Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 29. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya,Szami,Jadis...Hallottatok már a "Le a fejjel" címü hazai gyártásu filmröl? Vagy esetleg láttátok is már? (Csak azért kérdem, mivel már megint,MÁR MEGINT, nem tudom eldönteni,hogy most vagy én élek már megint valami "másik bolygón", vagy ezek a mai népek úgy álltalában...A helyzet ugyanis az, hogy én nagy rajongója vagyok ennek a filmnek,úgyhogy elég gyakran újra is nézem,és minden alkalommal jól szórakozok a filmen,meg az egyes jeleneteken...Viszont a filmnek BORZALMASAN ROSSZ A KRITIKÁJA, az egész net csak köpködi meg ócsárolja mindenfelé...Most nem tudom akkor megincsak eldönteni jó szokás szerint azt,hogy most akkor én vagyok-e a hülye már megint,avagy ez a mai magyar társadalom...Tudtok valami saját véleményü támpontot adni ebben a témában?)
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 29. 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem láttam még ezt a filmet. Majd rákeresek, meg tudom-e nézni valahol.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 01. 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, én még nem is hallottam róla, de most rákerestem a tartalomra, elolvastam a kritikákat. Tényleg nagyon lehúzzák. Mondjuk én Hernádit, Gálvölgyit, és Bajort szeretem külön-külön és együtt is. Egy időben ment a tv-ben a Pasik c. sorozat, nem tudom, hallottál-e róla? A történet nem nagy cucc, néha fárasztó, de szerintem mindhármuk színészi játéka jó volt benne, én szerettem. Néha ismétlik itt-ott. Bár maga az alaphelyzet a való életben nem lenne ilyen vicces szerintem.

Szóval hamarosan meg fogom nézni, mert már csak miattuk is érdekel.

Jadis, ha jól láttam, a youtube-on, és a videán is fenn van.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 01. 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, én még nem is hallottam róla, de most rákerestem a tartalomra, elolvastam a kritikákat. Tényleg nagyon lehúzzák. Mondjuk én Hernádit, Gálvölgyit, és Bajort szeretem külön-külön és együtt is. Egy időben ment a tv-ben a Pasik c. sorozat, nem tudom, hallottál-e róla? A történet nem nagy cucc, néha fárasztó, de szerintem mindhármuk színészi játéka jó volt benne, én szerettem. Néha ismétlik itt-ott. Bár maga az alaphelyzet a való életben nem lenne ilyen vicces szerintem.

Szóval hamarosan meg fogom nézni, mert már csak miattuk is érdekel.

Jadis, ha jól láttam, a youtube-on, és a videán is fenn van.
Hallani hallottam már erröl a "Pasikrol", de nézni sohasem néztem, akárcsak pl. a " Heti hetes" műsort se néztem soha...Ennek oka egyes egyedül az volt mindig,hogy ugye én kérlelhetetlenül,és kitartóan utálok és megvetek MINDENFÉLE "amerika" majmolást...A primitív és szánalmas "aláröhögős" műsorokat meg ugye különösen utálom...Szóval én sose értékeltem azt,hogy a jobb sorsra érdemes"Gálvölgyi,Hernádi,Bajor" trió meglehetősen ráállt egy időben erre a vonalra...Viszont szerencsére a fent említett "Le a fejjel" címü film nem ezt a primitív "aláröhögős" színvonalat képviselte, úgyhogy akkor szerintem legalábbis, tudott tisztán érvényesülni e három illető felülmúlhatatlan tehetsége a komédiázáshoz...Merthát igen...Ez a film egy kosztümös komédia, ami műfajt én ugye mindig módfelett kedvelni szoktam, ellentétben a jelek szerint a népek nagytöbbségével...Elgondolkoztató dolog az is azért erősen ,hogy UGYANEZ a jelenség történt nemzetközi viszonylatban pl. a Polanski féle "Kalózok" címü filmmel is...Pontosan ugyanez a műfaj volt az a film is,pontosan ugyanúgy egy kosztümös komédia volt,amin ÉN jól szórakoztam,és ami filmet én ugyancsak gyakran újranézek,viszont a népek nagytöbbségének ez a film sem tetszett jellemző módon...Hát...Ez esetben akkor ez van megint csak...A jelek szerint akkor én élek örökösen egy "másik bolygón"... Hát...Legyen akkor...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 04. 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hallani hallottam már erröl a "Pasikrol", de nézni sohasem néztem, akárcsak pl. a " Heti hetes" műsort se néztem soha...Ennek oka egyes egyedül az volt mindig,hogy ugye én kérlelhetetlenül,és kitartóan utálok és megvetek MINDENFÉLE "amerika" majmolást...A primitív és szánalmas "aláröhögős" műsorokat meg ugye különösen utálom...Szóval én sose értékeltem azt,hogy a jobb sorsra érdemes"Gálvölgyi,Hernádi,Bajor" trió meglehetősen ráállt egy időben erre a vonalra...

