Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen a kapcsolatom a gyermekemmel?

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
verus85
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 04. 23:47    Hozzászólás témája: Milyen a kapcsolatom a gyermekemmel? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagy Vera vagyok IV. éves szülésznő hallgató. Idén írom a szakdolgozatomat az anya-gyermek kötődés vizsgálatából.Szakdolgozatomban a kötődési stílusokat vizsgálom, kutatásom célja,hogy meghatározzam napjainkban hogyan kötődnek a gyermekek az édesanyjukhoz. Arra szeretnélek kérni titeket,hogy kutatásomat segítsétek a kötődési kérdőív kitöltésével, melyet a következő linken érhettek el:

http://tiny.cc/kfC5b

Kitöltéseiteket előre is köszönöm

Vera
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 05. 00:59    Hozzászólás témája: Re: Milyen a kapcsolatom a gyermekemmel? Hozzászólás az előzmény idézésével

verus85 írta:
Sziasztok!

Nagy Vera vagyok IV. éves szülésznő hallgató. Idén írom a szakdolgozatomat az anya-gyermek kötődés vizsgálatából.Szakdolgozatomban a kötődési stílusokat vizsgálom, kutatásom célja,hogy meghatározzam napjainkban hogyan kötődnek a gyermekek az édesanyjukhoz. Arra szeretnélek kérni titeket,hogy kutatásomat segítsétek a kötődési kérdőív kitöltésével, melyet a következő linken érhettek el:

http://tiny.cc/kfC5b

Kitöltéseiteket előre is köszönöm

Vera

Szia Vera!
hello2

Üdvözöllek a HarmoNet közössége nevében, és természetesen mint Bocsita is. BUÉK!

A lehető legjobb helyre jöttél! Engedd meg, hogy egy-két dolgot elmondjak, segítve a munkád. Ha komolyan gondolod az adatgyűjtést, ne elégedj meg egy kérdőív kitöltésével. Itt rengeteg személyes tapasztalatot, esettanulmányt, véleményt összegyűjthetsz, ha figyelmes és ügyes vagy.

Ezzel a hozzászólásoddal egy új témát indítottál, amire lesz aki magától, lesz aki unszolásból, s lesz aki kérlelések után, de biztos írni fog. Vezesd ügyesen a témát, kérdezz, figyelj, válaszolj.

Vannak itt szakemberek, gyakorló nagyszülők, szülők és elkeseredett gyermekek is; csak jól elbújnak egy rájuk nem biztos hogy jellemző avatar kép mögé. Nem nagyon szeretnek előjönni, ki kell őket csalogatni Wink. Még kevésbé szeretnek idegenekkel beszélgetni, mint látod most is nagy a csend... Nézz szét jól, szólj hozzá a Téged érdeklő témákhoz bátran. Ha pedig már megismernek, sok sorsot megismerhetsz, sőt még barátokra is lelhetsz.

Hogy ne unatkozz addig míg megtalálnak a válaszokkal, javaslom, hogy pl. itt kezd az olvasást:

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=670

Ja és ne feledd, 15 hsz.-nek meg kell lennie, hogy privát üzenetet küldhess/fogadhass...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 06. 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Itt is nézelődhetsz:

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=426&hnp_nap=0&hnp_sorrend=asc&start=0

és itt is találsz ötleteket:

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=133&hnp_nap=0&hnp_sorrend=asc&start=0
verus85
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a segítséged,mindenképp elolvasom.
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kitöltöttem (meglepően sok átfedés volt a kérdések között).

A kenguruhoz hozzátenném, hogy már csak jóval később olvastam, hogy a pici babák gerince gyenge a kenguruhoz és a szülök azt hiszik, milyen jókat alszik a baba a szülő mellkasán, közben állítólag az oxigénhiány miatt dőlt ki szegény, mert az összenyomódott mellkasa nem teszi lehetővé a megfelelő légcserét....
verus85
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

köszönöm,hogy kitöltötted. Azért vannak átfedések a kérdések között,mert mindegyik más szemszögből vizsgálja a kötődést, így lehet úgy tűnik kicsit egyformák a kérdések,de ebből tudok következtetni majd a kötődésre. Erről már én is hallottam a kenguruval kapcsolatban.
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:

A kenguruhoz hozzátenném, hogy már csak jóval később olvastam, hogy a pici babák gerince gyenge a kenguruhoz és a szülök azt hiszik, milyen jókat alszik a baba a szülő mellkasán, közben állítólag az oxigénhiány miatt dőlt ki szegény, mert az összenyomódott mellkasa nem teszi lehetővé a megfelelő légcserét....

De ez csak a kengurukra igaz. Nem véletlenül adják meg ott, hogy hány hónapos kortól használható. A hordozókendők esetében már más a helyzet. Ha mindig az életkornak megfelelő kötési módot használják, akkor újszülött kortól akár három éves korig variálható.
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 07. 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Caravell írta:

De ez csak a kengurukra igaz. Nem véletlenül adják meg ott, hogy hány hónapos kortól használható. A hordozókendők esetében már más a helyzet. Ha mindig az életkornak megfelelő kötési módot használják, akkor újszülött kortól akár három éves korig variálható.

igen, de az én időmben még csak kenguru volt Rolling Eyes Confused
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.