Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 14. 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A Kanasztával kapcsolatosan az fogott meg legfőképpen, hogy még sose hallottam róla régebben...És gondolom ismersz már annyira,hogy tudd azt,hogy ilyenkor nekem már alapbol szimpatikus az adott dolog...Ugyanis nekem örök mániám az mindig,hogy AMIBEN CSAK LEHET, igyekszem állandóan szembemenni azzal a velejéig rohadt,elmebeteg,degenerált baromcsordával,aminek ugye "emberiség", meg " emberi társadalom" a neve...(Jaj...A két idézőjelbe tett fogalomtol még a kacagás is egyböl rámjött az előbb...Olyan fennkölten hangzik ez a két szó,nem? Hogy el ne aléljak tőlük...)Szóval van nekem itthon két,a kártyajátékok ismertetéséröl szóló kis könyvecském...És ebben a két könyvben fel van sorolva ugye több tucatnyi kártyajáték, amiket ha másnem névröl, már ismertem addigis...Viszont volt egy játék,aminek addig még sose hallottam a nevét...Nos...Ez volt akkor a "Kanaszta"...Úgyhogy egyböl szimpatikusnak is találtam akkor ezt a Kanasztát...Pusztán csak azért, mert a jelek szerint NEM EGY DIVATOS JÁTÉK...És ennyi nekem akkor már elég is volt...Szóval sokat tanulmányoztam már ezt a játékot a könyvböl, de persze egy ilyen bonyolult játékot csak szimplán a könyvböl nemigen lehet megtanulni,így akkor csak "messziröl" tudok egyelőre rajongani ezért a szimpatikus játékért...Amúgy itthon énis szoktam időnként kártyázni a legkisebbik lányommal,vagy mikor kivel,de csak az egyszerűbb,könnyedebb játékokat szoktuk játszani...Mint pl.a "Makaót",az "Öt leadást",a "Fekete Pétert",vagy a "Zsírt"...Ez utóbbi játék is nagyon tetszik nekem mindig...Ez meg azért,mert olyan fura neve van...

Miért, mikor hallottál először a kanasztáról?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még jó,hogy ott olvasható az idézetben,hogy a KÁRTYÁSKÖNYVBEN OLVASTAM ELŐSZÖR A KANASZTÁROL...Addig sose hallottam ilyen játékrol...Amúgy a barátnődet/barátnőidet miért nem tanítod meg kanasztázni? Amikor ott vagy náluk hosszú időket, lenne módotok meg időtök mindig a kártyázásra,nem?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Még jó,hogy ott olvasható az idézetben,hogy a KÁRTYÁSKÖNYVBEN OLVASTAM ELŐSZÖR A KANASZTÁROL...Addig sose hallottam ilyen játékrol...Amúgy a barátnődet/barátnőidet miért nem tanítod meg kanasztázni? Amikor ott vagy náluk hosszú időket, lenne módotok meg időtök mindig a kártyázásra,nem?

Még jó, hogy azt kérdeztem, hogy MIKOR (gyerekként, fiatalként, 5 éve...) hallottál először a kanasztáról, NEM AZT, HOGY HOL olvastál róla?
(Én is tudok ilyen stílusban válaszolni ám...)

A barátnő(i)met sosem érdekelte...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi...Így már értem a kérdést...Kb.4-5 éve hallottam először erröl a játékrol...Amikor beszereztem az első, "Kártyajátékok" című könyvet...(Két ilyen könyvem is van ugyanis...Egymástol független tartalommal...) Az interneten amúgy nincsenek virtuális kanaszta partik? Vagy valami kanaszta játékprogram? Én hallottam már virtuális kártyajátékokrol,internetes kártyapartikrol...Igaz,eddig csak pókerekről,passziánszokrol meg hasonlókrol...De lehet hogy vannak ilyen lehetőségek a kanaszta esetében is,nem?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Bocsi...Így már értem a kérdést...Kb.4-5 éve hallottam először erröl a játékrol...Amikor beszereztem az első, "Kártyajátékok" című könyvet...(Két ilyen könyvem is van ugyanis...Egymástol független tartalommal...) Az interneten amúgy nincsenek virtuális kanaszta partik? Vagy valami kanaszta játékprogram? Én hallottam már virtuális kártyajátékokrol,internetes kártyapartikrol...Igaz,eddig csak pókerekről,passziánszokrol meg hasonlókrol...De lehet hogy vannak ilyen lehetőségek a kanaszta esetében is,nem?

