Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Útszéli kavicsok :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 16. 00:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiss Fanni írta:
bbemes írta:
Nemrég kaptam Alexától:

Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves
kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.

Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor hazafelé tartottak, az apa
megkérdezte fiát:
-Nos, mit gondolsz erről az útról?
-Klassz volt, apa!
-Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
-Igen.
-És miből következtetsz arra, hogy vannak, akik nagy szegénységben élnek?
-Abból, Apa, hogy nekünk pl. egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk csak a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek. Te és Anyu viszont egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.

Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
-Köszönöm Apa, hogy megmutattad, milyen gazdagok is lehetnénk.

uhh! ez nagyon szép kis történet, és őrületesen megfogott.
Köszönöm bbemes! Smile

Szia Fanni... Smile

már meg akartalak ölelgetni bátorítón, vígasztalón kérdve mi a baj.. mesélj... aztán vhogy észrevettem írtál ide... és akkor rájöttem miért nem írt már ide oly rég senki Smile benne felejtettem ezeket az üzeneteket...:

majd kitörlöm.. de még itt a helyük.... funkciójuk van.. Smile

de megköszönném, ha békepipánk jeléül Te is írnál mesét ... Smile
ölellek amolyan szürke nénisen Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 20. 13:22    Hozzászólás témája: tegnap... nem volt lehetőségem nyugodt körülmények között Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok....

Tegnap nem volt lehetőségem nyugodt körülmények között inteni búcsút... itt vloltak a gyermekeim is....

Nem társat keresni jöttem ide.... az hogy szeretek-e csak rám tartozik és esetleg arra akit igen ha igen... one can never know Smile

lehet,hogy apáca leszek Laughing

de vágyom a társamra... majd találkozom vele ebben biztos vagyok... már tudom hogy van élet a halál után..... az hogy találkozunk-e tőle is függ....

tudjátok a hosszú évek alatt lett volna lehetőségem.. jobb is és kevésbé jobb is.... de nekem a szívem és az Úr mutat irányt.. történt velem számtalan csoda... olykor elfordulok Istentől mert fáj.. nagyon fáj.. de fájdalommal szüld gyermeked... a boldogságért valóban meg kell dolgozni... Smile

sokan ajánlották, ha a való életben nem.. próbáljam meg a neten.. elutasítottam.. és el is fogom...
nem fogok nektek hiányozni.. nem áltatotm magam.. csak az hiányozhat igazán akit szeretünk.. és akit szeretünk azt tiszteljük... nem egyszer kértem ne játszunk... én nem játszom...soha nem ismerkedem életem kezébe adón neten... soha.. ahhoz el kell merüljek.. meg kell fürödjek a szemében... a lelkében.... hmmm... na innen tudod hihetsz-e benne....
és magadban.... bármilyen kapcsolat... és nem egyszer.. többször is... hosszan.. mert nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba... és Isteni
az igaziban mártózni...

én csak az életben válsztok... Smile

ti nem tiszteltetek.. most már magamért búcsúzom... Isten veletek!
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 20. 15:05    Hozzászólás témája: Re: tegnap... nem volt lehetőségem nyugodt körülmények közöt Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Szervusztok....

Tegnap nem volt lehetőségem nyugodt körülmények között inteni búcsút... itt vloltak a gyermekeim is....

Nem társat keresni jöttem ide.... az hogy szeretek-e csak rám tartozik és esetleg arra akit igen ha igen... one can never know Smile

lehet,hogy apáca leszek Laughing

de vágyom a társamra... majd találkozom vele ebben biztos vagyok... már tudom hogy van élet a halál után..... az hogy találkozunk-e tőle is függ....

tudjátok a hosszú évek alatt lett volna lehetőségem.. jobb is és kevésbé jobb is.... de nekem a szívem és az Úr mutat irányt.. történt velem számtalan csoda... olykor elfordulok Istentől mert fáj.. nagyon fáj.. de fájdalommal szüld gyermeked... a boldogságért valóban meg kell dolgozni... Smile

sokan ajánlották, ha a való életben nem.. próbáljam meg a neten.. elutasítottam.. és el is fogom...
nem fogok nektek hiányozni.. nem áltatotm magam.. csak az hiányozhat igazán akit szeretünk.. és akit szeretünk azt tiszteljük... nem egyszer kértem ne játszunk... én nem játszom...soha nem ismerkedem életem kezébe adón neten... soha.. ahhoz el kell merüljek.. meg kell fürödjek a szemében... a lelkében.... hmmm... na innen tudod hihetsz-e benne....
és magadban.... bármilyen kapcsolat... és nem egyszer.. többször is... hosszan.. mert nem léphetsz kétszer ugyanabba a folyóba... és Isteni
az igaziban mártózni...

