Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 14. 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem az ÉV legmelegebb napjára gondoltál? A hajdani "Hupikék törpikék" stílusára átdolgozott zeneszámokat amúgy énis ismerem...Sajnos...Az anyámnak jutott az eszébe szokás szerint egykoron az a degenerált ötlet,hogy beszerzi a gyerekeknek azt a hülye kazettát, amin ezek az idióta átdolgozások voltak...Merthát "olyan jópofák" ezek az átdolgozott számok...Persze én meg a nejem majd agybajt kaptunk mindezt látva,dehát most mit tudtunk volna tenni? Tiltottuk volna el a kazettát a gyerekektöl? Akkor meg mi lettünk volna ugye a "lelketlen szülők"...Így aztán nem szóltunk semmit az anyám idióta akciójára,hagytuk,hogy a gyerekek hallgassák állandóan azt az elmebeteg kazettát...Szerencsére aztán egy idő után a gyerekek kinőttek ebböl az egészböl,úgyhogy ma már nemis emlékeznek ezekre a degenerált feldolgozásokra...Hála az égnek...

Jesszusom...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 14. 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy a B.Tóth jellemzését még mindig várom...Ugye tudod? Még mindig nem írtad meg azt, hogy milyen természetü illetőnek láttad annó az ürgét...

Jah, tényleg?
Hát...ebből is látszik, hogy nem tett rám túl nagy benyomást...már el is felejtettem...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 14. 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Flipper Öcsi-Arrivederci Amore
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 14. 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jé, milyen régi szám!!!
De régen hallottam!
Titusz? Vélemény?
A zenét szerettem. Ez is olyan, hogy bárcsak inkább sosem láttam volna a srácot! Sad

Alphaville - Sounds Like A Melody
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 15. 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Jé, milyen régi szám!!!
De régen hallottam!
Titusz? Vélemény?
A zenét szerettem. Ez is olyan, hogy bárcsak inkább sosem láttam volna a srácot! Sad

Hajdanában,az egykori gimis éveimben kedveltem énis az Alphaville számokat...Emlékszem, a "Kettőtöl ötig" című kívánságműsorban a 80-as évek közepén gyakorta mentek az Alphaville zenék,úgyhogy volt módom hallgatni őket igencsak...Meg ezt a most fellinkelt számot is...Viszont abban igazad van tökéletesen,hogy az nagy jótétemény volt akkoriban,hogy nem láthattuk még klippben ezt az énekes csókát...Valóban illúzióromboló látvány egy kicsit a fazon...Nem tudom,hogy te hogy vagy a dologgal,de én azért semmiképpen nem mernék megesküdni biztosan arra,hogy ez a fazon a szexuális élete folyamán a férfiúi ékességét használta/használja a nemi élet céljaira...Elég csak ránézni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 15. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/J2j1k1i2NOU Ken László:"Hey hey guy" című egykori nagy diszkóslágerének mai,modern hangzásvilágu feldolgozása...Ez hogy tetszik neked,Szami? Ismerted az eredeti számot a 80-as évek közepéröl?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Jé, milyen régi szám!!!
De régen hallottam!
Titusz? Vélemény?

Hajdanában,az egykori gimis éveimben kedveltem énis az Alphaville számokat...Emlékszem, a "Kettőtöl ötig" című kívánságműsorban a 80-as évek közepén gyakorta mentek az Alphaville zenék,úgyhogy volt módom hallgatni őket igencsak...Meg ezt a most fellinkelt számot is...Viszont abban igazad van tökéletesen,hogy az nagy jótétemény volt akkoriban,hogy nem láthattuk még klippben ezt az énekes csókát...Valóban illúzióromboló látvány egy kicsit a fazon...Nem tudom,hogy te hogy vagy a dologgal,de én azért semmiképpen nem mernék megesküdni biztosan arra,hogy ez a fazon a szexuális élete folyamán a férfiúi ékességét használta/használja a nemi élet céljaira...Elég csak ránézni...

Az a helyzet, hogy nekem tulajdonképpen kellene emlékeznem a fazonra, mert biztosan láttam suliban szünetekben a Popcorn meg a Bravo magazinban, és nem egy osztálytársnőm falán ott díszelegtek ezek a poszterek is - sőt rémlik, hogy sokan oda is voltak a srácért. Nekem valahogy mégis - hál'Istennek - jótékonyan törlődött a dolog.