A Szeszélyes évszakok-at anno szeretted?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 04. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hangya,Szami,Jadis...Hallottatok már a "Le a fejjel" címü hazai gyártásu filmröl? Vagy esetleg láttátok is már? (Csak azért kérdem, mivel már megint,MÁR MEGINT, nem tudom eldönteni,hogy most vagy én élek már megint valami "másik bolygón", vagy ezek a mai népek úgy álltalában...A helyzet ugyanis az, hogy én nagy rajongója vagyok ennek a filmnek,úgyhogy elég gyakran újra is nézem,és minden alkalommal jól szórakozok a filmen,meg az egyes jeleneteken...Viszont a filmnek BORZALMASAN ROSSZ A KRITIKÁJA, az egész net csak köpködi meg ócsárolja mindenfelé...Most nem tudom akkor megincsak eldönteni jó szokás szerint azt,hogy most akkor én vagyok-e a hülye már megint,avagy ez a mai magyar társadalom...Tudtok valami saját véleményü támpontot adni ebben a témában?)

A Hernádi-Gálvölgyi-Bajor trióban humor tekintetében nem csalódtam, de a kameratechnika helyenként számomra is szemzavaró volt a sok villódzásával.
Ez egyébként a tipikus "angol humor" amit én nagyon szeretek, még ha kicsit néhol fárasztó is.
Dolák Saly Róbert, mint méregkeverő, bár csak mellékszereplő, az első pár percben már megnevetteti az embert, ahogy fennhangon kicseréli az árut az asztalon. Sokan nem bírják az angol humort, talán ez az oka a sok negatív kritikának.

Külön pozitívumként emelem ki, hogy a szexuális töltetű jeleneteket is ízlésesen megcsinálták.
Talán most már érted, hogy miért vagyok ellene a Jancsó-filmeknek. Mert így is meg lehet mutatni, sőt kikarikírozni a túlfűtött szexualitást is, nem csak a meztelenkedés olyan helyen való megjelenítésével, ahová az nem is való.

Kellemesen csalódtam Gangszta Zolee-ban. Nem tudtam, hogy normális is tud lenni, és hogy ilyen természetesen tud játszani.
Pl mikor Hernádinak átadta a nyakláncot. Ott a humor, - a hölgynek már nincs nyaka akié volt a lánc...ja és a rejtett szexualitás is érezhető volt. Szép színészi játék mindkettőjüktől, bár Hernáditól nem is vártam mást.

Társadalomkritika, persze, ott van, a "királynak" bármit szabad, de a lányomat azért neki sem...

