Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 18.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
A napelemekkel mi a helyzet???
Milyen értelemben mi a helyzet a napelemekkel?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
A napelemekkel mi a helyzet???
Milyen értelemben mi a helyzet a napelemekkel?

Mi a véleményed róluk?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Mi a véleményed róluk?
Hát mi lenne? Áramtermelő eszközként jó és hasznos dolognak gondolom a napelemeket,és szemét,mocskos dolognak tartom azt,hogy pl. az állam ANNYI KÖLTSÉGGEL TERHELI EZEK HASZNÁLATÁT,hogy gyakorlatilag nem éri meg ezeket használni és üzemben tartani,mert jól kiszámítottan ráfizetéses a dolog...Szóval a napelemek ügye is ékesen bizonyítja azokat, amiket írtam már fentebb is...Ebben a mai,már teljesen önmagábol kifordult világban SEMMI NEM SZÁMÍT A LOBBIÉRDEKEKNEK MEG A NAGYTŐKÉNEK ,csak a "pénz meg a profit"...Pedig nagy ára lesz (Vagy akár már van is...) mindennek előbb-utóbb,dehát egy-két lelkiismeretes embert leszámítva a TÖMEGEK ugyan mit is foglalkoznak a "Föld jövőjével", vagy akárcsak a saját közvetlen környezetük jövőjével is? Semmit sem foglalkoznak...Mert ha foglalkoznának, az elemgyárak,az olajlobbi, az atomerőmüvek-hőerőművek üzembentartói már rég csődbe mentek volna...De mint azt láthatja mindenki,ezek az ágazatok élnek és virulnak, a Föld nevü bolygó meg rohamosan megy tönkre meg szennyeződik el...Dehát ilyen apróság ugye kit is érdekel?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Mi a véleményed róluk?
Hát mi lenne? Áramtermelő eszközként jó és hasznos dolognak gondolom a napelemeket,és szemét,mocskos dolognak tartom azt,hogy pl. az állam ANNYI KÖLTSÉGGEL TERHELI EZEK HASZNÁLATÁT,hogy gyakorlatilag nem éri meg ezeket használni és üzemben tartani,mert jól kiszámítottan ráfizetéses a dolog...Szóval a napelemek ügye is ékesen bizonyítja azokat, amiket írtam már fentebb is...Ebben a mai,már teljesen önmagábol kifordult világban SEMMI NEM SZÁMÍT A LOBBIÉRDEKEKNEK MEG A NAGYTŐKÉNEK ,csak a "pénz meg a profit"...Pedig nagy ára lesz (Vagy akár már van is...) mindennek előbb-utóbb,dehát egy-két lelkiismeretes embert leszámítva a TÖMEGEK ugyan mit is foglalkoznak a "Föld jövőjével", vagy akárcsak a saját közvetlen környezetük jövőjével is? Semmit sem foglalkoznak...Mert ha foglalkoznának, az elemgyárak,az olajlobbi, az atomerőmüvek-hőerőművek üzembentartói már rég csődbe mentek volna...De mint azt láthatja mindenki,ezek az ágazatok élnek és virulnak, a Föld nevü bolygó meg rohamosan megy tönkre meg szennyeződik el...Dehát ilyen apróság ugye kit is érdekel?

