Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Elég fura kinézete van ennek a hangszernek...Ilyen ennek a hangja élőben is? Szerinted milyen elven működik ez a hangszer? Mondjuk jó-jó...Úgy verik mint egy dobot,de van ennek vajon valami belső elrendezése is? Vagy csak egy lyukas fémdoboz?

Igen, ilyen a hangja élőben is.
És tényleg, hasonlóan, mint ahogy mondod, "csak egy ügyesen kialakított fém doboz"

Nézd csak!!!!
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Elég fura kinézete van ennek a hangszernek...Ilyen ennek a hangja élőben is? Szerinted milyen elven működik ez a hangszer? Mondjuk jó-jó...Úgy verik mint egy dobot,de van ennek vajon valami belső elrendezése is? Vagy csak egy lyukas fémdoboz?

Igen, ilyen a hangja élőben is.
És tényleg, hasonlóan, mint ahogy mondod, "csak egy ügyesen kialakított fém doboz"

Nézd csak!!!!

Oh, Nocsak!!!

Győri műhelyben készül a Handpen
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég mulatságos kinézete van ennek a hangszernek, olyan mint valami UFO, de a hangja az azért vitathatatlanul kellemes hangzásu...És szimpatikus benne nekem az is,hogy akkor egy EGYSZERŰ szerkezetü hangszer...Ilyen szempontbol hasonlít akkor a Darbukára...Mármint konkrétan abban hasonlít,hogy amilyen egyszerű a szerkezete, annyira színes hangzásvilágot lehet kihozni belőle...A Darbuka amúgy mennyire jön be neked?
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/aKJvbTEnp0I Light in Babylon:Hinech Yafa...Nézd már meg ezt a videót,Szami...Mondjuk a zenészek úgy néznek ki benne,mint valami hajléktalan csavargók, ez mondjuk nemis kérdés, de a zenéjük az viszont nem rossz...Főleg az a Darbukás nőci kemény nagyon...Meg a Darbuka hangzása...Neked tetszik ez a fajta zene?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 20. 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A darbukát ismerem, de azt a hangszert én inkább a hastánchoz kötöm inkább. Úgy jobban tetszik.

A zene jó, itt nekem a néni "éneklése" (dajdajozása) nem tetszik, a hangszerekkel - így a darbukával- nincs semmi gondom.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 21. 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
A darbukát ismerem, de azt a hangszert én inkább a hastánchoz kötöm inkább. Úgy jobban tetszik.

A zene jó, itt nekem a néni "éneklése" (dajdajozása) nem tetszik, a hangszerekkel - így a darbukával- nincs semmi gondom.
Hát igen...A néni óbégatása valóban kicsit "cigányos" hangzásvilágu volt, ez mondjuk tény,és engem is meglehetősen zavart,de nem azért ajánlottam neked azt a videót,hogy a dajdajozás bűvöljön el...Inkább a nőci Darbuka tudását akartam a figyelmedbe ajánlani...Engem mindig elbűvöl az ilyen ösztönös zenei tehetség,és tudás...Főleg úgy,hogy közben ugye még "énekel"is egyben a nőci...Azaz egyszerre KÉTFELÉ IS FIGYELNIE KELLETT...Sőt,igazábol HÁROMFELÉ kellett egyszerre figyelnie,mivel a darbukázás meg az óbégatás közben igazodnia kellett még a többi hangszerhez is,hogy tartani tudja az összhangot...Az ilyen tehetség engem valahogy mindig lenyűgöz...Meg tisztelnivaló dolognak tartom...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Hát igen...A néni óbégatása valóban kicsit "cigányos" hangzásvilágu volt, ez mondjuk tény,és engem is meglehetősen zavart,de nem azért ajánlottam neked azt a videót,hogy a dajdajozás bűvöljön el...Inkább a nőci Darbuka tudását akartam a figyelmedbe ajánlani...Engem mindig elbűvöl az ilyen ösztönös zenei tehetség,és tudás...Főleg úgy,hogy közben ugye még "énekel"is egyben a nőci...Azaz egyszerre KÉTFELÉ IS FIGYELNIE KELLETT...Sőt,igazábol HÁROMFELÉ kellett egyszerre figyelnie,mivel a darbukázás meg az óbégatás közben igazodnia kellett még a többi hangszerhez is,hogy tartani tudja az összhangot...Az ilyen tehetség engem valahogy mindig lenyűgöz...Meg tisztelnivaló dolognak tartom...

