Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/uw0htp_4nWw Koto:Jabda...(Ez a klipp egy mai, digitális, teljesen elektronizált változata az eredeti számnak...)Az ilyen tipusu zenékhez mit szólsz? Dübörgés,pörgés,meg miegymás,de azért mégse lehet ráfogni,hogy "metál"... Nekem nagyon bejönnek az ilyen stílusu zenék...Hm...

Na, közelítünk ahhoz, amit Hangya linkelt, de ez még a lágyabb verzió.
Ez nálam a határeset, bár ismerem ezt a számot eredetileg, s úgy sokkal jobban tetszik.
A digitális elektronizalt változat tetszik, csak nekem sok benne a dob, meg a dübörgés, elvesznek az elektronikus dallamok, pedig hallom a háttérben,de sajnos csak a háttérben, akkora mellette a dűbörgés. Ez az, amit 10 percig hallgatok, aztán köszönöm szépen, mert már az agyam is arra a monoton ritmusra dübörög, hiába jó az alap.

Tudod mit nem értek csak? Hogy a Depeche Mode-ot akkor hogyhogy nem szereted?
Tudom, az nem ilyen stílus, mielőtt még azt mondod, hogy megint keverem a stílusokat.

De ők aztán az abszolút elektronikus zenét képviselik, akárcsak kezdetben a mi Ákosunk is tette a Bonanza Banzáj-ban.
(Csak ott leginkább ugye a szintetizátor játszik szerepet, nincsenek ezek a dobdübörgések, meg törések, lágyabb, dallamosabb az egész)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A D.M.-ot gondolom azért nem kedveltem sose,mert nem diszkózenét játszottak...Mondjuk meghallgatom éppen egyszer-egyszer a lágy jellegü elektronikus zenét is, de aztán ennyi...Kedvelni azért nem kedvelem ezt a stílust...A számomra igazán jó zenék azért mindigis a számodra "tamtam" típusu zeneszámok voltak...A dübörgő,ritmusos dobháttérre épülő lágyabb dallamok...Vagy akárcsak a szimpla dobszólók is...Hm...Mindjárt fellinkelek egy-két ilyen zenét is, de nehogy elborzadj...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/FWzrcb8qZg8 Koto:Dragons Legend...Egyik örök,klasszikus kedvencem a 80-as évek végének diszkóibol...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/aEMg9JfFgFM D.J. Savage:When We In Illusion...Ez a zeneszám is örök,klasszikus kedvencem...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/GvdiOiOaYC8 UTE:Lost Voice...Na? EHHEZ a zenéhez mit szólsz? Ugye nem ájultál el a borzalomtol? Vagy igen?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most tesztelsz? Laughing
Azt hiszem felesleges. Ismersz már annyira, hogy tudd, hogy Koto-t szeretem, és D.J. Savage ellen sincs egy szavam sem, az is tetszik.
Ezek dallamos zenék.

Na de a harmadik! Számomra kész káosz...de hát tudtad előre, hogy ez lesz a reakcióm. Laughing
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 29. 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
hangya írta:
Samantha írta:
hangya írta:

Nekem nem borzalmasan és nem fülsértő... Embarassed
Tőlem kitelik, hogy Adam Bayert is szeretem. No nem minden körülmények között, de többnyire. Smile

Wink
Rémlett, mintha mondtad volna, hogy te szereted az ilyen zenét...
Adam Bayer jobb mint egy sima dobszóló, de néhány perc múltán ÍGY: offtheair zizeg tőle az agyam.
Laughing

Ez a célja szerintem. Smile Kikapcsol.

Igen, ezt hallottam már mástól is. De engem az nem kapcsol ki, ha minden idegszálam "rezeg"... Smile
Én egy lágy, kellemes dallamtól tudok kikapcsolni, ellazulni...
De az ilyesmi dobszólók eredetileg nem arra szolgálnak hogy az ember kikapcsolódjon és relaxáljon álltaluk, hanem pont fordítva...Arra szolgálnak hogy FELPÖRGESSE magát álltaluk az ember...Egy-egy ilyen dobszóló hallgatása számomra felér mindig egy jó nagy adag adrenalin beadásával...Ha megfigyeled a videó bal szélén ülő két hölgy reakcióját, a dologgal valszeg ők is így voltak...Csak figyeld meg,hogy imbolyog a ritmusra időnként a fejük...Mondjuk mivel én hímnemü vagyok, táncolásra sohasem ingerel semmilyen zene sem, viszont pont azért mert hímnemü vagyok, imádom nézni mindig holmi "török basa" módjára azt, ha pl. ilyen pörgős ritmusra hölgyek táncolnak...(Mondjuk az alul ülő barna haju hölgyet szívesen megnéztem volna táncolás közben...A jelek szerint csak illendőségböl nem perdült a kamera előtt táncra, de láthatod, hogy időnként azért átszellemülten imbolygott a feje...Akárcsak a fölötte ülő másik nőnek...)