én csak az életben válsztok... Smile

ti nem tiszteltetek.. most már magamért búcsúzom... Isten veletek!

már meg sem nyitom ki mit írt... nem vagyok szerelmes sem a Barnába.. sem az orvosomba.. nekem majd egyszer férfi kell... ha eljön az ideje.. és most nincs itt. de innen megyek a fenébe.....
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 28. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma beleolvastam egy "ezoterikus" topikba. Azért rakom "" jelbe, mert a tényleges ezoterikához aránylag kevés köze van.

Viszont amit itt olvastam:
http://www.ezoteria.hu/index.php?oldal=forum&lap=5
János bejegyzés alatt.... nem semmi.

Nem vagyok már egy mai gyerek, de mindig elképedek egy-egy ember elképesztő felelőtlenségén. Ép egészséges emberek belevetik magukat ebbe a világba, minden óvatosságot és józan észt mellőzve. Olyanok "segítségét" igénybe véve és maradéktalanul megbízva akikről fogalmuk sincs, hogy valójában ki is az aki ennek, vagy annak adja ki magát.
Aztán persze rövid idő után, már beszélni sem lehet a "fejükkel", mert ők akkorra már tökéletesen meg vannak győződve arról, hogy hatalmas ismeretnek és képességeknek a birtokába jutottak.
Néhány hónap esetleg év után a környezetük pedig csak csodálkozik, hogy mi történt ezzel....
Ja, ha a különlegesség igézete, a kitűnni akarás, a nagy-nagy boldogság igézete helyett apró lépésekkel, a valódi hitet választotta volna. Ja de az persze rögös út, és nehéz rajta járni....
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 01. 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 01. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kövek, kavicsok, homok...

Egy filozófusprofesszor előadását úgy kezdte,
hogy fogott egy konzervesüveget és feltöltötte kb. 5 centiméter átmérőjű kövekkel.
Rákérdezett, hogy ugye tele van az üveg... ,,Igen'' - volt a válasz.

Ezután elővett egy dobozt, tele apró kaviccsal, és elkezdte beleszórni a kavicsokat az üvegbe. Miután a kavicsok kitöltötték a kövek közötti üres helyeket, megint megállapították, hogy az üveg tele van. A professzor ezután elővett egy dobozt tele homokkal és azt kezdte beletölteni az üvegbe. Természetesen a homok minden kis részt kitöltött.

,,És most - mondta a professzor - vegyék észre, hogy ez az önök élete. A kövek a fontos dolgok. A családod, a partnered, az egészséged, a gyermekeid. Ha minden mást elveszítenél, az életed akkor teljes maradna. A kavicsok azok a dolgok, amelyek még számítanak, mint a munkád, a házad, az autód. A homok az összes többi apróság. Ha a homokot töltöd be először, nem marad hely a kavicsoknak és a köveknek. Ugyanez történik az életeddel is. Ha minden idődet és energiádat az apróságokra fordítod, nem marad hely azoknak a dolgoknak, amelyek igazán fontosak számodra. Fordíts figyelmet azokra a dolgokra, amelyek alapvetők a boldogságod érdekében. Játssz a gyermekeiddel. Szakíts időt orvosi ellenőrzésre. Vidd el a párodat táncolni. Mindig lesz időd dolgozni, takarítani, vendégeket hívni, rendet rakni. Először a kövekre figyelj - azokra, amelyek igazán számítanak. A többi csak homok.''

Forrás: Szentkirályi hírmondó 2004. január
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 02. 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm,köszönjük, megint csodás ajándékot hoztál nekünk Shuriken:)
te szentlélek :)
ölellek

[quote="shuriken"][img]http://www.peacefulmind.com/images/white_stones.jpg[/img]

hogy fogott egy konzerves üveget és feltöltötte kb. 5 centiméter átmérőjű kövekkel.