Helyzetkomikum: Gálvölgyi ahogy kinézett abban a páncélban...ahogy szenvedett, hogy hogy vegye fel...azon is jót nevettem.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Angol humor" lett volna a film? Hát...Nem tudom...Én az angol humort igencsak utálom,pl.a nevezetes "Folytassa..." sorozat filmjeit is egész egyszerűen nézhetetlennek tartottam mindig is,meg negyedóránál nemis bírtam tovább nézni ezeket a filmeket...A "Le a fejjel" szerintem nem "angol humor",inkább SZATÍRA lehet,meg KOMÉDIA...Ugyanis ahogy megfigyeltem a dolgot,tele volt a film KIFIGURÁZÁSSAL,meg egyfajta " görbe tükör" mutatással...Szinte minden jelenet erröl szólt ahogy megfigyeltem...Kezdve ugye az előállított boszorkánnyal,aki ugye SZEMREBBENÉS NÉLKÜL LEHAZUDJA AZT, HOGY Ő BOSZORKÁNY, és még az se zavarja, hogy még a falon függő tárgyak is leesnek ekkora hazugság hallatán,(Nem tudom hogy miért,de nekem erröl a jelenetröl valahogy mindig a mai politikusok jutnak az eszembe...)folytatva a Gálvölgyi alakította pohárnok sírámaival,miszerint ma is agyondolgozta magát,mert NÉGYSZER IS TÖLTENIE KELLETT A KIRÁLYNÉ POHARÁBA...(Az embernek ugye a szíve szakadt meg amiatt,hogy a szegény pohárnok mennyire agyondolgozta magát VALÓJÁBAN...)Meg az is jó volt,amikor mutatták ugyancsak a Gálvölgyit,hogy GYALOG MEGYEN A DÍSZES LOVA MELLETT,mert tériszony miatt nem mer felülni rá,de a lóra szüksége van,mert HADD LÁSSA MINDENKI,HOGY NEKI MILYEN POMPÁS LÓRA TELLIK...(Mintha ezeket a mai embereket láttam volna kifigurázva kissé...) Meg az is jó volt,amikor mutatták mindig,hogy a GANXTA alakította " vadbarom" figurátol hogy "ájuldoztak" meg aléltak el a nők egytöl-egyig...(Ahelyett hogy egy kicsit is belegondoltak volna abba,hogy VALÓJÁBAN milyen értéktelen pedig,és hogy milyen semmirevaló figura is az a Lothár...)Szóval szerintem a film egy az egyben ezeket a mai embereket figurázta ki, mulatságosan,meg remek humorral...De persze ezt a dolgot ez a sok mai elhülyült,lebutult, konzumidióta ökör a jelek szerint nem volt képes felfogni...Hát akkor ne fogják fel...Meg ne is értékeljék...Igazuk is van...Idióta barmok...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "Szeszélyes évszakokat" szerettem nézni annó,sőt,még a "Gálvölgyi show"- is...De ez nem jelkentette azt,hogy értékeltem is azokat a szánalmas " aláröhögéseket"...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
"Angol humor" lett volna a film? Hát...Nem tudom...Én az angol humort igencsak utálom,pl.a nevezetes "Folytassa..." sorozat filmjeit is egész egyszerűen nézhetetlennek tartottam mindig is,meg negyedóránál nemis bírtam tovább nézni ezeket a filmeket...A "Le a fejjel" szerintem nem "angol humor",inkább SZATÍRA lehet,meg KOMÉDIA...Ugyanis ahogy megfigyeltem a dolgot,tele volt a film KIFIGURÁZÁSSAL,meg egyfajta " görbe tükör" mutatással...Szinte minden jelenet erröl szólt ahogy megfigyeltem...Kezdve ugye az előállított boszorkánnyal,aki ugye SZEMREBBENÉS NÉLKÜL LEHAZUDJA AZT, HOGY Ő BOSZORKÁNY, és még az se zavarja, hogy még a falon függő tárgyak is leesnek ekkora hazugság hallatán,(Nem tudom hogy miért,de nekem erröl a jelenetröl valahogy mindig a mai politikusok jutnak az eszembe...)folytatva a Gálvölgyi alakította pohárnok sírámaival,miszerint ma is agyondolgozta magát,mert NÉGYSZER IS TÖLTENIE KELLETT A KIRÁLYNÉ POHARÁBA...(Az embernek ugye a szíve szakadt meg amiatt,hogy a szegény pohárnok mennyire agyondolgozta magát VALÓJÁBAN...)Meg az is jó volt,amikor mutatták ugyancsak a Gálvölgyit,hogy GYALOG MEGYEN A DÍSZES LOVA MELLETT,mert tériszony miatt nem mer felülni rá,de a lóra szüksége van,mert HADD LÁSSA MINDENKI,HOGY NEKI MILYEN POMPÁS LÓRA TELLIK...(Mintha ezeket a mai embereket láttam volna kifigurázva kissé...) Meg az is jó volt,amikor mutatták mindig,hogy a GANXTA alakította " vadbarom" figurátol hogy "ájuldoztak" meg aléltak el a nők egytöl-egyig...(Ahelyett hogy egy kicsit is belegondoltak volna abba,hogy VALÓJÁBAN milyen értéktelen pedig,és hogy milyen semmirevaló figura is az a Lothár...)Szóval szerintem a film egy az egyben ezeket a mai embereket figurázta ki, mulatságosan,meg remek humorral...De persze ezt a dolgot ez a sok mai elhülyült,lebutult, konzumidióta ökör a jelek szerint nem volt képes felfogni...Hát akkor ne fogják fel...Meg ne is értékeljék...Igazuk is van...Idióta barmok...

