Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 06. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade néhány gondoltat még a "Gálvölgyi showhoz" is...Lehet hogy ezt a műsort a Benny Hill idétlenkedései ihlették, de ettöl függetlenül itt is az a helyzet szerintem,mint ami a "Le a fejjel" esetében is volt a "Gyalog galoppal"...Hogy ÉG ÉS A FÖLD a két műsor,és a két személy mindezek ellenére is...Éspedig a Gálvölgyi javára...Viszont bármennyire is nagy rajongója vagyok a mai napig is a " Gálvölgyi féle humornak", azért erre a "Pasikra", meg a " Heti hetesre"valahogy sose volt semmi ingerenciám...Jól megvoltam mindig,ezen műsorok nélkül is...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 06. 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade akkor egy újabb "nap kérdése"... Szami...Mi bajod volt mindig ezzel az " Indul a bakterház" címü filmmel? Mondjuk jó-jó,régebben futólag már említettük ezt a témát,viszont még most sem értem egészen,hogy tulajdonképpen mi bajod is volt vele...Esetleg ismertetnéd részletekbe is menően? Nekem mindigis nagy kedvencem volt az a film...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 06. 13:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy most akkor mi a helyzet az "angol humorral" Szami? Egyik hsz-edben azt írod,hogy NAGYON KEDVELED, másik hsz-edben meg azt,hogy KÉPTELEN VAGY ÉRTÉKELNI...Lásd ez utóbbira a "Gyalog galopp" értékelését...Előbbire meg a "Le a fejjel" kedvelését...(Bár mondjuk amit abban a "Gyalog galopp" filmben bemutattak,azt én még "angol humornak" sem merném nevezni...Max.csak valami dedós szintü idétlenkedésnek...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 08. 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy most akkor mi a helyzet az "angol humorral" Szami? Egyik hsz-edben azt írod,hogy NAGYON KEDVELED, másik hsz-edben meg azt,hogy KÉPTELEN VAGY ÉRTÉKELNI...Lásd ez utóbbira a "Gyalog galopp" értékelését...Előbbire meg a "Le a fejjel" kedvelését...(Bár mondjuk amit abban a "Gyalog galopp" filmben bemutattak,azt én még "angol humornak" sem merném nevezni...Max.csak valami dedós szintü idétlenkedésnek...)

Lehet, hogy ellentmondásosnak tűnik, de én a Gyalog Galopp-ban nem találok semmi humorosat, habár valóban angol humor.
Az egyetlen jelenet ami tetszett, az a fekete lovagos rész volt...igen, morbid humor, hogy kéz nélkül, láb nélkül, de még mindig harcolni akar.
A Folytassa sorozatot viszont kedvelem. Abban is van fárasztó rész, de pl a Folytassa Kleo a legkedvesebb számomra közülük. Pedig nem is szeretem a történelmet...
(Nem tudom, hogy abba belenéztél-e?)
Vagy ott van a Csengetett Mylord? c. sorozat...ismered?
Mr. Bean, Benny Hill, vagy itthon Galláék.
Neked róluk mi a véleményed?
Majd hozok pár videót, hogy mit szeretek.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 08. 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a Le a fejjel című filmet. Egyáltalán nem volt rossz, de azt nem mondanám, hogy sokat nevettem volna. A történet aranyos volt, volt egy-két jópofa jelent (nekem pl. tetszett a hóhérnak készülő fiú, maga a hóhér karaktere is jó volt, illetve méreg demonstrálása, főképp másodjára is jópofa volt).
Azt azért hozzátenném, hogy nálam elég magas az ingerküszöb ahhoz, hogy megnevettessen.

A Gyalog Galoppot én sem szeretem, nekem nem tetszett (a boszorkányos és a fekete lovagos jelenetek jók, a többi idegesítő). Ha már Monty Python, akkor sokkal inkább a Brian élete, abban elég sok társadalomkritika szorult (pl. a klasszikus "mind egyéniségek vagytok" jelenet: https://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4, vagy a "mit adtak nekünk a rómaiak" jelenet), de azért van ott is olyan, amitől falnak megyek.

