Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Útszéli kavicsok :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 02. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olvasom mostanában a neten ,meg hallom is másoktol, hogy országosan,meg világszerte is egyre több és több a HÁZASTÁRSAT (!!) érintő verés,meg leszúrás,cirkuszolás a mostani kényszerű "összezártság" okán...És akkor még ugye én vagyok örökösen az "antiszociális embergyűlölő" mindig...Hát akkor az ILYESMI barmokra,állatokra mit lehetne mondani? Vagy mit lehet? Akik nem képesek kibírni a saját férjükkel(!!),meg feleségükkel(!!) egy két hetet se összezárva? És mostanra már ütik-verik, ölik meg egymást? Ilyenkor is ugye egyböl az eszembe ötlik ugye a szokásos "liberális emberdefiníció" meghatározása...Miszerint: "Ember az, akinek egy feje, két keze van,és tud beszélni"... Hát igen...A jó öreg liberalizmus...Meg a korlátozás nélküli, " mindenki egyenlő" demokrácia...Bizony-bizony...(És akkor van aki csodálkozik azon,hogy itt tart ez a világ,ahol tart...Hát...Az ilyenek csak csodálkozzanak akkor... )
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 02. 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt mondja a nejem,hogy tegnap a munkahelyén látott egy palit "monoklival" a szeme alatt...Igaz,a csóka határozottan tagadta,hogy a felesége megverte...Állítása szerint csak "megbotlott,és leesett a lépcsőn"...(És akkor itt ugye még csak az asszony van kényszerű otthontartózkodásra ítélve kb. két hete...Mi lesz majd akkor,ha majd a férj is otthon lesz vele hetekig adott esetben? Nem lennék a csóka helyében egy ilyen variáció esetén...Ismerem a p.csát...Nem semmi egy hárpia meg "verekedős" (!!) asszony ez még normál körülmények között sem...Hát még ilyenkor milyen lehet...Jobb bele se gondolni...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 03. 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No, csak nem csodálkozol ezen? Bevallom neked, én ezen meg sem lepődtem.
Miért? Mert gondolj csak bele, mi van akkor, amikor a "szent karácsony" és újév közti bő egy héten "össze vannak zárva" a családtagok? Sőt, mit is beszélek badarságot...akkor nincsenek is összezárva, önként maradnak otthon az ünnepekre. S mit hallasz a hírekben? Megkéselte, megfojtotta házastársát, élettársát. Ennyit a "nagy szeretetről", amit egyesek éreznek ekkor. Meg azt, hogy "össze kell jönnie" ilyenkor találkoznia a családnak...mert úgy illik.

Oh, de utáltam én ezt a szemléletet már gyerekkoromban is. Hisz ebben éltem, ebben nőttem fel. Hogy nem, amúgy nem volt szeretet, de "karácsonykor KELL".
Az egész ünnepi készülődés azzal telt, hogy anyám ordibált, meg csapkodott, tört-zúzott, mert 24-e délután X órára mindennek rendben kell lennie!!!
Már akkor sem értettem, hogy mi az a "mindennek". Hisz akkor is ugyanúgy ettünk, meg csináltunk mindent, maximum más vacsora volt, mint máskor.
És hát melyik gyerek akar olyan karácsonyt, hogy kora este áhítattal, MOSOLYOGVA KELL énekelni a fa alatt, meg úgy tenni,mintha minden rendben lenne, közben fél órával ezelőtt meg még kapott egy hatalmas pofont, meg egész délelőtt ordibáltak vele? Csak hát azt az Anyukája már rég elfelejtette. Aztán, ha olyankor nem mosolyog, meg nincs kedve, akkor kapja az újabb letolást, ordítást, hogy: "Most meg mi bajod van?!!!"
Már akkor is azt gondoltam, hogy ez a dolog így nem normális...és hát persze, hogy nem az.
Persze, hogy én sem akartam akkor otthon lenni, alig vártam már, hogy elteljenek az ünnepek és kezdődjön újra a suli.

Áldom csak az eget, a Sorsot vagy nem tudom mit, hogy ebből kinőttem, és hogy én nem olyan lettem, mint anyám volt.

