Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc filmjeink...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 18. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
hana írta:
Hatodik érzékről van egy kedves storym. Baráti társaságban két nagy mozirajongó is volt, Zöld és Béci. Zöld a ruhái színe után kapta ezt a becenevet és egyébként olyan sorozatgyilkos feje volt. Tudod, kedvesen mosolyog, de közben bármit el tudsz róla képzelni. Laughing Egyébként az a fajta ember volt, aki nagyon keveset beszélt, de ha megszólalt, az tarolt.

Zöld előbb látta az említett filmet, pár nap múlva azonban ment Béci is megnézni. Zöld éppen jött látogatóba, amikor Béci már a lépcsőházban loholt a moziba menet. Zöld lekiáltott utána: "Ja, csak még egy dolog: Bruce Willis halott."

Szállóige lett, mondanom sem kell. Laughing

Auuuuu..ez durva volt... Rolling Eyes
(mellesleg Te sem vagy ám különb, mert ellőtted a "poént"... Confused Wink Laughing Laughing Laughing)

Ja, gondoltam egy tizenx év távlatából már nem akkora poén lelövés. Mellesleg én sem láttam még a filmet. Very Happy
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 18. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedvenc film? Band of Brothers. Aki nem szereti a háborús filmeket azoknak (is) ajánlom. A film előtt a világból ki lehetett engem is zavarni a háborús filmekkel. Aztán -némi engedmények fejében- megnéztem az első részét. Aztán a másodikat. A többit meg már én követeltem és engedmények sem kellettek hozzá. Ez a film bemutatja a háború borzalmait IS. Persze. Hát hiszen az ezzel járt. De emellett nagyon emberi is. A katonák, akik egymás mellett harcolnak és közben szinte testvérekké válnak. Akik a saját életük kockáztatásával mentik ki a többieket kilátástalan helyzetekből. A filmet a túlélők mesélik el. Az ő történetük is ez a film. Megható látni ahogy idős férfiak könnyezik meg még a mai nap is elvesztett barátaikat és élik át újra ezeket az élményeket. A film óta rákattantam erre a témára. Rengeteg könyvet elolvastam, főleg a D-day volt ami érdekelt, és a 101-es alakulat. Szval szerintem érdemes megnézni. Bár tény, baromi hosszú, de Tom Hanks és Steven Spielberg talán jó ajánlólevél...

aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 30. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az új kedvenc AVATAR 3D Very Happy

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 04. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:
Sorozatokból a most futó Harper sziget. Tudom, technikailag gagyi, viszont érdekes jellemrajzokat ad.

Öööö.... Embarassed láttad a végét? Beállítottam a tv-t, hogy vegye fel, de elcsúszott időben a műsor, és a digit csak időpontra lehet beállítani... Twisted Evil

Szóval így az utsó részből csak 10 percet láttam - meséld el, hogy fejeződött be léccilécciléccííííí....... Cool
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 04. 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Szelené írta:
Sorozatokból a most futó Harper sziget. Tudom, technikailag gagyi, viszont érdekes jellemrajzokat ad.

Öööö.... Embarassed láttad a végét? Beállítottam a tv-t, hogy vegye fel, de elcsúszott időben a műsor, és a digit csak időpontra lehet beállítani... Twisted Evil

Szóval így az utsó részből csak 10 percet láttam - meséld el, hogy fejeződött be léccilécciléccííííí....... Cool

Smile Elkezdtem írni, már félig készen is voltam, mikor nem jutott eszembe egy fontos momentum, gondolkodom, hogy is volt, hogy is, és eszembe jutott egy oldal, az nagyon szuper! Tudom, az lenne itt a lényeg, hogy ne a netes írásokat kelljen olvasni, de ez annyira pontos, részletes és jópofa leírás, hogy kár lenne kihagynod! Smile
http://hogyvolt.blog.hu/2009/12/17/harper_sziget_1x13_sigh
Remélem tudtam segíteni Smile
Egyik ismerősöm most menti le nekem a napokban dvd-re az egészet. Majd megkérdem tőle, hol találta Wink
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 04. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:
Mona írta:
Szelené írta:

Smile Elkezdtem írni, már félig készen is voltam, mikor nem jutott eszembe egy fontos momentum, gondolkodom, hogy is volt, hogy is, és eszembe jutott egy oldal, az nagyon szuper! Tudom, az lenne itt a lényeg, hogy ne a netes írásokat kelljen olvasni, de ez annyira pontos, részletes és jópofa leírás, hogy kár lenne kihagynod! Smile
Egyik ismerősöm most menti le nekem a napokban dvd-re az egészet. Majd megkérdem tőle, hol találta Wink

Köszönömköszönöm Cool már el is olvastam!
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 04. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
Szelené írta:
Mona írta:
Szelené írta:

Köszönömköszönöm Cool már el is olvastam!