Ugyanígy hidegrázást kaptam a Heti Hetestől (kétszer próbáltam egy-egy epizódott megnézni, egyszer sem sikerült, hamarabb feladtam).
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 09. 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Lehet, hogy ellentmondásosnak tűnik, de én a Gyalog Galopp-ban nem találok semmi humorosat, habár valóban angol humor.
Az egyetlen jelenet ami tetszett, az a fekete lovagos rész volt...igen, morbid humor, hogy kéz nélkül, láb nélkül, de még mindig harcolni akar.
A Folytassa sorozatot viszont kedvelem. Abban is van fárasztó rész, de pl a Folytassa Kleo a legkedvesebb számomra közülük. Pedig nem is szeretem a történelmet...
(Nem tudom, hogy abba belenéztél-e?)
Vagy ott van a Csengetett Mylord? c. sorozat...ismered?
Mr. Bean, Benny Hill, vagy itthon Galláék.
Neked róluk mi a véleményed?
Majd hozok pár videót, hogy mit szeretek.
A felsoroltakbol nekem egyedül a "Mr Bean" volt az a kategória, amit úgy-ahogy nézhetőnek tartok...Igaz, eddig csak egy filmjét láttam,azt,amelyikben neki kellett őriznie valami értékes képet,aztánmeg tönkretette...A Benny Hill-t viszont valahogy sehogyse bírtam...Meg a műsorait se...Nem tudom miért,de nekem nagyon ellenszenves kisugárzásu az a pali...(Azaz csak volt,ugye...)A Gálvölgyihez hasonlítani sem lehet szerintem...Nade egy szó mint száz,hogy így végigvettük ezt az "angol humort" mostanában A-tol Z-ig, rájöttem arra,hogy ez nagyon nem az én műfajom...Ezért is furcsa kissé,hogy a "Le a fejjel" címü film viszont nekem tetszett...Erre csak azt tudom mondani továbbra is,hogy lehet,hogy EREDETILEG a szerzők ezt "angol humornak" szánták,de a végeredmény az az angol humort messze felülmúló produkció lett...Szerencsére...Ezért sem értem a sok fanyalgót,de ha nekik nem tetszett mégsem ez a film,hát akkor válljék egészségükre ugye...Nézzék akkor mondjuk a "Gyalog galoppot", aztán ennyi...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 09. 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Megnéztem a Le a fejjel című filmet. Egyáltalán nem volt rossz, de azt nem mondanám, hogy sokat nevettem volna. A történet aranyos volt, volt egy-két jópofa jelent (nekem pl. tetszett a hóhérnak készülő fiú, maga a hóhér karaktere is jó volt, illetve méreg demonstrálása, főképp másodjára is jópofa volt).
Azt azért hozzátenném, hogy nálam elég magas az ingerküszöb ahhoz, hogy megnevettessen.

A Gyalog Galoppot én sem szeretem, nekem nem tetszett (a boszorkányos és a fekete lovagos jelenetek jók, a többi idegesítő). Ha már Monty Python, akkor sokkal inkább a Brian élete, abban elég sok társadalomkritika szorult (pl. a klasszikus "mind egyéniségek vagytok" jelenet: https://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4, vagy a "mit adtak nekünk a rómaiak" jelenet), de azért van ott is olyan, amitől falnak megyek.

Ugyanígy hidegrázást kaptam a Heti Hetestől (kétszer próbáltam egy-egy epizódott megnézni, egyszer sem sikerült, hamarabb feladtam).
Érdekes dolog akkor,de nekem meg pont a "fekete lovagos" jelenet volt az,ami az egyik legidegesítőbb,és legszánalmasabb jelenet volt a hosszú sorban...Ennek oka valszeg az lehetett,hogy engem mindig idegesítenek a teljesen képtelen,irracionális jelenetek egy filmben...Mondjuk jó-jó...Vígjáték,meg művészi szabadság, de akkoris,valahol azért lennie kéne szerintem egy határnak...Lehet hogy a "Le a fejjel" pont azért is tetszett nekem többek között,mivel NAGYON ÜGYESEN EGYENSÚLYOZOTT a "racionális-irracionális" határvonalon,úgy,hogy közben sikerült azért szinte végig ezen a határvonalon belül maradnia...(No meg gondolom azért is jött be nekem többek között ez a film, mert egyik-másik statisztahölgy meglehetősen tetszett nekem a csinos,reneszánsz ruhájában...)
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 09. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Érdekes dolog akkor,de nekem meg pont a "fekete lovagos" jelenet volt az,ami az egyik legidegesítőbb,és legszánalmasabb jelenet volt a hosszú sorban...Ennek oka valszeg az lehetett,hogy engem mindig idegesítenek a teljesen képtelen,irracionális jelenetek egy filmben...Mondjuk jó-jó...Vígjáték,meg művészi szabadság, de akkoris,valahol azért lennie kéne szerintem egy határnak...Lehet hogy a "Le a fejjel" pont azért is tetszett nekem többek között,mivel NAGYON ÜGYESEN EGYENSÚLYOZOTT a "racionális-irracionális" határvonalon,úgy,hogy közben sikerült azért szinte végig ezen a határvonalon belül maradnia...(No meg gondolom azért is jött be nekem többek között ez a film, mert egyik-másik statisztahölgy meglehetősen tetszett nekem a csinos,reneszánsz ruhájában...)