Ha nagyon koncentrálok arra amit írtál, első pilanatban feltűnt:"nem mernék megesküdni biztosan arra,hogy ez a fazon a szexuális élete folyamán a férfiúi ékességét használta/használja a nemi élet céljaira"...de, azt a testrészét használja, csak épp "nem minden esetben" olyan helyeket látogat meg vele, amilyeneket egy, a másik nemhez vonzódó férfi szokott, hisz egy hetero férfi is legalább 3 helyet talál a nőn, ahol behatolhat...míg egy homoszexuális férfi egy másik férfin ugye...de ebbe most inkább ne menjünk bele mélyebben.
Egyrészt, mert nem is akarok belegondolni, másrészt meg még enni is szeretnék ma valamit, és gondolom te is akarsz ebédelni... Laughing
(Bocsi, te hoztad elő!)

Egyébként a fazon, Marian Gold:

(A kép 2006-ban készült, azóta dobjál még rá +13 évet, jelenleg 65 éves...)

"a nyolcvanas években Münsterben élt olasz feleségével, Manuelával, ám azóta új házasságot kötött.
Állítása szerint hat gyermek édesapja - négy különböző anyától. Legidősebb gyermeke 1998-ban, a legfiatalabb 2010-ben született."

Forrás:
https://starity.hu/sztarok/marian-gold/eletrajz/
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/J2j1k1i2NOU Ken László:"Hey hey guy" című egykori nagy diszkóslágerének mai,modern hangzásvilágu feldolgozása...Ez hogy tetszik neked,Szami? Ismerted az eredeti számot a 80-as évek közepéröl?

Ismertem az eredeti számot, bár nem tudom honnan, valószínűleg a rádióban hallottam régen. Nekem az eredeti kicsit jobban tetszik, de én BÁRMILYEN szám feldolgozásával úgy vagyok, hogy az eredeti a legjobb, mert azért abban mindig van valami jó érzés, hogy "igen ez az, ez az eredeti...óh, a régi szép idők"...mert azok a dallamok maradtak meg PONTOSAN a fülemben, s a legkisebb eltérést is érzékelem, hogy: "Hoppá valami változott, ez nem ilyen volt!"
De persze ez a verzió is jó.

Ken Lászlótól viszont ezek a kedvenceim,biztos ismered mindkettőt:

Ken László- 1,2,3,4,5,6,7,8...

Ken László- Tonight

Mindkettőnek van már többféle változata is.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudod Szami, én ebben a mai világban senkinek,semmit el nem hinnék, ami ezzel a "sztárvilággal" kapcsolatos dolog...Főleg ha már eleve úgy indul valami,hogy "állítólag"...Amúgy majd minden homoszexuális fazonnak van felesége,soknak még gyereke is...Vannak ilyen figurák itt a falunkban is, feleség-gyerek,aztánmeg mindenki tudja az illetőröl hogy homoszexuális...Vannak furcsaságok mindig a világban...Amúgy a férfi homoszexuálisok két fő csoportra szoktak bomlani...Vannak a " férfi" homoszexuálisok,akik az ilyen kapcsolatokban a "férfi" szerepét szokták alakítani,és vannak olyanok,akik férfi létükre a "lányt"...Nos...Én ezt a fazont elnézve,az utóbbi szerepre tippelnék...Ha érted,amire utalni akarok...Sajnos,vagy szerencsére, én világéletemben a marketingesek,politikusok " rémálma" voltam ahogy mondani szokás,ugyanis én MINDIG a saját szememnek szoktam hinni, nem pedig a "sztármagazinoknak", bulvárlapoknak...(Kivétel volt ugye egy,azaz egyetlen eset, amikoris elhittem hajdanán azt a pletykát meg bulvárhírt,hogy a D.Nagy Lajos napi szinten több tucat ifjú rajongóhölgyet tesz a magáévá...A koncertek után meghát ugye több százat...Mai fejjel már énis csodálkozok azon,hogy miként tudtam hinni az ilyesmi képtelen dolgokban...Amikor már egy apró aggyal belegondolva is egyböl látszik,hogy az ilyesmi az bizony teljes képtelenség...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nede visszatérve akkor a Ken László zenékre...Ahogy elnézem a dolgot, a jelek szerint akkor mégsem hagyott annyira teljesen hidegen a diszkózene a régi időkben,Szami...Csak szólok halkan,hogy mindkét álltalad legutóbb fellinkelt szám, diszkózene műfaj...Ugye hogy nemis olyan rosszak az ilyesmi zenék? Na...Ismerd már el...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/MPnOnv1xazg Itt van akkor egy másik mai remix feldolgozás a "Hey,hey,guy"-rol...Ez hogy tetszik? Engem teljesen elvarázsol...Főleg olyan 3,30-tol van benne egy érdekes effektus...Amikor először hallgattam ezt a feldolgozást és ide ért a zenelejátszó,néhány másodpercig hirtelen teljesen összezavarodtam...Addig ugye lehunyt szemmel élveztem a zenét,ellazulva,félig transzban ahogy mondani szokás,de itt,3,30-nál,hirtelen elöntött az adrenalin, az érzékeim kiélesedtek egy pillanat alatt,a szemem kinyílt,és értetlenül pislogtam körbe-körbe,nem tudván hirtelen,hogy hol is vagyok most tulajdonképpen? Aztán láttam, hogy itt vagyok a szobában,hát hol lennék másutt? De valahogy sehogyse értettem ezt az egészet..." Érdekes...Egy pillanatig azt hittem,hogy a hajdani diszkók egyikében ülök a törzsasztalomnál"...Újra és újra belehallgattam ebbe a zenébe 3,30-nál, és mindig elfogott ugyanaz a furcsa érzés...Aztán hirtelen beugrott a megoldás: Az az effektus a megszólalásig hasonlított egy olyan szitura, amikor hajdanán a diszkókban a diszkós lehalkította az addig 3000-5000 watton dübörgő zenéket,hogy a megafonon keresztül bemondja a szolgálati közleményeket,vagy a hangulatfokozó szövegeléseket...Aztán amikor végzett mindezekkel,akkor ILYESMI SZÉP FOKOZATOSAN feltekerte újra a hangerőt sok ezer wattra...Úristen...Már vagy 25 éve hallottam ilyesmit utoljára...Nemis csoda,hogy ugye egyböl elkapott a tudatalatti nosztalgia...Hát igen...A régi szép diszkós idők...De jó volna visszamenni az akkori időkbe!
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nede visszatérve akkor a Ken László zenékre...Ahogy elnézem a dolgot, a jelek szerint akkor mégsem hagyott annyira teljesen hidegen a diszkózene a régi időkben,Szami...Csak szólok halkan,hogy mindkét álltalad legutóbb fellinkelt szám, diszkózene műfaj...Ugye hogy nemis olyan rosszak az ilyesmi zenék? Na...Ismerd már el...

