Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Reménytelen szerelem,majd szexbarátság mással?Hiba?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 09. 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Királylány, elárulod, mért búslakodsz? Embarassed

Néha azért, mert nem is annyira lány... nem is annyira király... de legfőkébb nem királylány... Ha véletlenül mégis összejön a királylányság akkor meg Süsü is azt mondja: Nekem kell az a vacak királylány..
Kóbor királyfiból meg végképp 0 a felhozatal....

queen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 09. 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bús Királylány írta:
Illúzió írta:

Néha azért, mert nem is annyira lány... nem is annyira király... de legfőkébb nem királylány... Ha véletlenül mégis összejön a királylányság akkor meg Süsü is azt mondja: Nekem kell az a vacak királylány..

nagyok az elvárásaid.. Cool én "csak"hercegre várok.. de az is hiánycikk.. Rolling Eyes Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 04:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Bús Királylány írta:
Illúzió írta:

nagyok az elvárásaid.. Cool én "csak"hercegre várok.. de az is hiánycikk.. Rolling Eyes Crying or Very sad

Ezzel egyetértek.
Életemben egyetlen herceggel találkoztam.
A többi csak hercegnek látszó volt....csak hercegillúzió... Confused

queen
Vissza az elejére
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 05:08    Hozzászólás témája: Re: Reménytelen szerelem,majd szexbarátság mással?Hiba? Hozzászólás az előzmény idézésével

zita2010 írta:
.És itt van az,hogy nem tudom,mit döntsek.Szivem mélyén bele mennék a következő taliba,hiszen szimpatikus és jól esne újra az ölelése.De utána olvastam a neten,mit írnak az „okosok” a szexbarátságról.Azt,hogy benne a pakliban,hogy az egyik fél megsérül,mert máshogy kezd érezni a másik iránt,és ez persze álltalában a nőknél van.Na és,hogy az első szexet általában azzal töltse az ember,akit nagyon szeret.Én tudnám őt szeretni.És főleg azért,mert annak a fiúnak akit sokáig szerettem,sehogyan sem kellek,mint nő.Vajon ő érez irántam vmit,vagy tényleg csak szexuális vágya hajtsa irányomban 8éve?Hogy tudnám meg ezt?A következő talink pár hét múlva lenne.

Nemcsak a szexbarátságban van benne, hogy az egyik fél másként kezd érezni. Hisz megtapasztaltad, hogy a barátságnak is része lehet, sőt bármelyik kapcsolatnak.
Másrészt azt érzed, hogy tudnád őt szeretni, vágysz az ölelésére.
Vannak olyan házasságok, hosszantartó kapcsolatok, melyek egyéjszakás kalandnak indultak .
Azt is írtad, hogy jól kijöttök egymással, keresitek egymás társaságát úgy is, hogy a munkatársi viszony már megszűnt.
És még egy fontos dolog: itt mindenki ésszerű érveket sorakoztat fel.
De a szív dolgában ésszel dönteni..... ostobaság... Razz
Vezessen a szíved, az ösztönöd!
Mikor lesz a találkozó???
Na és mit veszel fel? Wink

queen
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyi "okosságot" olvastam itten, hogy úgy döntöttem, nehogymá' az enyém kimaradjon... laughing6 laughing6 laughing6

Szóval... Nekem az jött le, Zita, a történetedből, hogy olyan szerelmi háromszöget alkottok, ahol mindenki vágyja és egyben féli a beteljesülést. A reménytelen szerelmednek szüksége van az érzésre, de nem vállalja fel... Volt munkatársad reménytelenül vágyakozik utánad évekig, mikor végre hajlandó lennél, akkor megijed és elmenekül... És te? Ha reménytelen szerelmed most azzal jönne, oké, rendben, itt vagyok, én is úgy érzem,összetartozunk - Te akkor mit lépnél?

Úgy érzem, a kérdésed kapcsán mindenki hazudik - önmagának Wink .

