Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden ember lelkében dal van... 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól van na...Ne lovagoljunk már annyit a szavakon...A lényeget értetted a fenti eszmefuttatásombol,nem? Hogy mire akartam utalni ezzel a fazonnal kapcsolatban...Egy egy ilyen aljas, és végtelenül mocskos "PC világban" mint ez a mai, sokszor célszerűbb az,ha "virágnyelven" beszél valaki...Nos...Hát én akkor "virágnyelven" akartam kimondani azt,hogy mit is gondolok arrol a fazonrol...A jelek szerint akkor te ezt megértetted,úgyhogy akkor hagyjuk a témát a továbbiakban...Semmi kedvem ilyen alakokrol meg témákrol társalogni...Főleg nem egy zenei topikban...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Én már régen rájöttem arra,hogy ha nem akar az ember szó szerint MEGŐRÜLNI ebben a mai korban és világban élve,akkor feltétlenül szükséges az, hogy az illető ÉPÍTSEN MAGA KÖRÉ EGY SAJÁT KIS VILÁGOT...Mert ha nem ezt teszi, akkor bedarálja ez a mindenfelöl ömlő elmebaj,és agymosás...De ennek a viselkedésnek időnként vannak azért hátrányai is ugye...Pl.a "csökönyösség"... De akkor maradjunk annyiban,hogy a Neoton játszott olyan diszkózenéket is,amiket ÉN nem tartok annak...De ez utóbbi dolognak nincs semmi jelentősége...Így jól van akkor?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Én már régen rájöttem arra,hogy ha nem akar az ember szó szerint MEGŐRÜLNI ebben a mai korban és világban élve,akkor feltétlenül szükséges az, hogy az illető ÉPÍTSEN MAGA KÖRÉ EGY SAJÁT KIS VILÁGOT...Mert ha nem ezt teszi, akkor bedarálja ez a mindenfelöl ömlő elmebaj,és agymosás...De ennek a viselkedésnek időnként vannak azért hátrányai is ugye...Pl.a "csökönyösség"... De akkor maradjunk annyiban,hogy a Neoton játszott olyan diszkózenéket is,amiket ÉN nem tartok annak...De ez utóbbi dolognak nincs semmi jelentősége...Így jól van akkor?

Szóval te magad is elismered... Smile
Rendben.
De valóban nincs jelentősége, hogy minek hívjuk azt a zenét, amit szeretünk.
És tudod, ha ennek a "kis világodnak" én is része vagyok, akkor minden rendben van.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát miért ne lennél te is része? Ne aggódj,te is része vagy...Amúgy miért olyan lényeges dolog a számodra az, hogy a Neoton diszkózenét is játszon? Néha olyan érzésem van,mintha nálad ez már valami elvi kérdés lenne...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hát miért ne lennél te is része? Ne aggódj,te is része vagy...Amúgy miért olyan lényeges dolog a számodra az, hogy a Neoton diszkózenét is játszon? Néha olyan érzésem van,mintha nálad ez már valami elvi kérdés lenne...

Nem aggódtam, tudom, hogy így van.

Nem vagy egyedül a csökönyösséggel ám, ez a mi örökös problémánk csak, mert soha egyikünk sem adja alább. Biztos, hogy jó lett volna nekünk ha anno. a valóságban is megismerjük egymást?
Hogy mi hányszor "vitáztunk" már apró marhaságokon, amiknek semmi értelme, csak az volt a pláne, hogy egyikünk sem hagyta magát? Csak azt értük el vele, hogy mindketten jól felhúztuk magunkat. Persze azt szokták mondani, hogy a békülős szex a legjobb...
Na mindegy is...Razz

Nem, nem, tudom most sem vitáztunk. Csakhogy én már mondtam az előbb, hogy hagyjuk, mindegy de te újra felhozod, hogy "miért lényeges számomra, hogy a Neoton diszkózenét jatsszon"... mikor én ilyet nem is mondtam...

Nekem az is nyolc, hogyha azt mondjuk, hogy az alábbiak nem discozenék, hanem popzene, vagy nem tudom mi, de nekem a diszkóhangulatot adják, szerintem simán JÁTSZOTTÁK IS ezeket a diszkóban, így szerintem Diszkózene... az Euro-Italo-diszkó mellett nem fér el?

Ismered ezt a számukat?

Ha szombat este táncol
https://youtu.be/10JHwcMnTYU

Vagy ezt?

Diszkókirálynő:
https://youtu.be/QfHihWv0gnQ

De hagyjuk a Neotont
Mi van Szűcs Judith-tal?

