Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 25. 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem ne mond, hogy a gyerekkori sérelmek mennyire tovább tudnak élni még évtizedek múlva is...Szerinted miért gyűlölöm a mai napig is a buta,primitív,semmi,értéktelen,nulla embereket? Azért gyűlölöm őket,mert az egész gyerekkorom azzal telt,hogy az ilyen hóthülye,buta,primitív barmok ÁLLANDÓAN LE AKARTAK HÚZNI A SZINTJÜKRE...És meg akarták mindig magyarázni azt,hogy az,hogy ÖRÖKÖSEN KILÓGOK MINDEN SORBOL, az azért van,mert HÜLYE VAGYOK...Ők meg az OKOSOK...(Szóval még véletlenül se fordítva van a dolog...Á...Dehogyis...Ilyet még feltételezni is...)Úgy látszik,hogy az ilyesmi akkor örök "emberi" tulajdonság...Amúgy milyen jellegü táncot táncoltál akkor abban a nevezetes "diszkóban" hogy annyi negatív kritikát kaptál? Körül tudod írni?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 25. 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nekem ne mond, hogy a gyerekkori sérelmek mennyire tovább tudnak élni még évtizedek múlva is...Szerinted miért gyűlölöm a mai napig is a buta,primitív,semmi,értéktelen,nulla embereket? Azért gyűlölöm őket,mert az egész gyerekkorom azzal telt,hogy az ilyen hóthülye,buta,primitív barmok ÁLLANDÓAN LE AKARTAK HÚZNI A SZINTJÜKRE...És meg akarták mindig magyarázni azt,hogy az,hogy ÖRÖKÖSEN KILÓGOK MINDEN SORBOL, az azért van,mert HÜLYE VAGYOK...Ők meg az OKOSOK...(Szóval még véletlenül se fordítva van a dolog...Á...Dehogyis...Ilyet még feltételezni is...)Úgy látszik,hogy az ilyesmi akkor örök "emberi" tulajdonság...Amúgy milyen jellegü táncot táncoltál akkor abban a nevezetes "diszkóban" hogy annyi negatív kritikát kaptál? Körül tudod írni?

Ugyanúgy lötyögtem, mint bárki más...
Mondhatni mit itt a diákok videóján a hajdobálós, meg a dúshajas, csak nem dobáltam hozzá a hajam.
Ennél jobban nem tudom körülírni.
Nem voltam sem túl feltűnő, sem extrém, vagy ilyesmi...

Anyám egyszer elvitt egy tánciskolába...ott sem/nem volt gondom, csak gyűlöltem az egésznek a gondolatát is, nem mentem el több órára...nem akartam társastáncot táncolni...végig szenvedtem egy órát...olyan 7-es lehettem, anyámat nem érdekelte, hogy nem akarok elmenni.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 25. 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Ha a videón szereplő diákok produkciójához hasonlított a táncolásod,akkor annyira azért nemigen lehetett szörnyű...A diákok ugyanis jól,és érzékien táncoltak egész végig...Kár,hogy így elvették annó a szemétládák az önbizalmadat,dehát mivel nem szólítottál meg egykoron sehol sem,hát akkor nemis kellett seholsem táncolnod nekem...Sokat akkor nem veszítettél...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 26. 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkor egy újabb "nap kérdése" is...Mi a helyzet Szami a KRESSZ vizsgával? Letetted már sikeresen?

Még nem, de hamarosan sor kerül rá.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 28. 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Sakkal amúgy hogy állsz Szami? Tudol sakkozni? Mi itthon gyakran szoktunk sakkozni is a gyerekekkel...És három szép,díszes sakkészletünk is van itthon...Szóval megadjuk a módját azért a sakkozás külsőségeinek is...Igaz...A kártyázásnak is, mivel kártyapaklikbol is van itthon vagy 8 különböző paklink...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 29. 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A Sakkal amúgy hogy állsz Szami? Tudol sakkozni? Mi itthon gyakran szoktunk sakkozni is a gyerekekkel...És három szép,díszes sakkészletünk is van itthon...Szóval megadjuk a módját azért a sakkozás külsőségeinek is...Igaz...A kártyázásnak is, mivel kártyapaklikbol is van itthon vagy 8 különböző paklink...

Nem.
Sakkozni nem tudok.
Sajnos soha nem volt a környezetemben olyan, aki tudott volna sakkozni, aki megtanított volna, s akivel utána tudtam volna játszani is.
Te mikor, hol, és kitől tanultad meg???