Nekem pont az abszurditása miatt tetszett... de akkor ez itt egyben a magyarázat is, mert ha ez a típusú jelent, ami ennyire abszurd, neked nem tetszik, akkor ez sem fog. Egyébként ez nem baj, hiszen mind mások vagyunk, más tetszik mindannyiunknak.
Ebben teljesen egyetértek, szerintem is eléggé a határon mozgott, ami nagyon lehetetlen volt (pl. a gyertyák felkapcsolása), az elég rövid ideig tartott ahhoz, hogy pl. neked ne legyen sok, nekem meg épp elég, hogy megjegyezzem.
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 10. 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A Beverly Hillsi nindzsát" láttátok már? Nekem eddig ez az egyetlen olyan amerikai vígjáték, ami nagy kedvencem...Bár szerintem az "amerikai humor" idétlensége vetekszik örökösen az angol humorral, azaz számomra gyakorlatilag értékelhetetlen, de szerencsére ez a "Beverly Hillsi nindzsa" üdítő kivétel szerintem mindezen megállapítás alól...(Jadis...Amennyiben láttad már ezt a filmet,úgy mi a vélményed arrol, hogy ebben a filmben azért erősen kifigurázzák a hagyományos japán tradíciókat,meg úgy álltalában a nindzsákat is? Nem bosszantó az ilyesmi egy olyan valakinek,akihez a japán kultúra meg a hagyományos japán tradíciók meglehetősen közel állnak mindig?)
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 13. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
"A Beverly Hillsi nindzsát" láttátok már? Nekem eddig ez az egyetlen olyan amerikai vígjáték, ami nagy kedvencem...Bár szerintem az "amerikai humor" idétlensége vetekszik örökösen az angol humorral, azaz számomra gyakorlatilag értékelhetetlen, de szerencsére ez a "Beverly Hillsi nindzsa" üdítő kivétel szerintem mindezen megállapítás alól...(Jadis...Amennyiben láttad már ezt a filmet,úgy mi a vélményed arrol, hogy ebben a filmben azért erősen kifigurázzák a hagyományos japán tradíciókat,meg úgy álltalában a nindzsákat is? Nem bosszantó az ilyesmi egy olyan valakinek,akihez a japán kultúra meg a hagyományos japán tradíciók meglehetősen közel állnak mindig?)

Nem láttam még, de majd megnézem.

Általánosan azt tudom mondani, hogy ha ízlésesen teszik, akkor az nem baj, sőt, jót szórakozom rajta. Sokkal jobban taszít az, ha komolyan veszik magukat (vagyis nem paródiáról van szó), de közben utána sem néznek dolgoknak és olyan baromságokat tudnak vászonra vinni, hogy égnek áll az ember haja.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 16. 05:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

Szerintem mi már beszéltünk itt erről a filmről.
Én közepesre osztályozom.
Szerintem kicsit erőltetett, néhol fárasztó.
Egyszer nézhető, de láttam már jobbat.
Tény, hogy rosszabbat is.
Ezért közepes.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 16. 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

Erről jut eszembe: Ott van pl a Magyar Vándor.
Az is elég megosztó film.

Számomra meg ponthogy pl a Beverly Hills-i ninjában vannak fárasztó, idegesítően irracionális jelenetek (pl mikor "jelenése van a Mester-nél és ott "repked"...)
Persze, lehet, csak én tisztelem túlzottan azt a kultúrát, s azért tartom "idétlenkedésnek" a dolgot.
Itt most én mondom, hogy "túl amerikai"...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 18. 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pápai Joci az eurovízió legszexibb pasija

Úristen, akkor vajon milyen volt a többi???!!!
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkor egy újabb "nap kérdése"... Szami...Mi bajod volt mindig ezzel az " Indul a bakterház" címü filmmel? Mondjuk jó-jó,régebben futólag már említettük ezt a témát,viszont még most sem értem egészen,hogy tulajdonképpen mi bajod is volt vele...Esetleg ismertetnéd részletekbe is menően? Nekem mindigis nagy kedvencem volt az a film...