Vagyis a "kisembernek" a hétköznapokban nem éri meg?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Vagyis a "kisembernek" a hétköznapokban nem éri meg?
Anyagilag jelenleg ráfizetéses a dolog,amennyire én tudom...Olyan ügyesen vannak belőve a napelemek árai,meg a rájuk lőcsölt adók-áfák,meg stb,stb,hogy amire ELVILEG sok év múlva nyereségbe fordulna a használatuk,ADDIGRA "véletlenül" pont tönkremegy a napelem...(Milyen érdekes ez a dolog,nem?)"Merthát ugye tudjuk hogy minden eszköznek megvan a maga amortizációja,meg élettartama...Örök életü eszköz nincs"...Igen...Persze...Tudjuk...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
hangya írta:
Örvendezve konstatáltam két dolgot. 1. Kapitalizmus, meg fogyasztói társadalom témában nagyon közeli véleményünk van. 2. Titusz, te fiatal ember vagy.
Az utóbbit abból vonom le, hogy több kerékpárod van, meg dinamóval világítasz. Hajdan én is sokat tekertem. Nem sportból, hanem kies kisvárosunkon belül ma sincs tömegközlekedés, így a kerékpár közlekedésre, szállításra igen alkalmas eszköz (volt). No innen tudom, hogy a dinamóval tekerni jó erőnlétet kíván, öregek inkább otthon maradnak sötétben, vagy beletörődnek az elemes világításba. Very Happy
Ó...Hát annyira azért nem vagyok már "fiatal" ember mint amennyire azt te gondolod...(Legalábbis az életkoromat illetően már nem...) Egy 50 körüli ürge vagyok valójában, viszont mint azt már írtam többször is, igyekszem a lehetőségeim határáig KÖRNYEZETTUDATOSAN élni,és viselkedni...Szóval amiben csak lehet, kerülöm a véleményem szerinti két LEGKÁRTÉKONYABB DOLGOT...A benzint,meg az elemet-akkumulátort...Úgyhogy a privát közlekedésemet vagy gyalog oldom meg rövid és középtávon,vagy bringával...Ez utóbbi eszköznek világ életemben amúgyis nagy rajongója voltam, és vagyok a mai napig is...Úgyhogy nálunk itthon széles választéka található mindig a különböző típusu és rendeltetésü kerékpároknak,főleg úgy,hogy mind a nejem,mind pedig a gyerekeink szintén nagy kerékpár rajongók...Abban amúgy igazad van tökéletesen, hogy a dinamós bringát nehezebb hajtani, mint az elemeset, de azért annyira nem nehezebb hajtani, hogy pusztán emiatt letegyünk itthon az elveinkröl...Főleg úgy,hogy azért a "modern technika",meg az ésszerüség be is segít ebben azért...A mai dinamós bringák azért igényesebb változatban már nem az első keréken hordják a dinamót mint régebben,hanem a HÁTSÓN...Ez a megoldás lényegesen megkönnyíti a dinamós bringa tekerését,és ráadásul vannak már KERÉKAGY DINAMÓK IS, amik használata esetén már alig érezhetően nehezebb csak a hajtás,mint dinamó nélkül...Csak persze ez utóbbi eszköz egyrészt kicsit drága még mindig,másrészt pedig az elemgyárak lobbija még mindig nagyon erős a világban,ezért a kerékagy dinamó még mindig nem egy túl elterjedt eszköz szép hazánkban amennyire én tudom...Az itthoni bringáink is mind hátsókerék dinamósak,de nekünk ez is tökéletesen megfelelő...Éjszaka amúgy se árt az,ha ha nem vágtat nagyon az ember a bringájával...Szép nyugodt haladás esetén a hátsókarék dinamó tökéletesen megfelelő eszköz mindig...Legalábbis szerintem az...

Very Happy Szóval mégis fiatal ember vagy az én fogalmaim szerint. Tudod, az én 74 éves szemszögemből az 50-es korosztály fiatal, hiszen gyerekem lehetnél. Very Happy
Örülök, amikor olyan "zöld"-del találkozom, aki nem autóval megy tüntetni az autóhasználat ellen. Very Happy
A kerékpár igen alkalmas közlekedési eszköz, ahogy mondod, rövid és középtávon. Ma már olyasmire is odafigyelnek, hogy legyenek kerékpárutak a városokban és ne a száguldó autók között kelljen a bringásnak lavírozni. Azzal viszont elégedetlen vagyok, nem csinálnak nagyobb hírverést a dolognak. Egyszerűen húznak egy sárga csíkot a gyalogjárón, a nép meg tudatlanul azt képzeli, hogy ami nem úttest, az a gyalogosoké és szépen ballag a biciklisek útjában. Voltam már tanuja olyan esetnek, amikor bringás és gyalogos egyaránt fel volt háborodva. Mindkettő abban volt, hogy a másik illetéktelenkedik az ő jogos területén.