Az angol humor, (IS) ironikus, fanyar, fárasztó, tele helyzetkomikummal.
Szerintem az általam említett pl. "hogy a nyaklánc előző tulajdonosának nincs már rá szüksége, mert nincs nyaka" abszolút az, vagy az, hogy a nagypapát eltaposták, (fárasztó) meg Gálvölgyi a lóval, az, hogy az "első sorba kaptak jegyeket" a kivégzésre, hogy a srác, meg az apja is a legnagyobb lelki nyugalommal veszi tudomásul,hogy a fia fogja kivégezni...pedig az anyja mondta, hogy inkább pék lett volna belőle, a kidobózós játék élő bábúkkal, a túlspilázása annak, hogy a lány elveszítse a szüzességét, a lovag "gyakorlása, hogy hogy ölje meg a királyt, és a "homoszexualitás" becsempészése is az volt, nem beszélve az egyház, a vallás, és a rendszer kigúnyolásáról.
Láttad a "Gyalog Galopp"-ot?
Engem ez a film nagyon emlékeztet arra.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A "Szeszélyes évszakokat" szerettem nézni annó,sőt,még a "Gálvölgyi show"- is...De ez nem jelkentette azt,hogy értékeltem is azokat a szánalmas " aláröhögéseket"...

Pont ez akartam kérdezni...pedig ugye az nem amerikai koppintás volt, és a 80'-as években kezdték.

A Heti Hetest egyébként a németektől vették át.

