY MINEK A FŐVÁROSA BUDAPEST??? Magyarországé, a magyar népé,vagy az angoloké,meg az egyébb külföldi senkiháziaké? Meg a mindenféle világsöpredékéé? Nem unja még másfél millió budapesti továbbra sem ezeket a TÖRVÉNY,ÉS JÓ IZLÉS ELLENES, angol nyelvű sertésröfögéseket BUDAPEST(!!) belvárosában? És akkor ugye egy ILYEN mentalitásu ország és nép szeretné azt örökösen, hogy "nézzék valamire" őket a világban...Na igen...Újracsak leírom a kedvenc mondásomat: Amelyik ország meg nép NEM TARTJA MAGÁT SEMMIRE SEM, ÉS NINCS SEMMI TARTÁSA,MEG ÖNBECSÜLÉSE,akkor az olyan ország meg nép ugyan hogy is várhatná el azt,hogy MÁSOK nézzék,meg tartsák
bármikoris valamire...De úgy látszik,hogy szép hazánk lakóinak ez a nagyon igaz elv továbbra is egy teljességgel felfoghatatlan dolog...Miszerint aki tartás nélküli kapcarongyként viselkedik újra meg újra,,akkor arrol azt is fogja mondani majd mindenki,hogy egy kapcarongy...Mivel az is...Más országok, és más népek kapcája...(Jelen eset kapcsán ugye...)Szóval akkor csak így tovább,így tovább, idióta barmok...Sok sikert a további elmebajhoz...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elegem van már ebből a koronamizériából. Eléggé ki vagyok akadva azon, hogy egyesek bizonyos fórumokon mit össze sipítoznak, hogy most már két hete otthon kell lenni, hogy unatkoznak, úgy szenvednek, hogy majd megvesznek az unalomtól, vagy éppen a családjuktól vannak már kibukva. Mást sem hallani, minthogy mindenhol őket "pátyolgatják", hogy "nehogy megvesszenek szegények az unalomtól"...a neten nekik adnak tanácsokat, hogyan tovább...
Oh, hogy hogy sajnálom őket!!!

Valahogy azt nagyon ritkán hallom, hogy mi van azokkal, akiknek a járvány ellenére is dolgozniuk KELL???

Még jó, hogy ezeknek a sipítozóknak lagalább az eszébe jut, hogy az orvosok, ápolók nem szenvednek otthon, hanem a "harcmezőn" vannak... de látszólag szinte még ők is kevésbé vannak sajnálva, mint azok, akik - szegények - arra kényszerülnek, hogy otthon unatkozzanak. Hozzátenném azt is, - a legnagyobb tisztelettel - hogy az egészségügyben sem csak az orvosok és ápolók dolgoznak (bár természetesen rájuk zúdul a legnagyobb teher), de ott vannak a laborosok, takarítók, kisegítő személyzet stb. is. (Biztosan én sem tudok felsorolni mindenkit, akik kimaradtak, azoktól elnézést kérek.)

Hallani lehet még, hogy az élelmiszer-üzletekben, patikákban, drogériákban, tömegközlekedésben dolgozóknak is dolgozniuk kell. Meg még sok más helyen is...vannak még "háttérmunkások", hogy ne omoljon össze teljesen a rendszer. Vannak, akik nap, mint nap ÉRTEM, ÉRTED, ÉRTÜNK,ÉRTÜK dolgoznak, ők nem lehetnek otthon, nem vonulhatnak el a világtól, pedig esetleg nekik is kellene a nyugalom...pihenés, mert akik most dolgoznak, azok most többet dolgoznak a köz szolgálatában, mint eddig...feltűnhetne ez azoknak a barmoknak, akik úgy vélik hogy a legnagyobb probléma az, hogy megkérték őket, hogy maradjanak otthon.