Gyere a DISCO -klub elé:
https://youtu.be/bzie404Hr3o

Űrdisco:
https://youtu.be/qrvtaj15JaQ

Vagy azzal a gusztustalan, utálatos Nagy Feróval?
Gyere kislány gyere...

https://youtu.be/r09zc_L5W9M
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Szami...Az én időmben EZEKET a számokat le nem adta volna egy diszkóban sem a diszkós...A jó ég tudja,hogy hány diszkót jártam meg annó, de sehol nem hallottam akkoriban ilyen helyeken, ezeket a számokat...Egy valamire való akkori diszkó CSAK "Italodiszkó" zenét játszott mindig...Nem tudom,hogy hogy érzékeltessem a lényeget...De azért megpróbálom...Most képzelj el egy négy,öt,vagy mittudomén hány csillagos éttermet,vagy szállodát,ahova bemegy egy vendég,és mondjuk rendelni akarna egy májkrémes kenyeret,vagy egy rúd kolbászt...Meg egy feles barackpálinkát vizespohárbol...Na...Kb. ilyen hatása lett volna egy akkori "magára valamit is adó" diszkóban az, ha valaki EZEKET a fentebb belinkelt zenéket kérte volna lejátszásra...Mindenki kiröhögte volna az illetőt...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj Szami...Az én időmben EZEKET a számokat le nem adta volna egy diszkóban sem a diszkós...A jó ég tudja,hogy hány diszkót jártam meg annó, de sehol nem hallottam akkoriban ilyen helyeken, ezeket a számokat...Egy valamire való akkori diszkó CSAK "Italodiszkó" zenét játszott mindig...Nem tudom,hogy hogy érzékeltessem a lényeget...De azért megpróbálom...Most képzelj el egy négy,öt,vagy mittudomén hány csillagos éttermet,vagy szállodát,ahova bemegy egy vendég,és mondjuk rendelni akarna egy májkrémes kenyeret,vagy egy rúd kolbászt...Meg egy feles barackpálinkát vizespohárbol...Na...Kb. ilyen hatása lett volna egy akkori "magára valamit is adó" diszkóban az, ha valaki EZEKET a fentebb belinkelt zenéket kérte volna lejátszásra...Mindenki kiröhögte volna az illetőt...

Én ezt is értem...oké.
De játszották valaha ezeket a számokat valahol, valamilyen diszkóban???

Mondjuk 1976-ban, vagy 1981-ben Karakószörcsökön vagy Bivalyb...nádon?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 19. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt nem tudom megmondani...Akkoriban én még nem jártam diszkókba...De egy biztos:Az 1985-93 közötti időkben,amikoris én aktív diszkólátogató voltam,sehol sem hallottam játszani ezeket a számokat...Max,csak a Petőfi rádió kívánságműsorában...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 22. 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/rbBPXliwR0w Tibor Levay:Gipsy boobie...Itt van egy újabb remek hajdani "italodiszkó" zeneszám, a 80-as évek közepéröl...És szintén egy magyar szerzőtöl...Szóval a hajdani italodiszkók nemzetközi világában időnként azért fel-felbukkantak magyar származásu,vagy nevű szerzők zeneszámai is annó...Emlékszem rá a régi időkböl,hogy az ilyesmin akkoriban hogy elcsodálkoztam...Diszkózene? Magyar szerzővel? Teljesen el voltam ámúlva...Már csak azért is,mert a diszkózenének Magyarországon nemnagyon voltak sose hagyományai...(Jó-jó...Tudom-tudom...Ott volt azért a Neoton, meg a Nagy Feró is akkor...Hagyománynak...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 22. 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
https://youtu.be/rbBPXliwR0w Tibor Levay:Gipsy boobie...Itt van egy újabb remek hajdani "italodiszkó" zeneszám, a 80-as évek közepéröl...És szintén egy magyar szerzőtöl...Szóval a hajdani italodiszkók nemzetközi világában időnként azért fel-felbukkantak magyar származásu,vagy nevű szerzők zeneszámai is annó...Emlékszem rá a régi időkböl,hogy az ilyesmin akkoriban hogy elcsodálkoztam...Diszkózene? Magyar szerzővel? Teljesen el voltam ámúlva...Már csak azért is,mert a diszkózenének Magyarországon nemnagyon voltak sose hagyományai...(Jó-jó...Tudom-tudom...Ott volt azért a Neoton, meg a Nagy Feró is akkor...Hagyománynak...)

Na, akkor ezek szerint pl. az általam is kedvelt Blue System is diszkózenét játszott?
Meg az ugyancsak Dieter Bohlen nevével fémjelzett Modern Talking is?

És még egy adalék diszkó témában...semmi extra, csak úgy találtam:
Újra diszkó történelmet ír az ABCD
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 22. 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:

A Kozmix-féle verziót ismered?