:lol: :lol: :lol:
a reptéren ránéztem tegnap... pár percet kaptam rá az élettől...

egy kolléganőmmel ..

amikor itt tartottam elkezdtem ingatni a fejem ... Nem! dehogy van!
korántsem...

azt hiszem én azonban vízzel demonstráltam volna tovább! :)

nekem a kőről ez esetben a mindenségkő jut eszembe....

a végletekben és a közöttük rejlő, harmóniában lévő mindenség egyensúlya :) :) :) :) :) :oops: :) :) :)

tehát jelenesetben a keménység és a lágyság között gyengéden feszülő
szabadság és megkötöttség :)

a tér kitöltése és a fennmaradt másféle térkitöltésre alkalmas hely, "kapacitás"...

szellem, lélek és test, fizikai való ismert és még fel nem tárt harmóniája...

afféle jing-jang mindenségféle.....

/soha nem olvastam a jing - jangról.. csak vhogy így érzem... mint ezt az üveget is... persze tévedhetek... de ezek belőlem fakadnak...
az én igazam vagy tévedésem....

és ha már jing-jang.. mint mindenütt jelenlévő:
mesék...:)

akinek nem inge, ne vegye magára :)

Lázár Ervin: a kék meg a sárga :)

----------------------------------------- :) :) :)
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 02. 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="szürke"]Köszönöm,köszönjük, megint csodás ajándékot hoztál nekünk Shuriken:)
ölellek

[quote="shuriken"][img]http://www.peacefulmind.com/images/white_stones.jpg[/img]

hogy fogott egy konzerves üveget és feltöltötte kb. 5 centiméter átmérőjű kövekkel.

egy kolléganőmmel ..

korántsem...

a végletekben és a közöttük rejlő, harmóniában lévő mindenség egyensúlya :) :) :) :) :) :oops: :) :) :)

a tér kitöltése és a fennmaradt másféle térkitöltésre alkalmas hely, "kapacitás"...

/soha nem olvastam a jing - jangról.. csak vhogy így érzem... mint ezt az üveget is... persze tévedhetek... de ezek belőlem fakadnak...

----------------------------------------- :) :) :)[/quote]

a mese mondanivalóján túl.. érdemes elgondolkodni azon.. :)

kinek mit jelentenek a színek.. :) mi miként manifesztálódik :)

számomra a szerelem is olyan jing-jang szín.. mint jelen esetben a zöld...
a szürke.. a fehér-fekete keveréke... a zöld a megújulás... az élet a halál után színe... :) a szerelemé a halott szerelem, halott életek után.... :)

a zöld a megnyugodott.. kiegyensúlyozott örök tavasz lágyan erőteljes színe.. :)

a megismert és feltárásra való gyönyörök színe.. :)

mindennek több nézete van.. semmi sem egysíkú... :) más pontból más örömöt nyújt.. :) de örömöt, kizárólag azt, ha a jó farkassal benned.. és a jó farkassal az oldaladon... társként megélve a Carpe Diem-et :)
/simán lehet, hogy rosszul írtam :)/ a legjobbat beletéve a mindennapokba éled meg az életed, nem szűnő játékossággal és felelős bohémsággal! :)
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 02. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="szürke"][quote="szürke"]Köszönöm,köszönjük, megint csodás ajándékot hoztál nekünk Shuriken:)
ölellek

egy kolléganőmmel ..

korántsem...

----------------------------------------- :) :) :)[/quote]

a mese mondanivalóján túl.. érdemes elgondolkodni azon.. :)

kinek mit jelentenek a színek.. :) mi miként manifesztálódik :)

számomra a szerelem is olyan jing-jang szín.. mint jelen esetben a zöld...
a szürke.. a fehér-fekete keveréke... a zöld a megújulás... az élet a halál után színe... :) a szerelemé a halott szerelem, halott életek után.... :)

a zöld a megnyugodott.. kiegyensúlyozott örök tavasz lágyan erőteljes színe.. :)

a megismert és feltárásra való gyönyörök színe.. :)

mindennek több nézete van.. semmi sem egysíkú... :) más pontból más örömöt nyújt.. :) de örömöt, kizárólag azt, ha a jó farkassal benned.. és a jó farkassal az oldaladon... társként megélve a Carpe Diem-et :)
/simán lehet, hogy rosszul írtam :)/ a legjobbat beletéve a mindennapokba éled meg az életed, nem szűnő játékossággal és felelős bohémsággal! :)[/quote]

mert a végét utólag toldottam meg :)
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 03. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="shuriken"]

hogy fogott egy konzervesüveget és feltöltötte kb. 5 centiméter átmérőjű kövekkel.