Na nézd csak, megtaláltam.
Adam Bayer az, akit Hangya linkelt.
Így már emlékszel?

Itt az egész oldal, ha visszaolvasnád:

https://harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?p=371398&highlight=#371398
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 30. 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én eddig is emlékeztem a fazonra,meg a fellinkelt klipre,csak azt nem tudtam,hogy melyik hsz-ben volt...Amúgy nem tudom,hogy miért kapol mindig hidegrázást a doboktol...Utálod a dobokat,vagy mi? Én a hegedűvel vagyok így mindig...Nem tudom,hogy mi okbol,de a hegedű hangjátol kiver mindig a frász valahogy...Ezért se vagyok oda a magyar nótákért se...(Jó,hogy figyelmeztettél fentebb a dologra...A magyar nóták meg a hegedűk létezése már régóta ki is ment a fejemböl...)A D.J.-kröl szóló fentebbi ismertetést nem tudom,hogy honnan szedted,de szerintem nagyon nem úgy volt/van a dolog, ahogy írtad...A rádiós műsorvezetők SOSE VOLTAK D.J.-k...A D.J. szó az az angol nyelven mondott "LEMEZLOVAS" szó rövidítése...A D.J.-k azok MINDIGIS azok a fazonok voltak,akik a diszkókban a műsort csinálták,meg összeállították a zenei anyagot...Aztán meg idővel némelyikük kedvet is kapott saját szerzemények írására is...De ezek a figurák TELJESEN MÁS KATEGÓRIÁT KÉPVISELTEK MINDIG, mint a rádiós műsorvezetők...Hidd el ha mondom...Emlékszel ugye akkor te is a régi jó "Kettőtöl ötig" (Vagy eredetileg "Kettőtöl hatig"...) című rádiós kivánságműsorra? Na...Hát szerinted mondjuk a Dibusz Éva,vagy az Antal Imre,akik vezették egy időben a műsort, " D.J"-k voltak? Ugye hogy kicsit mulatságosan hangzik még a feltételezés is? Vagy szerinted nem az?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 30. 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A D.J.-kröl szóló fentebbi ismertetést nem tudom,hogy honnan szedted,de szerintem nagyon nem úgy volt/van a dolog, ahogy írtad...A rádiós műsorvezetők SOSE VOLTAK D.J.-k...A D.J. szó az az angol nyelven mondott "LEMEZLOVAS" szó rövidítése...A D.J.-k azok MINDIGIS azok a fazonok voltak,akik a diszkókban a műsort csinálták,meg összeállították a zenei anyagot...Aztán meg idővel némelyikük kedvet is kapott saját szerzemények írására is...De ezek a figurák TELJESEN MÁS KATEGÓRIÁT KÉPVISELTEK MINDIG, mint a rádiós műsorvezetők...Hidd el ha mondom...Emlékszel ugye akkor te is a régi jó "Kettőtöl ötig" (Vagy eredetileg "Kettőtöl hatig"...) című rádiós kivánságműsorra? Na...Hát szerinted mondjuk a Dibusz Éva,vagy az Antal Imre,akik vezették egy időben a műsort, " D.J"-k voltak? Ugye hogy kicsit mulatságosan hangzik még a feltételezés is? Vagy szerinted nem az?

Igen, nagyon vicces lenne elképzelni, de SOSEM mondtam, hogy a rádiós műsorvezetők voltak a DJ.-k.
Igen, megint ott tartunk, hogy a DJ- k azok a fazonok voltak, akik a diszkóban játszottak. Igen, DE a DJ-k NEM CSAK a diszkókban játszottak. Azok a Klub DJ-k, a DJ-k egy típusa. Azért, mert te csak a diszkóban találkoztál DJ-vel, az nem zárja ki azt, hogy voltak / vannak MÁSHOL is DJ.-k.