Szilárd meggyőződésem, mindenki egy ránevelt énképnek igyekszik megfelelni és nincs tisztában valódi önmagával. Az én ötletem tehát így szól: először is próbáld meg feltérképezni, mi az, amit szinte csecsemőkorod óta a környezeted - szüleid, rokonságod, baráti, ismeretségi körök - sugalltak/nak neked a szerelemről, szexről. Ezeket a sugallatokat tedd mérlegre: mennyire értesz egyet velük? Következő lépésben próbáld megfogalmazni magadnak, számodra milyen az ideális társ - elvonatkoztatva a két úriembertől Wink . Itt nem árt megállni egy pillanatra és önvizsgálatot tartani: a másikkal megfogalmazott igények vonatkozásában te hol állsz? Ha eddig eljutsz, szerintem már tudni fogod, mit lépj... Wink

Maximálisan egyetértek Bús Királylánnyal: sérülni bármilyen kapcsolatban lehet, méghozzá nagyon...

Volt munkatársadról az a véleményem, ebben a hármasban ő a legsérültebb érzelmileg. Amiket írtál róla, abból számomra az derül ki, azért ajánlott "érzelemmentes" szexkapcsolatot, mert érzelmei viszonzására ismert okok miatt nem számíthatott... és egyébként is, tudjuk, a férfiak.... Wink

Bocsáss meg, hogy az utolsó bekezdéssel valamennyire én is befolyásollak - de ha önvizsgálatot tartasz, úgyis minden a helyére kerül Smile.
UAEVLT4+4-3+2-es kísérlet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Annyi "okosságot" olvastam itten, hogy úgy döntöttem, nehogymá' az enyém kimaradjon... laughing6 laughing6 laughing6

Szóval... Nekem az jött le, Zita, a történetedből, hogy olyan szerelmi háromszöget alkottok, ahol mindenki vágyja és egyben féli a beteljesülést. A reménytelen szerelmednek szüksége van az érzésre, de nem vállalja fel... Volt munkatársad reménytelenül vágyakozik utánad évekig, mikor végre hajlandó lennél, akkor megijed és elmenekül... És te? Ha reménytelen szerelmed most azzal jönne, oké, rendben, itt vagyok, én is úgy érzem,összetartozunk - Te akkor mit lépnél?

Szilárd meggyőződésem, mindenki egy ránevelt énképnek igyekszik megfelelni és nincs tisztában valódi önmagával. Az én ötletem tehát így szól: először is próbáld meg feltérképezni, mi az, amit szinte csecsemőkorod óta a környezeted - szüleid, rokonságod, baráti, ismeretségi körök - sugalltak/nak neked a szerelemről, szexről. Ezeket a sugallatokat tedd mérlegre: mennyire értesz egyet velük? Következő lépésben próbáld megfogalmazni magadnak, számodra milyen az ideális társ - elvonatkoztatva a két úriembertől Wink . Itt nem árt megállni egy pillanatra és önvizsgálatot tartani: a másikkal megfogalmazott igények vonatkozásában te hol állsz? Ha eddig eljutsz, szerintem már tudni fogod, mit lépj... Wink

Maximálisan egyetértek Bús Királylánnyal: sérülni bármilyen kapcsolatban lehet, méghozzá nagyon...

Volt munkatársadról az a véleményem, ebben a hármasban ő a legsérültebb érzelmileg. Amiket írtál róla, abból számomra az derül ki, azért ajánlott "érzelemmentes" szexkapcsolatot, mert érzelmei viszonzására ismert okok miatt nem számíthatott... és egyébként is, tudjuk, a férfiak.... Wink

Bocsáss meg, hogy az utolsó bekezdéssel valamennyire én is befolyásollak - de ha önvizsgálatot tartasz, úgyis minden a helyére kerül Smile.

Viccet félretéve - ezzel most megfogtál Sieglinde Rolling Eyes - egyetértek, nagyon-nagyon. Komolyra kell vennem a figurát, mert igen, mert nagyon így látom én is. S mert ilyenkor k*rvára egyedül érzem magam, mert nem hazudok önmagamnak, de mi van, ha mások igen? Azt írtad, félnek a beteljesüléstől. Úgy látom, itt, ezen a sáros földgolyón szinte mindenki fél mindentől. Csak azt nem értem, miért félelmetesebb az igazság a hazugságnál. Az akarom miért erősebb a vágyom rá-nál. Persze... régen én is féltem az úgynevezett igazságtól, mondhatnám, hogy meg kell értsem, mert régen nagyon is úgy éltem, azt hittem. Meg is értem... Azt viszont tudom, hogy soha többé nem akarok úgy élni. Smile
És üzenem mindenkinek: így sokkal jobban érzem magam. Wink
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