Ezután elővett egy dobozt, tele apró kaviccsal, és elkezdte beleszórni a kavicsokat az üvegbe. Miután a kavicsok kitöltötték a kövek közötti üres helyeket, megint megállapították, hogy az üveg tele van. A professzor ezután elővett egy dobozt tele homokkal és azt kezdte beletölteni az üvegbe. Természetesen a homok minden kis részt kitöltött.

,,És most - mondta a professzor - vegyék észre, hogy ez az önök élete. A kövek a fontos dolgok. A családod, a partnered, az egészséged, a gyermekeid. Ha minden mást elveszítenél, az életed akkor teljes maradna. A kavicsok azok a dolgok, amelyek még számítanak, mint a munkád, a házad, az autód. A homok az összes többi apróság. Ha a homokot töltöd be először, nem marad hely a kavicsoknak és a köveknek. Ugyanez történik az életeddel is. Ha minden idődet és energiádat az apróságokra fordítod, nem marad hely azoknak a dolgoknak, amelyek igazán fontosak számodra. Fordíts figyelmet azokra a dolgokra, amelyek alapvetők a boldogságod érdekében. Játssz a gyermekeiddel. Szakíts időt orvosi ellenőrzésre. Vidd el a párodat táncolni. Mindig lesz időd dolgozni, takarítani, vendégeket hívni, rendet rakni. Először a kövekre figyelj - azokra, amelyek igazán számítanak. A többi csak homok.''

Forrás: Szentkirályi hírmondó 2004. január[/
Ez már megint olyan Shurikenes, gratulálok! Laughing
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 03. 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki nászajándékba kap egy lovat. A szomszéd mondja is az illető
apjának:"milyen pompás ajándékot kapott a fiad!"-mire az apa megvonja
vállát:"ki tudhatja azt..."
Később a fiú leesik a lóról,mire a szomszéd az apjának:"milyen igaz,
nem is volt ez olyan jó ajándék"
Aki persze megvonja csak vállát:
"mit lehet azt tudni.."
Kitör a háború, minden férfit besoroznak, kivéve ugye a törött lábút, aki még a balesetből nem épült fel.
Mire a szomszéd:"milyen igaza volt, szomszéd,végül is nem is olyan rossz
ajándék ez a ló!"
Az apa vállát vonja és azt mondja....
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 12. 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A KICSI LÉLEK MESÉJE

Volt egyszer egy lélek, aki fénynek ismerte önmagát. Lévén újdonatúj lélek, türelmetlenül vágyott a megtapasztalásra.

- Én vagyok a fény!- mondogatta – én vagyok a fény!

Ám mindaz, amit erről tudott és mondott, nem helyettesíthette a megtapasztalását.

Márpedig abban a birodalomban, ahol ez a lélek felbukkant, semmi más nem létezett, csak fény, fény és fény.

Valamennyi lélek nagyszerű volt, valamennyi lélek csodálatos volt, és valamennyi lélek az én fenséges fényemmel ragyogott.

Ilyenformán a szóban forgó kis lélek úgy érezte magát, mint gyertyaláng a napsütésben. A legnagyobb ragyogás közepette, melyhez ugyan maga hozzátette a sajátját, nem láthatta önmagát, nem tapasztalhatta meg önmagát annak, Aki és Ami valójában.

Majd az történt, hogy ez a lélek epekedve sóvárgott megismerni önmagát. És oly hatalmas volt a vágyódása, hogy így szóltam egy napon:

- Tudod-e kicsike, mit kell tenned, hogy kielégítsd a te hatalmas vágyódásodat?

- Mit, Istenem, mondd, mit? Bármit megteszek! – kiáltotta a kicsi lélek.

- El kell választanod magad tőlünk, a többiektől, válaszoltam. Folyamodj a sötétséghez!

- Mi az a sötétség, ó szentséges Egy? – kérdezte a kicsi lélek.

- Az, ami te nem vagy – válaszoltam, és a lélek megértette.

Követte a tanácsomat. Eltávozott a mindenségből, és egy másik tartományba költözött.