Passzianszt játszottam már sz.gépen.
Néhány napja láttam, néztem, hogy van letölthető kanaszta meg römi játék, de amíg tanulok, nem akarok ezzel is időt tölteni.
A passziánsz-t könnyű gépen megalkotni, mert azt amúgy is egyedül játssza az ember, de nem tudom a kanasztát, römit hogy lehet jól megcsinálni, félek nem lehet eléggé.

Ugye, Mahjong-ozni szoktam, de azt meg nem tudom, hogy hogy kell eredetileg játszani...

Ha annyira érdekel a Kanaszta, miért nem fogtatok még bele a lányoddal a játékba?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert ő nem kedveli a bonyolult kártyajátékokat...Ha megfigyelted a fenti felsorolásomat,mindig csak egyszerű,könnyed kártyajátékokat szoktunk játszani...De ha valamikor találsz valami használható kanaszta programot a neten,majd szólj akkor nekem is...Szívesen belevágok akkor majd énis a dologba...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mert ő nem kedveli a bonyolult kártyajátékokat...Ha megfigyelted a fenti felsorolásomat,mindig csak egyszerű,könnyed kártyajátékokat szoktunk játszani...De ha valamikor találsz valami használható kanaszta programot a neten,majd szólj akkor nekem is...Szívesen belevágok akkor majd énis a dologba...

Mobilalkalmazás is jó?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Mobilalkalmazás is jó?
Az nem jó,mivel nincs mobilom...Csak táblagép alkalmazás volna jó,vagy egy PC változat...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Mobilalkalmazás is jó?
Az nem jó,mivel nincs mobilom...Csak táblagép alkalmazás volna jó,vagy egy PC változat...

Oké.
Később visszatérünk a témára.
Addig ha esetleg kanasztával kapcsolatos kérdésed ha van, tedd fel nekem, ha gondolod. Nem tudom, mi van a könyveidben, de amit én itt linkeltem, azt is olvasd el, az is nagyon jó leírás.

Én meg esetleg megnézem van-e itt valami kártya-topic, ami nem a Tarot-tal foglalkozik. Ha nincs, nyissunk egyet?
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, mára részemről ennyi, megvárom még ide a válaszodat, aztán elbúcsúzom mára...este majd még teszek fel egy kis zenét a zenei topicba...milyet szeretnél?

Ja, Rékasiról ejthetnél néhány szót a másik topicban, ha lesz időd, másodjára sem/nem válaszoltál, kíváncsi vagyok a véleményedre. Mindig mindenkit megkritizálsz, ő miért kivétel?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 15. 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Na, mára részemről ennyi, megvárom még ide a válaszodat, aztán elbúcsúzom mára...este majd még teszek fel egy kis zenét a zenei topicba...milyet szeretnél?

Ja, Rékasiról ejthetnél néhány szót a másik topicban, ha lesz időd, másodjára sem/nem válaszoltál, kíváncsi vagyok a véleményedre. Mindig mindenkit megkritizálsz, ő miért kivétel?
Jó...Ha gondolod,nyiss akkor majd egy "kártya" topikot is, mivel ha találsz a neten majd valami használható kanaszta alkalmazást,a használatához biztos el kell majd nekem a segítség,mivel én még sose kanasztáztam...A Rékasira szándékosan nem akartam eddig kitérni,mivel nekem mindigis nagyon ellenszenves volt a fazon...Ha zenét akarsz küldeni nekem, akkor majd küld a LEGKEDVESEBB zeneszámodat...Ami a legfőbb kedvenced...Nade akkor most lépek énis,majd jövök még a napokban,ha minden jól megy...Szia.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
31 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.