UAEVLT4+4-3+2-es kísérlet írta:

Viccet félretéve - ezzel most megfogtál Sieglinde Rolling Eyes - egyetértek, nagyon-nagyon. Komolyra kell vennem a figurát, mert igen, mert nagyon így látom én is. S mert ilyenkor k*rvára egyedül érzem magam, mert nem hazudok önmagamnak, de mi van, ha mások igen? Azt írtad, félnek a beteljesüléstől. Úgy látom, itt, ezen a sáros földgolyón szinte mindenki fél mindentől. Csak azt nem értem, miért félelmetesebb az igazság a hazugságnál. Az akarom miért erősebb a vágyom rá-nál. Persze... régen én is féltem az úgynevezett igazságtól, mondhatnám, hogy meg kell értsem, mert régen nagyon is úgy éltem, azt hittem. Meg is értem... Azt viszont tudom, hogy soha többé nem akarok úgy élni. Smile
És üzenem mindenkinek: így sokkal jobban érzem magam. Wink

Tudod, az a legnagyobb hazugság önmagadnak, ha azt állítod, nem hazudsz önmagadnak. Hazudik, bizony, mindenki, te is, én is, más is... Önmagunkkkal őszintének lenni a legnehezebb...

Amúgy csak ismétlem magam: minden megnyilvánulásunk tanult reakció, csak olyan mélyen beleivódott személyiségünkbe, hogy fel sem tűnik... ezért nem is próbálkozunk változtatni rajta.

Tanult reakció, hogy férfi ne mutassa ki érzelmeit, tanult reakció, hogy egy nő csak kurva lehet, ha döntését nem öltözteti érzések maskarájába... Tisztában vagy vele, hogy a szerelmet, a valódit, milyen kevesen ismerik? Olyan könnyen és szívesen aggatjuk vágyaink elkendőzésére, szalonképessé tételére a "szerelem" címkét... de a legtöbbször ez csak illúzió...
UAEVLT4+4-3+2-es kísérlet
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Tudod, az a legnagyobb hazugság önmagadnak, ha azt állítod, nem hazudsz önmagadnak. Hazudik, bizony, mindenki, te is, én is, más is... Önmagunkkkal őszintének lenni a legnehezebb...

Amúgy csak ismétlem magam: minden megnyilvánulásunk tanult reakció, csak olyan mélyen beleivódott személyiségünkbe, hogy fel sem tűnik... ezért nem is próbálkozunk változtatni rajta.

Tanult reakció, hogy férfi ne mutassa ki érzelmeit, tanult reakció, hogy egy nő csak kurva lehet, ha döntését nem öltözteti érzések maskarájába... Tisztában vagy vele, hogy a szerelmet, a valódit, milyen kevesen ismerik? Olyan könnyen és szívesen aggatjuk vágyaink elkendőzésére, szalonképessé tételére a "szerelem" címkét... de a legtöbbször ez csak illúzió...