Ebben a tartományban a lélek rendelkezett azzal a hatalommal, hogy megtapasztaljon mindenféle sötétséget, és meg is tette.

Ám a sötétség közepette egyszer csak felkiáltott:

- „Atyám! Atyám! Miért hagytál el engem?” – miként Te, amikor a legsötétebbnek tartott időket éled.

Én azonban soha nem hagylak el téged, mindig melletted vagyok, és készen állok rá, hogy emlékeztesselek arra, Aki Valójában Vagy, és mindig készen állok rá, hogy hazahívjalak.

Ezért mondom, hogy legyél fény a sötétségben, és ne átkozd a sötétséget! És ne feledd, hogy Ki Vagy, olyankor sem, amikor mindenfelől körülfog mindaz, ami nem vagy! Csak adj hálát a teremtésért, akkor is, ha éppen a megváltoztatására törekszel. És tudd, hogy amit a legnagyobb megpróbáltatásod idején teszel, az lehet a legnagyobb diadalod. Mert az általad teremtett tapasztalat annak kinyilvánítása, Aki Vagy, - és Aki Lenni Akarsz.

Azért meséltem el ezt a kis történetet - a lobogó kis lélekről szóló tanmesét – hogy jobban megérthesd, miért éppen olyan a világ, amilyen; és hogyan változhat meg mindez egyetlen pillanat leforgás alatt, ha mindenki emlékszik legmagasztosabb valósága isteni igazságára.

Bárki érezheti magát megbántva, bárki érezheti úgy, hogy ártalmára voltak, ám amikor visszatértek az Örök Birodalomba, rájöttök majd, hogy nem ért benneteket semmiféle kár. Akkor meg fogtok bocsátani azoknak, akikről azt hittétek, hogy megbántottak benneteket, mert tudatosulni fog bennetek a Magasabb Rendű terv.

- Isten bármely töredéke lehetsz. Amelyik csak akarsz – mondtam a kicsi léleknek. Te vagy az Abszolút, amely megtapasztalja önmagát. – Isten melyik általad választott megnyilvánulását kívánod most megtapasztalni?

- Tehát van választásom? – kérdezte a Kis Lélek.

- Igen. Megtapasztalhatod Isten bármely megnyilvánulását, önmagadként, benned és rajtad keresztül.

- Rendben, felelte a Kicsi Lélek. – Akkor a Megbocsátást választom. Szeretném Teljes Megbocsátásként megtapasztalni önnön lényemet.

Képzelheted, mekkora kihívás volt ez, hisz senkinek sem kellet megbocsátani. Tökéletességet és Szeretetet teremtettem.

- Senkinek sem kell megbocsátani? – kérdezte némiképp hitetlenkedve a Kis Lélek.

- Senkinek – ismételtem. - Nézz körül. Látsz-e nálad kevésbé tökéletes, kevésbé csodálatos lelket? – erre körbefordult, és meglepetten látta, hogy köré gyűlt a mennyország valamennyi lelke.

Jöttek a Királyság legtávolibb zugából is, mert hallották, hogy a Kis Lélek rendkívüli párbeszédet folytat Istennel.

- Értem. Senki sem tökéletlenebb nálam! – kiáltott fel a Kis Lélek. – Akkor hát kinek bocsássak meg?

Erre egy lélek kilépett a tömegből. – Nekem megbocsáthatsz – mondta ez a barátságos lélek.

- Miért? – kérdezte a Kis Lélek.

- A következő életedben olyan dolgok fognak történni, amiért megbocsáthatsz – válaszolta a Barátságos Lélek.

- De miért? Mit tudsz tenni ellenem Te, a Tökéletes Fény teremtménye, hogy meg kell majd neked bocsátanom?

- Ó – mosolyodott el a Barátságos Lélek – biztosan kitalálunk majd valamit!

- De miért? – a Kis Lélek nem értette, hogy miért akarná egy ilyen tökéletes teremtmény annyira lelassítani a rezgését, hogy tényleges gonoszságot tudjon tenni.

- Egyszerű – magyarázta amaz. Megtenném, mert szeretlek. – Szeretnéd magad Megbocsátásként megtapasztalni. Nem? – Egyébként te is megtetted értem ugyanezt.

- Én? – ámuldozott a Kis Lélek.