Most nem azért, de nagyon unom már ezt. Szegénykéknek azt ajánlom, gondolkozzanak már el, hogy milyen jó dolguk is van. A Manóba is!!! Otthon lehet ez a sok unatkozó, szenvedő elkényeztetett...nem használok több jelzőt..."ember"(?)...
Igen, azért is háborgom, mert én is, és a családom több tagja is abba a kategóriába tartozom/zunk, akinek még az esetleges kijárási tilalom esetén is mennie kell majd dolgozni. (Most még csak kijárási korlátozás van) Értük/értünk ki aggódik? (Igen, van olyan is, tudom, köszönjük) De nekem/nekünk miért kell azokért "aggódnunk", akik jó dolgukban már nem tudnak mit tenni??? Akiknek sokkal kisebb a problémájuk, csak annyi, hogy nyugton legyenek egy darabig?
Jó lenne eldönteni,hogy mi a fontosabb? Vajjon az, hogy néhány unatkozó háziasszony nehogy megvesszen, vagy az, hogy MI vigyázzunk mindenki egészségére, mindennapi betevő falatjára, mindenféle szintű biztonságára, ill arra, hogy közlekedni tudjon?! Oké az otthon maradók nem közlekednek...de esznek, isznak, szolgáltatásokat kapnak, házhoz szállítanak nekik, rendőrök, katonák "vigyázzák" őket, önkéntesek segítenek...
Akár láthatatlanul, észrevétlenül. Kicsit gondolkozni is kellene olykor.
Természetesen most nem azokra gondolok, akik otthon tanulnak a gyerekeikkel, és el vannak, még ha kellemetlennek is érzik a most kialakult helyzetet...sőt, minden elismerésem azoké az anyukáké, apukáké, akik ezt csinálják, már két hete, s még kell is egy jó darabig. De nem róluk van szó, hisz nem is ők sipítoznak, hogy mit fognak most csinálni hónapokig a négy bezárt fal közé.
Megfogadtam, hogy mostantól igyekszem minimálisra fogni az ilyen jellegű fórumok, cikkek, megnyilvánulások olvasását, - csak épp mindig ezek is elém ugranak - mert így én fogok idegbajt kapni.

A másik: bevezették most a kijárási korlátozást. Könyörgöm minden idős embernek, kérlek titeket, akikért a legjobban aggódunk: ez nem azt jelenti, hogy: " Juhéjj, eddig nem mozdulhattunk ki itthonról, most pedig DE JÓ, MINDEN NAP KIMEHETÜNK A BOLTBA, PATIKÁBA 9-12 KÖZÖTT!" Mert sajnos azt tapasztaltam, hogy vannak, akik így gondolják.
Nem. Eddig "kértünk" titeket arra, hogy maradjatok otthon. Mivel ez nem volt elég - sok idős ember önmagukat veszélyeztetve, csoportokba verődve csiripelt a közért, patika stb előtt reggel 6-tól este 6-ig...
Mivel a kérés kevés volt, most korlátozás lett...hátha így otthon maradtok és MAX. csak 9-12 közt dugjátok ki az orrotokat. De a cél még mindig nem ez lenne, hanem az, hogy lehetőség szerint - csak ha nagyon muszáj - AKKOR, ÉS CSAK AKKOR - menjetek ki.
Nem hiszem el, hogy nektek minden nap KELL menni vásárolni, vagy a patikába...mert nem így van.
Vigyázzatok magatokra, FÉLJETEK TŐLÜNK ha másképp nem megy, tartsatok tőlünk, akiknek muszáj kimennünk, mert MI MEGYÜNK dolgozni, (NEKÜNK KELL MENNI, NEKTEK NEM MUSZÁJ) s eközben, útközben óhatatlanul találkozunk. Mi/én, vagy bárki - akár tünet nélkül is - hordozhatjuk a vírust, (még aki maszkot hord sem 100%, hogy nem adja át a fertőzést) mi lehet nem leszünk láthatóan betegek, de ha ti elkapjátok tőlünk, nálatok súlyos következményekkel járhat.
Ezért kell NEKTEK otthon maradni, mert csak úgy tudtok távol maradni azoktól akiknek MUSZÁJ kimenniük.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Csak nem kezd már neked is eleged lenni ebböl a teljesen fejetetejére állt,vagy állított világbol? Az én illuzióim olyan 20 éves koromig éltek ezzel a világgal,meg ezekkel az "emberekkel" kapcsolatosan...Azóta viszont kimondhatatlanul utálom mindkettőt...Amúgy ugye tudod,hogy mi a legfőbb oka mindig a mai világban jelenlévő elmebajnak? Ha nem tudod, akkor most leírom: Egy ősi ösztönös tevékenységnek a teljesen ellentétessé vállása...A "segítségkérésröl", és az arra adott válaszreakciórol beszélek konkrétan...Ugye van az emberekben ez az ősi késztetés...Miszerint ha bajban vannak, akkor nagy hangon "SEGÍTSÉGET" kérnek...A többi ember meg ugye ilyenkor szalad segíteni...Nos...EZ a viselkedési minta a modern világban ugye a fejetetejére állt...És emberek milliói,százmilliói a MÁSIK KIHASZNÁLÁSÁRA használják ezt a formulát...Mivel aljas-mocskos emberekböl sose volt hiány, a mai korban meg főleg nincs...Látod,én már régóta nagyon MEGVÁLOGATOM AZT, hogy kinek segítsek bármiben is...Mivel nagyon sokan visszaélnek mindig a jószándékkal...És ez a jelenség látható akkor most is...Az egész ország szenved iszonyú károkat csakhogy megóvják az "idős nénikéket-bácsikákat", azok meg jórészt még annyira sem hajlandóak,hogy a saját érdekükben otthon tartsák a hátsójukat...Ne aggódj...Amit leírtál, az nemcsak Pestre jellemző...Itt felénk is ugyanez megy...Sőt...A nejem néhány napja mondta,hogy még az öregeknek áll feljebb,hogy mit mászkálnak annyit a fiatalok a boltokban,közterületeken? Azt akarják hogy ők meghalljanak? Szóval teljes agybaj már megint ez az egész...Jó szokás szerint...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És tifelétek is vannak "nemtudokmitkezdenimagammalmindjártmeghalokazunalomtólmertkétheteitthonvagyok"-típusú sajnálatra vágyó emberek?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jóformán mások sincsenek...Nem olvastad az eszmefuttatásomat a közmunkán tapasztaltakrol? Hű...Hogy tudom sajnálni a mostani otthonülésre kárhoztatott népeket...Hogy mit csinálhatnak ilyen karanténos időkben otthon? Ahogy elnézem a dolgokat, a jó részük egymást marja, meg civakodnak vég nélkül a házastársukkal...(Amennyiben persze van nekik ilyen...)Nemrég olvastam a hírkeresőn, hogy mostanában mennyire megszaporodtak a "PÁRKAPCSOLATI ERŐSZAKOK"... Hát igen...Másmilyen viselkedést az ilyesmi barmoktol nemis igen lehet elvárni...A gátlástalan gyárosok-tőkések amúgy ezelőtt már 200 évvel is azzal magyarázták meg a napi 10-12 órás munkaidőket, hogy: "A munkások odahaza amúgy sem tudnák mivel lefoglalni magukat,így akkor nincs is semmi bajuk a vég nélküli gyári robottal"...Bármilyen cinikusan is hangzik mindez, sajnos tartalmaz azért bőven igazságot is...Mindannyiunk szégyenére...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De, tényleg, valóban írtad már...