Ha csak a legnehezebb, akkor már nem is lehetetlen. Wink
Azt pedig nem tudhatod, hazudok-e önmagamnak.
Igen, a tanult reakciók. Én meg úgy érzem, -ÉRZEM!-, van ez a szint, ahol beszélgetünk. Abszolút tudatos szint. Nagyon jó ez a felület arra, hogy tökéletesen átgondolt, nem érzelem- és ösztön-vezérelt válaszokat adjunk. Van egy nevünk, -az enyém aztán végképp tudatos átgondolás eredménye-, ami mögé elbújhatunk. Védjük is, körömszakadtáig. Mert vagy megvédjük ezt a virtuális "énünket", vagy nem fognak szeretni, mert elfogadhatatlan lesz a személyünk. De ez csupán csak egy virtuális világ, a veszteség nem túl nagy. Megmaradhatunk a felszínen. Ezt tettük itt egészen eddig. Mindenki a maga határai szerint. Egy látszólag felületes szinten "csatáztunk", de a válaszok, tudjuk jól, mélyebbről erednek. S hogy azon a mélyebb szinten ki mit él meg, nem tudhatjuk egymásról, hacsak be nem avat a másik. "Idekinn" megkapja teszem azt az a nő a "kurva" címkét, aki szerelem nélkül megy bele egy szexuális kapcsolatba, mert "idekinn" játsszunk. Mindenki, igaz, mert "idekinn" mindenki hazudni látszik önmagának. Pusztán önvédelemből. A nicknevünk, a képeink mind-mind a "játék" részei.
Amúgy nem is várnám, hogy egy nő érzések maskarájába öltöztesse a vágyait. Nem kell, szeressen, ha megvan benne az érzelem, és akkor meg vállalja is fel, ha tudja. Ha meg nincs... persze, szíve joga, mit tesz. Éppúgy egy férfinek is. Csak ugye a társadalom az, ami úgymond lojálisabb a férfiakkal, mint a nőkkel. Mert egy férfi szemében igenis annyit ér egy nő, "amennyiért" odaadja magát. Ezt akár öröklött genetikai kódnak is betudhatjuk, még állatőseinktől örököltük.

A valódi szerelem...hmm. Smile Ha most mondanék erről bármit is, úgysem ugyanaz az élmény lenne, mint a Tied. És akkor kezdhetnénk elölről, ki lát tisztán, és ki hazudik önmagának. Azt hiszem...valóban nagyon-nagyon ritka kincs... "Jól, csak a szívével lát az ember..." Smile Én hiszek neki, de csak Neki. És Ő nem hazudik, mert nem tud, mert nem gondolkodik...hanem érez. Smile
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
UAEVLT4+4-3+2-es kísérlet írta:

Wink

Sieglinde,itt olyan igazságokat írt le amin érdemes elgondolkodni...nagyon ,és mélyen. Smile
Vissza az elejére
zita2010
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Szóval... Nekem az jött le, Zita, a történetedből, hogy olyan szerelmi háromszöget alkottok, ahol mindenki vágyja és egyben féli a beteljesülést. A reménytelen szerelmednek szüksége van az érzésre, de nem vállalja fel... Volt munkatársad reménytelenül vágyakozik utánad évekig, mikor végre hajlandó lennél, akkor megijed és elmenekül... És te?
Ha reménytelen szerelmed most azzal jönne, oké, rendben, itt vagyok, én is úgy érzem,összetartozunk - Te akkor mit lépnél?

.

Most vagy neked van igazad,vagy tényleg hagynom kell a fenébe a munkatársamat is.Ma mentem ugyanis a szomszédjába.Megirtam neki,hogy 9től ott leszek.Dél fele irt,hogy reggel,vagy este,és hogy ha reggel,akkor dobjam be a nálam levő cuccát a hugának,aki a szomszédja.Nem dobtam be neki semmit.Feldobtam neki a labdát...de nem csapta le...Meg sem próbálta.Ő rágja a fülem egy éve a "vágyairól".Most meg mikor tényleg benne lennék,nem él vele?????Tényleg elmenekül...Mit tegyek?Hagyjam menekülni??Most egy darabig nem hivom,nem irok neki.De ez bánt igy engem vhol...

Ha most ideállitana a reménytelen szerelmem egy ilyen szöveggel,akkor sztem szóhoz sem jutnék.Vhol boldog lennék,valahol pedig nem hinnék neki.És bár legszivesebben belemennék,hisz mennyire fontos nekem,valójában félnék tőle,hogy megint megsebez majd...

Barátnőm szerint lehet attól is beijedt,hogy ha ő lesz nekem az első,akkor jobban fogok hozzá kötődni.És,hogy vhol "leblokkolt" egy szűzlány miatt,és én meg vhol szintén "az" miatt,azért sem történt meg.Hiába akartuk megtenni...N Neki nagyon régóta nem volt már komoly bnője.Nem tudom igaza van-e bnőmnek..De jár az agyam vele kapcsolatban...

Jó ötlet ez az önvizsgálat dolog,amit irtál.Sokat agyalok rajta azóta is....
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 10. 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zita!