Tudod, számomra semmi vicces nincs abban, ha a mások VALÓSÁGOS szegénységét, nyomorúságát, gyengeségeit állítják pellengérre. Mondtam már neked, hogyha a múlt század közepén falun kellett volna élnem, meggárgyultam volna.
Soha nem tudtam feldolgozni/elfogadni azt a (magyar) mentalitást, hogy MINDIG inni kell...örömünkben-bánatunkban.
Hogy aztán részegen, semmire sem tekintettel fűvel-fával...
Igen, tudom, nem csak akkor, ma is van ilyen, nem csak falun, városokban is.
Manapság adják az Éjjel nappal Budapest-et, meg hasonlóakat. Mert az is "olyan vicces", meg azért, mert ez kell a "népnek"
Meg hogy műveletlen primitív emberekkel készítenek videót, s azon megy a röhögés: "a nefürggyé le" meg. "legyél Zsani a szökőkútnál". Biztosan én vagyok rosszul összerakva, de ezeken sem tudtam sosem nevetni, mások meg halálra röhögik magukat.rajta.

És ? Az emberek nyomorult élete valóban annyira vicces? Miért?

Így semmi vicceset nem találok abban sem, hogy a Banya, meg Bendegúz folyton csak ordibálnak, meg ütik-verik egymást...ezen mi olyan vicces? A film fele arról szól, hogy rohangálnak ki-be, fel-alá ordibálnak, szidják egymást...ha a "Büdös Banya" 80* nem hangzik el, akkor egyszer sem...egy idő után roppant idegesítő.

De mi végképp verte nálam a biztosítékot:
Biztosan emlékszel arra a jelenetre, ahol Haumann részegen énekli a "szereti a tik a meggyet", (már itt kerülhetett a rosszullét, a részeg ember látványától - mellesleg nem is egy olyan jelenet van a filmben) majd elkezd Koltaival táncolni, aztán meg Koltai Pécsi Ildikóval.
Talán nehéz megérteni, de attól a jelenettől - amin mások fennhangon röhögnek, és közlik hogy "dehát ez volt, akkor"...nekem a gyomrom forgott, hogy IGEN, ez a rideg valóság, hogy RÉSZEGEN DANOLÁSZVA ÉLJÜNK, EZ A SZÓRAKOZÁS, meg hogy aztán PERSZE HOGY A VILÁG LEGTERMÉSZETESEBB DOLGA, ÉS MILYEN VICCES, hogy esküvő ide, vagy esküvő oda, egy másik fazonnal kell fetrengeni a szénakazalban. Ez szomorú, gusztustalan, és nem vicces. Főleg, hogy közben azt láttam, hogy akivel együtt néztem a filmet, az végig röhögte, én meg csak húztam végig a számat...

Egyetlenegy szimpatikus szereplő számomra Koncz bácsi (?) volt. Vicces figura, de értelmes gondolatokkal, s nem csak az értelmetlen ordibálás meg fel-le rogangálás volt látható, amikor vele voltak a beszélgetések.
Természetesen volt néhány jelenet, helyzetkomikum, amit azért megmosolyogtam.
Nem is az a baj, hogy nincsenek benne vicces jelenetek...és a szereplők is nagyszerűek...hanem a tálalása, az egész "légkör" nem tetszik. Mert annyira VALÓS, és nem pedig VICCES.
Nem tudom, érted-e?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 19. 10:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes dolog, de én mindig könnyedén átsiklottam a kövér nindzsa másik dimenzióbeli asztráltest repkedésein...Nekem fel sem tünt sose az ilyen jelenetek képtelensége...De ennek valszeg az lehet az oka,hogy az ilyen jelenetek azért nem képtelenségek szerintem...VALÓBAN van "testen kívüli asztráltest utazás", erre millió bizonyíték van ma már,(Többek között nekem is volt már " testelhagyási élményem" ami bizony tökéletesen valóságos élmény volt,úgyhogy a materialista elmebetegek elmehetnek mindig a fenébe a degenerált tanaikkal...)úgyhogy Haru ilyesmi utazásaiban én semmi képtelenséget nem láttam...Ellentétben mondjuk a Gyalog galopp lovaglásimitálásaival,meg a hasonló elmebajaival...Azért szerintem a két eset még mindig ég és Föld...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Következő
29 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.