Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Idézetek,melyek bölccsé tesznek minket....
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Versrovat
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 18. 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
"dywir" hozta én ha nem bánja egy picit bővíteném... épp mert megragadó idézet volt... én is köszönöm..."Egy ajándék éppen annyit ér, amennyi szeretettel kiválasztották." (T.M.) és/vagy megálmodva készítették és ahogyan titokban időzítve dédelgették.....valamint ahogy átadták...

persze, hogy nem bánom szürke Smile
nem véletlen nem kommentáltam Neutral
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 18. 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
szürke írta:
"dywir" hozta én ha nem bánja egy picit bővíteném... épp mert megragadó idézet volt... én is köszönöm..."Egy ajándék éppen annyit ér, amennyi szeretettel kiválasztották." (T.M.) és/vagy megálmodva készítették és ahogyan titokban időzítve dédelgették.....valamint ahogy átadták...

jajj bocsánat... töröljem a hsz-emet ? csak egy szavadba kerül csak most nem tudom mivel teszek jobbat...
prv-ben megírod?
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 18. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
szürke írta:

valóban ... pontosítani akartam és pontatlanítottam mert én az ajándékot leképeztem tárgyi érzelmi ajándékra... és a születés csodájára...

de kihagytam magát az életet mint ajándék lehetőségét...
majd megírod miért a szomor jeled ?

ha akarod letörlöm az összes hsz-em csak tudnám mivel teszek kevésbé rosszat mert nem kaptam prv-t....
nem vettem figyelembe pl az életemhez való szabad választást élet vagy halál pl...tehát ha magát az életet nézem ajándéknak akkor magamra vetítve pl pontatlanítottam... gyönyörű idézet....
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 19. 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
dywir írta:
szürke írta:

valóban ... pontosítani akartam és pontatlanítottam mert én az ajándékot leképeztem tárgyi érzelmi ajándékra... és a születés csodájára...

de kihagytam magát az életet mint ajándék lehetőségét...
majd megírod miért a szomor jeled ?

ha akarod letörlöm az összes hsz-em csak tudnám mivel teszek kevésbé rosszat mert nem kaptam prv-t....
nem vettem figyelembe pl az életemhez való szabad választást élet vagy halál pl...tehát ha magát az életet nézem ajándéknak akkor magamra vetítve pl pontatlanítottam... gyönyörű idézet....

prv ment
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 19. 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
pihike írta:
"Ne vesztegesd az életed olyan dolgokra, amiket nem tarthatsz meg. Bízz az Életben. Csak akkor leszel képes elhagyni a "tudást", csak akkor tudod félretenni az elmédet, ha bízol. A bizalommal pedig valami óriási dolog tárul fel előtted. Akkor az életed többé nem közönséges élet: isten teljesen feltölt és eláraszt. Amikor a szív ártatlan, a falak pedig eltűntek, összekapcsolódsz a végtelenséggel. Nem érzed magad becsapottnak; nincs semmi, amit el lehetne tőled venni. Amit el lehet tőled venni, az meg sem érdemli, hogy megtartsd. Amit pedig nem lehet tőled elvenni, azért miért aggódnál? - azt senki nem veheti el tőled, az lehetetlen. A valódi kincset nem veszítheted el."

(Osho)

amikor beteg vagyok én is pontosan így sőt még mélyebben érzek, ha ezzel nem sértem meg oshot-T nem ismerem csak amiket ti idéztek...

aztán jönnek a gyógyszerek és a helyére kerül minden...
de a szerelem az megint egy olyan extázis szerű állapot amikor hihetetlenül közel kerülsz istenhez és az univerzum részévé válsz... szervesen vele együttlélegző részévé... szoktam mondani annyira eltölt kitölt a szeretet .... szerelem, hogy az utolsó fűszálat is rajongva szereted...
és ezért nem is értem hogy voltam képes veszekedni... pedig szerelmes vagyok...valakibe... hatna hogy nem akarok szerelmes lenni ?

NEM HISZEM MERT EZ NEM AKARAT KÉRDÉSE...