-Tessék figyelmesebben elolvasni a hozzászólásokat, különös tekintettel Sieglindéjét, mert úgy érzem, félreértetted;
- Nem hallgatni barátnőre, mert a barátnő abban akar segíteni, hogy mielőbb túl legyél a szüzesség elvesztésén, és talán attól sem riad vissza, hogy konspirál a hátad mögött. Hogy miért? Mert ilyenek a barátok és a rokonok! Amikor váltam, és egyedül voltam, látták a környezetemben szenvedésem, és "segíteni akarván" össze akartak hozni mindenféle nőkkel. Küzdenem kellett, hogy hagyjanak békén. Aztán egyszer csak, jött egy Nő, aki elvete az eszemet de visszaadta az életkedvemet. Csak akkor hagyták abba a rokonok a konspirációt, mikor bemutattam kedvesem.
- Nem foglalkozni balfék volt kollégával! Már eddig is megalázó helyzetekbe kerültél miatta. Többször ne tedd, hidd el, nem éri meg.
- A régi szerelem is felejtős. Ámbár lehet hogy mégis minden nőben Téged keres, csak valami miatt félhet Tőled Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 11. 00:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zita
(asszem te most úgy jártál, hogy két szék közül a pad alá..) Embarassed Rolling Eyes

Bár nem kellemes, de ezek után én is ejteném mindkettőt.. Cool
-még mindig ezt könnyebb kiheverni.. -ez legalább a "te" döntésed, és nem a pasik "cicóznak" veled.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 11. 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm...agyaltam. Először kicsit "balfék" ex-kolléga "védelmében": Ki lenne vajon az, aki kitörő örömmel fogadná, ha az éppen a barátságnál intimebb pillanatokat átélt személlyel a karjában, a hölgy más nevét suttogná a fülébe? (hogy meghallotta-e ezt nem tudhatjuk!) Részemről alapból hibának tartom mindkét fél részéről, hogy az egyértelmű "felhívás keringőre" sms után nem beszélték meg ezt a dolgot. Így a pasi hihette, hogy Zita napirendre tért fölötte, Zitában pedig maradt egy halom kérdés.
Zitával kapcsolatban pedig: mindenki a lelkéért aggódik, és a szüzességének az elvesztésén, pontosabban annak a magasztos pillanatnak a lelki megrázkódtatásain. Bocsánat, ha azt mondom: Zita nem egy 18 éves, bimbódzó rózsaszál, aki az első érintéstől elhullik, hanem -saját bevallása szerint- túl a harmincon. Persze, persze, ilyenkor sem mindegy, hogy kivel és milyen körülmények között történik meg a dolog. De vajon mi a biztosíték arra, hogy a borzasztó nagy szerelme (nem feltétlen a mostani plátóira gondolok) nem egy valódi balfék lesz az ágyban? A szüzesség elvesztése még akkor is hazárd játék, ha az ember az éppen aktuális, avagy élete nagy szerelmével bújik először ágyba. Merthogy lehet az ember lánya nagyon szerelmes, de attól még lehet a fickó baromi béna. De az is lehet, hogy épp a naaagy szerelem az, ami leblokkolja a hölgyet, merthogy ideges, megfelelési kényszerrel küzd stb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy totál mindegy az ember lánya kivel veszíti el a szüzességét, és azt mondják meghatározó élmény a szexuális élet további alakulásával kapcsolatban, de hogy ezzel totál egyet tudok-e érteni, azt nem tudom, mivel nekem is csak egy szüzességem volt, így nem tudok magammal kapcsolatosan több példával, mindössze egyel előrukkolni. Smile A barátnőim közül pedig volt aki élete nagy szerelmével veszítette el, és elég kiábrándítónak találta a dolgot, de volt olyan is akinél semmiféle szerelem nem volt, mégsem volt fájdalom vagy később nem érzett semmiféle megbánást, nem maradt benne ezzel kapcsolatban kellemetlen élmény. És igen, volt ennek az ellenkezője is, szerelmesnek kellemes, nem szerelmesnek kellemetlen tapasztalat. Szóval Zita most lehet nem is azon "görcsöl", hogy KI legyen az első, hanem egyszerűen, mint a szűz lányok többsége, kissé aggódik, hogy MILYEN is lesz majd az első? (tetejébe azért lássuk be, az idő is sürgeti) Erre pedig úgysem tud neki senki biztos választ adni, mert az leginkább a majdani partnerétől függ és persze Zita akkori lelki, érzelmi állapotától. Egyszóval azt akarom mondani, hogy valóban a legjobb megoldást az élet hozza, és most azt dobta a gép, hogy -úgy tűnik- mindkét pasi alkalmatlan arra, hogy kapcsolatot alakítson ki Zitával. De abban sem vagyok biztos, hogy Zita alkalmas lett volna ugyan erre. Mert kaptunk pár infót ex-kollégáról és plátói szerelemről, de pl. Zita szerelmi életéről nem sokat. Mert számomra nem derült ki egyértelműen a leírtak alapján az, hogy volt-e azért bármiféle kapcsolata? /a nem volt felé húzok inkább Smile/ Így viszont nehéz megítélni azt, hogy érzelmileg egyáltalán felkészült-e? Mert a jó kapcsolat és ezzel együtt a szex egyik feltétele (sztem!) az, hogy érzelmileg legyünk érettek. És amit eddig én Zitából láttam, ebben nem vagyok maradéktalanul biztos. Először talán meg kellene tanulnia valódi kapcsolatot kialakítania, teszem azt együtt járni valakivel, érzelmileg kicsit érni, tanulni az együttléteket (is) és utána már nem kérdezni fog arról, hogy kivel veszítse el a szüzességét, hanem inkább a tettek mezejére lép. Smile
Végül pedig: bocs, ha hosszú voltam, ígérem nem kotyogok bele többet. Razz
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 11. 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ancsa inspirációjára és is továbbmegyek.
Röviden és ezért talán használhatóan:

Zita, akkor add oda magad valakinek, ha azt érzed, hogy mindegy, mit kapsz te. Ha elsősorban és másodsorban adni szeretnél a másiknak, akkor biztos, hogy a legtöbbet kapod.
Ha mérlegelsz, bizonytalankodsz valakivel kapcsolatban, vedd menekülőre!

Későn érő típus vagy, ne aggódj, még jó darabig nem futsz ki az időből. Ne görcsösen keress, de keress és találni fogsz!
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 11. 11. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aztán van az olyan férfi, aki az éj leple alatt, a sikátorban magányosan hazafelé ballagó szomorú szép szemű bögyöske mellé toppan váratlanul, s megkérdi:

"Miért vagy bánatos Keves?" Smile Azt hiszem, itt a helyem egy rövidke időre. Smile

Szervusz Kedves Zita!

Nehéz így tanácsot adni, hogy magadról keveset beszélsz.

A plátói szerelem. Egyszer olvastam Soma-mama-gésától választ/tanácsot egy hétköznapi történetre. Az alaptörténet egy diák-tanár viszony volt, annak következményeit értékelte, magyarázta. A kérdés az volt, hogy szabad-e egy ilyen szerelmet beteljesíteni? Az alap felállás, hogy a folyton szerelmes hangulatban, tanórán unatkozó tini lányok és fiúk is persze (mi pl. a fizika tanárnőnkbe voltunk szerelmesek a gimiben Embarassed ) sorra beleszerethetnek valamelyik tanárukba. Ennek megvan a lelki magyarázata, nem mennék bele. A lényeg, hogy egyfajta bálványimádathoz hasonló rajongással néznek a tanárukra, s ha a tanár képtelen megfelelően kezelni ezt a kérdést, igen gyorsan kialakulhat egy olyan helyzet, mikor le kell ülniük és tisztázni kell, hogyan tovább. Az ilyen "rajongó-szerelemnek" 3 fő jelemzője van a diák részéről: heves, követelőző és reménytelennek tűnő. Nem ritka a depresszió és az öngyilkossággal fenyegetőzés. A szóban forgó esetben egy ilyen beteljesült tanár-diák szerelemről volt szó, ahol a diák az eseményeket és annak utóéletét csúnyán kiábrándítónak érezte. Nem értette miért erre válaszolt Soma. A lényeg: az ilyen érzelmek hevesek ugyan, de gyorsan múlóak. Nem is igazi szerelem, inkáb csak rajongás. Túlélhető, főként ha van az ember körül megfelelő számú és minőségű (bocs a szóért) baráti kör, akik leköthetik az illető társaság és társ igényét. Magányosok esetében kissé gázabb. Az érzelmekból szép emlék marad, s bármikor visszagondolva rá a későbbiekben, jókat lehet rajta mosolyogni. Míg ha a kapcsolat beteljesedik, csak nagyon ritka esetben végződik happyenddel. Csak abban az esetben szabad belemenni, ha mérlegeltünk minden számba vehető variációt.