Halk közbevetés: az Árpád hidat valamikor az 1950-es években fejezték be. Azzal együtt, hogy keskenyebb lett, mint eredetileg tervezték, a gyalogjáró mellett, attól (és az úttesttől) szintben különbözve kerékpár utat építettek. Ez a későbbiekben eltűnt, gondolom, az úttestet szélesítették vele. Persze akkoriban nem nagyon használták, Budapesten még nem volt akkora kultusza a kerékpáros közlekedésnek.

Sokáig én is használtam helyi közlekedésre kerékpárt, sajnos már le kellett mondanom róla.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 30. 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya írta:
. Ma már olyasmire is odafigyelnek, hogy legyenek kerékpárutak a városokban és ne a száguldó autók között kelljen a bringásnak lavírozni...

Lehet, hogy próbálnak odafigyelni, de pl.
a fővárosban egyes helyeken ez elég érdekesen van megoldva. Mivel új utakat épîteni ugye nem lehet - esetleg csak valami parkosabb részen - de a belvárosban mondjuk hova? Csak a meglévőket lehet átvariálni/átfesteni, ezért több hely senkinek nem lesz, csak hol innen vesznek el, hol onnan a kerékpárosok számára. Hol ennek rosszabb, hol annak. Hol a gyalogos forgalomnak, hol az autósoknak és a tömegközlekedésnek.
Van ahol van kerékpárút, aztán egyszercsak "eltűnik", van, ahol az úttestből "lecsípték" a kerékpársávot, hogy ne a járdán kelljen osztozniuk a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak. Ez szerintem igencsak balesetveszélyes, ugyanúgy a száguldó autók között kell lavírozniuk, sőt itt fel sem mehetnek a kerékpárosok a járdára. Lehet, hogy több a kerékpárút, mint régen, meg több a kerékpáros, de több az autós is. (Meg lehet, hogy a gyalogos is.)

Hangya írta:
...Egyszerűen húznak egy sárga csíkot a gyalogjárón, a nép meg tudatlanul azt képzeli, hogy ami nem úttest, az a gyalogosoké és szépen ballag a biciklisek útjában. Voltam már tanuja olyan esetnek, amikor bringás és gyalogos egyaránt fel volt háborodva. Mindkettő abban volt, hogy a másik illetéktelenkedik az ő jogos területén.

Igen, ez az az eset, amikor úgy oldották meg a dolgot, hogy (lehet, hogy kicsit ki is szélesítették) de "lefelezték" a járdát.
Azért valljuk be, hogy ez esetben döntő többségben a gyalogosok a hibásak, a kerékpárosok tudják, hogy az út melyik része az övék...én mindig figyelek erre, - mondom ezt gyalogosként (!!!) már csak a saját magam testi épsége miatt is.
Én nem szoktam bringázni, (de jogsim, autóm sincs).
Oké, hogy megszoktuk, hogy eddig a miénk volt az egész járda.. de azért elég feltűnő az a sárga csík...miért lenne ott, a járda közepén, ha az "csak egy gyalogosoknak való járda" lenne?
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 07. 31. 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Igen, ez az az eset, amikor úgy oldották meg a dolgot, hogy (lehet, hogy kicsit ki is szélesítették) de "lefelezték" a járdát.
Azért valljuk be, hogy ez esetben döntő többségben a gyalogosok a hibásak, a kerékpárosok tudják, hogy az út melyik része az övék...én mindig figyelek erre, - mondom ezt gyalogosként (!!!) már csak a saját magam testi épsége miatt is.
Én nem szoktam bringázni, (de jogsim, autóm sincs).
Oké, hogy megszoktuk, hogy eddig a miénk volt az egész járda.. de azért elég feltűnő az a sárga csík...miért lenne ott, a járda közepén, ha az "csak egy gyalogosoknak való járda" lenne?