Egy újabb "gyöngyszem"a koronavírus árnyékában:

Egyedi szájmaszkokat árul egy magyar dizájner...
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jóformán mások sincsenek...Nem olvastad az eszmefuttatásomat a közmunkán tapasztaltakrol? Hű...Hogy tudom sajnálni a mostani otthonülésre kárhoztatott népeket...Hogy mit csinálhatnak ilyen karanténos időkben otthon? Ahogy elnézem a dolgokat, a jó részük egymást marja, meg civakodnak vég nélkül a házastársukkal...(Amennyiben persze van nekik ilyen...)Nemrég olvastam a hírkeresőn, hogy mostanában mennyire megszaporodtak a "PÁRKAPCSOLATI ERŐSZAKOK"... Hát igen...Másmilyen viselkedést az ilyesmi barmoktol nemis igen lehet elvárni...A gátlástalan gyárosok-tőkések amúgy ezelőtt már 200 évvel is azzal magyarázták meg a napi 10-12 órás munkaidőket, hogy: "A munkások odahaza amúgy sem tudnák mivel lefoglalni magukat,így akkor nincs is semmi bajuk a vég nélküli gyári robottal"...Bármilyen cinikusan is hangzik mindez, sajnos tartalmaz azért bőven igazságot is...Mindannyiunk szégyenére...

Ez most komoly?
Tényleg EZT mondták már akkor is? Hogy a munkások amúgy sem tudnák lefoglalni magukat odahaza?
Na ez durva...
Hát tényleg ilyen barmok az emberek?
Nahát...ez a világ tényleg megérett a pusztulásra...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 03. 30. 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Ezzel takaróztak hajdanán a lelketlen tőkések...Pl. Marx:" A Tőke" című, hatalmas terjedelmű klasszikus művében is idézi egyszer-kétszer ez a mondást...Én is ott olvastam először erröl...De látván ezeket a mai "embereket" is, hát...Manapság már nem mernék azért megesküdni arra,hogy nem a hajdani gyárosoknak volt igazuk...Énis régen rájöttem már arra,hogy ezeknek a mai "embereknek" a nagyrésze valójában csak egy " beszélő állat"...És igazábol nemis igénylik azt jórészt,hogy máshogy álljanak hozzájuk...(Az az egy-két kivétel,mint pl.te vagy én,vagy a nejem,meg nem oszt-nem szoroz...Járulékos veszteségek vagyunk sajnos...Olvasd csak el mégegyszer azt, amit a néhány évvel ezelőtti közmunkások között tapasztaltam! Ott leírtam mindent ezekröl a mai "emberekröl"...Hogy mik is ezek valójában...A " liberális széplelkek" meg elmehetnek továbra is a ... Na oda...Ahova valóak...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő
15 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.