De asszem ott ott volt a közönség, akárcsak a Szeszélyes évszakok-nál...az első adásokban még mutatták is, meg a képernyőt, amiről látta a közönség a levetített kabaréjeleneteket.
A Gálvölgyi show pedig egy az egyben Benny Hill koppintása. Aki ugye - mellesleg - az angol humor képviselője (volt.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aha...Szóval azt mondod,hogy a "morbid" humor az az "angol humor" szinonímája? Hát...Az kétségtelen,hogy volt IDŐNKÉNT némi morbid humor is a filmben, de nekem ezek a részek inkább ugorhatóak voltak, én inkább a KIFIGURÁZÁSOKRA koncentráltam,meg ezeket a jeleneteket kedveltem...(Szerencsére volt belőlük rengeteg...)A morbid humor mondjuk nekem se jött be valami nagyon...De ez az időnkénti morbid,angol humor csak nagyon keveset vett le szerintem a film értékéböl, a legtöbb jeleneten azért jót mulattam,meg sokat kacagtam...A "Gyalog galop" cimű filmröl hallottam már,egy-két jelenetet láttam is már belőle,de ezen jelenetekböl megítélhetően szerintem én képtelen volnék végignézni ezt a filmet,annyira nem jönne be valszeg...Hát...Ez van akkor...Nade most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Megpróbáltam végignézni az előbb ezt a "Gyalog galoppot", de írtózatos erőfeszítések árán is csak kb. a feléig bírtam nézni,aztán kikapcsoltam...Úristen...Még egy ilyen idegesítő,primitív,és szánalmas idétlenkedést...Viszont ahogy elnézem a kritikákat, ez a film már nagy siker volt nálunk is,meg a nagyvilágban is... Egészségükre akkor a nézőknek... (Hát tényleg nincs mit akkor tennem...Belátom azt,hogy én a jelek szerint akkor nem tartozom ennek az " emberi fajnak" az egyedei közzé, max.csak köztük élek,ha már idevetett a sors erre a bolygóra azzal,hogy ide kellett megszületnem annó...De semmi közösséget nem vállalok továbbra sem akkor ezzel a fajjal,meg ezekkel az egyedekkel...Szomorú dolog hogy ezt kell mondanom, de kénytelen vagyok ezt mondani,mivel nem akarok megbolondulni teljesen ezek között a mai emberek között élve...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Megpróbáltam végignézni az előbb ezt a "Gyalog galoppot", de írtózatos erőfeszítések árán is csak kb. a feléig bírtam nézni,aztán kikapcsoltam...Úristen...Még egy ilyen idegesítő,primitív,és szánalmas idétlenkedést...Viszont ahogy elnézem a kritikákat, ez a film már nagy siker volt nálunk is,meg a nagyvilágban is... Egészségükre akkor a nézőknek... (Hát tényleg nincs mit akkor tennem...Belátom azt,hogy én a jelek szerint akkor nem tartozom ennek az " emberi fajnak" az egyedei közzé, max.csak köztük élek,ha már idevetett a sors erre a bolygóra azzal,hogy ide kellett megszületnem annó...De semmi közösséget nem vállalok továbbra sem akkor ezzel a fajjal,meg ezekkel az egyedekkel...Szomorú dolog hogy ezt kell mondanom, de kénytelen vagyok ezt mondani,mivel nem akarok megbolondulni teljesen ezek között a mai emberek között élve...)

Egy percig se bánd.
Én úgy voltam vele, mint az Indul a bakterház-zal: ha már annyira mondják hogy jó film, illene megnéznem. Mindkét filmben csalódtam. Egy idő után elvesztettem a fonalat, mert történelemről volt szó benne, és én nem is értettem a hátteret, hogy ki kivel van, egy idő után már nem is figyeltem rá, mindenféle dolgot csináltam közben.
De azért van hasonlóság a "Le a fejjel"-lel.
A Gyalog Galopp-ban az elején szedik össze a halottakat, (azt még biztosan láttad) ugye valaki azt akarja, hogy a még csak haldokló hozzátartozóját vigyék el, leütik, majd feldobják a kocsira. A "Le a fejjel"-ben viszik a kocsin a holttesteket, szintén "poénkodnak", hogy Lothár jótékonysági kerékbetörést tartott.
A Gyalog Galopp-ban a lovag kéz-láb nélkül is harcolt tovább, aminek kb. annyi értelme volt, mint a "Le a fejjel"-ben az, hogy a "bérgyilkos lovag" azzal a rongybabával gyakorolt, koronát rakott a fejére, megvarrta, amikor elszakadt.
Mindkét filmben kikarikírozzák az egyházat és a boszorkányságot és a homoszexualitást...
A hasonlóságot így értettem.