A rádióban is keverték a zenéket, (sőt tulajdonképpen keverik a mai napig is) vagy nem? Kik keverik a zenéket a rádióban? És a klubokban?
Mi a helyzet a mindkettőnk által olyannyira kedvelt B.Tóth Lászlóval, aki keverte a dalokat a Poptarisznyában (a rádióban)?
Mit is csinált?
Nem csak műsort vezetett, hanem keverte is a dalokat.
Na ugye.
Vagy Cintula?
Mik voltak ők akkor? Rádiós DJ-k, és klub DJ.-k is, mert klubokban IS lemezlovaskodtak. Igen, léteznek ilyen fogalmak. Honnan tudom? pl. magától B.Tóth Lászlótól. Nem egy cikket olvastam róla, ide is linkeltem már. Meg sokmindent mesélt a régi időkről a Retro rádióban. Ezeket nem tudom idézni, hisz csak hallottam, de ott is ezeket mondta el.
(Egyébként tőle is van autogramom.)

Forrás: azon felül, hogy mindenki tudja, hogy B.Tóth lemezlovas és a rádióban és klubokban is "dídzséskedett", jelen esetben a Wiki, mely számomra csak plusz megerősítés.

"A disc jockey eredetileg azt a személyt jelentette az 1950-es években Amerikában, aki rádióműsorokban bejelentette és lejátszotta az akkori népszerű lemezeket. Az elnevezés a hanglemez angol neve (a formája miatt): disc (vagyis „korong”), illetve a jockey = „zsoké” szavakból állt össze."

Többféle típusú lemezlovast különböztetünk meg.

Vannak a rádiós DJ-k, akik többnyire rádiós személyiségek, vagy technikai munkatársak, akik a zenét keverik. Ez lehet hagyományos AM/FM, vagy internetes rádióállomáson tevékenykedő lemezlovas is.

A klub DJ-k éjszakai bárokban, klubokban, diszkókban tevékenykednek, ahol rezidens szerepet is betölthetnek, ami azt jelenti, hogy a klub csak egy bizonyos lemezlovast foglalkoztat a vendégfellépők mellett.

Vannak online DJ-k akik az interneten keresztül szórakoztatják a közönséget, úgy, hogy élő képet és hangot sugároznak.

A hiphop DJ-k körében elterjedt a hagyományos bakelit (vinyl) hanglemezek játszása, egymás utáni összerakása, mixelése (a számok egymásra keverése) és szkreccselése (scratch) is. Ez hozzátartozik a hiphop kultúrához. A hiphop DJ-k művészneve előtt általában az MC (ejtsd: emszí, az angol Master of Ceremony, am. „porondmester” rövidítése) áll, amely nem összetévesztendő a Magnetofon Cassette (magnókazetta) rövidítésével.

A mobil, vagy utazó DJ-k olyan lemezlovasok, akik meghívott vendégművészként lépnek fel különböző eseményeken. Általában már előkészített vagy előre szerkesztett zenei műsorral érkeznek. Egy 2012-es vizsgálat szerint a világon 1 és negyedmillió professzionális lemezlovas van.

Forrás: https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Lemezlovas

Úgyhogy ennyi az egész.

Titusz írta:
Én eddig is emlékeztem a fazonra,meg a fellinkelt klipre,csak azt nem tudtam,hogy melyik hsz-ben volt...Amúgy nem tudom,hogy miért kapol mindig hidegrázást a doboktol...Utálod a dobokat,vagy mi? Én a hegedűvel vagyok így mindig...Nem tudom,hogy mi okbol,de a hegedű hangjátol kiver mindig a frász valahogy...Ezért se vagyok oda a magyar nótákért se...(Jó,hogy figyelmeztettél fentebb a dologra...A magyar nóták meg a hegedűk létezése már régóta ki is ment a fejemböl...)

