Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Idézetek,melyek bölccsé tesznek minket....
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Versrovat
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 15. 05:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ne a múltban élj, ami már nincs (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel! így lesz hiteles az életed. "
(Popper Péter)
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 15. 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
"Ne a múltban élj, ami már nincs (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel! így lesz hiteles az életed. "
(Popper Péter)

ez nagyon tetszik ....

------------------------

nem tudom kitől származik :
"a szerelem győz mindenek felett "
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 15. 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

szürke írta:
pihike írta:
(Popper Péter)

ez nagyon tetszik ....

------------------------

nem tudom kitől származik :
"a szerelem győz mindenek felett "

Ezek mellett nem tudtam szónélkül elmenni nagyon tetszenek köszönöm, hogy felraktátok.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 16. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aki szeretetben él, nem büszke, nem akar másokon uralkodni, nem halljátok soha, hogy hibáztatna, vagy gúnyolna másokat. Nem kutat mások szándékai felől, nem hiszi azt, hogy ő jobban cselekszik, mint mások, és soha nem tartja többre magát embertársainál. Aki szeret, az amennyire csak lehet, elkerüli, hogy fájdalmat okozzon.”(V.Szt.János)
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 16. 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Aki szeretetben él, nem büszke, nem akar másokon uralkodni, nem halljátok soha, hogy hibáztatna, vagy gúnyolna másokat. Nem kutat mások szándékai felől, nem hiszi azt, hogy ő jobban cselekszik, mint mások, és soha nem tartja többre magát embertársainál. Aki szeret, az amennyire csak lehet, elkerüli, hogy fájdalmat okozzon.”(V.Szt.János)

ez szent igaz.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Cőlli bátyus
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 17. 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézetek komolyan bölcsebbé tesznek minket?
Akkor most idézek: "Mindenki gyűjt valamit"

De ha mondjuk tőlünk idéznek akkor a nevünk esetleg fennmarad ...
Kár hogy a következő életünkben talán más nevünk lesz Shocked
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 25. 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cőlli bátyus írta:
Akkor most idézek: "Mindenki gyűjt valamit"

De ha mondjuk tőlünk idéznek akkor a nevünk esetleg fennmarad ...
Kár hogy a következő életünkben talán más nevünk lesz Shocked

Laughing Idézetnek idézet az is amit akár Te, akár én, akár a sarki fűszeres mond! De hogy kinek a mondatait, gondolatait idézem, mit mond nekem, fejlődhetek-e én vagy valaki más általa, az már más kérdés... Wink

A többség nagy nevű írók-, költők-, politikusok-, igazmondók-, stb. leírt gondolatait idézni. Azért, mert mikor olvassa, azonosságot vél felfedezni a saját gondolatával. Sokan ilyenkor azt mondják: "Olyan mintha az én gondolatom lenne! Akár én is írhattam volna, csak az író szebben fogalmazta meg!" És hűen követi, terjeszti!

A helyzet pedig az, hogy rengeteg az olyan festő, író, zenész, költő - egyszóval - művész, akinek a gondolkodása egyáltalán nem hétköznapi, nem átlagos, azaz nem normális (bocs ha nem a megfelelő szót tettem ide), sok esetben deviáns. De művészetében sikeres, mert műveit adott esetben akár milliós példányszámban is terjeszthetik. A pszichológia több tucat olyan irodalmi művet tart számon, amit pszichológiai és/vagy pszichiátriai beteg művész alkotott, s a műve tartalmazza a betegsége pontos leírását, tüneteit. Sok esetben a pszichológusok ezen leírt gondolatokkal azonusulás alapján vélik felismerni a betegségeket...

Úgyhogy az idézetekkel kérem óvatosan, körültekintően bánni! Egyáltalán nem biztos, hogy mindegyiket vakon kell(ene) követni! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 27. 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A barátság egy lélek, mely két testben lakozik. (Arisztotelész)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 28. 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:

... és ez így van! ...
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 28. 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
bocsita írta:

... és ez így van! ...

számomra ez nincs így...
számomra:

a szerelem egy lélek mely két testben lakozik....

a barátság a lelkek rokonsága...
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 31. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ellenben ez az idézet amit Hangya hozott szerintem tökéletes:

"Imádkozz úgy, mintha minden Istenen múlna, de cselekedj úgy, mintha minden rajtad múlna!"

hisz minden ezen múlik..... a csapatmunkán... Istenen és rajtunk is
Vissza az elejére
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 31. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cőlli bátyus írta:

Na, hát ezen már én is gondolkodtam. Meg azon is, hogy mi a különbség a "Kedvenc idézetek" és az "Idézetek amik bölcsebbé tesznek minket" között? Ez igazán nem kötekedés akar lenni, csak érdekel.
Cőlli bátyus
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 01. 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ancsa írta:
Cőlli bátyus írta:

Na, hát ezen már én is gondolkodtam. Meg azon is, hogy mi a különbség a "Kedvenc idézetek" és az "Idézetek amik bölcsebbé tesznek minket" között? Ez igazán nem kötekedés akar lenni, csak érdekel.

Ha nagyon akarom van benne logika: a kedvenc idézetek nem tehetnek bölccsé, meg semmilyenné, hiszen elfogultak vagyunk velük, mert azt mondják amit hallani akarunk.
Vissza az elejére
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 01. 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cőlli bátyus írta:
Ha nagyon akarom van benne logika: a kedvenc idézetek nem tehetnek bölccsé, meg semmilyenné, hiszen elfogultak vagyunk velük, mert azt mondják amit hallani akarunk.

Hmmm... meglehet. De csak ha tényleg nagyon akarom...De oké, tényleg nem kötekedés volt, elfogadom, legyen. Smile Amúgy meg tőlem elfér ez a topik is, csak ha már így szóba került gondoltam megkérdezem. De innen befejeztem az off-ot, sorry!
Cőlli bátyus
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 06. 04. 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

-----
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Versrovat Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
5 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.