Hangszeren játszani, meg énekelni, figyelni a zenekar többi tagjára valóban nem egyszerű, de szerintem EZ sokkal lenyűgözőbb, sokkal nehezebben megtanulható. (Nem mellesleg legalább nem is énekel a néni, ami nem elhanyagolható szempont).
Én magam pl hamarabb tanulnék meg bármilyen hangszeren zenélni, meg énekelni is egyszerre, mint bármit is eltáncolni...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet,hogy nehéz az ilyen jellegű tánc,de a csuda tudja hogy miért,engem valahogy mégse tud lenyűgözni...Sőt...Egyenesen taszít...Pont úgy,mint ahogy pl. a balett is...Azért egy tehetséges DISZKÓTÜNDÉR szemet gyönyörködtető produkcióját szerintem hasonlítani sem lehet ehhez a természetellenesen kifacsart,és agyonbonyolított táncoláshoz...Legalábbis szerintem...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Lehet,hogy nehéz az ilyen jellegű tánc,de a csuda tudja hogy miért,engem valahogy mégse tud lenyűgözni...Sőt...Egyenesen taszít...Pont úgy,mint ahogy pl. a balett is...Azért egy tehetséges DISZKÓTÜNDÉR szemet gyönyörködtető produkcióját szerintem hasonlítani sem lehet ehhez a természetellenesen kifacsart,és agyonbonyolított táncoláshoz...Legalábbis szerintem...

Hogyan táncoljunk a diszkóban???
Laughing Laughing Laughing
Valóban, így én is tudnék...
Sőt azt is sejtem ezek közül melyik tetszene neked... annyira tutira biztosan tudom... happy7
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meghallgattam még amúgy a neten néhány Handpan produkciót nemrég,és tényleg egyre jobban elbűvöl ez a hangszer...És tudod miért? Azért,mert ahogy hallgattam ennek az eszköznek a zenéjét, arra jutottam,hogy ez a hangszer tulajdonképpen egy MECHANIKUS SZINTETIZÁTOR...Azaz egy egyszerű szerkezetű és működésü, ZSENIÁLIS szerkezet...(Ilyen téren hasonlít pl. a logarléchez...) Nagyon okos ember lehetett az,aki kitalálta...Ha csak a hangját hallja valaki ennek a hangszernek, szerintem nagyon oda kell figyelni ahhoz,hogy meg tudja az ember különböztetni egy elektronikus szintetizátor hangjátol...Aztán meg az egész hangszer csak egy furcsa formáju fémboboz...Áram,elektronika, bonyolult,környezetszennyező gyártástechnológia nélkül...(Azaz ugye egy egyszerű, "magas hozzáadott érték" nélküli termék ez a szerkezet...)A mai totálisan elmebeteg,"fogyasztói" világban tényleg üdítő dolog egy ilyen eszközt látni,meg hallani...Te honnan tudtad meg ennek a hangszernek a nevét? Megkérdezted az utcazenésztöl?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Meghallgattam még amúgy a neten néhány Handpan produkciót nemrég,és tényleg egyre jobban elbűvöl ez a hangszer...És tudod miért? Azért,mert ahogy hallgattam ennek az eszköznek a zenéjét, arra jutottam,hogy ez a hangszer tulajdonképpen egy MECHANIKUS SZINTETIZÁTOR...Azaz egy egyszerű szerkezetű és működésü, ZSENIÁLIS szerkezet...(Ilyen téren hasonlít pl. a logarléchez...) Nagyon okos ember lehetett az,aki kitalálta...Ha csak a hangját hallja valaki ennek a hangszernek, szerintem nagyon oda kell figyelni ahhoz,hogy meg tudja az ember különböztetni egy elektronikus szintetizátor hangjátol...Aztán meg az egész hangszer csak egy furcsa formáju fémboboz...Áram,elektronika, bonyolult,környezetszennyező gyártástechnológia nélkül...(Azaz ugye egy egyszerű, "magas hozzáadott érték" nélküli termék ez a szerkezet...)A mai totálisan elmebeteg,"fogyasztói" világban tényleg üdítő dolog egy ilyen eszközt látni,meg hallani...Te honnan tudtad meg ennek a hangszernek a nevét? Megkérdezted az utcazenésztöl?