Sajnos most is van az ismeretségi körömben olyan házaspár, akiknél tudom, hogy folyton megy a haddelhadd...az ilyen emberek azt hiszem nem is tudnának enélkül élni. Olykor elgondolkozom, hogy ez vajon jó nekik? Mert hisz rég különválhatott volna az útjuk. De azt hiszem ez a se veled, se nélküled kapcsolat. Bár kétlem, hogy az a "pár", amiket te említesz, ott ez lenne a helyzet.
Vannak olyan primitív emberek, ahol ez teljesen "természetes". Erőszak...borzalom. Iszákos, részeges, züllött, erőszakos emberek. Elborul az agyuk és nem is tudják mit tesznek. Verik az asszonyt, vagy épp a nő a férfit...a gyerekeket...akik aztán végképp nem tehetnek semmit, csak sodródnak az árral...s a többségük ugyanilyen lesz sajnos, s csak kevesen vagyunk, akik ebből ki tudunk lábalni.
S a legborzasztóbb, amit sosem tudok megérteni...azt, hogy nagyon sokszor a "gyengébbiknek" ez jó. (Mert van az a családon belüli erőszak, amikor a gyengébbik fél félelemben él és nem mer lépni, az sem jó, de az más dolog.)
De van az, amikor ott van az egyik, terrorban él, örökösek a veszekedések, verekedések, erőszak, és ennek ellenére képes az illető éjjel a másik mellé bújni az ágyba, mintha mi sem történt volna...mintha nem épp az előbb akarták volna megkéselni...szóval nem értem az ilyen embereket.
Saját családomban a szüleimnél is láttam ezt...nem értem...sosem értettem. Az általad említett "monoklis" fazon is miért védi a nejét? Leesett a lépcsön...ja...és ezek után még éjjel , meg 2 nap múlva is vígan szexel a feleségével. Nem jut eszébe, nem fél attól, hogy bármikor hátba szúrhatja? Mi tartja mellette? Komolyan nem értem az ilyen embereket...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 03. 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért védi a "nejét"? (Ezek hivatalosan nincsenek igazábol összeházasodva, csak úgymond "együtt élnek", de megszokásbol azért mindig "asszonyozik" a pali...Ismered az ilyeneket,nem? "Asszony mondja" meg "asszony volt itt meg ott tegnap"... Engem már az ILYEN PRIMITÍV JELLEGŰ DUMÁK IS SZOKTAK MÓDFELETT ZAVARNI MINDIG...Legalább mondanák az ilyenek akkor azt,hogy az " ílettársam"...Vagy ha házasok,akkor meg mondanák azt,hogy a(!) FELESÉGEM, vagy a(!) NEJEM...De az ilyen primitív, cigányosan megfogalmazott dumák?: Pl. "Asszony mondja,asszony kijött,asszony bejött",meg stb,stb...Csak így, névelő nélkül...Szörnyű az ilyet mindig még hallgatni is...) Hát azért védi,mert ezeknél is pont úgy vannak a dolgok,mint az ismerősődnél...Civakodnak-verekednek, aztán kibékülnek egy hétre, megy a nagy "nyalom-falom", aztán kezdődik minden elölröl...Szóval nagyon el vannak torzulva már a dolgok a világban, én mindigis állítottam ezt...És ragaszkodtam örökösen ahhoz a szokásomhoz, hogy primitív barmokkal,akiket én semmibe sem nézek, egyszerűen nem álltam sohasem szóba...Még köszönni sem köszöntem az ilyeneknek...Így lettem aztán " antiszociális embergyűlölő"...Amit állandóan a fejemre olvasott mindig,mindenki...És meg volt ugye magyarázva mindig, hogy tulajdonképpen ÉN VAGYOK A KIÁLLHATATLAN örökösen... Merthát ezzel se beszélek,azzal se beszélek,amazzal se beszélek...Hát persze hogy nem beszélek...Mivel csupa primitív barommal voltam mindig,mindenütt körülvéve...De akkor meg megakarta mindig-mindenki magyarázni,hogy igazábol velem van a hiba...Meg hogy ÉN VAGYOK AZ, aki nem normális...Hát persze...Ki is lenne más...Szóval engem EZÉRT bosszant mindig az, amikor látom-olvasom mindenfelé a rengeteg párkapcsolati erőszakot...Amit ÉN, az állítólagos "nemnormális"(!!) még csak hírböl sem ismerek...(Lassan még 30 év házasság után se...) És soha nemis ismertem...De akkor ugye én vagyok,meg voltam mindigis a "nemnormális"...(Ezt nem lehet elégszer elmondani...Azért írom le újra és újra...) Szóval elmegy az ilyen világ a "szexmunkás" anyjába...Meg az ilyen " társadalom"...Meg az ilyen "emberek"...Szóval a mai napig se bánom azt, hogy gyakorlatilag kivonultam ebböl a " társadalomnak", nevezett valamiböl, meg az "emberek közösségéböl"...Én ILYEN " emberek" közösségébe nem akarok tartozni,meg nem is éreztem azt soha,hogy oda tartoznék bármikoris...És erre ugye büszke vagyok a mai napig is...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
16 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.