Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade ha már szóbakerült fentebb ez a B.Tóth László is...Ha visszaemlékszel Szami mondjuk a hajdani "Poptarisznya" című rádióműsorra,ott is úgy mondták be mindig a műsor elején hogy:"A műsorvezető(!!) B.Tóth László"...Ugye hogy így volt a dolog? Nem azt mondták be hogy:" A D.J. B.Tóth László"...És ez nem volt véletlen dolog...Úgy látszik ezek szerint, hogy hajdanában még nem olvasták a wikipédia idevágó cikkét az illetékesek...Én elhiszem azt,hogy EREDETILEG Amerikában a D.J.-k az egykori rádióstúdiókban kezdték ezt a műfajt,de mire ELÉRT IDE HOZZÁNK ez a szó és rövidítés,ITT NÁLUNK MAGYARORSZÁGON már KIZÁRÓLAG csak "diszkós" értelemben volt használatos,meg van használatban a mai napig is...Amerika az meg Amerika...Mi viszont magyarok vagyunk, nem pedig amerikaiak...NÁLUNK nincs olyan fogalom,hogy "rádiós D.J."... Legalábbis szerintem nincs...

Erről jut eszembe!
Emlékszel, régen akartam neked mutatni, hogy a Showder Klub-os Janklovics Péternek van egy olyan stand up comedy-je, ahol B.Tóthot utánozza, parodizálja.
Csak mire te eljutottál oda, hogy megnézd a linket, addigra az már nem volt található.

Nos, ha minden igaz, most megtaláltam újra, máshol.
Nekem tetszik, tökéletesen visszaadja azt, ahogy B.Tóth László "ténykedett" a Poptarisznyában. (a mikrofonnál)

https://rtl.hu/rtl2/showderklub/dj-janklovics-amikor-soros-korsoval-utned-le-a-lemezlovast
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A B.Tóth valóban hírhedt volt annó amiatt, hogy állandóan beledumált a lejátszott zenékbe,ha kellett,ha nem...De ezt már régebben is beszéltük,hogy gondolom ennek "üzleti okai" lehettek...Viszont nekem nemcsak a B.Tóth volt ám ellenszenves figura mindig,hanem ellenszenves ez a videón most látható "humorista" is...A trágár,ocsmány,prolis beszédre meg szavakra sajnos az én fülem nagyon érzékeny mindig...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "Calipso" rádiórol hallottam már persze...(Sajnos...A főiskola könyvtárában mindig az ment a háttérben,háttérzeneként...Én meg ugye mivel gyakran töltöttem a szabadidőmet a könyvtárban,hát bizony sokat hallgattam kényszerűségböl ezt a "Rádió Calipsot"...Nagy boldogságomra...)De miért kérded? Ott kaptad el a B.Tóth-ot az autogram erejéig?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...A B.Tóth valóban hírhedt volt annó amiatt, hogy állandóan beledumált a lejátszott zenékbe,ha kellett,ha nem...De ezt már régebben is beszéltük,hogy gondolom ennek "üzleti okai" lehettek...Viszont nekem nemcsak a B.Tóth volt ám ellenszenves figura mindig,hanem ellenszenves ez a videón most látható "humorista" is...A trágár,ocsmány,prolis beszédre meg szavakra sajnos az én fülem nagyon érzékeny mindig...

Lehet, de a paródiáknak pont az a lényege, hogy visszaadja, kiparidozálja az eredeti előadót...arra pedig tökéletes a produkció.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De tudod jól,hogy a trágár,alja,proli beszédtöl meg szavaktol, mindig meg tudok őrülni...(A B.Tóth viszont sohasem használt trágár,prolis szavakat...Ezt a mentségére lehet azért mindig írni...De ezt a "humoristát" rossz volt hallgatni...)Te nem? Amúgy még mindig nem derült ki az,hogy hol kaptad el a B.Tóth-ot autogram ügyben...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 04. 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A "Calipso" rádiórol hallottam már persze...(Sajnos...A főiskola könyvtárában mindig az ment a háttérben,háttérzeneként...Én meg ugye mivel gyakran töltöttem a szabadidőmet a könyvtárban,hát bizony sokat hallgattam kényszerűségböl ezt a "Rádió Calipsot"...Nagy boldogságomra...)De miért kérded? Ott kaptad el a B.Tóth-ot az autogram erejéig?