Azért én mégis hiányolok valami propagandát, világgá kürtölést a témában. Az én ismereteim szerint egy reggel arra ébredt az ember, hogy volt egy sárga csík. Attól kezdve életbe lépett az a szabály, miszerint lett kerékpárút a gyalogjáró helyén. Eleinte még azt sem tették meg, amit ma már több helyen látok, hogy felfestettek volna helyenként egy-egy kerékpárt az útra. Hogy az ember fel tudja fogni. Hogy a sárga csík nem dekoráció, hanem választó vonal.
Persze vannak kirívó esetek is. A Honvéd kórház előtt az amúgy jó széles járdából leválasztottak kerékpár utat. Sok nehezen gyalogló ember jár arra. Nem régiben korlátokkal választották le a kerékpár sávot, hogy még véletlenül se tévedjen rá gyalogos. No mit láttam ezek után? Egy bottal is nehezen közlekedő bácsika bukdácsolt a kerékpár út kellős közepén a korlátok mögött. Gőzöm nincs, hogy bírt odakeveredni, milyen kunszt kellett, hogy ott baktathasson.
Gondolkodtam, de arra jutottam, hogy nem szólok neki, mert a korlátoktól esélye sem volt a lámpás átjáró előtt átjutni a gyalogjárdára. Viszont imádkoztam egy verset, hogy ne jöjjön agresszív kerékpáros, míg ki nem keveredik a gyalogjáróra.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 01. 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
A Honvéd kórház előtt az amúgy jó széles járdából leválasztottak kerékpár utat. Sok nehezen gyalogló ember jár arra. Nem régiben korlátokkal választották le a kerékpár sávot, hogy még véletlenül se tévedjen rá gyalogos. No mit láttam ezek után? Egy bottal is nehezen közlekedő bácsika bukdácsolt a kerékpár út kellős közepén a korlátok mögött. Gőzöm nincs, hogy bírt odakeveredni, milyen kunszt kellett, hogy ott baktathasson.

Jaj, Szegény!
Jó, elismerem, hogy pl. ez a bácsika is, aki több X év alatt megszokta, hogy eddig ott csak járda volt, s feltehetőleg a látása sem tökéletes, nehezen, nehezebben veszi is észre, meg nehezen is szokja meg ezt az új dolgot. Mondjuk a propaganda is - ha nagyobb lenne - őhozzá jutna el legnehezebben.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 02. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Jaj, Szegény!
Jó, elismerem, hogy pl. ez a bácsika is, aki több X év alatt megszokta, hogy eddig ott csak járda volt, s feltehetőleg a látása sem tökéletes, nehezen, nehezebben veszi is észre, meg nehezen is szokja meg ezt az új dolgot. Mondjuk a propaganda is - ha nagyobb lenne - őhozzá jutna el legnehezebben.

Igazad van, a konkrét bácsika tudná meg utoljára. De talán nem mindegy, hogy mikor lenne ez az utoljára. A népek közt egyedileg terjesztett suttogó propaganda esetén mindenképpen később, mint ha a kisbíró kidobolná.

Offantyú
Kisbíró. Én még 1950-51-ben tanúja voltam, hogy a közérdekű híreket kidobolták. Jött a kisbíró (így hívták) megvoltak a stabil helyei, ahol megállt hirdetni. Verte a dobot rendesen, meg figyelemfelhívó kurjantásokat eresztett meg, hogy a népek felfigyeljenek. Egy ideig csak dobolt, meg kurjongatott, várta, hogy összeszedelcködjön a nép. Amikor úgy gondolta, abbahagyta a dobolást és erős fennhangon elkezdte a hirdetnivalót mondani. Arra már nem emlékszem, hogy hányszor mondta el. Lehet, hogy elég volt egyszer. Akkor a népek még hallás útján is képesek voltak megjegyezni valamit. Very Happy
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

laughing8 laughing8 laughing8
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Minek örülsz ennyire? Legalább írd már meg az okát...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Minek örülsz ennyire? Legalább írd már meg az okát...

Rajtad nevetek...meg magamon...magunkon... Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Esetleg kicsit bővebben nem lehetne? Én pl.mi olyan mulatságos dolgot írtam szerinted bármikor is ezen a portálon?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 08. 08. 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Esetleg kicsit bővebben nem lehetne? Én pl.mi olyan mulatságos dolgot írtam szerinted bármikor is ezen a portálon?

Eszembe jutott, vajon mi mit műveltünk volna együtt, ha egy óvodába járunk...(tekintsünk most el a korkülönbségtől)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 36, 37, 38  Következő
37 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.