Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 18.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Tudtam! blob2
Na... Hát mit tudtál? Áruld már el légyszi...

Na hát...tipped sincs? Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:
Tudtam! blob2

Hát hogy legyen tippem,ha nem utaltál semmire sem a hsz-ben? "Tudtam"...EBBÖL az egy szóbol találjam ki hogy mire gondoltál? Legalább valami támpontot adjál már...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:
Samantha írta:
Tudtam! blob2

Hát hogy legyen tippem,ha nem utaltál semmire sem a hsz-ben? "Tudtam"...EBBÖL az egy szóbol találjam ki hogy mire gondoltál? Legalább valami támpontot adjál már...

Támpont? Akkor legyen a támpont 895.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Támpont? Akkor legyen a támpont 895.[/quote] Vagy úgy...Tudod jól hogy engem módfelett érdekel mindig a történelem,és a történelmi témák...Hát akkor tán kihagytam volna egy ilyen kérdést? (Én hirtelen arra gondoltam egy pillanatra a hsz-ed kapcsán,hogy "azt tudtad előre", hogy az óvodában "nyitott könyv" volt a jelem,és nem pedig zárt...Még jó hogy rákérdeztem akkor...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Vagy úgy...Tudod jól hogy engem módfelett érdekel mindig a történelem,és a történelmi témák...Hát akkor tán kihagytam volna egy ilyen kérdést? (Én hirtelen arra gondoltam egy pillanatra a hsz-ed kapcsán,hogy "azt tudtad előre", hogy az óvodában "nyitott könyv" volt a jelem,és nem pedig zárt...Még jó hogy rákérdeztem akkor...)[/quote]

Igen, azt TUDTAM biztosan, hogy fogsz írni a honfoglaló a topicba.
De azt hiszem, van itt neked még sokféle "csemege"... flower
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 16. 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:
Vagy úgy...Tudod jól hogy engem módfelett érdekel mindig a történelem,és a történelmi témák...Hát akkor tán kihagytam volna egy ilyen kérdést? (Én hirtelen arra gondoltam egy pillanatra a hsz-ed kapcsán,hogy "azt tudtad előre", hogy az óvodában "nyitott könyv" volt a jelem,és nem pedig zárt...Még jó hogy rákérdeztem akkor...)

Igen, azt TUDTAM biztosan, hogy fogsz írni a honfoglaló a topicba.
De azt hiszem, van itt neked még sokféle "csemege"... flower[/quote] Van persze...Csak az időm korlátozott némileg,úgyhogy most is lépnem kell már mára...Szia
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viszont akkor ezt meg áthozom mondjuk ide a könyvektől...

Samantha írta:

Ha sokat olvasok, akkor is elég mondjuk 3-4 naponta feltölteni...de ha mondjuk rá tudnám valahogy kötni a szobabicóra és tekerés közben lehetne tölteni???... hello1

Titusz írta:

Na igen...Mert aztán a gyártók tán hagynák is,hogy csakúgy "szobabicórol" töltsed az elektronikus vackaikat...Akkor hol maradna az elemek-áramforrások használata utáni profitjuk? Szóval én nem aggódnék amiatt, hogy bármikoris a szóbabicórol tölthetnél fel "e" könyveket árammal...

Samantha írta:

Ah, pedig összeköthetném a kellemest a hasznossal...

Titusz írta:
A gyártók meg az elemgyárak,vagy a villamosságszolgáltatók meg békésen türnék mindezt,ugye? "Kapitalizmus",meg "fogyasztói társadalom" van jelenleg,úgyhogy egy ilyen helyzetben holmi "ésszerüséget", "gazdaságosságot"vagy "környezettudatos viselkedést" nagyon ne várjál a gazdasági élet szereplőitöl sohasem,amennyiben az ütközik a PROFITÉRDEKEKKEL...Tanuld meg,hogy ez egy alapszabály a mai világban.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2017. 07. 27. 16:04-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Samantha írta:

Ha sokat olvasok, akkor is elég mondjuk 3-4 naponta feltölteni...de ha mondjuk rá tudnám valahogy kötni a szobabicóra és tekerés közben lehetne tölteni???... hello1

Samantha írta:

Titusz írta:
A gyártók meg az elemgyárak,vagy a villamosságszolgáltatók meg békésen türnék mindezt,ugye? "Kapitalizmus",meg "fogyasztói társadalom" van jelenleg,úgyhogy egy ilyen helyzetben holmi "ésszerüséget", "gazdaságosságot"vagy "környezettudatos viselkedést" nagyon ne várjál a gazdasági élet szereplőitöl sohasem,amennyiben az ütközik a PROFITÉRDEKEKKEL...Tanuld meg,hogy ez egy alapszabály a mai világban.
És ennek a két idézetnek az összevetéséböl mi jutott először az eszedbe? (Bízom benne hogy nem az, hogy hülyeségeket írtam...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Samantha írta:

Samantha írta:

Titusz írta:
És ennek a két idézetnek az összevetéséböl mi jutott először az eszedbe? (Bízom benne hogy nem az, hogy hülyeségeket írtam...)

Az jutott eszembe, hogy áthozom ide a témát...csak hogy ne a könyvek közt legyen ez se...ide úgy gondolom bármiről lehet írni, nem akartam emiatt új topicot nyitni, de hasonlót sem találtam.
Jó lesz itt???
(Azóta már 4 idézet, módosítottam időközben, mert így komplett.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Az jutott eszembe, hogy áthozom ide a témát...csak hogy ne a könyvek közt legyen ez se...ide úgy gondolom bármiről lehet írni, nem akartam emiatt új topicot nyitni, de hasonlót sem találtam.
Jó lesz itt???
De még mindig nem derült ki,hogy mi jutott mindezekröl a dolgokrol az eszedbe legelőszöris...(Nekem mondjuk az hogy:Íme, a híres "Homo sapiens" faj...A természet,és az állítólagos "evolúció" csúcsterméke...Hát igen...Úgy bizony...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Jó lesz itt???
De még mindig nem derült ki,hogy mi jutott mindezekröl a dolgokrol az eszedbe legelőszöris...(Nekem mondjuk az hogy:Íme, a híres "Homo sapiens" faj...A természet,és az állítólagos "evolúció" csúcsterméke...Hát igen...Úgy bizony...)