Mindig is te értettél félre...
Sosem mondtam azt, hogy nem jó a diszkózene és nekem nem tetszik, csak azt, hogy van - linkeltél fel olyat - ami nekem nem tetszett, és diszkózene volt.
Meg olyan is volt, - meg biztosan van is még - amire én azt hiszem, hogy az diszkózene, miközben te meg azt mondtad rá, hogy nem az.

Ottawan-t pl. hova sorolod ? Azt a zenét is szeretem.
Meg a Neoton is játszik diszkózenét IS.
pl a Diszkókirálynő?

Vagy ismét tévedek?

(Mintahogy kedvenc zenészeim, együtteseim szerzeményei közt is vannak olyan dalok, amelyeket nem szeretek, de ez nem zárja ki azt, hogy attól még nem szeretném az előadót.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Ottawan,meg a Neoton is játszott ELVBEN diszkózenének számító dalokat...De az ilyesmi zenék NEKEM sohase számítottak annak...Ugyanis pl.a Neoton "diszkózenék" a hajdani 70-es évek diszkózene stílusára hasonlítottak, ami kor és annak zenéi számomra ugye már teljességgel ismeretlenek voltak a diszkókbol...Én ugyanis 1985-ben jártam először ilyen helyen...(Leszámítva persze a "70-es" topikban felemlített kisgyerekkori esetet a nagybátyámmal...)Viszont akkoriban már az "ITALODISZKÓ" stílus ment mindenfelé,úgyhogy akkor bennem az rögzült akkor egy életre, hogy EZ a diszkózene,meg EZ a diszkóműfaj...A Neoton meg csak valami könnyed "tánczenét" játszik,ha játszik,nem pedig diszkót...Szóval szerintem maradjunk annyiban,hogy az IGAZI diszkózene az az "italodiszkóval" indul,és azon keresztül vezet az "electro dance" modern világába...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Tudod Szami, én ebben a mai világban senkinek,semmit el nem hinnék, ami ezzel a "sztárvilággal" kapcsolatos dolog...Főleg ha már eleve úgy indul valami,hogy "állítólag"...Amúgy majd minden homoszexuális fazonnak van felesége,soknak még gyereke is...Vannak ilyen figurák itt a falunkban is, feleség-gyerek,aztánmeg mindenki tudja az illetőröl hogy homoszexuális...Vannak furcsaságok mindig a világban...Amúgy a férfi homoszexuálisok két fő csoportra szoktak bomlani...Vannak a " férfi" homoszexuálisok,akik az ilyen kapcsolatokban a "férfi" szerepét szokták alakítani,és vannak olyanok,akik férfi létükre a "lányt"...Nos...Én ezt a fazont elnézve,az utóbbi szerepre tippelnék...Ha érted,amire utalni akarok...Sajnos,vagy szerencsére, én világéletemben a marketingesek,politikusok " rémálma" voltam ahogy mondani szokás,ugyanis én MINDIG a saját szememnek szoktam hinni, nem pedig a "sztármagazinoknak", bulvárlapoknak...(Kivétel volt ugye egy,azaz egyetlen eset, amikoris elhittem hajdanán azt a pletykát meg bulvárhírt,hogy a D.Nagy Lajos napi szinten több tucat ifjú rajongóhölgyet tesz a magáévá...A koncertek után meghát ugye több százat...Mai fejjel már énis csodálkozok azon,hogy miként tudtam hinni az ilyesmi képtelen dolgokban...Amikor már egy apró aggyal belegondolva is egyböl látszik,hogy az ilyesmi az bizony teljes képtelenség...)

