Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valamelyik nap kíváncsiságbol megnéztem az egyik bolti kenyér csomagolásán a feliratot...És az összetevők között szerepelt ugye egy diszkrét szó is..."Enzimek"...Nem lehet,hogy ez az "enzimek" szó takarja többek között a ciszteint is?
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Valamelyik nap kíváncsiságbol megnéztem az egyik bolti kenyér csomagolásán a feliratot...És az összetevők között szerepelt ugye egy diszkrét szó is..."Enzimek"...Nem lehet,hogy ez az "enzimek" szó takarja többek között a ciszteint is?

Azok enzimek.

A cisztein fehérje, tudtommal nem enzim.
Állományjavítóként lehetne használni, de azért, mert emberi hajból IS előállítható, az még nem jelenti azt, hogy abból is állítják elő.
Ez is egy megvezető cikk.

Különben is mondtam már, sose vegyünk csomagolt kenyeret, meg mindenből a legegyszerűbb, legkevésbé kezeltet vegyük. Alapból egy csomó "vacak" van bennük...
De én emlékszem beszélgetésünkre, amelyben Te "védted" ellentétben velem az "adalékanyagokat", s nem tudtalak meggyőzni.
A cisztein legyen a legkisebb problémád. Azt szerintem fel is tüntetik esetleg konkrétan...nem tudom mi a kötelező előírás rá, de majd utánanézek, ha ennyire zavar a dolog...

A foszforsav a kólában nem zavar?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 05. 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem zavar a foszforsav a kólában,mivel ha jól tudom a dolgot, ezt a vegyületet SZINTETIKUSAN állítják elő...Jól tudom a dolgot? Ugye nem emberi vagy állati vizeletböl készítik a nagyüzemi foszforsavat? Amúgy engem ÖNMAGUKBAN nem zavarnak a kenyérben lévő adalékanyagok,amennyiben szintetikusan állítják elő őket...Ez a cisztein is csak azért zavar,mert ugye a cikkek szerint emberi hajbol állítják elő nagyüzemi szinten...Ami ugye nem kicsit undorító dolog...Nem tudom,hogy más hogy van vele, de én nem akarok semmiféle "emberi hajat" enni...Még átvitt értelemben sem...(Mondjuk éppen kacsatollat sem...) Nade ez van akkor...Most lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 07. 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért kellene 45 évesen öregnek éreznem magam?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 07. 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát miért kéne 45 évesen öregnek érezned magadat? Csak nem azt mondták neked a boltban, hogy kilenctöl délig mehetel csak be vásárolni? (Amúgy nemazért,de én már 20 évesen is nagyon öregnek éreztem magamat ehhez a világhoz...Meg ezekhez a népekhez...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 07. 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Titusz"]Na...Hát miért kéne 45 évesen öregnek érezned magadat? Csak nem azt mondták neked a boltban, hogy kilenctöl délig mehetel csak be vásárolni? (Amúgy nemazért,de én már 20 évesen is nagyon öregnek éreztem magamat ehhez a világhoz...Meg ezekhez a népekhez...)[/quote]
Laughing
Még csak az kéne...

Mostanság, hogy ismét egy évvel öregebb lettem, többen megkérdezték tőlem, hogy: "és milyen ennyi idősnek lenni? Nem érzed, hogy öregszel?" Nem, nem érzem. Miért 45 évesen már öregnek kellene éreznem magam? Tény, hogy vannak ismerőseim, akik fiatalabbak nálam, mégis öregebbnek érzik magukat.
Egyébként a világhoz sosem viszonyítottam magam.
Minek?

Aki "öreg lélek", az persze, hogy öregnek érzi magát ebben a világban...már ha tudod, hogy ez mit jelent. De szerintem tudod mit jelent.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 08. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Nem biztos az,hogy tudom...Mit jelent az "öreg lélek"? (Én lélekben már legalább 270 évesnek érzem magam mindig ebben a mai világban élve...)
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 08. 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát...Nem biztos az,hogy tudom...Mit jelent az "öreg lélek"? (Én lélekben már legalább 270 évesnek érzem magam mindig ebben a mai világban élve...)

Az az öreg lélek, aki már többször született le a Földre.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 08. 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hány éves vagy valójában?

Nekem az jött ki, hogy 100 éves vagyok...poénnak jó, bár szerintem ezt a két percet is kár volt erre áldoznom...nem hinném, hogy ezt egy ilyen teszttel el lehetne dönteni. Ennél sokkal komolyabb dolgok állhatnak a háttérben.
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Ha tényleg az az "öreg lélek" aki már sokszor újjászületett erre a bolygóra, akkor én már tényleg nagyon öreg lélek lehetek...Annyira öreg,hogy többet már nincs is kedvem ide újjászületni...Vagy legalábbis ezek közzé az "emberek" közzé nincs...Elég volt nekem belőlük örök időkre...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Nekem az jött ki, hogy 100 éves vagyok...poénnak jó, bár szerintem ezt a két percet is kár volt erre áldoznom...nem hinném, hogy ezt egy ilyen teszttel el lehetne dönteni. Ennél sokkal komolyabb dolgok állhatnak a háttérben.
Hogy kell ezt a tesztet elvégezni? Én nem látok ehhez semmi magyarázatot sehol...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 09. 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Hogy kell ezt a tesztet elvégezni? Én nem látok ehhez semmi magyarázatot sehol...

Nálam mobilon úgy jelenik meg, hogy viszonylag fent, az oldal kb.negyedénél "Válaszolj a teszt kérdéseire és mindenre fény derül" mondat után egy kék négyzetben megjelenik: Kezdődjön a játék

Arra kattints rá, s válaszolj a kérdésekre. Amint egyre válaszoltál, átugrik a következőre. A végén egy kicsit várni kell a kiértékelésre...

Megvan?
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 11. 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Megvan...És végig is csináltam akkor sikeresen a tesztet...Aztán az jött ki végül,hogy 100 éves vagyok lélekben...Hát...Legalább ennyinek valóban érzem is magamat...(Bár a 270 év jobban hihetőbb lenne,magamat ismerve...)
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 11. 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy nem lehet az szerinted,hogy mindenkit száz évesre állapít meg a gép? Akármit is jelöl meg a tesztet író a feladatok során? Lehet,hogy csak kamu ez az egész teszt...
Samantha
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2020. 04. 11. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy nem lehet az szerinted,hogy mindenkit száz évesre állapít meg a gép? Akármit is jelöl meg a tesztet író a feladatok során? Lehet,hogy csak kamu ez az egész teszt...

Próbáld ki, írj be mást! Smile))

Egyébként lányom is megcsinálta, neki más jött ki!!!
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Következő
36 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.