- Persze. Nem emlékszel? Teljesek voltunk te meg én. A Fel és Le, a Bal és Jobb. Mi voltunk az Itt és Ott, a Most és Akkor. Voltunk Kicsik és Nagyok, Férfiak és Nők, Jók és Rosszak. Minden voltunk. A Minden. Megegyeztünk, hogy mindketten külön-külön megtapasztaljuk Isten legfőbb részeit. Mert megértettük, hogy…

- …amikor az Vagy, ami Nem vagy, akkor, ami Te Vagy, az nem Te Vagy! Nem létezhet meleg nélkül hideg, bánat nélkül nem lehetsz boldog, a „gonosz” nélkül nem ismerheted a „jó”-t. Ha valami akarsz lenni, akkor fel kell bukkannia valahol a világban ennek a valaminek vagy valakinek az ellentétének, hogy ez a valami, - bármi legyen is – létrejöhessen.

A Barátságos Lélek ezután elmagyarázta, hogy azok az emberek Isten Különleges Angyalai és az az állapot Isten külön ajándéka.

- Egyetlen dolgot kérek cserébe – jelentette ki a Barátságos Lélek.

- Akármit kérhetsz! – kiáltotta a Kis Lélek. Alig bírt magával az izgalomtól, hogy végre Isten bármelyik megnyilvánulását megtapasztalhatja. Megértette Isten tervét.

- Abban a pillanatban, amikor ütlek-verlek, és a leggonoszabbakat művelem veled, amit csak el tudsz képzelni, … emlékezz, hogy ki is vagyok valójában!

- Ó! Nem fogom elfelejteni! – ígérte meg a Kis Lélek. – Találkozunk a Tökéletességben, melyben egyek vagyunk, és mindig emlékezni fogok rá, ki vagy. Mindig!

/Neale Donald Walsch: Beszélgetések Istennel/

És ha mégis elfelejted, csak egy dolgod van: emlékezz...
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 15. 04:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miféle mindenség az, ahonnan máshová lehet költözni?
A szerző lelke amúgy szép neonfény lehet...

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 27. 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Skar"]Miféle mindenség az, ahonnan máshová lehet költözni?
A szerző lelke amúgy szép neonfény lehet...[/quote]

Drágám, hát tényleg nem tudod?
pedig szerintem pontosan tudod te is...

onnan, abból a mindenségből ahol most Lepkéék és mi emberek vagyunk :)
a földi menyországból idővel majd az égi menyországba !

égi kör ez drágám... afféle kristály jing-jang :)

Lepkéék jártak eszemben mikor a víz kacagva fecsegett a lábam alatt...

fiatalságban az öregség- öregségben a fiatalság tisztasága :)

Lepkééknek és minden családnak kívánom a valakitől olvasott idézetet...

a generációk egymás gyökerei és egymás szárnyai tudjanak maradni örökké:)
nehéz, de jó :)

szeretlek titeket csak erre a két topickra kaptam beírási lehetőséget :)
üdv/szürke :wink:
Vissza az elejére
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 27. 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Skar írta:
Miféle mindenség az, ahonnan máshová lehet költözni?
A szerző lelke amúgy szép neonfény lehet...

Drágám, hát tényleg nem tudod?
pedig szerintem pontosan tudod te is...

onnan, abból a mindenségből ahol most Lepkéék és mi emberek vagyunk Smile
a földi menyországból idővel majd az égi menyországba !

égi kör ez drágám... afféle kristály jing-jang Smile

Lepkéék jártak eszemben mikor a víz kacagva fecsegett a lábam alatt...

fiatalságban az öregség- öregségben a fiatalság tisztasága Smile

Lepkééknek és minden családnak kívánom a valakitől olvasott idézetet...

a generációk egymás gyökerei és egymás szárnyai tudjanak maradni örökkéSmile
nehéz, de jó Smile

szeretlek titeket csak erre a két topickra kaptam beírási lehetőséget Smile
üdv/szürke Wink

Szürke:
Igaz a történetben kicsit másról (is) van szó, de ez az értelmezés is teljesen helytálló szerintem. Smile
Skar:
Az égi mennyország ahogy Szürke írta, az a teljesség, mert benne van "MINDEN". Onnan ment el a Kicsi lélek egy olyan tartományba, ahol nincs fény, tehát hiány van, és az úgy már nem "minden"-ség.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Következő
4 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.