Én úgy gondolom, hogy így kell tenni a nem beteljesíthető - mondhatnám plátói - szerelemmel is. Nekem is van egy ilyen soha be nem teljesíthető kapcsolatom. Időnként eszembe jut, időnként összefutunk, sőt néha fel is hívom. Jókat beszélgetünk fél-egy órákat, s Ő ara, én erre, kiki megy a maga dolgára. Nem akarunk továb léni. hogy miért? Mert talán féltjük a kapcsolatunkat, a barátságunkat. Ugyanis ha jó lenne, akkor mindig akarnánk, viszont nem tehetnénk meg, mert családokat kellene szétrombolni. Ha viszont rossz lenne, akkor kerülgethetnénk egymást lehajtott fejjel. Igy viszont szépen elvagyunk. Mikor egyedül voltam, hiányzott. Nagyon is. De mikor lett új kapcsolatom, már egyáltalán nem. Eszembe sem jutott. Sajnos én is úgy kezelem e barátom, mint a Tiéd, Téged. Csak akkor keresem szándékosan, mikor magányosnak érzem magam, vagy valami lelki bajom van, és nem tudom kivel megbeszélni. Ilyenkor előszedem, s vágyom a vele való beszélgetésre. De nem akarok tőle semmi többet. Elismerem, hogy a sokszor zaklatás számba vehető megkereséseim, további célokat vetíthettek elé... Sad

A Te plátóid is jobb, ha csak ebben a státuszban marad. Tekints rá szép emléknek, s örülj ha megkeres és beszél magáról. Aztán ha Ő sem érzi rajtad hogy többet vártál, vársz tőle, talán könnyebben fog vallani arról, hogy miért fél vagy miért nem akar mélyebb kapcsolatot Veled. De míg lelki nyomás alatt tartod, ez nem fog menni. Ami most van állapot, az a legrosszabb: a bizonytalanság.

A sűrűn iszogató kollégáról igazából nem tudnék sok újat gondolni és mondani, mint amit az előttem szólók is mondtak. De megerősíthetek néhány fontos gondolatot.

A leírtak alapján, igen sűrűn iszik, ez - akárhogy is szépíted - egy olyan út, amely egy kapcsolatnak csak megrontója lehet. Szép lassan alkoholista lesz, melyből nem lehet kigyógyitani a legtöbb embert. Ő gyenge jelemű ember, aki azért nyúl az alkoholhoz hogy a gátlásait oldja - legalább is úgy gondolja ezért - és továbbra is az ital lesz a legjobb barátja. Fogadd ezt el. Továbbá: Nem mer felvállalni sem a munkatársak, sem a családtagjai előtt, ebből azt gondolom, kizárólag csak a nemi vágyainak titkos kielégítését várja tőled. Miért lenne ez jó neked?

A szüzesség nagy kincs, csak egyszer veszthető el. Elvenni bármelyik férfi elveheti, ráadásul nem is olyan nagy dolog Wink. S mivel rengeteg férfi van, csakis a TE választásod, kinek adod oda magad. Kinek adod oda, egyetlen kincsed. Ha eszed van, annak adod, aki legjobban kiérdemel Téged! És hogy ki érdemelhet ki, azt Neked, az igényeid tudatában kell kipuhatolnod. Nem elég az illetőt optikailag kiválasztani, meg is kell dolgoztatni, magadért... érted?

Lépj ki a világba, nézz szét büszke Nőként! Mutass fityiszt a két embörnek, és emelt fővel, magabizotsan lépj ki a világba, s szemed sarkából szétnézve, meglátod, hány férfi fordul meg majd utánad. Csak vigyél magaddal légycsapót, és csapj le egyre, akivel úgy érzed, összeakadt a szemetek. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Te+Én+Szex Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
5 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.