Kozmix-Gipsy Boobbie

Kozmix-Gipsy Boobbie - Electrify Re-Edit
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 22. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...A Modern Talking diszkózenét játszott annó,de a másik formáció már nem annyira...A Talkingot amúgy nemnagyon szerették a "vérbeli," fanatikus diszkórajongók, mivel "nyáldiszkónak" nevezték a zenéjüket...De azért persze diszkózene volt az is...Megnéztem a videón Tibi bácsi diszkós produkcióját,de azt kell hogy mondjam, írtó szánalmas volt...Remélem,a fénykorában azért nem ilyen siralmas erőlködést vágott le mint "D.J"...Mert ez bizony nagyon nulla volt...Azért egy igazi,belevaló diszkós, az jóval könnyedebben, rutinosabban,dallamosabban nyomta annó a szöveget...Meg hangulatosabban...Nehogy Tibi bácsi mostani produkciójábol ítéld meg a diszkósok egykori munkáját! Csak szólok azért...A Kozmix feldolgozásokat eddig még nem hallottam,most hallottam először őket...Van olyan dal amúgy szerinted,amit a Laláék még nem dolgoztak fel? Úgy látom,egy időben nagyon rákaptak a feldolgozásokra...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 23. 06:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...A Modern Talking diszkózenét játszott annó,de a másik formáció már nem annyira...A Talkingot amúgy nemnagyon szerették a "vérbeli," fanatikus diszkórajongók, mivel "nyáldiszkónak" nevezték a zenéjüket...De azért persze diszkózene volt az is...Megnéztem a videón Tibi bácsi diszkós produkcióját,de azt kell hogy mondjam, írtó szánalmas volt...Remélem,a fénykorában azért nem ilyen siralmas erőlködést vágott le mint "D.J"...Mert ez bizony nagyon nulla volt...Azért egy igazi,belevaló diszkós, az jóval könnyedebben, rutinosabban,dallamosabban nyomta annó a szöveget...Meg hangulatosabban...Nehogy Tibi bácsi mostani produkciójábol ítéld meg a diszkósok egykori munkáját! Csak szólok azért...A Kozmix feldolgozásokat eddig még nem hallottam,most hallottam először őket...Van olyan dal amúgy szerinted,amit a Laláék még nem dolgoztak fel? Úgy látom,egy időben nagyon rákaptak a feldolgozásokra...

Tudom.
Nem véletlenül hívták "Modern Takony"-nak is őket (magyarul a magyarok)
Érdekes, hogy pont a Cherry cherry Lady-t játszották halálra, pedig az volt a legnyálasabb. Kedvelem a dalaikat, és van néhány kedvencem, de ez pont nem az. Kezdeti időszakukból szerintem a "You Can Win if You Want" és a "There's too much blue in missing you" volt a legjobb.
Aztán mikor leporolták, felújították a számaikat, már nem voltak annyira nyálasak a zenéik.
(Majd linkelek, csak most épp nem tudok.)

Csak nem volt Modern Talking, meg Blue System a diszkóban akkor mikor te jártál? Azt kedveltem volna.

Dévényi Tibor számomra mindig is erőltetett volt...most is.
Mintha minden nehezére esne, amit csinál, semmi természetességet nem érzek benne. Ugyanazzal, a merev faarccal lemezlovaskodott, vagy dobálta a labdáit a "Három kívánságban", vagy épp ugyanolyan volt akkor is, amikor autogramot kértem/kaptam tőle.

Kozmix: valóban sok dalt feldolgoztak már, de azt hiszem semmi olyat nem tud tenni Lányi Lala, ami nekem ne tetszene. Laughing
Bár bevallom, hogy - annak ellenére, hogy a "Gyöngyhajú lány" a legismertebb - nekem az tetszik legkevésbé. Valószínűleg azért, mert nekem az annyira "Omegás", hogy más a "szájára sem veheti".
Szóval Lalának elnézem ezt a feldolgozást, - nyilván ők is tisztában voltak azzal, hogy kétélű fegyver egy ilyen feldolgozás - de senki mástól nem viselném el.
(Érdekes ugye, hogy mennyire nem mindegy az, hogy egy-egy dalt éppen ki ad elő...)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 25. 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Blue System szerintem nem diszkózenét játszott...De a Modern Talking az igen...A kezdeti idejükben nagyon népszerűek voltak a diszkókban, és rengeteg Talking számot játszottak a diszkósok,de aztán ugye fokozatosan "ellágyult" a zenéjük,és az egyre "sziruposabb", egyre "nyálasabb",és egyre émelyítőbb stílusuk hamar megutáltakká tette őket mindenfelé...Utána meg már egy valamirevaló diszkósnak már még a nevük felemlítése is ciki volt...Nemhogy még a zenéjük...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 08. 25. 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/7vafd1Ho3kc Vastag Csaba& Vastag Tamás:Őrizd az álmod...Igaz,hogy ez a dal nem diszkózene,de azért szerintem egy szép dal...És nekem személy szerint még azért is külön tetszik,mert a szereplők ugye a klippben nem holmi "nyugati módi" szerinti 40-100 milliós rohadt,hányadék tragacsokkal furikáznak,meg nem ilyenekben ülve vakítják a sok barmot meg ökröt, hanem KERÉKPÁRON járják ugye az országot...Na...Ilyen üzenetű,meg látványvilágu klippet se sokat látni manapság...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Következő
29 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.