(Rémlik, hogy gyerekkoromban volt valamilyen sakkjáték a tv-ben, feladványokkal, /mintha Egri János vezette volna/ de Anyám nem hagyta, hogy legalább azt nézzem, hátha ragad rám valami - a koszon kívül - mert őt nem érdekelte, meg azt mondta, hogy hülyeség, meg a tv-ből úgysem lehet megtanulni.)
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 30. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az álltalános iskola alsó tagozatában tanultam meg sakkozni...Kb. másodikos koromban...Az órák közötti szünetekben meg a napköziben rengeteget sakkoztak az akkori gyerekek egymással,úgyhogy kezdetben még csak figyeltem a játékot, majd aztán idővel már beszálltam énis játszani...Utána meg az öcsémmel,az apámmal,meg a nagyapámmal játszottam a hosszú őszi-téli estéken...Most meg ugye a gyerekekkel...Bár néha azért szoktam internetes sakkprogramokkal is játszani...Gyerekkoromban amúgy meglehetősen kedveltem a nevezetes "Sakk-matt" című műsort is a tévében, úgyhogy hacsak tehettem, igyekeztem mindigis nézni ezt a műsort...Engem valahogy mindig lenyűgözött igencsak az,amikor a műsor keretében "lejátszották" egy virtuális sakktáblán az akkori híres sakknagymesterek éppen aktuális játszmáit...Emlékszem, úgy ment a dolog,hogy mutatta a kamera a falra erősített sakktáblát, emellett állt a műsorvezető, aki rövid kommentárok kíséretében igazgatta sorban a lépéseknek megfelelően a tábla mágnessel felrögzített bábuit...Nagyon kedveltem hajdanán ezt a műsort...Dehát akkoriban ugye még a tévézés is érdekes-igényes műsorokrol szólt amúgyis,nemúgy mint ugye ma...Manapság elképzelhetetlen lenne már a "valóvilágok", "Éjjel-nappal Budapest",meg a századrangú ripacsműsorok közepette egy olyan műsor,mint amilyen volt egykoron ez a " Sakk-matt"...Ez mondjuk nemis kérdés...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 30. 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én az álltalános iskola alsó tagozatában tanultam meg sakkozni...Kb. másodikos koromban...Az órák közötti szünetekben meg a napköziben rengeteget sakkoztak az akkori gyerekek egymással,úgyhogy kezdetben még csak figyeltem a játékot, majd aztán idővel már beszálltam énis játszani...Utána meg az öcsémmel,az apámmal,meg a nagyapámmal játszottam a hosszú őszi-téli estéken...Most meg ugye a gyerekekkel...Bár néha azért szoktam internetes sakkprogramokkal is játszani...Gyerekkoromban amúgy meglehetősen kedveltem a nevezetes "Sakk-matt" című műsort is a tévében, úgyhogy hacsak tehettem, igyekeztem mindigis nézni ezt a műsort...Engem valahogy mindig lenyűgözött igencsak az,amikor a műsor keretében "lejátszották" egy virtuális sakktáblán az akkori híres sakknagymesterek éppen aktuális játszmáit...Emlékszem, úgy ment a dolog,hogy mutatta a kamera a falra erősített sakktáblát, emellett állt a műsorvezető, aki rövid kommentárok kíséretében igazgatta sorban a lépéseknek megfelelően a tábla mágnessel felrögzített bábuit...Nagyon kedveltem hajdanán ezt a műsort...Dehát akkoriban ugye még a tévézés is érdekes-igényes műsorokrol szólt amúgyis,nemúgy mint ugye ma...Manapság elképzelhetetlen lenne már a "valóvilágok", "Éjjel-nappal Budapest",meg a századrangú ripacsműsorok közepette egy olyan műsor,mint amilyen volt egykoron ez a " Sakk-matt"...Ez mondjuk nemis kérdés...

Szerintem én is erről a tv-s sakkműsorról beszéltem...de mint írtam, én nem nézhettem...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De én mintha úgy emlékeznék a dologra, hogy a "Sakk-matt"-ot azért nem Egri János vezette...A nevezett illető a " Játék a betűkkel" című vetélkedőt vezette akkoriban...Nem ezzel kevered a dolgot? Én mondjuk ez utóbbi műsort is módfelett kedveltem, úgyhogy ha csak tehettem,néztem azért ezt is mindig...Emlékszem,megjelent ez akkoriban társasjáték formátumban is, úgyhogy nekünk is volt egy ilyen társasjátékunk odahaza,amivel aztán játszottunk is sokat annakidején az öcsémmel...Főleg a hosszú,csendes téli estéken, szokás szerint...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
De én mintha úgy emlékeznék a dologra, hogy a "Sakk-matt"-ot azért nem Egri János vezette...A nevezett illető a " Játék a betűkkel" című vetélkedőt vezette akkoriban...Nem ezzel kevered a dolgot? Én mondjuk ez utóbbi műsort is módfelett kedveltem, úgyhogy ha csak tehettem,néztem azért ezt is mindig...Emlékszem,megjelent ez akkoriban társasjáték formátumban is, úgyhogy nekünk is volt egy ilyen társasjátékunk odahaza,amivel aztán játszottunk is sokat annakidején az öcsémmel...Főleg a hosszú,csendes téli estéken, szokás szerint...

Na, ezt nem tudom, néha arra sem emlékszem, hogy mi volt 35 napja, nem hogy arra, hogy mi volt 35 éve...
De nézd csak mit találtam érdekességként...régi tv-műsor újságok:

1981. szeptember 1. (kedd)

1992. augusztus 28. (péntek)

1992.szeptember 23. (szerda)

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2019. 10. 31. 18:11-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 10. 31. 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen...Ezekhez a mai tévéműsorokhoz hasonlítva nemhogy a 81-es,de még a 92-es műsorokat is, nekem mindig az "Ég és a Föld" szóösszetétel jut az eszembe valahogy...De gondolom ez csak a véletlen játéka lehet,jó szokás szerint...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...A handpanos fazont szoktad még látni az aluljáróban zenélni?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 08. 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...A handpanos fazont szoktad még látni az aluljáróban zenélni?

Ühüm...
Heti 2-3 alkalommal tuti látom,hallom.
És nem csak egy helyen van, vándorol, több ponton is találkoztam már vele.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 13. 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ti hallottatok már olyanról, hogy "ipari hó"?
Én ma hallottam először ezt a megfogalmazást...
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 13. 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most hallok ilyenröl először...Mi az az ipari hó? Már havat is "gyártanak" újabban gyárakban?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 33, 34, 35  Következő
34 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.