Én még hallottam olyat, hogy alapjáraton még nincsenek köztük "leosztott" férfi és női szerepek, esetleg egy idő után úgy alakul...vagyis elvileg mindegyik kipróbálta így is, úgy is.
Tehát mindegy.
És hetero kapcsolatban is lehet olyan, hogy a férfi igényelné a....na de tényleg hagyjuk inkább...
Különben meg ha egy homoszexuálisnak vannak gyerekei, meg volt nővel, akkor függetlenül attól, hogy az csak egy szerep a külvilág felé, de volt nővel, tehát valamikor használta " rendeltetésszerűen" - fogalmazzunk így - azt a testrészét is.

Tudom nem a topic témája, de innen jutott eszembe, hogyha két nő úgy gondolja, hogy nekik már cseppet sem kellenek többé a férfiak, mindegyikükből elegük van, és ezután szexre sem kell nekik, mert olyan jó nekik együtt mindenben, akkor vajjon miért is szereznek be maguknak a szexhez ilyen derékra csatolható hímtagot?
scratch scratch scratch
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Az Ottawan,meg a Neoton is játszott ELVBEN diszkózenének számító dalokat...De az ilyesmi zenék NEKEM sohase számítottak annak...Ugyanis pl.a Neoton "diszkózenék" a hajdani 70-es évek diszkózene stílusára hasonlítottak, ami kor és annak zenéi számomra ugye már teljességgel ismeretlenek voltak a diszkókbol...Én ugyanis 1985-ben jártam először ilyen helyen...(Leszámítva persze a "70-es" topikban felemlített kisgyerekkori esetet a nagybátyámmal...)Viszont akkoriban már az "ITALODISZKÓ" stílus ment mindenfelé,úgyhogy akkor bennem az rögzült akkor egy életre, hogy EZ a diszkózene,meg EZ a diszkóműfaj...A Neoton meg csak valami könnyed "tánczenét" játszik,ha játszik,nem pedig diszkót...Szóval szerintem maradjunk annyiban,hogy az IGAZI diszkózene az az "italodiszkóval" indul,és azon keresztül vezet az "electro dance" modern világába...

Fogalmazhatunk úgy is, hogy: SZÁMODRA.

Ez most pont olyan, mint ez:

"Mióta van "Á.L.L.A.T.K.E.R.T is a Margitszigeten? Én még sohasem láttam, pedig jó párszor jártam ám arra...
- Na jó, lehet, hogy túlzás állatkertnek nevezni, mert leginkább libák, kacsák, tyúkok, kakasok meg kecskék vannak. De vannak pávák is, meg valami ragadozó madarak is.
-Hát én ezt nem nevezném állatkertnek!!!
-Jó, TE nem neveznéd állatkertnek! - de attól még az. Egy olyan rész, ami el van kerítve és állatok vannak benne...minek neveznéd?
Vállat vonsz:
-Jól van akkor, ha neked úgy jobban tetszik akkor hívd állatkertnek szerintem nem az, és kész!!! - ezzel megfordulsz, ismét háttal a korlátnak támaszkodsz, és a melleden keresztbe fonod a karjaidat."

Mit gondolsz, honnan vettem az ilyen jellegű gondolatokat? Hát az előbbihez hasonló hsze -eidből... Smile
De ettől függetlenül is kedvellek, sőt, ha nem ilyen lennél, akkor az nem is te lennél!!! Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Következő
28 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.