Na, hát a Calypso a B.Tóth rádiója volt, és egyszer volt valami szabadtéri - majális szerű - rendezvény, ahol ott voltak ezek a Calypso-sok, így B.Tóth is, és ott találkoztam vele.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 05. 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...És milyen tapasztalataid voltak a fazonnal? Még mindig nem derült ki a dolog...Én eddig mindenkitöl azt hallottam, hogy élőben elég nagyképü,ellenszenves viselkedésü fickó volt egykoron ez a B.Tóth...Erröl a témárol mit tudol mondani? (Mondjuk nekem a rádióbol is elég ellenszenvesnek tünt mindigis...Úgyhogy most be kell vallanom,hogy a "Poptarisznya" meg az egyébb B.Tóth műsorok sose voltak valami nagy kedvenceim...A Komjáthy György féle műsorok sokkal jobban tetszettek mindig...Különösen a "Vasárnapi koktél" volt a fő kedvencem tőle...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 05. 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/2ccEzOZkiVI Mike Candys feat Sandra Wild: Sunshine... Azt hiszem,hogy minden elismerést megérdemelnek azok a zenészek,akik kitalálták valamikor ezt a "house" zenei irányzatot...Csodásak tudnak lenni a "house" zenék...Mint pl. ez a szám is...(Csak hasonlítsuk már össze ezt a stílust mondjuk egy metállal...Vagy a beatzenével...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 07. 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/JuyyfvWeFZ8 Corona: The rhythm of the Night...Ez se egy rossz zene...Hm...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 11. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/iQbia0PYAro D.J.Bobo:Pray...Egy régi klasszikus...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 12. 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/aNNh-foBSEk Das Boot electro dance remix feldolgozás, 2018-bol...Azt hiszem,hogy az idei év állítólagosan legmelegebb napjához jól illik egy ilyen felfokozott zenei világu,pörgős ritmusu zeneszám hallgatása...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 12. 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/iQbia0PYAro D.J.Bobo:Pray...Egy régi klasszikus...

Alapból szerettem D.J. Bobo számait. Ezt is.
Egészen addig, míg meg nem hallottam a "Hupikék törpikék"-féle - hát "feldolgozásnak" csak nagy jóakarattal nevezhető - koholmányt.

Nem D.J.Bobo tehet róla, de azóta rosszul vagyok ettől a számtól.

Sajnos sok jó dalt "eltörpösítettek"...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 12. 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/aNNh-foBSEk Das Boot electro dance remix feldolgozás, 2018-bol...Azt hiszem,hogy az idei év állítólagosan legmelegebb napjához jól illik egy ilyen felfokozott zenei világu,pörgős ritmusu zeneszám hallgatása...

Nagyon tetszik!
(Igaz, az eredeti is tetszett.)
A nap legmelegebb napját - még most is az van egy szál szinte semmiben is - én inkább a strandon, vagy valami vízparton töltöttem volna.
Persze képzettársítasnak nem rossz a tengeralattjáró a vízbe merülés miatt, de ezt a számot én inkább futáshoz tudnám elképzelni...ott aztán düböröghetne a fülembe. És van lassúbb, pihenő szakasza is. Futáshoz tökéletes, de simán hallgatni is jó.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 13. 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem az ÉV legmelegebb napjára gondoltál? A hajdani "Hupikék törpikék" stílusára átdolgozott zeneszámokat amúgy énis ismerem...Sajnos...Az anyámnak jutott az eszébe szokás szerint egykoron az a degenerált ötlet,hogy beszerzi a gyerekeknek azt a hülye kazettát, amin ezek az idióta átdolgozások voltak...Merthát "olyan jópofák" ezek az átdolgozott számok...Persze én meg a nejem majd agybajt kaptunk mindezt látva,dehát most mit tudtunk volna tenni? Tiltottuk volna el a kazettát a gyerekektöl? Akkor meg mi lettünk volna ugye a "lelketlen szülők"...Így aztán nem szóltunk semmit az anyám idióta akciójára,hagytuk,hogy a gyerekek hallgassák állandóan azt az elmebeteg kazettát...Szerencsére aztán egy idő után a gyerekek kinőttek ebböl az egészböl,úgyhogy ma már nemis emlékeznek ezekre a degenerált feldolgozásokra...Hála az égnek...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2019. 08. 13. 09:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 13. 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy a B.Tóth jellemzését még mindig várom...Ugye tudod? Még mindig nem írtad meg azt, hogy milyen természetü illetőnek láttad annó az ürgét...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő
27 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.