Nem tudom miért, de nem szeretem.
A hegedűt, meg a furulyát sem.
Viszont szokták mondani ismerőseim, hogy fura vagyok, mert a dübörgő zenét nem szeretem, a Kozmix-ot, meg a Scooter-t meg igen. Sőt ugye a Kozmix az egyik kedvencem.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 31. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A hegedű mellett még a furulyaszót sem kedvelem...Jó hogy felemlítetted a furulyát is...Szóval akkor négy hangszerrel lehet engem a világbol kikergetni,ha most összeszámolom mindet:A gitárral,a hegedűvel,a furulyával,meg a citerával...Ami hangszereket meg kedvelek,azok a következők: Az elektronikus szintetizáror,a dob,a zongora,a hárfa,a cimbalom,és a harmónika...Illetve még az orgona...Nade visszatérve a D.J.témára is még egy kicsit...A wikipédia az egy amatőrök, sokszor hozzánemértők álltal szerkesztett oldal...Ezt már leírtam neked ezerszer...Amit ott lehet olvasni,az a leggyakrabban maga is erősen javításra szoruló dolog...Úgyhogy szerény véleményem szerint most is ez a helyzet...NINCS OLYAN HOGY "RÁDIÓS DJ."... A rádióban csak " műsorvezető" van...A "rádiós D.J". az pont egy olyan értelmezhetetlen fogalom,mint mondjuk a " rádiós hentes"...Vagy a "rádiós fodrász"...Vagy a " rádiós úszómester"...A "lemezlovas" szakma szintere az MINDIG a diszkó...Pont úgy,mint ahogy pl.egy kovácsnak a munkahelye a kovácsműhely...Vagy egy pilótának a repülőgép...Azzal kevered te is,meg a wikipédia hülye szerkesztői is a dolgot,hogy SOK D.J. MELLÉKÁLLÁSKÉNT SZOKOTT RÁDIÓKBAN IS MUNKÁT VÁLLALNI...Mint "rádiós műsorvezető"... De rádióbol NEM LEHET DISZKÓT VEZETNI,MEG CSINÁLNI...(Ott csak RÁDIÓMŰSORT(!!!) lehet vezetni...)Szerinted lehet? Én tudom,hogy sok elmebeteg,meg rengeteg hóthülye ember van a Földön,meg a wikipédia szerkesztői között is,de legalább mi ne legyünk már olyanok,mint amilyenek ők...Vagy te akkor inkább a wikipédiának hiszel,és nem pedig nekem? Szerintem inkább nekem higgyél...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 31. 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha megfigyeled,a DISZKÓ szó sem véletlenül "diszkó", és nem pedig " rádió"...A diszkó szó az magyarra fordítva,meg erőltetve azt jelenti,hogy mondjuk "Lemezes hely", vagy " Lemezes helyiség"...Azaz egy olyan SZÓRAKOZÓHELY(!!), ahol nem élő zenekar adja a zenét,hanem HANGLEMEZEKRÖL lejátszott zenék...És ugye AZ A SZEMÉLY aki lejátsza,válogatja,felügyeli ezt a hanglemezes zenét, illetve gondoskodik a hangulatrol időnkénti jópofa vagy jópofáskodó mikrofonos,kihangosított szövegeléssel, nos,az a személy magyar nyelven mondva a "diszkós", angolul pedig a D.J...Azaz a " lemezlovas"...Rádióban viszont csak "rádiós műsorvezetők" vannak...Még akkoris,ha ezek a műsorvezetők civilben kétségtelenül D.J.-k...Tegyünk már rendet mindig a fogalmak között...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 31. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A B.Tóth-ot amúgy hol sikerült elkapnod? Csak nem őt is a színészfesztiválon? Vele kapcsolatban milyen meglátásaid voltak? Én úgy tudom,hogy állítólag elég nagyképü alak...(Vagy legalábbis a fénykorában az volt...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 07. 31. 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade ha már szóbakerült fentebb ez a B.Tóth László is...Ha visszaemlékszel Szami mondjuk a hajdani "Poptarisznya" című rádióműsorra,ott is úgy mondták be mindig a műsor elején hogy:"A műsorvezető(!!) B.Tóth László"...Ugye hogy így volt a dolog? Nem azt mondták be hogy:" A D.J. B.Tóth László"...És ez nem volt véletlen dolog...Úgy látszik ezek szerint, hogy hajdanában még nem olvasták a wikipédia idevágó cikkét az illetékesek...Én elhiszem azt,hogy EREDETILEG Amerikában a D.J.-k az egykori rádióstúdiókban kezdték ezt a műfajt,de mire ELÉRT IDE HOZZÁNK ez a szó és rövidítés,ITT NÁLUNK MAGYARORSZÁGON már KIZÁRÓLAG csak "diszkós" értelemben volt használatos,meg van használatban a mai napig is...Amerika az meg Amerika...Mi viszont magyarok vagyunk, nem pedig amerikaiak...NÁLUNK nincs olyan fogalom,hogy "rádiós D.J."... Legalábbis szerintem nincs...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 02. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/k7EpIRvabik "What Is Love" remix, 2017-es elektronikus feldolgozás...Csodás zene, csak kár, hogy a klippben meg mindeközben állandóan mindenféle rusnya tragacsokat mutogatnak...(Mármint az autókra értettem a dolgot...Nem a nénikre...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A B.Tóth-ot amúgy hol sikerült elkapnod? Csak nem őt is a színészfesztiválon? Vele kapcsolatban milyen meglátásaid voltak? Én úgy tudom,hogy állítólag elég nagyképü alak...(Vagy legalábbis a fénykorában az volt...)

A Calypso rádió(adó)ról hallottál már?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  Következő
26 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.