Érted?
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 06. 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pár évvel ezelőtt egy ismerősöm mondta, hogy ha szeretem az angol humort - Benny Hill, Mr. Bean, Monthy Pithon, L'ART pour L'art társulat (magyar- Galla Miklós), akkor a Gyalog Galopp-ot "látnom kell, qva jó (bocs, idéztem) film".
Simán hülyének nézett, hogy hogyhogy nem láttam még.
Én a kezetlen-lábatlan lovagnál végképp lefáradtam, de addig még csak el sem mosolyodtam rajta. Ő meg percenként hangosan felnyerített, 3 percenként megkérdezte tőlem, hogy ugye milyen vicces volt?
Tovább nem is igen kötött le a film, el kezdtem mászkálni ki-be, persze akkor leállította a filmet, pedig mondtam menjen, nézze, mindjárt megyek...
Erre mindig azt mondta, hogy: "Na de most jön a legjobb része!"...
Visszamentem, de addigra már a cselekményt sem tudtam követni, de végig szenvedtem az ismerősöm kedvéért.
Nagyon kedvelem őt, és pedig mondtam neki többször, hogy engem ez - angol humor ide vagy oda - nem köt le, de nem akarta megérteni. Én meg nem akartam megbántani őt.

Letudtam, hogy - akárcsak az Indul a bakterház-zat, mint "kultikus film" megnézem, de annyi.

Van még egy film, ami nagy klasszikus, és MINDENKINEK LÁTNIA KELL. Ez az "Elfújta a szél..."
Sosem fogom megnézni...
Arra a filmre aztán senki rá nem vesz.

Eddig akárhány filmet mondtak nekem, hogy KULTIKUS, majdnem minddel pórul jártam és nem tetszett.
Szóval ne aggódj egy percig sem azon, hogy mely filmek tetszenek neked és melyek nem...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 06. 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Azt a részletet láttam régebben énis ebböl a "Gyalog galoppbol", amikor a király megvív a fekete lovaggal...Na ennyi elég is volt akkor belőle...De tegnap gondoltam, megpróbálom végignézni az egész filmet is ha már szóba hoztuk itt,de sajnos nem ment...Abban a filmben én SEMMI HUMORT, még " angol humort" sem bírtam felfedezni, csak kizárólag idegesítő,szánalmas IDÉTLENKEDÉST...A szó legszorosabb értelmében vett idétlenkedést...Lehet hogy a "Le a fejjelt", ez a film ihlette,lehet az is, hogy egy-két jelenetet szintén,de azért ettöl függetlenül a két film szerintem ÉG ÉS FÖLDNYI TÁVOLSÁGBAN VAN MÉGIS EGYMÁSTOL...Mivel azért a " Le a fejjelben" szerintem nincs minden racionalitást nélkülöző idétlenkedés...( Pl.olyan jelenet, mint a fekete lovaggal való küzdelem,vagy olyan jelenet, amikor gyalog imitálják a lovaglást,patkócsattogás közepette...) Ugye hogy a magyar filmben nincsenek ilyen teljesen elmebajos jelenetek? Nagyjábol azért REÁLIS volt végig a film, bár azért egyszer-kétszer rezgett itt is a léc,pl.amikor Cifka hirtelen "felkapcsolta" a gyertyákat, de ez a jelenet is csak EGY MÁSODPERC volt az egész filmben...Meg egyszeri dolog...Viszont a mi filmünk az angollal ellentétben TELE VOLT HUMORRAL, meg valódi helyzetkomikumokkal,iróniával...Aztánmeg ugye ezt a "Gyalog galoppot" ISTENÍTÍ örökösen a sok elmebeteg,meg HATALMAS SIKER VOLT, a "Le a fejjelt" meg ugyanezek a degeneráltak meg egyöntetüen köpködik örökösen...Hát ez az, aminek a megértéséhez az én agykapacitásom már kevés...De már nemis bosszantom magamat,csak tudomásul veszem,hogy egy elmebeteg világban élünk,elmebeteg emberek között...Te is így látod ezt a dolgot, Szami?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
28 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.