Ugye?
Örülök, hogy neked is tetszik...
Azóta láttam még párszor, s mindig megálltam hallgatni, de nem, nem álltam le beszélgetni a zenésszel.
Sejtettem, hogy valami dobféle lehet, láttam, hogy fémből van, így a neten a keresőbe beütöttem, hogy "fém dob", rámentem a képekre, és úgy találtam meg, hogy milyen hangszer ez.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Sőt azt is sejtem ezek közül melyik tetszene neked... annyira tutira biztosan tudom... happy7
Na...Hát az ezen a videón szereplő táncprodukciók látványa már tényleg felüdülés számba megy az én szememnek...Hm...Annak a fekete miniszoknyás-harisnyás hölgynek meg még a látványa is...Ha hiszed Szami,ha nem, hajdanán a mi kis "falusi" diszkónkban csakis kizárólag OLYASMI öltözetü lányok rázták magukat a pörgős diszkózenékre , mint amilyen az a miniszoknyás hölgyemény is volt a videóban...Felénk akkoriban nadrágban,farmerben,tornacipőkben a legnagyobb illetlenség volt diszkóba menni a lányoknak...A fiúknak meg táncolni...Akkoriban felénk a fiúk csak nagyon-nagyon ritkán táncoltak, inkább oldalrol néztük csak a táncoló lányokat...És mégis működött olajozottan a rendszer...Bármi probléma nélkül, évekig...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Na...Hát az ezen a videón szereplő táncprodukciók látványa már tényleg felüdülés számba megy az én szememnek...Hm...Annak a fekete miniszoknyás-harisnyás hölgynek meg még a látványa is...Ha hiszed Szami,ha nem, hajdanán a mi kis "falusi" diszkónkban csakis kizárólag OLYASMI öltözetü lányok rázták magukat a pörgős diszkózenékre , mint amilyen az a miniszoknyás hölgyemény is volt a videóban...Felénk akkoriban nadrágban,farmerben,tornacipőkben a legnagyobb illetlenség volt diszkóba menni a lányoknak...A fiúknak meg táncolni...Akkoriban felénk a fiúk csak nagyon-nagyon ritkán táncoltak, inkább oldalrol néztük csak a táncoló lányokat...És mégis működött olajozottan a rendszer...Bármi probléma nélkül, évekig...

Na ugye, hogy kitaláltam!!!
Ezen a téren nyitott könyv vagy már előttem!!!

(Ez egyébként gondolom valamilyen végzős osztály vicces osztálytánca akar lenni, mint látható, tanárok is részt vettek a produkcióban...)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/52TdwX9cwk8 Malte Marten & Sergio Huerta Pérez-GIO'S Handpan...Ezt hallgattad már Szami? Eszméletlen ez a Handpan duett...Nem mondhatod,hogy nem olyan mint egy elektronikus szintetizátorzene...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 22. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/52TdwX9cwk8 Malte Marten & Sergio Huerta Pérez-GIO'S Handpan...Ezt hallgattad már Szami? Eszméletlen ez a Handpan duett...Nem mondhatod,hogy nem olyan mint egy elektronikus szintetizátorzene...

Igen, ezt is hallgattam már...nekem nagyon tetszik, teljesen rácuppantam mostanában erre a zenére mióta először láttam ezt a hangszert...számomra megnyugtató hangja van. Sok videót megnéztem már a témában és komolyan már hallgatódzok előre minden nap, mikor megyek az aluljáróban, hogy vajjon most is ott játszik-e a srác?
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Következő
32 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.