Wink
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 29. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Doctor Parnassus és a képzelet birodalma Very Happy
olyan nekem való volt, mindentelfelejtős Smile fura, színes, voltak benne jóóóó pasik Twisted Evil , kedves, vicces.

és láttm a Sherlock Holmest, is, azt kell mondanom, h bejött, az egyik fenti opció miatt is, de igazán jól szórakoztam, jól meg volt csinálva. és benne volt Septimus (sztem ugyanabban a bőrkabátban Laughing ) a Csillagporból (szintén megnézendő film Wink) Very Happy
Sziámi cica
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 29. 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aotan írta:

Detto! Már kétszer láttam, de minden héten meg tudnám nézni. Smile
Mert a szerelem erősebb, mint a halál"

Oldalam: www.csodakert.eoldal.hu
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 30. 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziámi cica írta:
aotan írta:

Én 3D-ben még csak egyszer, de nemsokára megnézem megint Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 30. 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziámi cica írta:
aotan írta:

Mennyire érted, ismered a "háttértörténetét", hogy mi ihlette az alkotót, honnan szedte össze a dolgokat? Azt hiszem Téged eléggé érdekelne ez a dolog, mert ez sokkal-sokkal több, mint egy szép és megható film.
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 30. 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Sziámi cica írta:
aotan írta:

Mennyire érted, ismered a "háttértörténetét", hogy mi ihlette az alkotót, honnan szedte össze a dolgokat? Azt hiszem Téged eléggé érdekelne ez a dolog, mert ez sokkal-sokkal több, mint egy szép és megható film.

Mesélj, Hanacica!
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 30. 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Védák - a kék alakokat onnan vette úgy olvastam. A a tudatos szálak és azok kapcsolódása Castaneda könyveiben olvasható, de nem ilyen direkt dolgokra gondoltam, mert mindazt, amit a Védák vagy Castaneda említ, sok más forrás is leírja.

Ahogy olvasgattam a neten, a sztorit kifejezetten szarnak ítélik meg elég sok helyen, némi kivánnivalót hagy maga után, tény, hogy Cameron nagyon sémák mentén gondolkozott és ha jó pár kisstílű, de megszokott dolgot kihagy, a film színvonala hihetetlen mértékben emelkedett volna.

Így csak azon emberek számára többrétegű, sok szálú a mondanivaló, akik elég háttérismerettel rendelkeznek sámáni kultúrákról, ősi civilizációk világ- és hitrendszeréről, különböző tanító növényekről. A többségnek azonban csak egy "azemberpusztítjaaFöldetésezrossz" sztorijú sodró cselekményű, látványos film marad. Habár ha kitör a hisztéria még jobban, akkor biztos lesznek, akik mélyen beássák magukat ezekbe a témákba, most még nem nagyon találtam ilyen írásokat.

Sok látvány elem van, - természetesen az erdőben - amelyek tipikus látványi kísérő elemei néhány tanító növény használatának. Például a színes gombák egyértelmű utalás a gombafogyasztás során tapasztalható élénk színekre stb. Mondom, nagyon összetett dolog, sok mindent fel tudnék sorolni, csak hosszas magyarázatot igényelne akár csak egy-egy mozzanat magyarázata is.
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 30. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Számomra csak egy mesefantázia film volt, de a kék emberek inkább a Baraka filmből, erre a részletre emlékeztettek: http://www.youtube.com/watch?v=RkxuPxdsZ58&feature=related
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 30. 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Védák - a kék alakokat onnan vette úgy olvastam. A a tudatos szálak és azok kapcsolódása Castaneda könyveiben olvasható, de nem ilyen direkt dolgokra gondoltam, mert mindazt, amit a Védák vagy Castaneda említ, sok más forrás is leírja.
...
Mondom, nagyon összetett dolog, sok mindent fel tudnék sorolni, csak hosszas magyarázatot igényelne akár csak egy-egy mozzanat magyarázata is.

Hana! Engem érdekel! És szerintem másokat is. A Védák könyvéből én is olvastam részleteket, nagyon érdekesnek tartom. Kérlek szépen írj róla, s beszélgessünk a filmről, mert ugye erről szól a fórum és a téma is. Wink Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
5 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.