Legelőször az jutott eszembe, hogy gyerekkoromban még láttam olyan biciklit, aminek a világítása dinamóval történt...innen jött a szobabicóval tölthető e-book olvasó ötlete is. Habár nem vagyok fizikus, de aki kicsit is ért hozzá, lehet meg is tudná oldani.
Ma meg a biciklilámpa is elemes...
Sőt, láttam olyan geget is, hogy biciklivel hajtották a tévét...sőt egy múlt század eleji film története szerint az istállóban így fűtöttek/világítottak/ az újszülött állatoknak...hogy "tekeréssel valóban fejleszthető-e ennyi áram, vagy csak "mese" azt én eldönteni nem tudom...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Legelőször az jutott eszembe, hogy gyerekkoromban még láttam olyan biciklit, aminek a világítása dinamóval történt...innen jött a szobabicóval tölthető e-book olvasó ötlete is. Habár nem vagyok fizikus, de aki kicsit is ért hozzá, lehet meg is tudná oldani.
Ma meg a biciklilámpa is elemes...
Sőt, láttam olyan geget is, hogy biciklivel hajtották a tévét...sőt egy múlt század eleji film története szerint az istállóban így fűtöttek/világítottak/ az újszülött állatoknak...hogy "tekeréssel valóban fejleszthető-e ennyi áram, vagy csak "mese" azt én eldönteni nem tudom...
Azért ne legyél ennyire pesszimista...Az én kerékpárjaim pl. a mai napig is mind dinamó világításuak,és erre kínosan ügyelek is mindig...Szóval rám még az életben nem tudtak rámsózni "elemes kerékpár kivilágító készletet"...Sőt,ha egy-egy újonnan vett bringámon véletlenül ilyen világítási rendszer volt,akkor haladék nélkül leszereltem,és kihajintottam egyböl a szemétbe a vackot...És dinamós világításra cseréltem át a bóvli elemest...Sőt...Még arra is ügyelek mindig hogy a kerékpár sebességmérőim is mindig hagyományos,mechanikus működésü eszközök legyenek...A digitális vackokért én ugyan egy petákot ki nem adok soha...Meg nemis érdemes...A "digitális kerékpár sebességmérőnél" használhatatlanabb,haszontalanabb szerkezet nem tudom hogy létezik-e a világon...Már az is szégyen,hogy egyáltalán engedélyezték ezeknek a gyakorlatilag használhatatlan vackoknak a forgalomba hozatalát...Amikoris ott voltak a jól bevált,minden időben és napszakban megbízhatóan,és egyszerűen működő, áramforrást nem igénylő, mechanikus kerékpár sebességmérők...Dehát ugye pénz,marketing,profitérdek beszél,kutya ugat...A mai világ már csak ilyen...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 27. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Örvendezve konstatáltam két dolgot. 1. Kapitalizmus, meg fogyasztói társadalom témában nagyon közeli véleményünk van. 2. Titusz, te fiatal ember vagy.
Az utóbbit abból vonom le, hogy több kerékpárod van, meg dinamóval világítasz. Hajdan én is sokat tekertem. Nem sportból, hanem kies kisvárosunkon belül ma sincs tömegközlekedés, így a kerékpár közlekedésre, szállításra igen alkalmas eszköz (volt). No innen tudom, hogy a dinamóval tekerni jó erőnlétet kíván, öregek inkább otthon maradnak sötétben, vagy beletörődnek az elemes világításba. Very Happy
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 29. 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Örvendezve konstatáltam két dolgot. 1. Kapitalizmus, meg fogyasztói társadalom témában nagyon közeli véleményünk van. 2. Titusz, te fiatal ember vagy.
Az utóbbit abból vonom le, hogy több kerékpárod van, meg dinamóval világítasz. Hajdan én is sokat tekertem. Nem sportból, hanem kies kisvárosunkon belül ma sincs tömegközlekedés, így a kerékpár közlekedésre, szállításra igen alkalmas eszköz (volt). No innen tudom, hogy a dinamóval tekerni jó erőnlétet kíván, öregek inkább otthon maradnak sötétben, vagy beletörődnek az elemes világításba. Very Happy
Ó...Hát annyira azért nem vagyok már "fiatal" ember mint amennyire azt te gondolod...(Legalábbis az életkoromat illetően már nem...) Egy 50 körüli ürge vagyok valójában, viszont mint azt már írtam többször is, igyekszem a lehetőségeim határáig KÖRNYEZETTUDATOSAN élni,és viselkedni...Szóval amiben csak lehet, kerülöm a véleményem szerinti két LEGKÁRTÉKONYABB DOLGOT...A benzint,meg az elemet-akkumulátort...Úgyhogy a privát közlekedésemet vagy gyalog oldom meg rövid és középtávon,vagy bringával...Ez utóbbi eszköznek világ életemben amúgyis nagy rajongója voltam, és vagyok a mai napig is...Úgyhogy nálunk itthon széles választéka található mindig a különböző típusu és rendeltetésü kerékpároknak,főleg úgy,hogy mind a nejem,mind pedig a gyerekeink szintén nagy kerékpár rajongók...Abban amúgy igazad van tökéletesen, hogy a dinamós bringát nehezebb hajtani, mint az elemeset, de azért annyira nem nehezebb hajtani, hogy pusztán emiatt letegyünk itthon az elveinkröl...Főleg úgy,hogy azért a "modern technika",meg az ésszerüség be is segít ebben azért...A mai dinamós bringák azért igényesebb változatban már nem az első keréken hordják a dinamót mint régebben,hanem a HÁTSÓN...Ez a megoldás lényegesen megkönnyíti a dinamós bringa tekerését,és ráadásul vannak már KERÉKAGY DINAMÓK IS, amik használata esetén már alig érezhetően nehezebb csak a hajtás,mint dinamó nélkül...Csak persze ez utóbbi eszköz egyrészt kicsit drága még mindig,másrészt pedig az elemgyárak lobbija még mindig nagyon erős a világban,ezért a kerékagy dinamó még mindig nem egy túl elterjedt eszköz szép hazánkban amennyire én tudom...Az itthoni bringáink is mind hátsókerék dinamósak,de nekünk ez is tökéletesen megfelelő...Éjszaka amúgy se árt az,ha ha nem vágtat nagyon az ember a bringájával...Szép nyugodt haladás esetén a hátsókarék dinamó tökéletesen megfelelő eszköz mindig...Legalábbis szerintem az...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 07:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A napelemekkel mi a helyzet???
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Következő
36 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.