... értelek, azt hiszem ...
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 19. 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az ember tudathasadásos. Az ember normális alapállapota - legalábbis ma - a skizofrénia. A primitív népeknél ez még valószínűleg nem így volt, de az évszázados társadalmi beidegződések, a civilizáció, a kultúra és a vallás egy sokaságot csinált az emberből: egy széthasadt, darabokra hullott, ellentmondásos lényt. De mivel ez a széthasadás mégis ellentétben áll az ember legbenső természetével, valahol mélyen az egység még mindig létezik. Mivel a lélek egy, ezért minden nevelés és idomítás csupán az ember felszínén tehet kárt. A középpont érintetlen maradt - ezért van még mindig életben. Ám az élete pokollá változott. A zen minden erőfeszítése arra irányul, hogy megszüntesse az ember skizoid állapotát, hogy megszabadítsa széthasadt személyiségétől, és megtanítsa neki, hogyan lehet egy teljes, kikristályosodott lény, hogyan juthat el a középpontba. Te még nem mondhatod azt, hogy te létezel. Neked nincs léted, te legfeljebb egy piactér lehetsz, egy zsivaj. Amikor azt akarod mondani, hogy "igen", rögtön megszólal benned a "nem" is. Még egy egyszerű igent sem vagy képes teljes lényeddel kiejteni... Ebben az állapotban a boldogság lehetetlen. A széthasadt személyiség természetes következménye a boldogtalanság."

Osho
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 02. 03:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Az élet egy pillanat, amit ünnepelni és élvezni kell. Tedd mulatsággá, ünnepeld, és akkor beléphetsz az igazi templomba. A templom nem a lógó orrúaknak való; soha nem is volt az. Figyeld meg az életet: látsz valahol szomorúságot? Láttál már valaha depressziós fát? Vagy láttál már valaha szorongó madarat? Vagy idegbeteg állatot? Ugye nem?
Az élet egyáltalán nem ilyen. Csak az ember tévedt el valahol... Mégpedig azért tévedt el, mert rendkívül bölcsnek és okosnak hiszi magát. A te betegséged az okosságod. Ne légy olyan bölcs. Mindig tudd, hogy hol a határ, ne ess végletekbe. Ha egy kicsit bolond vagy és egy kicsit bölcs, az jó - mert e kettő megfelelő arányú kombinációjából lesz a buddha..."

Osho
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 03. 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A szakadékot nem lehet két lépésben átugrani"
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 03. 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
"A szakadékot nem lehet két lépésben átugrani"

ez egy hatalmas aranyigazság Exclamation tetszik nagyon Laughing
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 06. 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hallottam...

."..a hasonlóság titok és vihar között.. az, hogy minél nagyobbak, annál veszélyesebbek....."

és közben itt dörög az ég és szakad az eső... Smile
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 09. 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

érj nyitott szemmel ! tanítva tanulj és tanulva taníts ! Smile
Vissza az elejére
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 09. 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
szürke írta:

Előszőr úgy olvastam, hogy élj nyitott szemmel. Bár ez nekem nagyon tetszik ez. Saját magadtól van az idézet vagy vedted valahonan?

Szeretettel üdvözöllek: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 09. 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Szia!
szürke írta:

Előszőr úgy olvastam, hogy élj nyitott szemmel. Bár ez nekem nagyon tetszik ez. Saját magadtól van az idézet vagy vedted valahonan?

Szeretettel üdvözöllek: Metilujza

tegnap adtam valakinek ajándékba egy más megfogalmazásban most arra nem emlékszem, de ezt hétfőn megírom a srácnak e-mail-ben tetszik-e neki és ha igen az övé... Smile nem tudom mi volt a tegnapi ez annál vagy rosszabb vagy jobb de nem ugyanaz...
sajnos szóba kerültek a versek is hogy mennyire szeretem őket és hogy olykor itt esetlenkedek a lélekcseppjeimmel és ki akarta szedni belőlem hol olvashatná el őket ... nem hoztam haza őt a fórumra... életemben először nem árultam el valakinek hol vagyok fent Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
itt meglátja, hogy szeretkezni vágyom stb.. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed isten ments... Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed Razz
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 12. 03:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
hangya írta:
Egy ellenség többet árthat, mint amit száz barát használni képes.

apai nagyapám

Bölcs!

És milyen igaz az ellenkezője is.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 13. 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remény hal meg utoljára. Ez például nagyon is igaz és nagyon is tetszik nekem.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Versrovat Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
4 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.